Şimdi Ara

1603 TL ile nasıl geçiniyorsunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
4.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kira veriyor musunuz, elektrik, doğalgaz, su faturaları ve mutfak masraflarinizin aylık tutarı nedir?

Kaç ayda bir kıyafet alabiliyorsunuz?

• AKP Ye oy verenler bunlardan mennunki halen bunları savunuyorlar diğerlerine soracan bu soruyu
  • - 200 gr 8 tl , 4 kişilik ailede kişi başı 50 gr düşer.Bakliyat , Bulgur,Makarna, memleketten gelenler.
    - Kağıt havlu vb yok
    - Kozmetik harcamaları minimum
    - Ekmek ağırlıklı beslenme
    - Arada ek iş , diğer aile üyelerinin destekleri vb.

Ben asgari ücretli değilim ama genel gözlemim bu şekilde.
  • kredi kartı, banka kredisi vs kullanıyor insanlar. borçla borcu kapatıyorlar. başka türlü çoğu çark döndüremez.
  • 10 senelik 657 li ırgatım
    işe başladığımda net 1.350 dolar maaşım vardı şimdi sadece 600 dolar alıyorum
    geçinemiyorum umarım tez zamanda geberirim
  • en garanti fitre den hesap edecen

1 kişi 19 tl

aile 4 kişyse x19 76 tl

ay 30 sa x76 2280 sadece karnını doyurmak.
  • 1603 TL asgari ücrete hangi şehirde ve kaç kişi yaşıyorsun?
  • az çalıştığım için maaş asgari ücretten daha düşük tabi son zamlardan sonra para artmamaya başladı yavaş yavaş belimizi büküyor
  • Sürekli hafta içi mesai ve pazar mesaisi ile günü kurtarmaya bakıyorlar.
  • Sabah ekmek yumurta öğlen makarna akşam bulgur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asfalt kemiriyorum nasıl olsa parayı asfalta gömüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 9 Ekim 2018; 22:8:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mgora kullanıcısına yanıt
    Benim de az çok iyi bir gelirim var ama bu şekilde insanlar nasıl geçiniyor ben de bazen oturup düşünüyor, hesaplamaya çalışıyorum. Mesela İstanbul'da yol yemek vs derken asgari ücret değil de 2.000 TL alan birini düşünelim. Mesela özel güvenlikler vs. ücreti buna denk geliyor. Asgari ücretin üstünde ortalama 2.000 TL vs. Eşi de aşağı yukarı böyle alsa diyelim. Bir tane çocuğu olsa, okul masrafı vs. Kira zaten en uygun 800 TL'ye bulur ki bu bile zor. Fatura vs. derken 1.250 TL ev gideri olsa kalan gelir 2.750 TL olur. Hiç borcu olmasa ele geçen bu. Bu para ile bu eve ne pirzola girer ne bal ne pekmez girer. Tarhana bulgur vs. idare edilir. Yoksa ayda bir 32'lik tuvalet kağıdı girse en ucuzu 25-30 TL. Ayda bir kilo kıyma iki kilo tavuk eti girse ortalama 80 TL eder. Bugün ayda evine 5 kilo domates alan bir aile 50 TL ödüyor. Biberin kilosu 8 TL. Soğan 3-4 lira. Patates aynı öyle. Meyveler mevsimine göre bile 5-10 lira arası. İlk defa karpuzu yarım yarım kesip satan manavlar türedi. Hiç kişisel masraf veya ekstra masraf çıkmaması lazım ki asgari ücretli bir aile geçinebilsin. Sinema tiyatro vs. gibi kültürel gereksinimlere girmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 9 Ekim 2018; 22:25:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vyesovshchikov

Bu mesaj silindi.
    Bunun neye dayanarak söylüyorsun?
  • Arkadaşım ailesine halka tatlı alacaktı zammı görünce alamadı. Ben aldım ona ama çok üzüldü. Geçinmek zulüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curieux

1603 TL asgari ücrete hangi şehirde ve kaç kişi yaşıyorsun?

ben asgari ücret almıyorum, sadece merak ettim sordum.

• Kira vermiyorum.

3+1 ev almama, sıfır araba almama, siemens beyaz eşya almama, sony televizyon ve sinema sistemi almama, arabamın deposunu ayda 10 kere fullememe, buzdolabımı doldurmama, siemens ankastre mutfak almama, masajlı müzikli duşakabin almama playstation 4 almama haftada bir kere mangala gitmeme haftada bir restoranta gitmeme.

YETİYOR ELHAMDÜLİLLAH

Siz paranızı nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz, hamd olsun 1603₺ büyük para

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfa Milano

Kira vermiyorum.

3+1 ev almama, sıfır araba almama, siemens beyaz eşya almama, sony televizyon ve sinema sistemi almama, arabamın deposunu ayda 10 kere fullememe, buzdolabımı doldurmama, siemens ankastre mutfak almama, masajlı müzikli duşakabin almama playstation 4 almama haftada bir kere mangala gitmeme haftada bir restoranta gitmeme.

YETİYOR ELHAMDÜLİLLAH

Siz paranızı nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz, hamd olsun 1603₺ büyük para

en az 5.000 tl almıosan bende birşey bilmiyorum

• 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt
    5000₺ alsam malikanede yaşar 2018 model sıfır s63 amg binerdim malikanemin içindede smart fortwo binerdim

Sizler paranızı nasıl harcayacağınızı bilmiyorsunuz.

TEKRAR SÖYLÜYORUM 1600₺ BÜYÜK PARA HERŞEYİ RAHAT RAHAT SATIN ALIRSINIZ

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.