Şimdi Ara

16gb ramin 8gb'ı görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzunca okumak istemeyenler için özet: pc açılırken gigabyte yazısı üstünde"memory pmu training error at socket 0 channel 0 dimm 1" hatası alıyorum 16 gb ramden sadece 8'i çalışıyor.

Detaylı anlatım:
    Selamlar dostlar yaklaşık 3 ay önce ryzen 5 3600, corsair vengeance 16GB(2x8) 3200 + b450 m h gigabyte mobo aldım, ilk sistemi kurduğumda ram 8 gb göstermişti windows. Daha sonra pc yi kapatım ram'i çıkart tak yaptım ve bios'a girdim 3200 mhz ye yükseltmek için, ama bios bana 8 gb ram var diyordu. Ve açılırken pc gigabyte yazısının üstünde "memory pmu training error at socket 0 channel 0 dimm 1" yazıyordu. 1-2 kere daha üfle temizle tak çıkart ile 16gb oldu pc, fakat bios hala 8 gb diyor ama windows 16 gösteriyordu. bende çok sallamadım zaten 16 görüyor diye ta ki bugüne kadar, işlemcim çok ısındığı için iyi bir termal macun alayımda çekeyim dedim söktüm pc yi yatağa koydum termali yaptım pc yi taktım 8 gb açıldı şu "memory pmu training error at socket 0 channel 0 dimm 1" hata ile tekrardan 788 kere ram'i tak çıakrt yaptım tek tek farklı slotlarda 2 ram i de denedim tek tek ikisi çalışıyor ama birlikte 16 yapamıyorum bu sefer saldım baydım bari buraya bir sorayım dedim.

Pc Spec:

• Ekran Kartı: Msi gaming x 1070ti 8gb

• İşlemci: Ryzen 5 3600

• Ram : Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz

• Anakart: Gigabyte B450 M H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobaiNzM -- 11 Ağustos 2020; 4:25:10 >

• Bendede 3600 var bios resetleyince o hatayı veriyor daha çözüm bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldığınız RAM bozuk, değişim talep etmelisiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.