Şimdi Ara

16 milyonluk Ferrari'yi 6 milyon 800 bin TL'ye aldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
9.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kenan 30-35 yaşında iken 1. Olduğu yarışta (2.lig gibi düşünün) 2. Ve 3. Olan hatta diğer yarışmacılarım çoğunluğu 16-18 yaşında yeni yeni kendini göstermek isteyen çocuklar idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sesli güldüm 

• Aynı hakka sahip olsam 7 milyona almak varken 16 milyon veririm diyen çıkar mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Keşke 10 tane alsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4020D9D24

Aynı hakka sahip olsam 7 milyona almak varken 16 milyon veririm diyen çıkar mı

Eşi yabancı hocam. Misafir plakalı araç bende olsam aynısını yapardım.

• "Moto GP'de yarış kazanan birçok pilotu daha önceki yıllarda zaten geçmiştim' diyen başarılı pilot 'Benim kimseye kanıtlayacak bir şeyim yok"

daha önceki yıl dediği motogp'de olan pilotların ergen hali, o ergenler şimdi fişek gibi olduğundan başına gelecekleri biliyor.

adam vekil bir kere çıkıp moto kuryeler ve yarışçılar hakkında bir şeyler konuştuğunu duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem5466

Milletvekili ki iktidardan bir milletvekili, iktidarın koyduğu vergilerden sıyrılıyor. Sıyrılamayanlarda eziliyor vergiler altında.

Birde reisin akrabalarına Man adasından para gelince burdaki rüşvet yolsuzluk paraları oraya gitmiyor Man adasındaki şirket para kazandığı için geliyor diye savunma yapmışlardı... Şirket kurmak iş yapmak isteniyorsa niye man adasında kuruluyor diyen AKP'li olmadıkça böyle haberler bitmez. Ülkeyi yönetenler ülkedeki vergiden kaçmak için Man adasına gidip şirket kuruyorum diye savunma yapıyor iktidar partisinin milletvekili vergiden kaçınmak için misafir görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: raxacoricofallapatorian

Adamın birikimi milletvekilliği ile olmamış. Bu adamın şampiyonlukları, yarışları vs var. Ayrıca hak tanınmış. Niye bunu yurt dışında yaşayan insanlara da belirtmiyorsunuz? Ben tanınan hakkın kullanılmasından yanayım. Eleştireceksek objektif eleştirelim.

Ekleme: Bu arada ülkedeki faiş vergilere karşıyım. Otomobilden bu kadar vergi alınmasından ve kurdan dolayı iyi bir araca binememekten dolayı ben de üzgünüm. Ama o başka konu bu başka konu.

Kim burdaki yazıları okuyacağına düşünüp k.sofuoglu'na birşey söyler ki... Burdakiler AKP'ye oy verenlere söylüyor. Sizin yuzunuzden araba alamıyor , dışarı çıkamıyor , özgür olamiyoruz ama yurtdışında ikameti de olan keyfine bakıyor , otomobilini de ucuz alıyor ,tatilini de yapıyor, millet eve tikilirken onlar ülkenin tadını çıkarıyor. Birde bunlara oy veriyorsunuz deniliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Falkee27

Bildiğim kadarıyla milletvekilliği maaşını bağışlıyor ayrıca diğer aracı tr plakalı eşinden dolayı hakkı var ve kullanıyor böyle bir şansı olsa herkes kullanır şahsen bende kullanırım böyle bir hakkım var çünkü ve yasal

Yasalar adaleti sağlıyor mu peki asıl mesele o. Meselau Türklere -TC vatandaslarina dışarı çıkmak yasak ama turiste herşey serbest buda yasal. Türklere içki (18 gün) yasak ama turiste serbest . Türkiye'de yaşayana askerlik 40 bin lira yurtdışında yaşayana 10 bin lira . Türkiye'de yaşayana dolar faizi %0.5 gurbetçiye %4 bunlar yasal . Sevr'den işgal kuvvetleri de birçok şey yaptı bunlarda yasaldı Osmanlı devleti sevr'i kabul etmişti çünkü. İstediği yeri işgal ediyordu Türkleri müslümanları istediği gibi sokağa çıkma yasağı getiriyordu, istediğini yargılıyordu. Bunlarda yasaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 21 Mayıs 2021; 5:54:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Ya kardeşim, hanginizin yabancı karısı olsa aynını yapar. Boşa algı kasmayın, boş yapıyosunuz. Particiliğe bağlanmış yine olay.

Yabancı karısı olan yapar yapıyorda zaten. Fakat önemli olan karısı yabancı olmayan %99'un enayi gibi bunları savunması ve oy vermesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 21 Mayıs 2021; 5:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4020D9D24

Aynı hakka sahip olsam 7 milyona almak varken 16 milyon veririm diyen çıkar mı

Önemli bu hak neden oluştu?. Türk vatandaslari ve Türkler neden ikinci sınıf vatandaş bu ülkede? . Akp neden Türkleri sevmiyor hatta Türklere düşman asıl mesele o

• quote:

Orijinalden alıntı: ignatius

Eşi yabancı hocam. Misafir plakalı araç bende olsam aynısını yapardım.

Alıntıları Göster

Niye yabancıların ülkede daha fazla hakkı var? Akp sevr'in gizli maddelerini mi uyguluyor veya bunun için mi getirildi yoksa

• Kardeşim adamın eşi yabancı. Niye gidip 2 katı vergi havadan versin. Burda kim olursa olsun şahsı değil sistemi eleştirmek lazım. Ben türk vatandaşı olarak bu vergileri vermemem gerekiyor yabancı gelip kral araca binerken benim can güvenliğim tofaşta clioda olmamalı. Sizin eşiniz yabancı olsa gidip vergi verirmisiniz çok merak ediyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şimdi burada atıp tutanlar, sizinde eşiniz yabancı olsa sizde gider onun üzerine vergisiz araç alırsınız kimse kimseyi kandırmasın. Yasal bir hak bu adam da yasal hakkını kullanmış, bu arada bu yabancıya vergisiz araba kanunu senelerdir var akp ile gelmedi yani.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

Kardeşim adamın eşi yabancı. Niye gidip 2 katı vergi havadan versin. Burda kim olursa olsun şahsı değil sistemi eleştirmek lazım. Ben türk vatandaşı olarak bu vergileri vermemem gerekiyor yabancı gelip kral araca binerken benim can güvenliğim tofaşta clioda olmamalı. Sizin eşiniz yabancı olsa gidip vergi verirmisiniz çok merak ediyorum.

Burda yazanlar "sayın Sofuoğlu niye böyle yapıyorsun , yaptığın ahlaka uyar mı" demiyor. Burda yazanlar k.sofuoglu bunları okuyor diye de yazmıyor. AKP'lilerin yaptığı yasanın saçmalığını , ülkede yaşayanların nasıl 2. Sınıfa düşürüldüğünü akp'lilere göstermeye çalışıyor. İşte sizin desteklediğiniz sistem böyle diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Şimdi burada atıp tutanlar, sizinde eşiniz yabancı olsa sizde gider onun üzerine vergisiz araç alırsınız kimse kimseyi kandırmasın. Yasal bir hak bu adam da yasal hakkını kullanmış, bu arada bu yabancıya vergisiz araba kanunu senelerdir var akp ile gelmedi yani.

Karısı yabancı olan kimse bunu yapar ama mesele açım , fakirim diyen asgari ücrete iş buldu mu sevinen, egea-clio'yu bile zar zor alan güruhun bunu desteklemesi

• Eşinin üstüne aracı aldığında sadece eşi kullanamıyor muydu? Gerçi ne fark eder, ben yapsam ceza yerim, bunu yakalasalar fotoğraf çekilirler.

• Vergiden "kaçınmış".  

Engellilere sallayanları bu konuda göremedim nedense...

• Kardeşim o kadar boş yapmışsınki sadece herkese birşeyler yetiştirme gayretinden bunu anlayabiliyoruz.

biraz klavyeyi bırakta etrafına bak. Akp li veya herhangi bir partili olduğumu buraya yazdığım yazıdan anladığını düşünüyorsan kendini yeteri kadar geliştirememişsin biraz daha kendi eğitimine yatırım yap.

Yazdığım gayet açık ve net. Aynı durumda sende olsan sende vergi vermezsin. Eşinin böyle bir hakkı varsa bunu kullanırsın. Şimdi şöyle örnek vereyim eşin thy çalışanı olsa uçak bileti ücretsiz olsa veya 10 tl olsa sen gidip yok ben vergimi vermem lazım yoksa ahlak dışı olur bu diyip biletini paraylamı alcaksın.

Kişileri eleştirmek yerine sistemi eleştirmeye geçtiğimiz zaman bu ülke kalkınacak. Yoksa x kişi gelmiş y kişi gelmiş böyle bu düzen gider durur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

Kardeşim o kadar boş yapmışsınki sadece herkese birşeyler yetiştirme gayretinden bunu anlayabiliyoruz.

biraz klavyeyi bırakta etrafına bak. Akp li veya herhangi bir partili olduğumu buraya yazdığım yazıdan anladığını düşünüyorsan kendini yeteri kadar geliştirememişsin biraz daha kendi eğitimine yatırım yap.

Yazdığım gayet açık ve net. Aynı durumda sende olsan sende vergi vermezsin. Eşinin böyle bir hakkı varsa bunu kullanırsın. Şimdi şöyle örnek vereyim eşin thy çalışanı olsa uçak bileti ücretsiz olsa veya 10 tl olsa sen gidip yok ben vergimi vermem lazım yoksa ahlak dışı olur bu diyip biletini paraylamı alcaksın.

Kişileri eleştirmek yerine sistemi eleştirmeye geçtiğimiz zaman bu ülke kalkınacak. Yoksa x kişi gelmiş y kişi gelmiş böyle bu düzen gider durur.

Zaten sistemi eleştiriyoruz uzun yazinca bende farkli birşey yazdığını zannettim. THY için thy çalışanı 1. Sınıftır peki Türkiye'deki yabancılar 1. Sınıf Türkler TC vatandaşları 2. Sınıf mı... Bu sistemi savunan AKP'lilerin hiç mi omurları haysiyetleri yok ( AKP'li olmayanlarda bunu savunuyorsa zaten ülkenin kurtuluşu da zor sonsuza kadar Batinin kölesi olmaya müstehak demektir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 21 Mayıs 2021; 8:33:57 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.