Şimdi Ara

16 ile 17 000 TL ARASI HANGİ ARAÇ ALINIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
10.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar elimde 16 000 ile 17 000 arası bir para var.ailemle binebileceğim ,uzun yola giden sağlam ( hem kolay arza vermeyen hemde dayanıklı,sağlam kasalı ) yakıtı ve parçası ekonomik olan ve mümkün olduğunca donanımlı bir araç bakıyorum( klima abs hava yastığı esp vb gibi.. ..sizde bu rakamları gidip hangi model hangi arabaya sıvayalım...???

• HİÇ DÜŞÜNMEDEN 2008 CLİO 1,5 DİZEL AL YAKIT DERDİN OLMASIN HEMDE SATARKEN 1 GÜNDE SATARSIN.
  • ilk etapta Allah (c.c.) nasip ederse uzun yıllar binmeyi düşüneceğim bir araç arıyorum , o yüzden cliolar bana pek cazip gelmiyor,hem görüntü olarak hemde arac hafif bir araçmış gibi me geliyor ve yüksek hızlarda kolay savuracakmış gibi me geliyor.
  • eğer şartlarını biraz zorlama imkanın varsa kredi falan bu arabayı al.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-ilk-sahibinden-2009-astra-35610830/detay
  • araç gercekten temiz ve güzel duruyor,donanımıda oldukça iyi ancak benim kredi çekecek durumum pek yok malesef.ancak olsa durumum düşünmez alırdım ..güzel araba..
  • bende c3 var isterseniz 1.4hdi 16v 92 beygir gidital kilima 4 airbag cd okuyucu çelik cant sıfır lastik ve bütün ağır bakımları yapılı 2003 model 95 binde etek altı boyalı şaselerde tavada v.s boya yok 15.500 tl düşünürseniz yakut kırmızı renk
  • istanbul içerisinde dizel c3 kadar az yakan bir araba görmedim
  • Hocam Sana tavsiyem megane yada bora düşün uzun yol yapacam diyorsun clio vb araçlar çok az yakar şehir içi için iyidir ama senin için en uygun seçim bunlar.Hep piyasası olan araçlar satarken sorun olmaz.
  • yaw konu yanlış yerde evet ama cevaplarda konuyla alakasız..en doğru cevabı son arkadaş vermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: stilist07

arkadaşlar elimde 16 000 ile 17 000 arası bir para var.ailemle binebileceğim ,uzun yola giden sağlam ( hem kolay arza vermeyen hemde dayanıklı,sağlam kasalı ) yakıtı ve parçası ekonomik olan ve mümkün olduğunca donanımlı bir araç bakıyorum( klima abs hava yastığı esp vb gibi.. ..sizde bu rakamları gidip hangi model hangi arabaya sıvayalım...???

Nissan Almera'yı söyletmeye çalıyorsun sanki. Temiz LPG işli Almera bulursan alabilirsin.

Tavsiyem 2-3 daha ver 1-2 yaşında Clio HB al.Veya Mitsubishi Colt olabilir.2.el çok sakat.16-17'ye alacağın C sınıfı araçlar genelde temiz olmayacaktır.(İstisnalar kaideyi bozmaz) Bu civarda C sınıfı almaya kararlıysan araba bulasıya kadar kendin 1-2 ay sanayiden çıkmazsın.

• O fiyat aralığında ailemle bineyim, sağlam olsun, yolda iyi gitsin ve güvenlikli olsun diyorsanız
    Bence en iyi seçim eski kasa Opel Astra olur
    2000-2004 model aralığında, 1.4 veya 1.6 benzinli bulabilirsiniz
    Yakıt (tüp yok ise) üzebilir ama o paraya bundan daha sağlam araba da bulamazsınız
    ESP'den kastınız gerçekten ESP ise, bu fiyat aralığında satıcıların büyük çoğunluğu ne olduğunu bile bilmez, sormayın bile.
  • bilmedikleri konusunda haklısın hocam ,adam 2000 /2001 model focus a esp var diye işaterlemiş.keza 98 /99 astralar için de öyle..ben bu modellerde esp yok diye biliyorum ...yanlış olmasın da...sahibinden de fiyatlar kabarık bile değil,resmen uçurmuşlar..inanırmısınız kaç kişi 20 000 tl lik araca son fiyatı 9 000 falan yazdı..daha sonra anlaşılıyor ki hepsindede 2. hatta 3. araç var ,kim.kime kaç tl ye tutturabilirse satmaya çalışıyor..burada 14 000 tl ye bi toledo vardı galericide,şimdi aracı kayseride gördüm 18 000 küsür tl yazıyor...alem .......fırsatcı olmuş...

bu rakamlara 16/17 bin tl ye temizinden confortline bora bulabilirmiyiz..2001/2002 model falan... birde boraların donanımlısı comfortline mıdır...?
  • bu arada 20 000 tl lik aracı 9000 tl ye vermiyor tabiki..anlatmak istediğim adam o kadar cok araba almıs ki al sat yapmak için ,artık aracların fiyatları birbirine karısıyor..kaç kişi 15/20 bin tl lik aracı 8 /9 bine al git dedi:) araçları al sat yapan binlerde satıcı var su an piyasada..insan 2.el arac almaktan soğuyor vallahi..üstelik bizim gibi tam kritik bir rakamdaysan..
  • 16-17 bine bora belki bulunabilir ama ne kadar temiz olacağı şüpheli
    Araştırdıysan VW'nin ikinci elde gördüğü rağbeti de farketmişsindir, haliyle fiyatlarına da yansıyor
    Dediğim gibi, bu fiyat aralığında ESP'yi düşünme bile
    8-10 yaşında bir araba alma ihtimalinden ötürü ABS bile birçok arabada yok
    Emin olmak için servise gösterirsen baktır var mı diye bence

Bir de bu işin yarını var, satarken de iyi kötü bir piyasası olmalı alacağın arabanın
    Yoksa aldığının çok altında satmak zorunda kalabilirsin, zararın olur
    Dediğim gibi, benim fikrime göre en iyi seçim Astra olur
    Veya temiz bir tane kıstırabilirsen Bora daha iyi olur tabi
  • mondeo 2002 model ve üstü alınmaz mı? son günlerde aklımı karıştırır oldu bu arabalar..mondeoların parcası pahalı değildir umarım
  • mondeo nun dizelini o fiyata alamazsın benzinliside 2.0 motor.lpg taksan 1500 ek masraf.
  • daha öncesinden lpg takılmış 2.0 mondeo olursa ghia yada ghia x...ne dersiniz olmaz mı ?_
  • quote:

Orijinalden alıntı: stilist07
    ilk etapta Allah (c.c.) nasip ederse uzun yıllar binmeyi düşüneceğim bir araç arıyorum , o yüzden cliolar bana pek cazip gelmiyor,hem görüntü olarak hemde arac hafif bir araçmış gibi me geliyor ve yüksek hızlarda kolay savuracakmış gibi me geliyor.

Aynen öyle zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.