Şimdi Ara

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
21
Favori
38.739
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 1 Ekim 2020; 14:6:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birileri hızlı cevap verirse sevinirim. Arkadaşın biri sormuş aslında. T6 modelinin RGB'si geldi bana ve bir fan maksimum hızda sürekli dönüyor. Bu sorun mavi ve kırmızı led renkli olanlarda var mı acaba? Az önce fanların satışını yapan ramtech adlı firmayı aradım, sorun hepsinde var dediler.

Kırmızı veya mavi ledli T6 sahipleri PWM modunda(DC değil) deneyebilirler mi? Teşekkürler.
  • karamelemre kullanıcısına yanıt
    Bende T6 var 2 fanda pwm modda çalışıyor full hıza çekip denedim teker teker durdurarak fanları. Mavi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de bunusiparişi verdim bugün, sanırım aynı soğutucu, kırmızı olanı. Umarım rgb olan modelde olduğu gibi fanın biri tam hızda çalışmaz.

https://m.n11.com/snowman-t6-cpu-fan-kirmizi-cpu-fan-P441519876

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paxal kullanıcısına yanıt
    Ben ramtechden almıştım fanları farklı olabilir.

• TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    acaba montajı nasıl?bağlantılar sağlam görünüyor mu? 650 gram bana biraz ağır göründü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

acaba montajı nasıl?bağlantılar sağlam görünüyor mu? 650 gram bana biraz ağır göründü.
    Normal anakart üstünde gelen tırnaklara takılıyor. Kasanız küçükse biraz zorlayabilir mutlaka ekran kartını söküp takın. Gayet sağlam duruyor. Takarken biraz uğraştım tabi ama sadece vrmlerden kaynaklanan görememe ile ilgiliydi daha sonra telefonun led ini kullanarak tırnağa geçirdim. Ardından diğer tırnak için bastırma yerinden bastırarak geçiriyorsunuz. Kendi gelen macununu kullanmadım. Elimde eskiden kalma xigmatek vardı onu kullandım. Oc yapmadığım için benim 3600 de voltaj dalgalanıyor resmen. İşlemciyi daha düşük voltajda daha yüksek hızda çalıştırıyorlar ama hiç denemedim standardı neyse o kalsın düşüncesindeyim. Yaklaşık 20 25 derece civarlarında bir düşüş var yükte.

• Selamlar arkadaşlar bu CPU fanı ben de aldım ve kasamda fazla ışık sevmediğim için led şeritin kablosunu kestim.

Fanlar sorunsuz ve ışıksız olarak çalışmaya devam ediyor. RGB falan filan fazla hoşlanmayan arkadaşlar için anlatıyorum;

Fanların tellerini sökerek fanı 'radyatörden' ayırın.

LED şeridin üstünden + ve - lehimlerinden çıkan kabloyu takip edin, tek kabloda birleştiği yerden kesin. Uçları bantlayın.

En yüksek soğutma performansı için fanları doğru yöne bakar şekilde ayarlamayı unutmayın.

Sağ fanda snowman yazısı kasanın önüne bakacak, sol fanda da DC 12V yazan kısım kasanın arka tarafına bakacak.

(Termal macun olarak Arctic MX-4 2019 sürülü)

Ledlerin kablosu

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

Arka

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

Ön

Bu da stok fanla asla göremediğim bir sıcaklık.

Performans: Dengeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitik. -- 13 Kasım 2020; 23:5:9 >

• Bugün fark ettim ki fanım yalpalıyor ya da bir problem var kasam titriyor gibi masada bi titreşim hissettim ve baktım cpu fanda titreme var gibi ne yapacağım? iade mi etmeliyim kabul ederler mi nasıl çözülür bu problem titreşim zarar verir diye sistemi kapattım zararı olur mu acaba?

• rainbow rgb modelde arkadaki fan sürekli tam hızda döndüğü için vızıltı gibi bir ses yapıyor. bazen de hafif bir titreme. ön ve arkda fanları yer değiştirirseniz sesten kurtulursunuz.

• tns1 kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz modeli kullanıyorum tam hızda döndüğüne emin misiniz yavaş dönüyor gibi. bozulmuş olabileceğini düşündüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyminom -- 22 Kasım 2020; 11:29:43 >
  • reyminom R kullanıcısına yanıt

hocam bizdeki rainbow rgb modelin fanları bundan değil 167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower 

• quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

ücretsiz kargoyu al

• quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

ücretsiz kargoyu al

Alıntıları Göster

rgb alacağım için ikisi de aynı fiyata geliyor. fan yalpalanmasından bahsedilmiş de ondan satıcı bazlı hata var mı ürünlerde merak ettim

• yazdan beri kullanıyorum yerlerini değiştirince de çok titriyor, masamda bile hissediyorum. sırf bu yüzden dc modda çalıştırıyorum ışıkları yanmıyor ama ikisi de normal hızda çalışıyor

• Net bir data veremeyeceğim açıp pc de benchmark alırım isteyen olursa, ryzen 9 3900x ve ryzen 7 3800x ile iki makinam var ikisinde de gamepower kullanıyorum.

150 tl snowman alacağınıza 200 civarına alabilirsiniz, hem rgb, istersen ışığını kapatabiliyorsun da, ve ciddi kaliteli bir soğutucu,

Aynı snowmandan elimde iki tane var , bir kalitesiz geldi malzemesi, sıcaklıkları da gamepower da daha düşük değerler aldım.

https://www.incehesap.com/gamepower-windrunner-argb-cpu-hava-sogutucusu-fiyati-43397//

• nerazzuri kullanıcısına yanıt

200 TL olan linkteki Gamepower (GamePower Windrunner ARGB CPU Hava Soğutucusu) ise orada tükenmiş, nette farklı yerlerde en ucuz 362 TL olarak görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 10 Aralık 2020; 22:53:54 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.