Şimdi Ara

1600 TL.TAVSİYE LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
1.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 1600 tl. kadar bir tv bakıyorum ekran büyüklüğü 106cm tercihimdir.
    Tabiki olmuşken smart tv olmasını isterim önerebileceginiz markalar varsa sevinirim.

• Hı level 48 uhl 950 bazı a101 ler 1500 1800 bandında satıyorlar fp üründür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezginingünlüğü kullanıcısına yanıt
    Geçen gittim baktım hoşumada gitti aslında ama güvenemedim.
    Hangi teknolojik markete gitsem başka bir markayı bana övüyor.
    Ne yapcağımı bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: en-ata

Ne yapcağımı bilemedim

hocam forumda konusu var çoğunluk memnun orayı da inceleyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

quote:

Orijinalden alıntı: en-ata

Ne yapcağımı bilemedim

hocam forumda konusu var çoğunluk memnun orayı da inceleyin isterseniz.

Teşekürler hacam bir inceleyelim
  • en-ata kullanıcısına yanıt
    Hocam yaklaşık 2-3 ay once bende 1600 TL civarında tv arıyordum. Biraz araştırdıktan sonra philips 40 pfk 6510 u gordum o zaman fiyatı vatanda 1730 TLye kadar düşmüştü. Fiyatı yükselmeden alayım dedim. Şuana kadar genel olarak bir sıkıntısını görmedim. Paneli 100 hz olması dolayısı ile görüntü kalitesi çok iyi. Eğer evde internet varsa smart tvsininde iyi olduğunu söyleyebilirim.
    Şuan fiyatı yanılmıyorsam 1900 TL civarlarında. Tvyi takip edip fiyati dusunce almanızı öneririm.
    Hatta tvnin incelemesini yapmıştım. Dilerseniz burdan bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114162192&p=1#114162192

• quote:

Orijinalden alıntı: AsSakallıDede

Hocam yaklaşık 2-3 ay once bende 1600 TL civarında tv arıyordum. Biraz araştırdıktan sonra philips 40 pfk 6510 u gordum o zaman fiyatı vatanda 1730 TLye kadar düşmüştü. Fiyatı yükselmeden alayım dedim. Şuana kadar genel olarak bir sıkıntısını görmedim. Paneli 100 hz olması dolayısı ile görüntü kalitesi çok iyi. Eğer evde internet varsa smart tvsininde iyi olduğunu söyleyebilirim.
    Şuan fiyatı yanılmıyorsam 1900 TL civarlarında. Tvyi takip edip fiyati dusunce almanızı öneririm.
    Hatta tvnin incelemesini yapmıştım. Dilerseniz burdan bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114162192&p=1#114162192

Hocam 1900 kadarda çıkabilirim bu konudaki cahilliğimi bağışlarsan bir soru sormak istiyorum.
    Android tvnin artısı nedir.Çünkü almışken bu özellikte olsun mesela iptv falan izlene bilirmi
    Hocam Android tv olmasının en büyük artısı google play. Tabi google play tv deki kadar geniş değil. Tvye gelen güncellemeler ve google playe gelen güncellemeler ile sürekli tvnin desteklediği uygulama sayısı artıyor. Mesela tarayıcı olarak google playde tek seçenek bulunuyor. Bize tvnin sunduğu bu tarayıcının pek iyi olduğunu söyleyemem. Ama en az biligili kullanıcının bile yapabileceği bir iki işlem ile UC Broswer veya Google choreme gibi tarayıcıları kurabiliyorsunuz. Ben tvyi aldıktan sonra internette film indirme olayını bıraktım. Film izleyeceğim zaman tvnin tarayıcısından girip isteğim sitede istediğim filmi açabiliyorum. Bu mesela benim için çok büyük bir artı. Google playda asphalt 8 den tut bir çok oyun var. Tv nin destekleği bazı gamepadler ile bu oyunları oynayabiliyorsunuz. Şuana kadar ben hiç oynamadığım için oyun performansı hakkında bir şey soyleyemeyeceğim. Google playda bulunana iptvleri kurabiliyorsunuz. Bunun dışında yine google playda bulunan kodi isimli bir program var. Bu programın kurulabilmeside çok güzel bir şey.
    Bir de geçen forumda gördüm. Anroid tvdeki google play uygulama kısıtlamaları kaldırılabiliyor sanırım. Bu çok güzel bir şey. Yani tvnin gücü yettiği tüm uygulamaları rahatlıkla kurabileceksiniz demek oluyor. Tabi bu istem daha tam oturmadı sanırım.Eğer aklınızda android tv almak varsa philipsin 2016 yılı ürünlerinin çıkmasını beklemnizi tavsiye ederim. Mayıs gibi piyasa çıkacağı söylenmişti. Hem 2015 tvleri ucuzlar hemde 2016 tvlerini de fiyatına göre değerlendirirsiniz.
    Son olarak philips tvlerin forumda okuduğuma göre sıkıntılı sürümleri de var. Bir çok kullanıcı aldrığı philips tvden şikayetci olabiliyor.Tabi bunlar biraz kullanıcı ile de ilgili. Mesela android olduğu için açtığınız uygulamayı kapatmadan başka bir uygulama açınca diğer uygulamayı tv arkaplanda çalıştırıyor kapatmadığınız için. Böyle 1-2 uygulama olunca arkaplanda kasma yapabilir. Şahşen ben 40pfk6510dan memnunum. Tavsiye eder misiniz diye sorarsanız kesinlikle tavsiye ederim. (40pfk6510 şuanki değeri, 2016 serisi tvlerin çıkması ile fiyatının düşeceğini düşünüyorum)
    İnşallah yardımcı olabilmişimdir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsSakallıDede

Hocam Android tv olmasının en büyük artısı google play. Tabi google play tv deki kadar geniş değil. Tvye gelen güncellemeler ve google playe gelen güncellemeler ile sürekli tvnin desteklediği uygulama sayısı artıyor. Mesela tarayıcı olarak google playde tek seçenek bulunuyor. Bize tvnin sunduğu bu tarayıcının pek iyi olduğunu söyleyemem. Ama en az biligili kullanıcının bile yapabileceği bir iki işlem ile UC Broswer veya Google choreme gibi tarayıcıları kurabiliyorsunuz. Ben tvyi aldıktan sonra internette film indirme olayını bıraktım. Film izleyeceğim zaman tvnin tarayıcısından girip isteğim sitede istediğim filmi açabiliyorum. Bu mesela benim için çok büyük bir artı. Google playda asphalt 8 den tut bir çok oyun var. Tv nin destekleği bazı gamepadler ile bu oyunları oynayabiliyorsunuz. Şuana kadar ben hiç oynamadığım için oyun performansı hakkında bir şey soyleyemeyeceğim. Google playda bulunana iptvleri kurabiliyorsunuz. Bunun dışında yine google playda bulunan kodi isimli bir program var. Bu programın kurulabilmeside çok güzel bir şey.
    Bir de geçen forumda gördüm. Anroid tvdeki google play uygulama kısıtlamaları kaldırılabiliyor sanırım. Bu çok güzel bir şey. Yani tvnin gücü yettiği tüm uygulamaları rahatlıkla kurabileceksiniz demek oluyor. Tabi bu istem daha tam oturmadı sanırım.Eğer aklınızda android tv almak varsa philipsin 2016 yılı ürünlerinin çıkmasını beklemnizi tavsiye ederim. Mayıs gibi piyasa çıkacağı söylenmişti. Hem 2015 tvleri ucuzlar hemde 2016 tvlerini de fiyatına göre değerlendirirsiniz.
    Son olarak philips tvlerin forumda okuduğuma göre sıkıntılı sürümleri de var. Bir çok kullanıcı aldrığı philips tvden şikayetci olabiliyor.Tabi bunlar biraz kullanıcı ile de ilgili. Mesela android olduğu için açtığınız uygulamayı kapatmadan başka bir uygulama açınca diğer uygulamayı tv arkaplanda çalıştırıyor kapatmadığınız için. Böyle 1-2 uygulama olunca arkaplanda kasma yapabilir. Şahşen ben 40pfk6510dan memnunum. Tavsiye eder misiniz diye sorarsanız kesinlikle tavsiye ederim. (40pfk6510 şuanki değeri, 2016 serisi tvlerin çıkması ile fiyatının düşeceğini düşünüyorum)
    İnşallah yardımcı olabilmişimdir .

Dostum çok teşekürler aklımda olan bir çok soruyu ben sormadan cevaplamışsın.
    Forumdaşlık bu olsa gerek
  • 1600-2200 tl sekmendıtnde alınabilcek en iyi cihazlar philips kanalında bulunuyor denilebilir. 40pfk6510 serisni 2099 gibi fiyattlarla akıllı kumanda 3d ambilight ve şık tasarımıyla bence bu sekmentte tartışmasız en iyi cihaz android usb 3.0 miracast ve hızlı olması onu cok çekici. yapıyor . fiyat dussun dersenız benım ozetımle onun boş hali yanı akıllı kumanda 3d ambilight olmayan siyah 40pfk5500 serisi klavye mause desteğiyle değerlendirilmesi gereken bir cihazdır
  • 1739 tlye vestel 43ua9400 aldım. Tv henüz gelmedi ama bu fiyata daha iyisini bulabileceğimi sanmıyorum. Teknoloji marketlere gidip elimdeki demo görüntüleri bir çok lg samsung vb cihazlarda denedim bu markaların 2500-3000 tl bandında satılan tvlerinden çok daha iyi bir görüntü performansı sundu vestel. Tavsiyem elinde bir flash ile gidip tvlerin performansını kendi gözün ile görmen.
  • yazılımı sıkıntısız,kronik sorunu olmayan,dahili uydu alıcılı,usbden hertürlü film izleyebileceğim, mümkünse uydu değişimlerinde kanal listesini kendisi otomatik güncelleyen bir tv arıyorum. limit 1500 en olmadı 1550 olabilir. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz bekleyin nisan mayıs ayı gibi 2016 model tvler çıkacağından tv fiyatları düşecektir. Philips adına 6510 u kullandığım ve memnun olduğum için tavsiye ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 9 Mart 2016; 13:56:02 >
  • AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. eminim güzeldir ama 1900 beni ibraz aşar. başka 1500 civarında kulağınıza gelen model var mı?
  • Ryuuk kullanıcısına yanıt
    Benimde aklımda ilk etap da vestel,arçelik,beko gibi markalar vardı .Diğer ünlü markalara göre daha ucuz olur diye düşündüm ama pekde öğle deyilmiş.
    Birde bayilere gittiğimde adamlar öyle bir yapışıyorki ne onların dediğini anlıyorsun nede kendin doğru düzgün deneyebiliyorsun.
    Aslında yukarda bir arkadaş mayısı bekle demiş aslında mantıklı ama bir kere aklımıza düştü 2 ay kendini nasıl tutacan
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    Hocam tv 5-10 yılda bir alınıyor. Bence alınırken en mantıklı secim yapılmalı pişman olmamak için. Şuan tv piyasasi pahalı ben biraz beklemenizi tavsiye ederim. Arada magzalara uğrayın. Ben 6510 yaklasik gecen yazdan beri takip ediyordum. Yazin fiyati 2000 tl civarlarındaydı. Banada bu fiyat fazla gelmişti. Surekli internette fiyatını takip ettim. Bir ara 1730 düştü hemen aldım. Biraz beklersiniz yine o fiyatlara düşecektir.
    Bir tvyi en iyi kullanan bildiği icin ben bu tvyi vurguluyorum. Baska kullanmadığım bir tv desem havada kalır ki philipsin yazilimsal olarak bir çok tvde sıkıntı olduğu söyleniyor. Ondan ötürü almadan once iyi arastirmak lazım.

Ben de uzun süre 2.000-2.300 civarı tv bakınıyordum, ünlü markalarda fln fiyat kovaladım, bir türlü denk getiremedim.

Sony 43w805c samsung 48j6270/6370 almayı planlıyordum -ki bu fiyat bıandında burada da önerilen tvler bunlar- . Bir ara sonynin fiyatı 1900e düştü ama alamadım sonra tekrar 2300 seviyesine çıktı. Bir daha da düşmedi, en uygun 2000e denk getirebildim. 1-1.5 ay önce 1900 hatta puan fln derken 1850ye alabileceğim tvye 2000 vermek enayilik gibi geldi ve sonyden vazgeçtim.

Samsungdan ise görüntünün titremesi nedeniyle vazgeçtim.http://www.libde265.org/downloads-videos/ Bu siteden indirdiğim tears of steel 1720px × 720px videosunda konuşma sahnelerinde karakterlerin çeneleri titriyordu. Sahne geçişlerinde kasılmalar yaşanıyordu. 2500 tl verip alacağım tvde böyle bir durum yaşanması soğuttu beni.

Vestel ise yine aynı siteden indirdiğim tears of steel 4096px × 1720px i dahi sorunsuz oynatınca ünlü marka diye dayatmanın lüzumu olmadığına karar verdim. Daha uygun fiyata daha iyi performans alabilecek iken marka fetişistliği yapmanın gereği yok diye düşünüp pazar günü gittigidiyor üzerinden 43ua9400ü aldım. Daha önce de değim gibi ürün henüz elime ulaşmış değil ama benim ihtiyaçlarım doğrultusunda en doğru kararı verdiğime inanıyorum.

Bahsettiğim diğer tvlerin smart özellikleri belki çokk daha iyidir. Ya da destekledikleri format genişliği çok fazladır. Bundan dolayı aradaki fiyat farkını kabul edebilecek ve buna ihtiyaç duyacak arkadaşlar olabilir buna saygı duyuyorum. Benim için ihmal edilebilir konular olduğundan üstünde çok durmadım.

Size de tavsiyem ihtiyaçlarınıza karar vermeniz ve bu doğrultuda kendi kararınızı kendiniz vermeniz. Teknoloji marketlerdeki teşhir ürünler üstünde her türlü denemeyi yapmanıza izin veriyorlar. Bir gününüzü ayırın ve elinizde bir flash ile gidip aklınızdaki tüm modelleri izleyin ama mağaza çalışanlarının yönlendirmelerine pek fazla kulak asmayın. Zira çoğu sizden daha çok şey bilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryuuk

Ben de uzun süre 2.000-2.300 civarı tv bakınıyordum, ünlü markalarda fln fiyat kovaladım, bir türlü denk getiremedim.

Sony 43w805c samsung 48j6270/6370 almayı planlıyordum -ki bu fiyat bıandında burada da önerilen tvler bunlar- . Bir ara sonynin fiyatı 1900e düştü ama alamadım sonra tekrar 2300 seviyesine çıktı. Bir daha da düşmedi, en uygun 2000e denk getirebildim. 1-1.5 ay önce 1900 hatta puan fln derken 1850ye alabileceğim tvye 2000 vermek enayilik gibi geldi ve sonyden vazgeçtim.

Samsungdan ise görüntünün titremesi nedeniyle vazgeçtim.http://www.libde265.org/downloads-videos/ Bu siteden indirdiğim tears of steel 1720px × 720px videosunda konuşma sahnelerinde karakterlerin çeneleri titriyordu. Sahne geçişlerinde kasılmalar yaşanıyordu. 2500 tl verip alacağım tvde böyle bir durum yaşanması soğuttu beni.

Vestel ise yine aynı siteden indirdiğim tears of steel 4096px × 1720px i dahi sorunsuz oynatınca ünlü marka diye dayatmanın lüzumu olmadığına karar verdim. Daha uygun fiyata daha iyi performans alabilecek iken marka fetişistliği yapmanın gereği yok diye düşünüp pazar günü gittigidiyor üzerinden 43ua9400ü aldım. Daha önce de değim gibi ürün henüz elime ulaşmış değil ama benim ihtiyaçlarım doğrultusunda en doğru kararı verdiğime inanıyorum.

Bahsettiğim diğer tvlerin smart özellikleri belki çokk daha iyidir. Ya da destekledikleri format genişliği çok fazladır. Bundan dolayı aradaki fiyat farkını kabul edebilecek ve buna ihtiyaç duyacak arkadaşlar olabilir buna saygı duyuyorum. Benim için ihmal edilebilir konular olduğundan üstünde çok durmadım.

Size de tavsiyem ihtiyaçlarınıza karar vermeniz ve bu doğrultuda kendi kararınızı kendiniz vermeniz. Teknoloji marketlerdeki teşhir ürünler üstünde her türlü denemeyi yapmanıza izin veriyorlar. Bir gününüzü ayırın ve elinizde bir flash ile gidip aklınızdaki tüm modelleri izleyin ama mağaza çalışanlarının yönlendirmelerine pek fazla kulak asmayın. Zira çoğu sizden daha çok şey bilmiyor.

Teşekürler hocam pek zamanım olmadı, açıkcası geçen hafta bu konuyu açmadan bir kaç gün önce gezmiştim ama kara düzen denebilecek şekilde hep bayilerdeki çalışanların tavsiyeleri üzerine beli tvlerde yoğunlaştık.
    Ben olmuşken ileriye dönük önümüzdeki 5 seneyi atlatmak için 4k olsun ve düzgün çalışır beni yarı yolda bırakmayacak smart özelliği istiyorum bunun için 1600 le yola çıktım 2000 ni zorluyorum.
    Kendimi tutcam bu sefer iyişallah, araştırıp almak istiyorum.
  • Eski bir samsung tv teknisyeni olarak bu aralar 1500-2000 tl arası 40''-48'' arası bir tv bakıyorum. Tercihlerim arasında sadece samsung ve lg var. Philips hiç düşünmedim sizce ne almalıyım ne zaman almalıyım 1 ay içerisinde kesin almam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mchtakgn

Eski bir samsung tv teknisyeni olarak bu aralar 1500-2000 tl arası 40''-48'' arası bir tv bakıyorum. Tercihlerim arasında sadece samsung ve lg var. Philips hiç düşünmedim sizce ne almalıyım ne zaman almalıyım 1 ay içerisinde kesin almam lazım ?

Bundan 7-8 sene önce ben almanya da yaşarken almıştım ama ne smart verdı nede 3d çok memnundum.
    Şu anda kendini nasıl geliştirdi hiç bir bilgim yok. Kullanıcı yorumlarına bakarsak bazı modelleri çok güzel bazı modellerinde yazılımsal sorunlar var gibi.Bence biraz şans işi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.