Şimdi Ara

16 tl cayma bedeli nasıl çıkıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar turkcell ile taahhutum 9 unda bitior. Bugun gittim faturasiza gececektim. Lakin 16 tl ceza cikti nasil oluyor bu ya?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Btk’ya yazıcaksın e devlet üzerinden
  • Btk’ya yazıcaksın e devlet üzerinden
  • efefor kullanıcısına yanıt
    Turkcell iyice bu işin cılkını cikardi.
  • Vergi falan olabilir. Çünki Turkcell'in tüm tarifelerinin en düşük cayma bedelleri sanırım 35 liradan başlıyor.
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Vergi mi?12 aylık vergiyi Turkcell zaten benim adıma devlete ödedi.Ben operatör değiştirsem gittiğim operatörde kalan vergiyi Turkcelle ödemek zorundayım diye biliyorum lakin 16 tl çıkması anlamsız.2.85*10 ay desek 28.5 tl yapıyor.Faturasıza geçicektim onuda zaten her tl yüklemede türkcele öderdim bu durumda.Garip
  • Akcam46 A kullanıcısına yanıt
    Bana da Turk Telekom 70 Tl cayma ücret ödersin dedi 85 TL gelmişti
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Kalan ayların vergisi olmasın ?
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    24/11/2019 da geçiş tamamladı 2 aylık vergi olsu hadi
  • Son ay içinde taşıyınca, cayma bedeli yansımaz
    Ama Turkcell çakallık yapıyor ‘ben alırım’ diyor
  • Şikayet açsan da btk ya aktarsan da birşey değişmiyor. En sonunda lanet olsun dedim. Taahhüt ile 54.9 dan 39.9 a düşürüyor. Üstüne 19.90 cayma bedeli istiyor. 15 olmayacak mı diyorum cevap bile veremiyorlar sistemimiz bu diye geçiriyorlar. Btk süs zaten.

9un da taşıma başvurusu yapıp 2-3 günlük fatura ile ayrılacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 8 Mart 2020; 0:56:16 >
  • veziroglu kullanıcısına yanıt
    para koparmaya calisiorlar.Cevremdekileri Turkcelle gecirttirmeyecegim bu sebeple.
  • En iyi faturasız. Kafana göre gir çık. TL yi kullanacağın zaman yükle. Temiz iş. Faturalı da saplayan saplayana. 50-100 TL nin hesabını yapacaksanız faturasız alın rahat edin.
  • prestij06 P kullanıcısına yanıt
    Sözleşme bitsin inşallah faturasıza geçiş için işlem başlatıcam.
  • Akcam46 A kullanıcısına yanıt
    İstediğimiz kadar insanları turkcell’e geçmemeye teşvik edin ama diğer operatörler bu halde oldukça , turkceller onlarca trilyon net kâr açıklıyor yılın her çeyreğinde, ve faturalı düzenli gelir sağlayan aboneleri çok fazla
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Cayma bedeli hangisi daha düşükse:
    O ana kadar aldığınız toplam indirim tutarı(kullandığınız aylar * (Paketinizin normal ücreti-Sizin ödediğiniz ücret) veya,
    Kalan aylara ait ücret toplamı.
    Şöyle örnek vereyim.

Siz 12 ay taahhüt ile 50 liralık paketi 30 liraya aldınız diyelim. 3. ayda cayarsanız;
    Aldığınız indirim tutarı 60TL(3*(50-30)), Kalan ayların ücreti 270TL(9*30)yapar. Siz düşük ücret olan 60TL'yi ödersiniz.
    9 ayda cayarsanız;
    Aldığınız indirim tutarı 180TL(9*(50-30)), Kalan ayların ücreti 90TL(3*30)yapar. Siz düşük ücret olan 90TL'yi ödersiniz.

12 ayı geçen taahhütler kural olarak geçerlidir. Yani 12 ayı geçen taahhütler geçersiz diye bir şey yoktur. Operatör taahhüdü ile bağlıdır, sözleşme süresince ücrete zam yapamaz. Ancak; müşteri 12. aydan sonra cayarsa cayma bedeli vs. alınamaz.
    Hizmet kusuru sebebiyle cayılırsa cayma bedeli alınamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 10 Mart 2020; 20:49:26 >

• Sen cayma bedelini geç oyi bir de kesintisiz iletişim paketi verecekler 29 TL civarı. Şöyle. Tim dem geçmek istersen bir ay sana rahar paket verecekler 20 tl ye 1 ay sonra faturasıza geçerken iletişim paketi 30 tl. Ya da mhz yi aracaksın direk geçeceksin 4 gün falan sürer. Direk iletişim paketi verecekler son faturana kalan ayların telsim kullanım bedeli ile beraber yansır. 30 + 21 + 19 toplam 70 civarı fatura ödersin.

Git vodafone geç geçince geri gel. Sadece cayma bedeli :)

Başka soru sormayın lütfen.
  • Şu an rahat paketteyim 17 tl ye.1 ay sonra baska operatore gidip gelirim buyuk ihtimalle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.