Şimdi Ara

16 Kilo verdim :) ( SS'li) (27 KG OLDU) Güncelleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
103
Favori
29.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yeşil çay için neden en fazla dediğinizi anlamadım ben günde çok rahat 3-4 bardak içiyorum bazen 5-6 bile olduğu oluyor fazlasının ne gibi bir zararı var ?

Bir de bir şey sormak istiyorum ben çekirdeği çok seven bir insanım. Fakat çekirdeğin içeriğine baktığımda 100 gr da 50gr yağ var peki bu iyi yağ mıdır kötü yağ mıdır yani çekirdeği bol bol yesem de sorun olur mu direk böyle sorayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

Hocam yeşil çay için neden en fazla dediğinizi anlamadım ben günde çok rahat 3-4 bardak içiyorum bazen 5-6 bile olduğu oluyor fazlasının ne gibi bir zararı var ?

Bir de bir şey sormak istiyorum ben çekirdeği çok seven bir insanım. Fakat çekirdeğin içeriğine baktığımda 100 gr da 50gr yağ var peki bu iyi yağ mıdır kötü yağ mıdır yani çekirdeği bol bol yesem de sorun olur mu direk böyle sorayım

İnsan vücudunun %60-%70'lik kısmı sudur ve su metabolik faaliyetlerin düzenli bir şekilde devam etmesi için olmazsa olmazdır. Yeşil çayın bildiğiniz gibi idrar söktürme özelliği vardır. Ne kadar çok yeşil çay o kadar fazla su kaybına neden olacaktır.

Yüksek miktarlarda günlük yeşil çay tüketimi, tartıda gördüğünüz değerin azalmasını sağlar ama kaybettiğiniz kilo su olacaktır.

Bazı (ismi lazım değil) zayıflatıcı haplar da bu mantıkla vücuttan su attırır ve insanlara 2 saatte 2 kilo verin gibi vaatlerde bulunarak pazarlanır. Vücuttan atılan aşırı su, insanı ölüme bile götürebilir.

Sizin 5-6 bardak yeşil çayınız bahsettiğim kadar çok su kaybetmenize neden olmazi ama yine de ben 3-4 bardak üstünü önermiyorum.

Çekirdek olayına gelirsek, içeriğindeki yağı biliyorsun. Kalorisini de biliyorsun. Gidip 100 gr çekirdek tüketip aldığın 600 kaloriyi yakmazsan elbette kilo alırsın. Ama aldığın kaloriyi yakma felsefesini kafana kazırsan, her gün pasta kaçamağı yapsan da kilo almazsın.

Kısacası, vücuda giren kalori çıkan kaloriden büyük olduğu sürece, domates yesen bile kilo alacaksın.

Çekirdek yağına göre içerdiği yağ asitleri bakımından, ceviz-badem-fındık gibi yemişler daha çok tavsiye ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 15 Haziran 2013; 12:58:25 >

• helal olsun cok iyi olmus daha da istedigin gibi olur insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 sene önce 24 günde 11 kilo vermiştim
  • @husegundogdu

Tebrikler hocam. Boy kaç bu arada? Ben 80 kilo olmama rağmen son fotondan daha kilolu duruyorum. (1.80)
  • Bundan 2 sene önce 110 küsür kiloydum tam olarak hatırlamıyorum tek hatırladığım şey 120ye çok az kaldığıydı tartının. O gece tartıya çıktıktan sonra tartılara küsmüştüm resmen. Daha sonra sadece akşam yemeklerini erken yiyerek ve pilav makarnayı keserek bir miktar kilo verdim ama halen tartıya çıkmıyordum. Çevremden gelen tepkiler bu yöndeydi.

Daha sonra sivilce ilaçlarına başladım (bu bildiğiniz haplar karaciğeri mahfeden) herneyse 6 ay boyunca bunu kullanırken çevremden gene aynı tepkiler geliyordu gitgide zayıflıyodum sanırım ama halen tartıya çıkmıyordum.

Bu sene üniversite 1 bitti. Geçtiğimiz yaz okula başlarken aşırı derecede kilolu değildim. 38 beden pantolon ve XL tshirtler, gömlekler giyiyordum. En başta bu bedenler 42 ye XXL felandı. Sene içinde beslenmem gerçekten çok düzenliydi. Hiçbirşeyden kısmıyordum ama sabah en geç 8 kahvaltı, öğlen 12.30 1 okulda yemek, akşamda en geç 6 da akşam yemeğimi yiyordum. Sene boyunca eve her gelişimde arkadaşlarım, ailem sürekli tepki veriyordu kilo verdin, yüzün küçüldü diye. Bu sefer kilo verdiğimin farkındaydım bende en son 36 beden pantolon ve L beden tshirtler giymeye başladım. Aynaya felan bakıyorum gerçekten göbek felan gitmiş böyle bir özgüven geldi bana tartıya çıktım 2 hafta önce. Tam 85 kiloya düşmüşüm inanamadım kendime gerçekten çok büyük mutluluk yaşadım.

Şuanda dediğim gibi 1.85 boy ve 85-86 arası gidip geliyorum aç tok. Son 1 haftadır her sabah 45 dakika 1 saat koşuyorum. Yemek olarak gene çok fazla bişey kesmiyorum sadece ekmek tm buğday ekmeği, çaya şeker yok, salataya, sabah yediğim domates salatalığa tuz yok.
    Bahsettiğiniz sarkmalar istemeden kilo verdiğim için çok olmasada kolumda ve bel çevremde biraz var. Bugün fark ettim neden olduklarını gerçekten bilgisizim biraz bu konuda. Yavaş yavaş ağırlık, mekik, şınava başlamayı düşünüyorum. Hedefim 80 kilo daha aşşağısını istemiyorum.

Belkide yaptığım yanlış sanırım bundan sonra kilo vermek anlamsız olucak gibi. Kafamı kurcalayan sorular var kısacası. Biraz uzun bir yazı oldu ama kısaca son 2 senemin özeti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hard Coder -- 15 Haziran 2013; 14:34:40 >

• TeaTone kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam benim boy 1.84

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrarengizhus -- 15 Haziran 2013; 14:47:32 >
  • sen kafadan gunde 10-15 tl lık mal yıyıorsun kardeş, 15 tl olsa gunluk bende öyle zayıflıcamda para yok
  • Castiel kullanıcısına yanıt
    Hocam inan sen kafana koyduktan sonra zayıflarsın. Ayrıca 15 TL'lik gibi gözüküyor ama hindi ortalama 5.50 tl tutuyor. Evde illaki salatalık salata yapıcak malzeme vardır.
    para yok diye önyargılı davranıyorsun. benimde parasızlıktan su ile geçirdiğim günlerim oluyordu. Hiç olmadı sebze yemeği yiyin. yağsız suyunu içmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: husegundogdu

Ölmedim daha

95 kiloyum evde oturuyorum kilo vermek istiyorum ama hocam bu sizin yediklerinizi yesem açlıktan ölürüm galiba
  • quote:

Hocam inan sen kafana koyduktan sonra zayıflarsın. Ayrıca 15 TL'lik gibi gözüküyor ama hindi ortalama 5.50 tl tutuyor. Evde illaki salatalık salata yapıcak malzeme vardır.
    para yok diye önyargılı davranıyorsun. benimde parasızlıktan su ile geçirdiğim günlerim oluyordu. Hiç olmadı sebze yemeği yiyin. yağsız suyunu içmeyin

bende yaklasık 10 kılo verdım, ekmegı keserek aksam 8 den sonra yemeğı keserek, fakat bütçe olsa mesela haşlanmış tavuk olsun, ton balıgı olsun bunları salataya serpiştirince yenesı geliyor yoksa kuru salataya midede isyan edıyor
    ı var7

not; hındı etı tavuk etınden daha yağlı degılmı ? bıde mıdeyı bozuyor söylentısi vardı

• Hocam bende sizin gibi geçen sene abandım ve 115 kiloda 100 e dustum ama artik diyet yapamiyorum.Yani bir başlasam devamı gelicek ama olmuyor.
  • 3 ayda 10 kilo verdim bende ama yag olarak sonra kas olarak geri aldim :D gobek demiyeyim de yaglanma var karin kisminda. karnimi sıktıgımda 6 pakette belli oluyor insan istediginda yapiyor..

• 25 kilo verdım yıne sısmanım bı 15 daha vermeden rahat yok

• quote:

Ölmedim daha

hocam bende spora başlamak istiyorum boy 1.80 kilo 108 şimdi yaz okulu var yine eve gideceğim 1 ay lahmacun döner çiğ köfte arkadaşlarla açıkıp gece söyleyeceğiz bir şeyler dışarda porsiyon dayanmaz pahalı evde yemek yapanda yok doğru düzgün ne yapacağım bilmiyorum
  • Bende 2 aydır spor yapıyorum 10 kilo verdim.
  • 109 kilodan 77 kiloya düştüm ben de. kilolu bir görüntüm yoktu ama çok iri görünüyordum şuan kaslar da belirginlesti iyice. zayıflamak isteyenlere tavsiyem bol su + düzenli beslenme + spor üçlüsü. yine de kilo veremiyorsanız vitaminer takviyesi yapın(gnc,l-carnitine,koenzimQ10 gibi)
    [bu arada boy 1.91]

• Güncellendi 29.07.2013 Fotoğrafları konu başında görebilirsiniz
  • Helal olsun be sana.
  • sağlam kilo vermişsin hacı helal
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.