Şimdi Ara

165hz 240hz Monitör Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bahsettiğiniz monitor Türkiye de satılmıyor sanırım hocam ancak önerir misiniz ve nedenleri nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung olan modeli şahsen kullaniyorum freesync özelikli sana olmaz sanirim 1070 gibi kart için o monitörü es gec..amd kullanmiş olsaydin tavsiye ederdim..gync monitör bakmani tavsiye ederim..

• Ben direk model öneremem. Ha benzer özelliklere sahip şu modeller var hangisini alayım deseniz tartışılır da yani bambaşka özelliklerde monitörler arasında seçim size aittir. Donanımınıza göre benim tavsiyem 1080p 144hz bir monitör olurdu. 240hz zaten sistem ne olursa olsun cs go gibi yüksek fps alınabilmesi mümkün olan oyunlar 240hz i gerekli kılacak derecede rekabetçi olarak oynanmıyorsa bir anlamı yok. Güncel büyük oyunlarda o fps lere çıkmak mümkün değil çünkü. 1440p 144 hz için ekran kartınız yetmez. 1080ti bile 1440p 144hz için ancak giriş seviyesi sayılır. VA - IPS panel şahsen üst seviye monitör almayacaksam düşünmem. 1080p 144hz için değmez bana göre yani. VA, IPS alacak olsam Viewsonic XG2703-GS seviyesinde veya 34" 21:9 3440x1440 100hz lik (144hz bu seviyede yok. Olsa 144 derdim.) bir ürün alırdım. İmzamdaki monitör 1-2 ay önce hepsiburadada 1020tl ye düşmüştü. Bunun gibi güzel bir kampanyayla ucuza 1080p 144hz monitör alıp kapatın bence. O sistemle daha iyi monitöre gerek olduğunu düşünmüyorum. Ben de 1070 kullanıyorum ve 1080p 144hz için bile tam olarak yeterli düzeyde olduğuna inanmıyorum. Ucuza yine gsyncli 1080p 144hz bulursanız alabilirsiniz ama ben gsynce ekstra para verilmesini özellikle 144+ hz modellerde mantıksız buluyorum. 21:9 ekran ilginizi çekiyorsa 2560x1080 144hz ürün de bakabilirsiniz. Şahsen bu ekran oranında alacaksanız 34" monitör tavsiye ederim. Gtx 1070 bu çözünürlükte 144hz için daha da yetersiz gelecektir ama 21:9 deneyimine değebilir tercihinize kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 19 Nisan 2018; 21:21:42 >

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    2000 liraya kadar 1 tane g sync var o üründe sorunlu deniliyor o yüzden başka öneriniz var mı?

• nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Asusun standard 144 hz 1080p oc ile 180 hz monitörünü önerir misiniz?

• 144 hz den fazlasını aynı paraya bulmadıysanız önermem. Önceki mesajımda da 240 hz için dediğim şartlar geçerliyse alabilirsiniz ama öbür türlü zaten 144 fps e bile ulaşamayacağınızdan bir anlamı yok. Zaten gerçekten stabil +144 fps deneyimi için bile 8700k delidleyip +5 ghz overclocklayıp 1080ti ile kullanmak lazım. Kısacası 180 hz e overclock oluyor diye monitör gereksiz pahalıysa almayın. Ayrıca ilk kez duyuyorum 144 den 180 e overclocku. 144 den 165 e overclocklu modeller var da 180hz mantıken 165 hz den overclocklanması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 19 Nisan 2018; 21:44:22 >
    165hz 240hz Monitör Önerisi

Hocam monitor bu ancak ben 144 hz olayını da sadece ve sadece cs go fifa ve nba pes gibi zaten sürekli 200 fps civari veren oyunlar icin istemiştim

Bu sebeple 1080p veya 2k ile birlikte g sync de olsa faydasını görür müyüm diye düşündüm

Çünkü bahsettiğim oyunlar büyük çoğunlukla 150 200 fps arası geziyor ultra ayarlarda

Yoksa far cry assasins creed bf vb oyunlar icin ise tamamen 100 110 fps alacağımı biliyorum

Amaç sadece cs go ve konsol oyunları için 144 160 180hz le beraber g sync gerekli mi

• 2k 165 hz al hocam.Hem uzun omurlu hem de 165 hz 240a gore daha ulasilabilir .Ben de yakin zamanda 27 inc 2k 165 hz monitor alcam.Tn paneli tercih edicem.
    165hz 240hz Monitör Önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalllbrother -- 19 Nisan 2018; 22:43:7 >
  • 144 hz den fazlasını sadece alabilir olmak önemli değildir o fps e ihtiyaç var mı o da önemlidir. Fifa veya nba de şahsen 60 fps i bile yeterli görüyorum ben. Zaten genel olarak klavye mous değil de kontrolcüyle oynanması gereken oyunların çoğunda 60 fps in ötesi çok da etkili olmuyor. Yüksek fps in önemli olduğu oyunlar ekranda hızlı hareketlerin anlık reflekslerin sık sık gerçekleştiği ve önemli olduğu oyunlardır ki bu direk fps (first person shooter) türü oyunlara tekabul eder. Yarış oyunları da eklenebilir. Ki bu tip oyunlarda da 144 fps gayet hızlıdır. Ötesi sadece esporculuk anlamında profesyonel oyuncular için etkilidir. Cs go overwatch gibi oyunları çok oynamıyorsanız, oynuyorsanız da ciddi anlamda profesyoneleşme yolunda ilerlemiyorsanız 144 hz in ötesine yine ihtiyacınız yok demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 19 Nisan 2018; 22:55:6 >
    Peki totalde dediklerinize uyacağımı bilmenizi isterim.

Sizden ricam bana şunu diyin,

1) Ilerisi icin 2k 144 hz mantıklı mı?

2) Fifa Nba gibi oyunlar için 2K alsam görüntü kalitesinde 1080p ye oranla daha güzel bir görüntü alır mıyım?

3) G sync almalı mıyım

4) G sync almayacaksam alacağım monitör Va panel mi Tn mi Ips mi olmalı?

5) Ips in gecikme süreleri genelde 144 hz için 4ms bu çok farkeder mi

6) Samsung 1ms curved VA panel tn ye göre avantajlı mı dezavantajlı mı

7)Tn panel önerip g sync es geç derseniz direk olarak alacağım hangisi olmalı? Piyasada ( lenovo wievsonic benq aoc asus) bir çok model var 144 hz için hangi çözünürlügü ve hangi paneli önerirsiniz

• Hocam almaya alıyım da şu var aklımda cs go ve konsol oyunları harici hic bir oyunda 144hz 2K oyunu oynayabileceğim bir sistemim yok

Farzedelim ileri dönük olsun sistemi güncelledim desem kafadan 5 senesi var benim onu almam için

Şöyle düşünün atıyorum gtx 2070 veya 2060 bile alsam tam anlamıyla besler mi kafamda soru işareti var

Bununla beraber islemcim 6600k buda muhtemelen darboğaz yapacaktır kısaca komple sistem lazım diye düşünüyorum

E şimdi bardağın dolu tarafından baksam 144hz full hd alırsam kafadan 700 lira cebimde kalıyor bununla da mouse ve klavye alma niyetim var

Ancak bir diger soru işareti ise konsol oyunları için gtx 1070 2K ve 4K icin fazla fazla yeterli bu sebeple sırf konsol oyunları oynadığım dan 2K mı alsam diye düşünmeden edemiyorum

• Samsung 1ms değil, 4ms. 1ms için piksel hızlandırma seçtirmen gerekiyor. Eskinden, piksel hızlandırma ile aydınlatma tarama seçenekleri bağımsızdı, şimdiyse satış sürümündeki yazılımda bağımlı; dolayısıyla arazsız 1ms alamıyorsun. En hızlı piksel potansiyelinde beyazlarda bulutlaşma oluyor, ayrıca mor renklerde iz bırakma problemi var - o daha çok standart ve bir üstü hız seçeneğinde var. Bence çok iyi monitör ama herkese beğendirmek güç. VA'yı deneyen bilir.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Şimdi samsung 4 ms va panel mi tn 1 ms mi daha iyi hocam?

• Çok fazla soru soruyorsunuz. Hala bunca cevaba rağmen ne tip monitör alacağınızı kafanızda belirlemediniz. Hatta üzerine seçenekleri daha da genişlettiniz. Bir yandan 144 hz mi 180 hz mi 240hz mi. Bir yandan tn mi va mi ips mi. Bir yandan 1ms 4 ms. Bir yandan gsync. Bu kadar da olmaz yahu. Kaç mesaj atıldı hala hiçbirşeye karar vermediniz. Siz gidin mağazaya deneyin monitörleri. Bu forumdan size fayda çıkmaz. Burada topluca ortak fikirle size aha şunu alın denmeyecek. Biri bence 2k 144hz al diyecek. Kimi 1080p al diyecek. Kimi VA çöp diyecek. Kimi TN çöp diyecek. Kimi gsync çöp derken diğeri gsyncsiz alacağına hiç alma diyecek. Siz çoğunluk bi şey desin onu alayım derdindesiniz. Öyle bir dünya yok. Her kafadan ayrı ses çıkar burada. Zaten monitör tercihi kişisel bir tercihtir. Mutlak bir doğrusu yok. Siz bu konuşulan teknik terimlerin ne olduklarını ne işe yaradıklarını ve birkaç fikri buradan alıp kararı kendiniz vermeniz lazım. Burada konu bitmiş durumda sadece gereksiz yere uzuyor şuan. Forumda eskiyim bu tarz konular çok gördüm sonu bir yere varmıyor. Konu sahibinin kafası gitgide daha fazla karışıyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 20 Nisan 2018; 11:20:57 >

• 2070 veya 1170 cok rahat besleyecektir hocam 2k 165hz'de.Ben cs go da global olmus, faceit 9 10 lvl oynamis adamim sadece cs go icin 240 hz monitor alinmaz.Monitor dedigin kaliteli olcak sonucta gozunuzle bakiyorsunuz bu yuzden ilk secenek 2k 165 hhz ips ama fiyatindan dolayi 2k 165 hz tn panel.Onerdigim 2 monitor karsidan bakinca gayet guzel renk veren monitorler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.