Şimdi Ara

16 milyonluk Ferrari'yi 6 milyon 800 bin TL'ye aldı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
9.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gündemi takip ederseniz sorunun sofuoğlunda onda bunda olmadığını görürsünüz. Sedat pekeri iyi izleyin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raxacoricofallapatorian

Yahu ben adamı savunmuyorum. Banane Kenan Sofuoğlu'ndan. Ben burada başka bir X kişisi olsa onu da savunurdum. Sen karşında etiket takacak adam arıyorsun sadece bunu anlıyorum yazdıklarından. Yine yafta yapıştırıyorsun bana danışmanıymışım gibi. Sen kendini biraz fazla akıllı sanıyorsun galiba. Neyse, şahsına takılmayacağım, istediğin gibi çalıp oynayabilirsin.

Diğer yazdıklarında da aynı şeyleri yazıp duruyorsun aynı cevabı vermeyeceğim bile. Git adamı o konu hakkında açılmış başlıklar altında eleştir. Adamın arabası yüzünden milletvekilliğini eleştirmek kadar abes bir davranış biçimi olamaz ya.

Alıntıları Göster

Kenan sofuoğlunu savunmuyorsun başkası olsa savunacaksın peki onun gibi kim var ki? Alpay özalan, Hamza yerlikaya eskiden de hakan şükür vardı ( h.şükür milletvekili yapıldığında 750 bin dolar maaşla digiturk'te program yapmaya başlamıştı yine halkın bir bölümü bunu savundu h.yerlikaya'nın devletin 4-5 yerinden maaş almasını da halkın bir bölümü yine destekledi). Bu adamlar paralı ve arkasında devlet var(dı) zaten. Para dağıtıp kendini savunduracak 10larca adam buluyorlar zaten devletin maaş verdiği danışmanları da var

Dediğim gibi cem yılmaz vergisiz otomobil alsa başlığı okuyup geçerdim . Fakat milletin vergisiyle devletten maaş alıp çeşitli imkanları kullanacak ama kendisi yabancı misafir aracı kullanacak. Burda da destekleyen 10-15 kişi var.Ben kenan sofuoğlu'na yazmıyorum bu TC vatandaşını 2.sınıfa sokan sistemi destekleyenlere , ne var bunda diyenlere yazıyorum. Bu zihniyet nedeniyle ülke Gabon seviyesine düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 25 Mayıs 2021; 11:48:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

Gündemi takip ederseniz sorunun sofuoğlunda onda bunda olmadığını görürsünüz. Sedat pekeri iyi izleyin

Asıl sorun Sofuoğlu'nda değil zaten Sofuoğlu'nu destekleyenlerde . Sofuoğlu gibi birkaç kişi var ama onu destekleyenler milyonlar... O milyonlar olmasa Sofuoğlu böyle şeyi yapmaz hatta böyle vergi adaletsizliği oluşmaz

• Parası var oluyo ne var birader

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Kenan sofuoğlunu savunmuyorsun başkası olsa savunacaksın peki onun gibi kim var ki? Alpay özalan, Hamza yerlikaya eskiden de hakan şükür vardı ( h.şükür milletvekili yapıldığında 750 bin dolar maaşla digiturk'te program yapmaya başlamıştı yine halkın bir bölümü bunu savundu h.yerlikaya'nın devletin 4-5 yerinden maaş almasını da halkın bir bölümü yine destekledi). Bu adamlar paralı ve arkasında devlet var(dı) zaten. Para dağıtıp kendini savunduracak 10larca adam buluyorlar zaten devletin maaş verdiği danışmanları da var

Dediğim gibi cem yılmaz vergisiz otomobil alsa başlığı okuyup geçerdim . Fakat milletin vergisiyle devletten maaş alıp çeşitli imkanları kullanacak ama kendisi yabancı misafir aracı kullanacak. Burda da destekleyen 10-15 kişi var.Ben kenan sofuoğlu'na yazmıyorum bu TC vatandaşını 2.sınıfa sokan sistemi destekleyenlere , ne var bunda diyenlere yazıyorum. Bu zihniyet nedeniyle ülke Gabon seviyesine düştü

Alıntıları Göster

Bak senin aklın biraz değişik çalışıyor. Okuduğunu anlamakta zorluk çekiyorsun. Benim siyasilerle işim yok. Ben çoğu siyasiyi görsem tanımam adını bilmem. Ben bu adamı motor sporlarıyla ilgilenirken tanıyordum. Yorumum milletvekilliği üzerinden değil, sporcu kimliğinden. Sen hâlâ gelmiş bana adam devletin parasıyla aldı bilmem ne sayıyorsun. Bu adam milletvekili olmadan önce yok yoksul bi adamdı da vekil olunca mı paraya boğulup aldı? Sen bunu anlamıyorsun işte. Eleştirin haklı olsa bile gidiş yolun hatalı, buradan kaybediyorsun.

Bak son 2 cümlende ne güzel demişsin, eleştiriyi Kenan Sofuoğlu üzerinden değil, sistem üzerinden yapalım ona amenna. Ama gelip burada bir kişiyi hedef göstermek yanlış hocam. Ayıptır. Bu hak sende olsa sen de dibine kadar kullanırdın emin ol. Sistemi kullananı değil, ona sebep olanı eleştirmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: raxacoricofallapatorian

Bak senin aklın biraz değişik çalışıyor. Okuduğunu anlamakta zorluk çekiyorsun. Benim siyasilerle işim yok. Ben çoğu siyasiyi görsem tanımam adını bilmem. Ben bu adamı motor sporlarıyla ilgilenirken tanıyordum. Yorumum milletvekilliği üzerinden değil, sporcu kimliğinden. Sen hâlâ gelmiş bana adam devletin parasıyla aldı bilmem ne sayıyorsun. Bu adam milletvekili olmadan önce yok yoksul bi adamdı da vekil olunca mı paraya boğulup aldı? Sen bunu anlamıyorsun işte. Eleştirin haklı olsa bile gidiş yolun hatalı, buradan kaybediyorsun.

Bak son 2 cümlende ne güzel demişsin, eleştiriyi Kenan Sofuoğlu üzerinden değil, sistem üzerinden yapalım ona amenna. Ama gelip burada bir kişiyi hedef göstermek yanlış hocam. Ayıptır. Bu hak sende olsa sen de dibine kadar kullanırdın emin ol. Sistemi kullananı değil, ona sebep olanı eleştirmeliyiz.

Alıntıları Göster

Bu adam artık motorcu değil milletvekili ve bu nedenle eleştiriliyor. Hayır ben siyasetçi yönüyle değil sporcu yönünden bakıyorum diye savunma olmaz... galatasaray klübünde fazla yemek yenildiği içki içildiği için zarar olmuşsa bunu galatasaylılar tartışır daha çok bize zarar vermediği için sadece izleriz.Fakat galatasaray klübünden biri milletvekili olmuşsa artık 84 milyonun konusu olmuştur maaşı 84 milyonun vergisinden ödenir VİP hizmetlerin bedelini 84 milyon öder ilerdeki emekli maaşlarını 84 milyon ödeyecek bu nedenle sadece galatasaraylılar değil sadece seçildiği ildekiler değil tüm Türkiye eleştirme hakkına kavuşur Biri de çıkıp o kişi iyi bir galatasaraylıdır iyi sporcudur benim için milletvekili yönü önemli değildir diye savunmaya başlarsa o da eleştirilir çünkü mesele o kişinin iyi bir sporcu olması iyi bir galatasaylı olması değildir... Eleştiriler ağır gelmişse istifa eder geçer madem geliri çok fazla 20 bin lira mv. maaşını bağış yapıyor milletvekilliğinden bir geliri yok niye m.vekili olarak duruyor ki? ( zaten meclise de gelmiyor kanun teklifi de hazırlamıyor)

Bunları da devamlı savunulması nedeniyle yazdım yoksa savunan kimse olmasa 1 kere yazar geçerdik. Bu adama karşı bir düşüncem neden olsun zaten köprü açılışında Erdoğan çağırmış '' Bunun ailesinden kalan oldu mu yaa'' şeklinde rahatsız edici garip sözleri de olmuştu bütün kardeşleri , ailesi hatta çocuğu bile ölmüş birisi sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 25 Mayıs 2021; 13:28:49 >

• quote:

Bu adam artık motorcu değil milletvekili ve bu nedenle eleştiriliyor. Hayır ben siyasetçi yönüyle değil sporcu yönünden bakıyorum diye savunma olmaz... galatasaray klübünde fazla yemek yenildiği içki içildiği için zarar olmuşsa bunu galatasaylılar tartışır daha çok bize zarar vermediği için sadece izleriz.Fakat galatasaray klübünden biri milletvekili olmuşsa artık 84 milyonun konusu olmuştur maaşı 84 milyonun vergisinden ödenir VİP hizmetlerin bedelini 84 milyon öder ilerdeki emekli maaşlarını 84 milyon ödeyecek bu nedenle sadece galatasaraylılar değil sadece seçildiği ildekiler değil tüm Türkiye eleştirme hakkına kavuşur Biri de çıkıp o kişi iyi bir galatasaraylıdır iyi sporcudur benim için milletvekili yönü önemli değildir diye savunmaya başlarsa o da eleştirilir çünkü mesele o kişinin iyi bir sporcu olması iyi bir galatasaylı olması değildir... Eleştiriler ağır gelmişse istifa eder geçer madem geliri çok fazla 20 bin lira mv. maaşını bağış yapıyor milletvekilliğinden bir geliri yok niye m.vekili olarak duruyor ki? ( zaten meclise de gelmiyor kanun teklifi de hazırlamıyor)

Bunları da devamlı savunulması nedeniyle yazdım yoksa savunan kimse olmasa 1 kere yazar geçerdik. Bu adama karşı bir düşüncem neden olsun zaten köprü açılışında Erdoğan çağırmış '' Bunun ailesinden kalan oldu mu yaa'' şeklinde rahatsız edici garip sözleri de olmuştu bütün kardeşleri , ailesi hatta çocuğu bile ölmüş birisi sonuçta

Alıntıları Göster

Hocam gariptir ilk paragraflarında anlaşamıyoruz ama ikinci paragraflarında anlaşıyoruz. Neyse dediğim gibi, frekanslarımız aynı değil. Artık aynı şeyin etrafında dönüp duruyoruz, sıkmaya başladı.

İnşallah devletimiz, milletimiz için daha iyi insanlar gelir, daha iyi işler yapılır da daha önemli meselelerimiz olur ve bu ayrıcalıklara gerek bile kalmadan herkes refah içinde yaşayabilir.

• quote:

Alıntıları Göster

Konu boyle bir pozisyonda olup hulle ile kendi kullanacagi araci karis kullaniyor gibi uzerine almasi.He engelli akrabasi olup onun uzerine alip baskasinin kullanmasida ahlaksizliktir.Hem yalan soyluyor iki ornekte hemde vergi kaciriyorlar.

Şahıs eskidende varlikliydi gibi bir durum olmus.Oaranin asil kaynagi esinin ailesi,onlar cok varlikli.Bir bakin süper sporda kac para kazandirirlar adama.Siyasi iliskilerle para kazanmis varlik sahibi olmustur eskiden belki halen ancak ne olursa olsun gorgusuzluktur bu yapilan,9 araclar ile meclise gelmeler sadece bu kadar yilda sadece tek bir yasa teklifinde imza sahibi olmalar,emir erlerim mesajlari fotolari sosyal medyadan.Bunlarin hepsi malzemenin muhteviyati hakkinda fazlasi ile bilgi vermekte,tabi anlayana anlamak isteyene.

Bu arada nasil bu hale geldiler bilmem,kim yuru ya kulum dedi.Cunki ufak bir motor tamir servisleri vardi 20-25 yil evvel.

Birde akyazi dedinizmi duracaksiniz.Nerede mafya vari is var,kalpazanlik,silah ticareti uyusturucu,baskentidir turev melanetlerin.

Son olarak bir tarihten bir anekdot yazmak isterim.Adnan menderesin oglu basbakanlik yaoar iken babasi tacir olmak istemis babasina acmis durumu.Babasi bir ic cektikten sonra benim rizam yoktur.Sen bu isi yaparsan ilgili tacirler refleks olarak senin ile is yaparlar.Haksiz kazanc saglarsin,nasil olsa simdi veya hemen bir bag kurar imtiyaz ister veya baskalari bu sekilde dusunur demis.Ogluda bu isten vazgecmis.Bakin bu tarihi az biraz bilen kisiler icin muteber olmayan bir şahsın takindigi tutum ancak o bile simdiki siyasi ve avanesi denen guruhtan ki tepeden tirnaga fersah fersah önde hem ahlak hem görgü açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Tamam ben de diyorum ki Kenan hakkındaki haberler yalan olabilir.

Adam evli ve burada yaşıyorlarsa kadının oturum izni vardır, bu durumda vergisiz araba alamazlar.

Benim de eşim yabancı, oturum izni olduğu için bu haktan yararlanamıyoruz.

Eğer başka bir yöntem varsa bilelim biz de alalım diye soruyorum.

Alıntıları Göster

Ucuz bir üniversiteden öğrenci kaydı açmıştır veya öğretim görevlisi olarak kayıtlıdır.

• :::Banner::: : kullanıcısına yanıt

Geç gördüğüm için anca yazıyorum.

Türkiye'de sıfır araç alırken vergisiz alma diye bir şey yok yabancılar için. sadece yabancı biri ülkeye araç sokmuş ise onlar alınabiliyor uygun fiyata. Sahibinden'e yada Google'a yabancıdan yabancıya araç satışı yazarsanız demek istediğim araçları ve şaşırtıcı fiyatlarını görebilirsiniz. Bunun dezavantajı geri satmak istediğinizde satacak başka bir yabancı bulmanın çok zor olması.

Diğer bir yöntem de yurtdışından alıp Türkiye'ye getirmek. Türk olarak bunu yapamazsınız, ama yabancılar yurtdışından araç getirip burada kullanabiliyorlar. Onun da 2 yılda bir çıkış giriş yapması lazım. Bu da angarya bir yöntem ama başlıkta bahsedilen araç bu şekilde yurtdışında tescil ettirilip getirtilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇandıR

Geç gördüğüm için anca yazıyorum.

Türkiye'de sıfır araç alırken vergisiz alma diye bir şey yok yabancılar için. sadece yabancı biri ülkeye araç sokmuş ise onlar alınabiliyor uygun fiyata. Sahibinden'e yada Google'a yabancıdan yabancıya araç satışı yazarsanız demek istediğim araçları ve şaşırtıcı fiyatlarını görebilirsiniz. Bunun dezavantajı geri satmak istediğinizde satacak başka bir yabancı bulmanın çok zor olması.

Diğer bir yöntem de yurtdışından alıp Türkiye'ye getirmek. Türk olarak bunu yapamazsınız, ama yabancılar yurtdışından araç getirip burada kullanabiliyorlar. Onun da 2 yılda bir çıkış giriş yapması lazım. Bu da angarya bir yöntem ama başlıkta bahsedilen araç bu şekilde yurtdışında tescil ettirilip getirtilmiş.

Nerden anlaşılıyor bir arabanın yurtdışında tescil ettirilip getirildiği?

• :::Banner::: : kullanıcısına yanıt

Başlıkta biri yazmıştı, ona dayanarak söylüyorum. Kenan Sofuoğlu ile konuşmadım bizzat.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.