Şimdi Ara

16 Nisan için neden 'EVET'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta neden evet kısmını sadece evet diyen arkadaşlarımla paylaşmak isterim hayırcıların bu konu hakkında yorum yapmasını istemem ve ihtiyaçta duymam.Şimdi gelelim neden evete arkadaşlar benim dedem 84 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuş bir zaattı bana asla unutamayacağım bir anısını anlattı ve bugünkü kendimce evetin temellerini oluşturan bu vahim olayı anlattı.Malum dedemin çocukluk ve gençlik yılları cumhuriyetin ilk zamanlarında geçmişti.Anadolunun kalbinde yaşayan dedemin anlattıkları kan dondurucuydu zira savaştan çıkan halkın sefilliği o kadar ileri bir vazifeye gelmiştiki zenginin atı geçerken köylü beklermiş dışkısından çıkan arpaları alıp birşeyler üretip yiyebilmek için ilk duyduğumda banada bir o kadar tuhaf bu kadarda olmaz dedirtti ama devrin şartlarını at sahiplerinin kimler olduğunu düşününcede bu sefaletin sebebinin ne olduğu ayan beyan ortada bir gerçektir yine neyse çarıklı ayakkabılar 50 kez 100 kez yamanmış elbiseler ve tabiki CHP...şimdi evetin meyvelerini nasıl anadoluya bizzat chp tarafından ekildiğini ispatlayacak kan donduran ve içinde bizzat yaşamış olan dedemin anlattıklarıyla şimdi diyeceklerki kimileri bu adam bunları bi tarafından uydurmuş bu cahil makarnacıda kaşıkla yutmuş diyebilirsiniz ama bende derimki dedemin okuma yazması bile yoktu ki böyle bir olayı uyduracak kadar edebi kişiliğe sahip olsun neyse konuyu saptırmayım anlatılanları anlatmak boynumun borcu ve her evetçi kardeşimin bilmesi gerektiğine inanıyorum.Köylerin bu fakir ve harap halleri ortadayken savaşın galibiyetini büyük bir onurla 4 biryanda haykırmak için malum chpnin kurucusu anadoluya geziler düzenler sebebi ise gayet belli sizi bu alçaklardan kim kurtardı denildiğinde parmakla gösterilecek bir lider olmak.Neyse köyde o yokluk o açlık o sefillik varken dedemin kardeşi komşularının ufaklıkları nasıl bir yokluksa bakımsızlıktan,hastalıktan ve donarak ölüyo dedem ne zaman anasından bir yemek istese aha oğlum orda teknede azık yerde soğan bak kendine dermiş aslında ne teknede ekmek varmış nede yerde soğan birde bu yokluğun ortasında ayakta çarık üstte paramğarça elbiseler yaşlı yaşlı geriye kalmış dedeler nineler yada dul kalmış kadınlar kimsesiz veya yetim bir harap çocuklar bebekler ne olsa beğenirsiniz malum zaat bizim şehre gelecekmiş köylere tebliğ edilmiş tüm köy ahalisinin meydanda bu beyfendiyi karşılamak üzere ve ŞAPKALARIYLA meydanda hazrolmak üzere zorla davet edilmişler işte macera şimdi başlıyor köydeki yokluk ayan beyan ortada denilen günde gidilecek yaşlıymış çocukmuş ayırt etme yok kim sağsa kalkıp o gün oraya gelecek yoksa elindeki kılıç belli mahkemesi var istiklali var cartı var curtu var velhasılı kelam bunlar bu yokluğun açlığın nirvanaya ulaştığı bu zamanlarda birde böyle bir dertle dertlenmişler köyden şehre gelmek bir emek aç karnını neyle doyuracan derdi bir emek üst baş tasa bile değil artık afrika olmussun hadi hepsini yaptın be adam bilmezmisin öküz arabalarını çeken öküzler yenmiş yada orduya yollanmış bilmezmisin kalan atlar ya ölmüş yada biraz darıya ağa satlmış bu insanlar nasıl yürüsün kilometrecelerce yolu hadi onuda geçtim lan bunlar yaşlı ve çocuk yada dul hiçmi acıman yok şehit oğlunu itin öldüğü yerde hazır bekletmen neyse efendim lafı uzatmayım bunlar öle dirile bu meydana geldiler eee anadolu insanı bağrı yanık beli bükük çocukta olsa yaşlıda olsa Allah bir kuvvet vermiş sapanınıda çeker taşıda sıkar suyunuda çıkarır neleri görmüş gözünün feri gitmiş ağzında diş kalmamış sefaletin nirvanasına çoktan varılmış birde üstüne yokluktan öte bu eziyetler başlamış neysem meydana gelinmiş perliperişan köylüler kafalarında şapkalarıyı tuhaf tirajikomik yemenili teyzelerin başında birde fotür şapka suratından islam akan amcaların kafasında şapka,şapka heryer şapka...Aha işte herşeye rağmen bugünlere gelinmiş bir kere adamda yani dedemde eğilme yoktu güneş kavururdu yüzünü kazmasını vururdu kurak bozkır toprağına ırgatlığı oğlunu kızını doyurmak için büyük bir heveslede yapardı dininede bir o kadarda bağlıydı rahmetli oldu gitti onun devirindekilerde rahmetli oldu bizlerde olacağız şimdi dedeme ekilen o günki tohumlar bizi osmanlı torunluğundan vazgeçirmeye çalışan bir zihniyetin ve gözü dönüşlüğün kara izleriydi ama dedimya o bitiklikde savaşlar kazanan anadolu insanı böyle bir orta oyununu yemezdi yiyemezdi şimdi sanarlarki ötelerden anadolunun kapısını bir tekmeyle kıran bizler anadolunun bu kurak ve islamla yoğrulmuş kısımlarında izmir marşı söylenir nerdesin nerdesin naraları yakılır ama bilmezlerki ecdatın mühürlediği bu kalpler ve bu bedendeki canlar atalarının yürüdüğü yollardaki ayak izlerinle aynı titizlikle basarlar ve yine aynı titizliğe sizi davet ediyorum atalarımızın izinden yürümeye akdenize egeye dökmediklerimizi safımızda zannettiklerimizi demokrasimizin ve geçmişimizin yegane kılıcı ile bir tepki bir cevap ve içlerde birikmiş bir öfkenin temsilcisi ve yapılan bunca zulümleri (bilinen tarih buna kafidir istiklal mahkemeleri,şapka,irtica lafları)demokrasimizin yegana kılıcı olan reyimizi son bir hamleyle bu gözü dönüşlerin üzerine çökertelim biz biliyoruzki hak geldiğinde batıl zain olur madem hakkı getireceğiz bizden birinin önünü açsak yeter bu toprakların gerçek sahipleri kimliklerini kaybetmemişlerdir gavurun öğrettiklerini din edinmemişlerdir varsın bize cahil desinler HAYIR şerrinin önünü bir EVET keser ve batılın kellesinide bu millet binlerce kez kesti kesecek vesselam.

• kör oldum.
  • Kısaca özeti: Hayır verin diyor.
  • Merak etme kardeşim Rabbim yanımızda 16 nisan da veririz mehteri etraf titrer hiç kuşkun olmasın gerçekler saklanmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özet geçecek olursak osmanlı zamanında pirzola yiten dedesi cumhuriyet sayesinde arpaya kadar düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Mart 2017; 13:6:13 >
  • Arkadaşa paragraf gönderelim lütfen .

• Gözüm korktu, kaçıyorum.
  • Noktalama işaretleri ile arası yok herhalde arkadaşın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek adam sistemi yok dediler sonra

Bir gemide 2 kaptan olmaz dediler

Bunlar ne dediğini bilmiyorlar

• NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Yahu benim burada osmanlıyı övmek gibi bir niyetimin olmadığı ortada hiçte adını geçirmemişim ki burada bir kıyaslamada söz konusu değil burada anlatılmak istenen tek dedemmi var anadoluda yoksa bu eziyeti çekmiş binlercelerimi sonrada diyorsunuzki efenim bu cahillerin iki zayıf olduğu halka var ya dinden girecen yada makarnadan yukarda anlatılanları anlasan zaten meselenin din veya yal olmadığını anlarsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.