Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

1603 TL ile nasıl geçiniyorsunuz?

50
Cevap
0
Favori
4.250
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 1603 TL ile nasıl geçiniyorsunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2553 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:23:17 Konu Sahibi
      Kira veriyor musunuz, elektrik, doğalgaz, su faturaları ve mutfak masraflarinizin aylık tutarı nedir?

Kaç ayda bir kıyafet alabiliyorsunuz?

|
      |

• Yarbay
      2065 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:37:20
      AKP Ye oy verenler bunlardan mennunki halen bunları savunuyorlar diğerlerine soracan bu soruyu
      |
      |

Cahille girme münakaşaya;Ya Sinirini zıplatır Havaya ,Ya da yazık olur Adabına - Hz Mevlana
    • Yüzbaşı
      281 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:38:37
      - 200 gr 8 tl , 4 kişilik ailede kişi başı 50 gr düşer.Bakliyat , Bulgur,Makarna, memleketten gelenler.
      - Kağıt havlu vb yok
      - Kozmetik harcamaları minimum
      - Ekmek ağırlıklı beslenme
      - Arada ek iş , diğer aile üyelerinin destekleri vb.

Ben asgari ücretli değilim ama genel gözlemim bu şekilde.

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:40:39
      kredi kartı, banka kredisi vs kullanıyor insanlar. borçla borcu kapatıyorlar. başka türlü çoğu çark döndüremez.

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü
    • Yarbay
      2508 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:43:56
      10 senelik 657 li ırgatım
      işe başladığımda net 1.350 dolar maaşım vardı şimdi sadece 600 dolar alıyorum
      geçinemiyorum umarım tez zamanda geberirim

• Onbaşı
      23 Mesaj
      09 Ekim 2018 14:08:27
      en garanti fitre den hesap edecen

1 kişi 19 tl

aile 4 kişyse x19 76 tl

ay 30 sa x76 2280 sadece karnını doyurmak.

• Teğmen
      221 Mesaj
      09 Ekim 2018 20:04:51
      AKP'ye oy verenlerin asgari ücret alan, makarna stoğu yapan insanlar olduğunu sanmanız oldukça büyük bir hata. AKP sayesinde zenginleşen milyonlar oldu, işleri kolaylaştı, rahatlıkla hayatlarını idame ettiler. Öyle bir hal aldı ki otobüs hatlarının güzergahı ve sefer saatlerini bile etkiler oldular. Bu sayede ciddi bir ekonomik tasarruf sağlayıp yaşam kalitelerini artırdılar. Bu çok basit bir örnekti, aklınızdan örnek devşirirseniz bu analojiyle asla yanılmazsınız tahminlerinizde.

Diğer bir konu ise AKPli insanları Youtube'de izlediğiniz insanlardan, sokakta gördüğünüz profillerlerden, Eminönü'nde baklava izdihamına katılanlardan ibaret sanıyorsunuz. Oysa bu kitle, AKP'ye oy verenlerin %20'sini oluşturuyor.

Üçüncü dünya ülkelerinde (Türkiye dördüncü dünya ülkesidir, dört boyutlu gibi) anlam veremediğimiz sosyolojik olguları anlamlandırabilmek adına bir sisteme, belirli bir kalıba hapsetmek ve onun üzerinden saldırmak gayesi oldukça olası bir reflekstir.

AKP'ye oy veren insanların aslında sizden pek farkı yok, bugün onlar, yarın sizlerdi fakat iş tahmin edilemez bir boyuta geldi. Ali Koç bile yeri geldiğinde şovunu yapıp sistemdeki yerini alır, ne olacak ki, ortamlarda sol rüzgarı estiriyor dersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      627 Mesaj
      09 Ekim 2018 20:15:00
      1603 TL asgari ücrete hangi şehirde ve kaç kişi yaşıyorsun?

• Yarbay
      2750 Mesaj
      09 Ekim 2018 20:54:58
      az çalıştığım için maaş asgari ücretten daha düşük tabi son zamlardan sonra para artmamaya başladı yavaş yavaş belimizi büküyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      09 Ekim 2018 20:59:12
      Sürekli hafta içi mesai ve pazar mesaisi ile günü kurtarmaya bakıyorlar.
      |
      |

• Teğmen
      218 Mesaj
      09 Ekim 2018 21:59:00

Sabah ekmek yumurta öğlen makarna akşam bulgur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      hepsinerede kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      51 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Fenerbahçe Taraftarı

09 Ekim 2018 22:06:57
      Asfalt kemiriyorum nasıl olsa parayı asfalta gömüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanrıkut Mete Han -- 9 Ekim 2018; 22:8:12 >
      |
      |
    • Binbaşı
      1661 Mesaj
      09 Ekim 2018 22:23:50

Benim de az çok iyi bir gelirim var ama bu şekilde insanlar nasıl geçiniyor ben de bazen oturup düşünüyor, hesaplamaya çalışıyorum. Mesela İstanbul'da yol yemek vs derken asgari ücret değil de 2.000 TL alan birini düşünelim. Mesela özel güvenlikler vs. ücreti buna denk geliyor. Asgari ücretin üstünde ortalama 2.000 TL vs. Eşi de aşağı yukarı böyle alsa diyelim. Bir tane çocuğu olsa, okul masrafı vs. Kira zaten en uygun 800 TL'ye bulur ki bu bile zor. Fatura vs. derken 1.250 TL ev gideri olsa kalan gelir 2.750 TL olur. Hiç borcu olmasa ele geçen bu. Bu para ile bu eve ne pirzola girer ne bal ne pekmez girer. Tarhana bulgur vs. idare edilir. Yoksa ayda bir 32'lik tuvalet kağıdı girse en ucuzu 25-30 TL. Ayda bir kilo kıyma iki kilo tavuk eti girse ortalama 80 TL eder. Bugün ayda evine 5 kilo domates alan bir aile 50 TL ödüyor. Biberin kilosu 8 TL. Soğan 3-4 lira. Patates aynı öyle. Meyveler mevsimine göre bile 5-10 lira arası. İlk defa karpuzu yarım yarım kesip satan manavlar türedi. Hiç kişisel masraf veya ekstra masraf çıkmaması lazım ki asgari ücretli bir aile geçinebilsin. Sinema tiyatro vs. gibi kültürel gereksinimlere girmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 9 Ekim 2018; 22:25:55 >
      |
      |
      mgora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      420 Mesaj
      09 Ekim 2018 22:24:48
      quote:

Orijinalden alıntı: vyesovshchikov

AKP'ye oy verenlerin asgari ücret alan, makarna stoğu yapan insanlar olduğunu sanmanız oldukça büyük bir hata. AKP sayesinde zenginleşen milyonlar oldu, işleri kolaylaştı, rahatlıkla hayatlarını idame ettiler. Öyle bir hal aldı ki otobüs hatlarının güzergahı ve sefer saatlerini bile etkiler oldular. Bu sayede ciddi bir ekonomik tasarruf sağlayıp yaşam kalitelerini artırdılar. Bu çok basit bir örnekti, aklınızdan örnek devşirirseniz bu analojiyle asla yanılmazsınız tahminlerinizde.

Diğer bir konu ise AKPli insanları Youtube'de izlediğiniz insanlardan, sokakta gördüğünüz profillerlerden, Eminönü'nde baklava izdihamına katılanlardan ibaret sanıyorsunuz. Oysa bu kitle, AKP'ye oy verenlerin %20'sini oluşturuyor.

Üçüncü dünya ülkelerinde (Türkiye dördüncü dünya ülkesidir, dört boyutlu gibi) anlam veremediğimiz sosyolojik olguları anlamlandırabilmek adına bir sisteme, belirli bir kalıba hapsetmek ve onun üzerinden saldırmak gayesi oldukça olası bir reflekstir.

AKP'ye oy veren insanların aslında sizden pek farkı yok, bugün onlar, yarın sizlerdi fakat iş tahmin edilemez bir boyuta geldi. Ali Koç bile yeri geldiğinde şovunu yapıp sistemdeki yerini alır, ne olacak ki, ortamlarda sol rüzgarı estiriyor dersiniz.
      Bunun neye dayanarak söylüyorsun?
      |
      |

PSN: MrsEvy

• Yüzbaşı
      541 Mesaj
      09 Ekim 2018 22:32:23
      Arkadaşım ailesine halka tatlı alacaktı zammı görünce alamadı. Ben aldım ona ama çok üzüldü. Geçinmek zulüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yarbay
      2553 Mesaj
      09 Ekim 2018 23:13:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Curieux

1603 TL asgari ücrete hangi şehirde ve kaç kişi yaşıyorsun?

ben asgari ücret almıyorum, sadece merak ettim sordum.

|
      |

• Yarbay
      4485 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

09 Ekim 2018 23:19:15
      Kira vermiyorum.

3+1 ev almama, sıfır araba almama, siemens beyaz eşya almama, sony televizyon ve sinema sistemi almama, arabamın deposunu ayda 10 kere fullememe, buzdolabımı doldurmama, siemens ankastre mutfak almama, masajlı müzikli duşakabin almama playstation 4 almama haftada bir kere mangala gitmeme haftada bir restoranta gitmeme.

YETİYOR ELHAMDÜLİLLAH

Siz paranızı nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz, hamd olsun 1603₺ büyük para

• Yarbay
      2553 Mesaj
      09 Ekim 2018 23:25:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Alfa Milano

Kira vermiyorum.

3+1 ev almama, sıfır araba almama, siemens beyaz eşya almama, sony televizyon ve sinema sistemi almama, arabamın deposunu ayda 10 kere fullememe, buzdolabımı doldurmama, siemens ankastre mutfak almama, masajlı müzikli duşakabin almama playstation 4 almama haftada bir kere mangala gitmeme haftada bir restoranta gitmeme.

YETİYOR ELHAMDÜLİLLAH

Siz paranızı nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz, hamd olsun 1603₺ büyük para

en az 5.000 tl almıosan bende birşey bilmiyorum

• Yarbay
      4485 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Alfa Milano

09 Ekim 2018 23:31:46

5000₺ alsam malikanede yaşar 2018 model sıfır s63 amg binerdim malikanemin içindede smart fortwo binerdim

Sizler paranızı nasıl harcayacağınızı bilmiyorsunuz.

TEKRAR SÖYLÜYORUM 1600₺ BÜYÜK PARA HERŞEYİ RAHAT RAHAT SATIN ALIRSINIZ

|
      |
      7nbitirdin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
millenicom;internet;servis
nice türkiye
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.