Şimdi Ara

16 Kilo verdim :) ( SS'li) (27 KG OLDU) Güncelleme (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
103
Favori
29.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: husegundogdu

Ölmedim daha

Hocam boy kac

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam harbi buyuk basari cidden tebrik ediyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam boyun kaç cm acaba ? 105 kg da baya bi kilolu durmuşsun da.

• Hocam bende 25 kilo verdim ama sizin yaptıklarınızdan sadece az yemek ve çok spor olanını uyguladım. 25 kilo vermeme rağmen yinede göbek ve sırt bölgesinde sarkıntılar ve azcıkta çatlaklar var.Fitness'e gidersem o sarkıntılardan kurtulabilir miyim? Sıkılaştırırım yani
  • hocam göbeğiniz varmı merak ediyorum son halinizin fotosunu atarmısınız mümkünse t-shirt süz :)
  • Soran arkadaşlar için boyum 184
  • snjezana12 S kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, göbek mevcut. ama görenler anlayamıyor göbek var mı yok mu
    Göbek kısmında malesef çatlaklar var küçükte olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Körfezli89

Hocam bende 25 kilo verdim ama sizin yaptıklarınızdan sadece az yemek ve çok spor olanını uyguladım. 25 kilo vermeme rağmen yinede göbek ve sırt bölgesinde sarkıntılar ve azcıkta çatlaklar var.Fitness'e gidersem o sarkıntılardan kurtulabilir miyim? Sıkılaştırırım yani

Hocam, şimdi bende de göbek bölgesinde sarkma vardı, sarkmanın tek çözümü güzel bir hacimlenme. yoksa geçmiyor deri olduğu gibi kalıyor,
    doktorlar zaman içinde düzelir diyorda 1-2 yıl gibi bir süreye gerek yok. hacimlenin güçlenin, kan dolaşımı hızlansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Tebrik ediyorum. Azminize hayran kaldim. Sizin yaşadığınız kilo bunalimini evde bizde kari koca yaşıyoruz şu anda :( 2.5 srne önce evlendik ve sonrasinda ben 15 eşim ise 10 kilo aldi. Tabi bir evladimiz oldu eşimin kilo almasi normal ama benimki tamamen saçmalık Şimdi bu gidişi değiştirmek istiyoruz. Diyet programınızı ve diğer yaptıklarınızı ayrıntılı inceledim ama malesef bana uymuyor iş güç nedeniyle. Hafta içi sabah 6 da uyanip işe gidiyoruz ve ters saatlerde geliyoruz eve. Evde koşu bandimiz var 1 senedir yatıyor Tek sorun nerden ve nasil başlayacağimizi bilmiyoruz.
    Benim boy 1.85. Kilo 95 oldu. Eşimin boy 1.65 kilo 68. Bize kısa sureli spor programi lazim. Vakit dar çünkü. Sizce ne yapmalıyız?

Hocam, öncelikle evladınızı Allah bağışlasın, ne güzel mutluluk

Şimdi Annesi için birşey diyemeyeceğim, eğer emzirme dönemindeyse eksik beslenme kötü şeylere yol açabilir diyorum.
    ama sizin kaçarınız yok :)

Şimdi Özel mesajdan bir çok arkadaşa dönüş yaptım vakit buldukça aslında hepsine söylediğim başlangıç kuralı,

- Saat 6-7'den sonra Kesinlikle Mevye dahi yememek. bol bol su tüketmek,
    - Güzel bir uyku düzeni getirmek. Saat 6 da kalkıyorsanız en geç 11 gibi yatmanız gerekmekte.
    - Sabah kahvaltı yapamıyorsunuz anladığım kadarıyla, bu en büyük eksiklik. Sabahları aç karnına elma yerseniz bağırsaklarınız çalışır. Metabolizma hızlanır,
    - Malum yaz ayları geliyor, kesinlikle Soğuk su içmemeye dikkat edin. oda sıcaklığında ki su dolaşımınızı hızlandırır. hasta etmez.

Mevye neden tüketmeyeceğim derseniz akşam saati yediğiniz mevyeler direk şeker olarak vücudunuzda depolanıyor. göbek bölgesine direk aktarma yani
    Baktınız çok acıktınız, duramayacak gibisiniz, Brokoli yetişir imdada, brokoliyi haşlayıp yogurt ile karıştırdınız mı oh

Tavuk ürünleri tüketmemeye dikkat edin ayrıca, hindi alın balık alın protein için, tavukların üretimi delileşti tamamen

Eğer takıldığınız nokta olursa Özel mesaj atabilirsiniz.

Ayrıca, evde spor kışın yapılabilir ama şöyle bir fark var.

Evde ki Dikey bisiklet ile 1 saat çalışmaya 800 kalori yakıyorum.
    Ama diğer bisikletimle 70-90KM'de 2100-2400 Kalori civarında yakıyorum.

Koşu bandında yüksek tempo yürüyüş çok iyi gelir. odayı havalandırmayı unutmayın oksijen önemli yağ yakımında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrarengizhus -- 28 Nisan 2014; 11:58:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: husegundogdu

quote:

Orijinalden alıntı: Körfezli89

Hocam bende 25 kilo verdim ama sizin yaptıklarınızdan sadece az yemek ve çok spor olanını uyguladım. 25 kilo vermeme rağmen yinede göbek ve sırt bölgesinde sarkıntılar ve azcıkta çatlaklar var.Fitness'e gidersem o sarkıntılardan kurtulabilir miyim? Sıkılaştırırım yani

Hocam, şimdi bende de göbek bölgesinde sarkma vardı, sarkmanın tek çözümü güzel bir hacimlenme. yoksa geçmiyor deri olduğu gibi kalıyor,
    doktorlar zaman içinde düzelir diyorda 1-2 yıl gibi bir süreye gerek yok. hacimlenin güçlenin, kan dolaşımı hızlansın

Teşekküerler hocam anlaşılan Fitness'e gitmem gerekecek

• KG Var banko
  • Hocam senin bu halini gördüm banada hırs geldi evime Kondisyon bisikleti eliptik veya spin bike almam mı mantıklı yoksa salona gitmek mi
  • Cevap için teşekkür ederim. Yazdiklariniz uygulanması kolay ve guzel tavsiyeler. Elimizden geldiği kadar uygulayip tecrübelerimi paylasacağim.

• Vay be helal olsun hocam ^^ lakin şişmanken bi boy fotosu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizaya

Vay be helal olsun hocam ^^ lakin şişmanken bi boy fotosu var mı?

Fotoğraflardan hep kaçtığım için malesef. yinede bir kaçına bakacağım bulursam upload ederim
  • Önce ki sayfaları ve yorumları pek inceleyemedim pcde sorun olduğu için.
    Bisikletle ilgili bir sorum olacak..Bisiklet tercihinizi ve Aparatlarını seçerken neye dikkat ettiniz ve,
    700-750 TL yi geçmemesi şartı ile ne tür bir bisiklet tavsiye edersiniz.Yol mu dağ mı.Tercih etmeli.

Diğer husus ise kilo fazlam var 80 kiloyum şuan 1.85 boy var.Bel,göbek bölgesinde,
    yağlanma oldu haliyle.
    Bisiklet ve gerekli aparatları alıp akşamdan,akşama veya hafta sonları boş vakitlerde,

Hem eğlenmek hemde eğlenirken tekrar kondisyon kazanmak,kilo vermek istiyorum.
    Yürümek veya koşmak yerine pedal çevirerek zevkli hale getirsek işi,göbekte ki yağları yakabilirmiyiz?
    Boş bir anınızda cevaplarsanız sevinirim.
    @husegundogdu

• HellLord_gs kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle Nerede kullanacağınıza bağlı oluyor.

Şimdi bu konuda herkesin farklı bir görüşü var, yok direk yol ile başlanmaz. vs filan.
    benim nasıl yol bisikletine geçtiğimi anlatmak istiyorum.

Sedona 331 Şehir bisikletim vardı. çamlıcaya çık, ordan kadıköy ordan maltepe sahil boyunca başladı bisiklet serüvenim.
    Gün geçtikçe mesafemi arttırıyordum ama hep bi eksiklik halinde oluyordu hızım. herkese derim ya dropbar hastalığı başkadır.

Arkadaşın Yol bisikletini kullanınca bi 15 km neyin eksik olduğunu anladım. Yol bisikletinin Hız , tepki ve hafifliği.
    istanbulda yol bisikleti kullanılırmı zart zurt. çok narindir filan diyenler oldu.

Sonra rocketimi çektim altıma gerçi şuan satıyorum

Yol bisikletinin akıcılığı gidişi tepkileri çok farklı oldu. ilk başlarda tabiki öyle bi anda fırtına kesilmedim.
    ama alışa alışa, kadans yükselte yükselte bacakları geliştirdim. ve 28-30 ile gittiğim yerleri 35-37Kmh ile geçer oldum.

Sprintte çıktığım 40 KMH'ler 56-60 Kmh yi buldu. dediğim gibi bunlar 4-5 ayda olan değişimler.

şimdi neden bunları anlattın diyeceksin hocam ama yol bisikletinin bende bıraktığı etkileri bunlar.
    750 TL gibi bir rakama yol bisikleti alırsan pişman olursun hocam. Salcanonun XRS serileri var. ucuz fiyattadır.

ama Kalitesi gerçekten kötüdür. ayrıca Yol geometrisi taşımaz. O yüzden yol yerine Şehir bisikleti çok daha uygun olacak.

MTB almanı önermiyorum eğer sahilde şehirde kullanacaksan hocam. gereksiz büyük lastikler. gereksiz Amortisör. Gereksiz ağırlık. Boşuboşuna kendini yormuş olursun.

Şehir bisikleti O fiyatlarda yerli bakman gerekecek hocam.

Salcano,
    Kron,
    Sedona,
    Bisan,

Gibi markalara o fiyat aralığında bakarsan güzel bisiklet bulunabilir hocam.

• Teşekkürler cevap için hocam.Ben biraz daha dağ bisikletinde yoğunlaşmıştım.
    Çünkü biraz hor kullanacağımı bildiğim için,Bize narin malzeme pek gelmez diye düşünüyordum.
    Bende Ümraniye taraflarında oturuyorum,Libadiye,Çamlıca falan güzergahı sizde biliyorsunuz.
    Aşağı yukarı tahmin etmişsinizdir zaten yolları,trafik sorununu,yoğunluğu vs gibi.
    Tavsiyelerini araştıracağım en kısa zamanda,Not etmiş bulunuyorum.
    Konuyuda takibe aldım,kal sağlıcakla.

@husegundogdu

• Sonuna kadar okudum ve imrendim gerçekten çok başarılı ve iradeli birisin tebrik ederim

• Ramazanda zor ama çok pis gaza getirdi beni bu konu
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.