Şimdi Ara

16 çekirdekli AMD Ryzen işlemcisi geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cep telefonunda bile daha fazla çekirdek varken !

bu haber kafadan bi 5 yıl geçikmeli bir teknoloji haberi gibi geldi bana !

• quote:

Orijinalden alıntı: karadon90

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Orijinalden alıntı: kangalsucuk

16 çekirdekli AMD Ryzen işlemcisi geliyor

Edit: Jedi bilmez pentium facialarını. Intel in athlondan daha performanslı olduğunu sansın o zamanında. Bilmez Intel in korkusundan ve çaresizliğinden anakart üreticilerini ve parekendecileri tehdit ettiğini, AMD ile mahkemelik olup milyar dolarlar tazminat ödediğini, Nvidia'nın AMDnin imdadına yetişip amd chipset ürettiğini. İntelin kafasına göre takılan ve OC olmayan dolandırıcı niteliğindeki fake 2 çekirdek işlemcisini.

Hii ne dediiii

yanlız bir konuyu atlıyorsun konu etik değerler madem:)

amd x 86 mimarisi kulanıyor bu mimari intal icadı ve patentli amd yıllarca x86 mimarisini korsan üretti git araştır intelin kazandığı davalar var ama amdnin budu ne intelin pek umuru olmadı ıbm denilen devasa donanım ve yazılım şirketi var abd hükümetine ve server seviyesindeki üst kulanıcaya hitab eden o firmaya intel x86 mimarisinde işlemci yapayım diyor İBM hadi ordan diyor tekel sensen sen batarsan yada yan çizeresen ben armutumu kemirecem 2 firmaya daha patent lisansı ver öyle gel karşıma diyor hatta üretilmiş örnek getirecekler diyor örneği kim üretiyor amd zaten kolpasını yapmış veriyor lisansı intel 10 larca kat büyüyor amd de diğer firma çakma zati olayda kimsede etik bir davranış yok ama amd nin başkasının icadını lisanssız kulandığı bildiğin hırsızlık yaptığı intel olmasa hiçbir etkinliğinin bu derceye gelemeyeceği aşikar kimsenin eli temiz değil amd ninde intelinde ikiside teknolojiyi geliştirmiş firmalar pahalı buluyorsan diğerini alcaksın burda konuşmakla amd kalkınmıyor 1800x heryede 7700k yı tolkatlıyor demişler hiçbir oyunda geride bırakamıyor 1440p de 4 k yapıyorlar zaten 4 kda 2 fps de aynı çıkıyor nedeni fps cpu testeder çözünürlük değil 1800x oyun için iyi işlemci değil 1700 de değil belki 1600x bizi mest edebilir bekliyoruz ama oyunlar neden 4k da test edildi sorgulayan çok az:) ve neden fpsler aynı çünkü 4 kaya çekince işlemci kulanımı mşnumuma iner

Yanlız şunu atlamayalım.

X86 Mimarisi ile intel 1+1=2 nin patentini almıştır.

1+1=2 yi hesaplamanın diğer yolunu bir araştır istersen.

Adamların yapacağı bir şey yoktu X86 setini kullanmaktan başka. Tam toplayıcı ve yarım toplayıcı mantıksal işlem birimlerinin en temelini oluşturur. Sen bunu patentler isen kusura bakma adam taş mı kemirsin.

Yıllar sonra Cell mimarisi çıktı o da X86 dan farklı olacağım diye içine etti. PS3 e oyun yapan kaç tane yazılımcı antidepresan a başladı biliyor musun?

Hemen hemen aynı olayın da tersi 64Bit ile intel e oldu. Gitti AMD kodlarını kullandı. Ayrıca AMD de X86 komut setine ilave olarak 3D komut seti vardı kendine özel be bu oyunlar daha fazla performans vermesini sağlıyor.
  • bana çok çekirdek lazım ama fiyatlar çok uçuktu intel de

İnşaAllah amd uyguna çıkartır ve fark yapar bu sefer
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: karadon90

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Orijinalden alıntı: kangalsucuk

16 çekirdekli AMD Ryzen işlemcisi geliyor

Edit: Jedi bilmez pentium facialarını. Intel in athlondan daha performanslı olduğunu sansın o zamanında. Bilmez Intel in korkusundan ve çaresizliğinden anakart üreticilerini ve parekendecileri tehdit ettiğini, AMD ile mahkemelik olup milyar dolarlar tazminat ödediğini, Nvidia'nın AMDnin imdadına yetişip amd chipset ürettiğini. İntelin kafasına göre takılan ve OC olmayan dolandırıcı niteliğindeki fake 2 çekirdek işlemcisini.

Hii ne dediiii

yanlız bir konuyu atlıyorsun konu etik değerler madem:)

amd x 86 mimarisi kulanıyor bu mimari intal icadı ve patentli amd yıllarca x86 mimarisini korsan üretti git araştır intelin kazandığı davalar var ama amdnin budu ne intelin pek umuru olmadı ıbm denilen devasa donanım ve yazılım şirketi var abd hükümetine ve server seviyesindeki üst kulanıcaya hitab eden o firmaya intel x86 mimarisinde işlemci yapayım diyor İBM hadi ordan diyor tekel sensen sen batarsan yada yan çizeresen ben armutumu kemirecem 2 firmaya daha patent lisansı ver öyle gel karşıma diyor hatta üretilmiş örnek getirecekler diyor örneği kim üretiyor amd zaten kolpasını yapmış veriyor lisansı intel 10 larca kat büyüyor amd de diğer firma çakma zati olayda kimsede etik bir davranış yok ama amd nin başkasının icadını lisanssız kulandığı bildiğin hırsızlık yaptığı intel olmasa hiçbir etkinliğinin bu derceye gelemeyeceği aşikar kimsenin eli temiz değil amd ninde intelinde ikiside teknolojiyi geliştirmiş firmalar pahalı buluyorsan diğerini alcaksın burda konuşmakla amd kalkınmıyor 1800x heryede 7700k yı tolkatlıyor demişler hiçbir oyunda geride bırakamıyor 1440p de 4 k yapıyorlar zaten 4 kda 2 fps de aynı çıkıyor nedeni fps cpu testeder çözünürlük değil 1800x oyun için iyi işlemci değil 1700 de değil belki 1600x bizi mest edebilir bekliyoruz ama oyunlar neden 4k da test edildi sorgulayan çok az:) ve neden fpsler aynı çünkü 4 kaya çekince işlemci kulanımı mşnumuma iner

Yanlız şunu atlamayalım.

X86 Mimarisi ile intel 1+1=2 nin patentini almıştır.

1+1=2 yi hesaplamanın diğer yolunu bir araştır istersen.

Adamların yapacağı bir şey yoktu X86 setini kullanmaktan başka. Tam toplayıcı ve yarım toplayıcı mantıksal işlem birimlerinin en temelini oluşturur. Sen bunu patentler isen kusura bakma adam taş mı kemirsin.

Yıllar sonra Cell mimarisi çıktı o da X86 dan farklı olacağım diye içine etti. PS3 e oyun yapan kaç tane yazılımcı antidepresan a başladı biliyor musun?

Hemen hemen aynı olayın da tersi 64Bit ile intel e oldu. Gitti AMD kodlarını kullandı. Ayrıca AMD de X86 komut setine ilave olarak 3D komut seti vardı kendine özel be bu oyunlar daha fazla performans vermesini sağlıyor.

ancak hiçbir zaman intel lisanssız amd teknolojilerini kullanmadı amd armutmu kemirseydi diyorsun gitseydi parayı basıp intel lisansını alabilseydi intel bu güngü intel değildi paraya açtı amd 2000 başında cep telefonu mobil dünya arm işlemcileri görseydi şu an değeri 13 milyar değil 50 milyar dolar olabilirdi

ben intelin etik yoksunu firma gösterirken amdnin övülmesine şaşıyorum yahu iznsiz adamın lisansını kopyalıyıp kazandığın para ile adamın karşısına çıkıyorsun bu etik yoksunu hareketttir amd intelden yediği bel altı vuruşu ilk kendi yaparak başlatttı diyorum ikiside etik firmalar değil ama teknolojiyi ileriye taşıdılar buda bir gerçek intel ne kadar önemliyse amdede okadar önemlidir amd de intelde abd şirketleridir nedir bu tarafgirliğiniz anlamadım
  • Yine bitiren bitirene ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xeblion

İntel in sonu geliyor

Intel'in sonu nerde?

Intel tehdit altında değil, sadece artık rekabet etmek zorunda ama Intel için rekabet zor bir şey değil.

Intel yetersizlikten 4 çekirdekli işlemciler üretmiyor, rekabet olmadığı her yıl çok küçük gelişimlerle bize 4 çekirdekli işlemcileri satmaya devam ediyorlar. Bir işlemciye daha çok çekirdek koymak zor bir şey değil, ama IPC performansı sağlamak zor bir şey (Instructions Per Clock)

IPC avantajı Intel'de, IPC'de yüzde 6-7 avantaj var Intel'de. Yani Intel istese ertesi gün 400 dolara 8 çekirdekli işlemci çıkartır AMD'yi öyle bitirir, sonuçta çekirdek başına düşen performansı daha iyi. Bakınız, Intel'in elinde zaten 8 çekirdekli 6900K gibi işlemci var... o işlemciyi şu an 1000 dolara filan satıyor; ama o işlemcideki kar marjinini biliyormusunuz? 6900K'dan manyak kar ediyorlar... Intel için 6900K'nın masrafı taş çatlasa 200 dolar filandır... yani 6900K'yı rahatlıkla 400-500 dolara satabilirler.
  • o değilde iyi reklam yapıldı ha

reklam ve pazarlama böyle bişey olsa gerek.
  • Sonun da İntelin tekelinden bizi kurtaracak işlemciler geliyor.

• Fiyatı uygun çıkar umarım :)

• Hardcore amd fanboylar gelip dogrularu anlatanlara intel fanboy deyip uzerine biz fanboy degiliz demeleri yokmu aliyor beni benden :))

• İntel zamanında oem üreticileri ile tezgah kurup amd'yle az uğraşmadı.Tröst yasalarını çiğnediği ortaya çıkınca cezayı yedi.Şimdi yine benzer şeyleri yapmaya çalışıyor.
    Bu haber doğru ise AMD intel'den öcünü alıyor gibi geldi.
    https://www.youtube.com/watch?v=TLQnnfoQqqo

(Temsili)
  • AMD yetkilileri her ne içiyorsa kafa yapıyor olmalı!
    Pazarın senden istediği bu değil güzelim, canım kardeşim!
    Üst seviye Gaming işlemci ve ekran kartı, giriş ve orta seviyelere f/p işlemciler, anakart çeşitliği ve optimizasyon... Vs...
  • Intel bitti artık... AMD tokatlayacak.

• AMD FX 8350 kullanıyorum pek memnun değilim, INTEL Kaby Lake geçmeyi düşünüyordum ancak AMD Ryzen çıkınca çok kararsız kaldım. Tavsiyeniz Nedir? Ekran Kartım; R2 290
  • Saygılar.
  • Görenlerde kendileri işlemci üretip seviniyor sanar .Kendileri birşey yapmaz . kafaniz 1 çekirdekli olsun başka birşey demiyom kaciniz o işlemcilerin hakkını verecek program yazılım yapiyonuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yessor -- 21 Mart 2017; 15:47:5 >
  • 16çekirdekli su gibi elektrik çekip 3 dakika sürmeden biter şarz ;)
  • Oyun performansından her şey anlaşılır hale gelmiştir artık ama hala bekleyin siz :D intel fan boyu dediler tamam öyle olsun dedim eski intel amd konularına dönün şimdi sonra hıçkıra hıçkıra ağlayın bu adam doğru demiş diye :D Soket sayısını 2019 da mı değiştirecekmiş AMD ok devam edin siz almaya bu soketler eski intel soketler kadar bile iyi değil çünkü ne tripple kanallı ne de quad kanallı ayrıca çekirdek başına yapılan işlem gübü hala çok zayıf :D

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.