Şimdi Ara

16 m2 odama ısınma amaçlı klima tavsiye eder misiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel klima kullanmıştım özellikle soğuk havalarda çok kötü performansı vardı 6 ay önce bosch 12000lik aldım -18 C de bile gayet iyi ısıttı tavsiye edebilirim.
  • Flying Bird kullanıcısına yanıt
    B1ZMI12909 modelini kullanıyorum şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Flying Bird @Shadowlands @trhuseyn
    arkadaşlar hafta içi araştırdıgım kadarı ıle Manisada midea mission klimaları satan tüm firmaları aradım aşağı yukaru bana telefonda cektıklerı fiyat 2.450-2.550 TL arasında bir fiyat. Fakat tabi direk kazıklanmam amacı ıle birde internetten bu modeli araştırdım. Araştırdıgım kadarı ile de örnekler altta fakat mission almaktan vazgeçtim düşüncelerime bi bakabilir misiniz siz ne dersiniz.

n11de
    http://urun.n11.com/klima/midea-mission-msmbbu-12-duvar-tipi-inverter-klima-P96427712 2740 tl (3 gün önce 2,500tl idi )
    akakçede
    http://www.buroteknik.com/Midea-Mission-MSMBBU-12-Inverter-12-000-Btu-h-Duvar-Tipi-Split-Klima_185412.html?ref=akakce&v=1.6.4 2.500TL Büroteknik
    http://www.spotklimalar.com/12000btu/midea-mission-msmbbu-12-12000btuinv-siplit-klima-257?ref=akakce&v=1.60.2 2.180 TL spot klimalar Burayı aradım görüştüm 5 adet toplu aldıkları ıcın ındırımlı gelmıs ve hemen tukenmıs suanda 2500 tl civarında dedi.

fiyat bu sekilde olunca bende fairwindle arasındaki farkı sordum. Oda tüm özellikler aynı calışma aynı sadece missionda wi-fi özelliği var ondan dolayı pahalı dedi başja hiçbir farkı yok dedi. Ayrıca o ozelliği de kullanabilmek için ayrıca teknik servisten cihaz almanız gerekiyor dedi bende o zaman mission almanın mantıgı yok dedım o kadar paraya sadece wi-fi için. Ödeme konusunda da kkartına taksite vade biniyordu sitelerinde. Ama yarın şirketten arayacak arkadaş tekrar görüşeceğiz vade bindirmeyelim falan dedi bakalım nasıp.link de altta
    http://www.spotklimalar.com/12000btu/midea-fairwind-ms12fu-12-inverter-12000btusiplit-klima-253?ref=akakce&v=1.1

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

@Flying Bird @Shadowlands @trhuseyn
    arkadaşlar hafta içi araştırdıgım kadarı ıle Manisada midea mission klimaları satan tüm firmaları aradım aşağı yukaru bana telefonda cektıklerı fiyat 2.450-2.550 TL arasında bir fiyat. Fakat tabi direk kazıklanmam amacı ıle birde internetten bu modeli araştırdım. Araştırdıgım kadarı ile de örnekler altta fakat mission almaktan vazgeçtim düşüncelerime bi bakabilir misiniz siz ne dersiniz.

n11de
    http://urun.n11.com/klima/midea-mission-msmbbu-12-duvar-tipi-inverter-klima-P96427712 2740 tl (3 gün önce 2,500tl idi )
    akakçede
    http://www.buroteknik.com/Midea-Mission-MSMBBU-12-Inverter-12-000-Btu-h-Duvar-Tipi-Split-Klima_185412.html?ref=akakce&v=1.6.4 2.500TL Büroteknik
    http://www.spotklimalar.com/12000btu/midea-mission-msmbbu-12-12000btuinv-siplit-klima-257?ref=akakce&v=1.60.2 2.180 TL spot klimalar Burayı aradım görüştüm 5 adet toplu aldıkları ıcın ındırımlı gelmıs ve hemen tukenmıs suanda 2500 tl civarında dedi.

fiyat bu sekilde olunca bende fairwindle arasındaki farkı sordum. Oda tüm özellikler aynı calışma aynı sadece missionda wi-fi özelliği var ondan dolayı pahalı dedi başja hiçbir farkı yok dedi. Ayrıca o ozelliği de kullanabilmek için ayrıca teknik servisten cihaz almanız gerekiyor dedi bende o zaman mission almanın mantıgı yok dedım o kadar paraya sadece wi-fi için. Ödeme konusunda da kkartına taksite vade biniyordu sitelerinde. Ama yarın şirketten arayacak arkadaş tekrar görüşeceğiz vade bindirmeyelim falan dedi bakalım nasıp.link de altta
    http://www.spotklimalar.com/12000btu/midea-fairwind-ms12fu-12-inverter-12000btusiplit-klima-253?ref=akakce&v=1.1

Arada bana göre dağlar var satıcı hr satıcı giib salamış onların amacı satmak.

http://www.modernklima.com.tr/Mission

http://www.modernklima.com.tr/Fairwind2015

Ben olsam ne yaparım bankadan kredi çeker uzun uygun vade seçer nakit alıırm.

İzmir gıda çarşısında Midea yeri var ve çok uygun fiyata veriyor.

Tam emin değilim ama acs teknik olabiir telefonla sorun.

http://www.modernklima.com.tr/satici-detayi/%C4%B0ZM%C4%B0R/s

Bu tür eşyalar eve bir sefer alınır midea alt modellerinde dış ünitede rahatsız etmesede ses olayı var.

• Shadowlands S kullanıcısına yanıt
    sadece sana göre dış unitede ses olayı mı var kardeşim ? cunkı 1900-2500 tl 600 tl oynuyor fiyatta mission ve fairwind. adamın dediğine tmm bakmamak lazım da siteyi işte turk mantıgıyla incelemeden kaba taslak kulaktan dolma bılgılerle secım yapıyoruz.
  • quote:

sadece sana göre dış unitede ses olayı mı var kardeşim ? cunkı 1900-2500 tl 600 tl oynuyor fiyatta mission ve fairwind. adamın dediğine tmm bakmamak lazım da siteyi işte turk mantıgıyla incelemeden kaba taslak kulaktan dolma bılgılerle secım yapıyoruz.

Ses var ama rahatsız edici bir ses değil ama işte buda kişiye göre değişir biri fısıltıdan rahatsız olur bir diğeri taraktmr sesinden olmaz bunun için bir şey diyemem.
    Missionda ses olsada ben alırım çünkü o ses rahatsız edici değil benim için.

Ama bunun yanında Scop - Seer.

Eksi 20 derece çalışma değeri.

A++ olayı.

Düştüğü Btu herşey farklı biri 2500 btu diğeri 4820 btu

Aradaki fiyat farkını biliyorum dediğim bir bankadan kredi çekip alın bir kere alınacak eşya bu.

Yinede siz bilirsiniz size uygun fiyata sorduğum yerdende bahsettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadowlands

Ses var ama rahatsız edici bir ses değil ama işte buda kişiye göre değişir biri fısıltıdan rahatsız olur bir diğeri taraktmr sesinden olmaz bunun için bir şey diyemem.

A++ olayı.

Aradaki fiyat farkını biliyorum dediğim bir bankadan kredi çekip alın bir kere alınacak eşya bu.

şimdi siteden de detaylı olarak inceledim de 5 derece fark var ıkısı arasında dediğin gibi evet -20,-15 zaten benım burası o dereceye ınmıyor max -10 u gorduk. bakalım artık yarın dediğin gibi şu firma ile bi görüşeyimde ona göre karar veririm

• quote:

quote:

A++ olayı.

şimdi siteden de detaylı olarak inceledim de 5 derece fark var ıkısı arasında dediğin gibi evet -20,-15 zaten benım burası o dereceye ınmıyor max -10 u gorduk. bakalım artık yarın dediğin gibi şu firma ile bi görüşeyimde ona göre karar veririm

İnebildiği btu konusunda 2000 btuda var buda sarfiyat için önemli.
    Dur kalk daha az yapar.

• quote:

quote:

Bugun yapmis oldugum arastirmalarda midea yetkili saticisini aradim ve odamin ozelliklerini soyledim.bahsettigim gibi 12000 btu nun odama.yetecegini belirtti butcemin de max 2000 tl oldugunu belirttim fakat @Shadowland arkadasimizin vermis oldugu midea missioner in fiyatina 2.500 tl fiyat cekti son fiyat. Bi baska alt modeline ise biraz daha fazla yakar elektrigi dedi ama ida isini gorur dedi midea nin fairwinde ise 2.300 tl fiyat cekti. Ayni zamanda me srk 40 a da 2.500 tl fiyat verdi.
    Birde internetten arastirdim bu midellerin fiyatini,
    Midea missioner akakce sitesinde 2.180 tl n11 de 2.500 tl
    Midea fairwind ise akakcede 1.920, n11 de 1.950, buroteknikte ise 2.200 tl
    Mitsubishi srk40 ise; n11 de 2.190, klimashopta 2.200 tl yani burdaki en ucuz missioner ile 320; fairwind ile 380, me srk 40 ile 310 tl fiyat itelemesi var. Sizce tercihimi nasil yapmaliyim internetten mi alip iclerinden birini secmeliyim, oyoe yaparsam da iclerinden.hangisi alinmali.

Arkadaşım MHİ 3000 tl den aşağı 9.000 klima olmaz o ucuz modeller vasat asla önermem.

Midea Mission modelini bana İzmirde 2200 tl bıraktılar pazarlık ile pazarlık edin.

Olmazsa intrnetden alın sorun çıkarsa iade hakkınız var.

Bu durumda yine Midea oluyor çünkü 3.500 tl den aşağı kaliteli markada model yok.

Midea alın gönül rahatlşığı ile kullanın.

Not ; satıcı falan değilim amacım yardım etmek.

mıdea yerıne aırfel 0940 ınv modelını alsa nasıl olur daıkın servıs guvencesıyle daha ıyı olmaz mı

• quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

quote:

Bugun yapmis oldugum arastirmalarda midea yetkili saticisini aradim ve odamin ozelliklerini soyledim.bahsettigim gibi 12000 btu nun odama.yetecegini belirtti butcemin de max 2000 tl oldugunu belirttim fakat @Shadowland arkadasimizin vermis oldugu midea missioner in fiyatina 2.500 tl fiyat cekti son fiyat. Bi baska alt modeline ise biraz daha fazla yakar elektrigi dedi ama ida isini gorur dedi midea nin fairwinde ise 2.300 tl fiyat cekti. Ayni zamanda me srk 40 a da 2.500 tl fiyat verdi.
    Birde internetten arastirdim bu midellerin fiyatini,
    Midea missioner akakce sitesinde 2.180 tl n11 de 2.500 tl
    Midea fairwind ise akakcede 1.920, n11 de 1.950, buroteknikte ise 2.200 tl
    Mitsubishi srk40 ise; n11 de 2.190, klimashopta 2.200 tl yani burdaki en ucuz missioner ile 320; fairwind ile 380, me srk 40 ile 310 tl fiyat itelemesi var. Sizce tercihimi nasil yapmaliyim internetten mi alip iclerinden birini secmeliyim, oyoe yaparsam da iclerinden.hangisi alinmali.

Arkadaşım MHİ 3000 tl den aşağı 9.000 klima olmaz o ucuz modeller vasat asla önermem.

Midea Mission modelini bana İzmirde 2200 tl bıraktılar pazarlık ile pazarlık edin.

Olmazsa intrnetden alın sorun çıkarsa iade hakkınız var.

Bu durumda yine Midea oluyor çünkü 3.500 tl den aşağı kaliteli markada model yok.

Midea alın gönül rahatlşığı ile kullanın.

Not ; satıcı falan değilim amacım yardım etmek.

mıdea yerıne aırfel 0940 ınv modelını alsa nasıl olur daıkın servıs guvencesıyle daha ıyı olmaz mı

Arkadaşım onlarda sensör ve yazılım sorunu çıkma ihtimali %99 başınıza iş açmayın.
    Klima çok güzel ısıtıyor ama sensör sorunu var.
    22 dereceye ayarlıyorsunuz oda oluyor 27 derece sonra duruyor 2 saat çalışmıyor, oluyor oda 17 derece sinir oluyorsunuz.

Aırfeli, zibro (65 - 66 serisi), york, tosot, daylux Gree ürünleri hepsinde sensör sorunu çıkma ihtimali %99

Benim zamanım bol uğraşırım servielerle mahkeme ile diyorsanız para sizin, zaman sizin alın.
    Ben midea öneriyorum canınızın istediği yerden alın ben satmıyorum.
    Paranız çoksa toshiba, MHİ, ME, FG, Daıkın alın.

Yok sorunsuz uygun ürün istiyorsanız.
    Midea Mission.
    Carrier gold.
    Toshiba Suzumi.

• evet arkadaşlar dün itibari ile tamamladığım fiyat araştırması iş yoğunluğum sebebi ile biraz geç bitti fakat iyi bitti benim açımdan. Oturduğum il ilçe olarak mahrum bölge olması sebebi ile yan ilden de fiyat araştırması yaptım(İzmir). Yaptığım araştırma neticesinde firmalar ne tutturursa müşteriden onu koparmaya bakıyor ve çok abartı fiyat çektiler aradığım yaklaşık 15-20 civarı yetkili satış noktaları. En iyi fiyat galiba 2,500 e alıcak gibiyim derken İzmir ALSE Klima Altan kardeşimiz sağolsun güzel bir fiyat verdi nasip olursa bugun kargoya verecek Manisaya. Diğer uçuk fiyat çekenlerle arasında tam 1000TL oynayan satıcılar bile çımtı o k adar yani düşünün. Klima montajlandıktan sonra da görüşlerimi tekrardan aktarırım.
    Son olarak burda bana yardımlarırnı esirgemeyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.
  • 15m2 odada ısıtma soğutma kullanmak için fairwind 9000 btu yeterlimi sizce 1550 tl.

• hangi modeli aldin İzmir ALSE Klima dan? emre
  • quote:

evet arkadaşlar iki arkadaş elektirk sobası ile ısındıgımız için gecen ay 580 tl elektrik parası geldi malesef :( sonra düşündük ki klima ile daha ucuza gelecek ısınmamız. benim odam 3,5*4,8m yani 16m2 12000 btu luk klima almayı düşünüyoruz ama hangi marka ve model klima alabilirim. bütcem max 2000 tl.
    hesabıma göre odam 9100 btu luk bi klimayı da kaldırıyor fakat ev yalıtımsız ve son kat olması sebebi ile 12000lik klima anca ısıtacagı kanısındayım.
    klimayı yarın almak istiyorum eger yardımcı olursanız.

Tronic süper

• Mitsubish nin yan ürünü kalite yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkbey

Mitsubish nin yan ürünü kalite yani

Tronic midea üretimidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hersan17

quote:

Tronic midea üretimidir.

Valla ustam ben aldım ve aldığım ver mitsubish satıyordu ve tronic bunun yan ürünü dedi ve ben çok memnunum evde Arçelik ve Demirdöküm var beş para etmez ikisi de Arıza açıp duruyor tronic maşallah daha tık demedi ve bana göre kalite her kim üretiyorsa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hersan17

quote:

Tronic midea üretimidir.

Valla ustam ben aldım ve aldığım ver mitsubish satıyordu ve tronic bunun yan ürünü dedi ve ben çok memnunum evde Arçelik ve Demirdöküm var beş para etmez ikisi de Arıza açıp duruyor tronic maşallah daha tık demedi ve bana göre kalite her kim üretiyorsa

Tronic, iklimsa markasıdır midea üretir orta seviye klimadır yerlilerden iyidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: quponcu

15m2 odada ısıtma soğutma kullanmak için fairwind 9000 btu yeterlimi sizce 1550 tl.

quote:

Orijinalden alıntı: emre_bayam

hangi modeli aldin İzmir ALSE Klima dan? emre

9 btu yeterli kardeşim senin odaya tabi diğer sartları da değerlendirmen lazım ben gibi. benım odama da normal ölculere bakarsak yetıyor lakın son kat yalıtım yok vs den dolayı 12 bini tercih etttim.

adaş alseden almadım. alse ile anlştım akşama vatandasın hesabına havale yapıcaktım adamı aradım aradım uc kere cvp vermedi bende son arayısımda açmazsa sansını kaybedecek baska yerden alıcam dedim yine açmadı hiç de geri dönüş yapmadı bende başka bi yer izmir de nisan kilimadan aldım. mission 12binlik olanı tanıdık vasıtası ıle 2.000 tl ye.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quponcu

15m2 odada ısıtma soğutma kullanmak için fairwind 9000 btu yeterlimi sizce 1550 tl.

quote:

Orijinalden alıntı: emre_bayam

hangi modeli aldin İzmir ALSE Klima dan? emre

9 btu yeterli kardeşim senin odaya tabi diğer sartları da değerlendirmen lazım ben gibi. benım odama da normal ölculere bakarsak yetıyor lakın son kat yalıtım yok vs den dolayı 12 bini tercih etttim.

adaş alseden almadım. alse ile anlştım akşama vatandasın hesabına havale yapıcaktım adamı aradım aradım uc kere cvp vermedi bende son arayısımda açmazsa sansını kaybedecek baska yerden alıcam dedim yine açmadı hiç de geri dönüş yapmadı bende başka bi yer izmir de nisan kilimadan aldım. mission 12binlik olanı tanıdık vasıtası ıle 2.000 tl ye.

öncelikle merhabalar bu cihazdan bende aldım yalnız ev taşıyacağım için kurdurmadım cihazı çok merak ediyorum yeni bir cihaz çok kullanan yok performans elektrik tüketimi ve konforu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim emre bey. iyi günler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.