Şimdi Ara

15k ya sistem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten bu fiyatlarla indirimsiz almak aptallık. İlla bi indirim kovalamak lazım diğer türlü kazıklanıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hocam sormak gerekirse merak ediyorum şimdi baktım suan sıvı sogutucu 150 euro buna vergi kargo eklenince kaç euro oluyor acaba
    Hocam amazon.de de ürün sayfalarında gördüğün fiyatlar almanya vergi eklenmiş haldeki fiyatları oradaki vergi de Tryle neredeyse aynı fiyat .Yani üstüne bir tek kargo bedeli eklenir o da baktım ürün 155 euro kargo ise 16 euro tutuyor toplamda 171 172 euro civarına gelir şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 23 Nisan 2019; 13:52:29 >
  • msb_bjk kullanıcısına yanıt
    tamamdır hocam sagolum ama herhalde vergi usa ekliyordu herhalde ordan aklımda kalmıs

tekrardan hayırlı olsun güzel bir sistem kurmussunuz aynısı tüm hepsi tr den olursa 17k küsür tutuyor iyi fiyat iyi sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 23 Nisan 2019; 13:52:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

tamamdır hocam sagolum ama herhalde vergi usa ekliyordu herhalde ordan aklımda kalmıs

tekrardan hayırlı olsun güzel bir sistem kurmussunuz aynısı tüm hepsi tr den olursa 17k küsür tutuyor iyi fiyat iyi sistem
    Çok teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Bu mesaj silindi.
    Ben bunu zarar olarak görmüyorum 3xxx'i ertesi gün çıkacakmış gibi hesaplıyorsunuz. Bu sistemi en az 3 ay hatta piyasa doyup indirimlerin çıkması için 4 5 ay kullanmak zorundasınız. Sonuçta 4 5 ay daha performanslı bir sistem için 800TL yani toplamın %5-%6'sı kadar fark ödüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Nafaryus

Zaten bu fiyatlarla indirimsiz almak aptallık. İlla bi indirim kovalamak lazım diğer türlü kazıklanıyoruz.
    Öğrenci kardeşim elbette indirimi kovalayacaksın. Ben öğrenci iken 6 yıllık leptop kullandım. Bu yaşta da artık indirim kovalamayım :)

Monitor dahil 2k sistem için 15k'ya o iş indirimle bile bu dolar kurunda imkansız.

Yukarıda indirimleri kovalayup yurt dışından sistem getiren arkadaşın bile bilgisayarı MONITOR HARIC 15.155.

15155 onun aldığı dönemde 2860$ ediyor yani şu an 16675 TRY ediyor.

Bu gerçeği kabul edip ya bütçeni arttır ya ekran kartından ödün ver ya da işlemciden. Yoksa kendini üzersin :)
  • madonos kullanıcısına yanıt
    mayis sonu tanitim, temmuz agustos a kalir kalmaz... piyasaya sürülür. (tahmin) öyle yapilmasi gerekir.
    2600x in yapamadigini 2700x yapar diyorsunuz, 2255lira yi 2700x e vermek sizin icin mantikli ise buna birsey söyleyemem. Aradaki 800 lira bence cepte daha güvenli neden? 2600x i 1000 liraya rahat satarsiniz ama 2700x i ikinci elden kac paraya satabileceksiniz? 2700x i kim almak isteyecek? 1700 ümü satsam ben simdi kim kaca alir :) bende 1700 ü ilk 3 ay icinde alanlardanim 350 küsür eu dan cikis fiyati vardi ben 300 eu civarina aldim (309 da olabilir) yurtdisindan aldim ayrica... amazonda kapiya kadar kargolu gümrüklü getiriyor. Ülkemiz piyasasini beklemeye gerek yok avrupaya girsin yeter.

• Şuradan 1440p benchmark sonuçlarını da paylaşayım ki aradaki fark rakamlara indirgensin ve neden amd işlemci pazarının 2/3 üne sahip bir kere daha hatırlayalım.

Not: gpu 1080ti

15k ya sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 23 Nisan 2019; 14:59:13 >
  • Buffon The Legend kullanıcısına yanıt
    Dostum asıl sallayan sensin. R7 2700x alınmaz şu an. Ya bekle ryzen 3000 serisini ya da 8700k al kafan rahat olsun diyoruz. Yoksa 2k da işlemci farkının azaldığını biz de biliyoruz. Arkadaşa 2600x aldırıp 3000 serisi çıkınca işlemci değiştir demiyoruz yani 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 23 Nisan 2019; 16:55:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Buffon The Legend kullanıcısına yanıt
    bu arada r7 rtx2080 vs i7 rtx2070 karşılaştırmasını geçiyorum. Atacağım linkte r7 rtx2080 vs i7 gtx1080ti benchmark testi sonuçları paylaşılmış. hem 1080p hem de 1440p sonuçlarına bir göz gezdirelim.
    https://www.youtube.com/watch?v=YANKJdj9h_g

bakın sınırlı bütçe ile değerlendirme yaparken gpu > cpu dur. Zaten fps oyunlarında da intel amd farkı yadsınacak seviyededir(bf5, cod, pubg, fortnite vs). Evet imkanı olan gidip intele fazladan para verebilir. Ancak amd işlemcilere üvey evlat muamelesi yapmanın pek anlamı yok. Eğer arkadaş ileriye yönelik sistem kurmayı planlıyorsa da gider ilk aşamada r5 2600 alır. Sonra satıp farkıyla 5 ghze ulaşması muhtemel olan 8c/16t bir amd işlemciye geçer.

• Birşey bilmiyorsun yemek siparişi gibi 144hz monitör diyorsun sistem veriliyor "AMD var .sss" yazıyorsun dolar kuru ortada para gökten yağmıyor çocuğum baban zengindir birşey diyemem yüksek seviye bilgisayar istiyorsan o bütçeyi arttıracaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: naak98

Birşey bilmiyorsun yemek siparişi gibi 144hz monitör diyorsun sistem veriliyor "AMD var .sss" yazıyorsun dolar kuru ortada para gökten yağmıyor çocuğum baban zengindir birşey diyemem yüksek seviye bilgisayar istiyorsan o bütçeyi arttıracaksın.
    Kaça arttırayım arttıracağım amdye tahammüllüm yok

• quote:

Orijinalden alıntı: TheKingCimbom

Kaça arttırayım arttıracağım amdye tahammüllüm yok

Alıntıları Göster
    Intel Core i7 9700K Soket 1151 - 9. Nesil 3.6GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci 3500tl
    Asus ROG Maximus XI Hero Intel Z390 4133MHz DDR4 Soket 1151 ATX Anakart 2350 lira
    MSİ 2080 6.800

Devamını yazmıyorum bile 9700k tabanlı bir sistem istiyorsan 3 parça 12000 lirayı aştı ki bunun daha soğutucusu yok 2k+144hz monitörü yok işlemciyi anakartı dahada kısabilirsin 18000 lira falan ayır derim son seviye istiyorsan.

• TheKingCimbom T kullanıcısına yanıt
    amd 2700 x ve 2080 li sistem toplaman lazım çoğu kişinin dediği gibi. amd eski amd değil işlemci de inteli geçmiş durumda şuan. ön yargıları kırman lazım.
  • i7 9700k --- 2950₺
    z390 ort --- 1500₺
    rtx 2080 --- 6500₺
    TOPLAM 11.000₺

Fiyatlar sinerjiden alındı. 3 parça da bu fiyat oluyor ŞAKA GİBİ!!!

Şimdi size şunu sormak istiyorum. Ben de sistem toplamak için bekliyorum ve kafamda monitör dahil 15k sistem toplamak varDI.

Ama dolar yüzünden fiyat sürekli artıyor ve sistem toplamak gittikçe zorlaşıyor. Peki rtx 2080 ile 2700 veya 9700k işlemcisi ile kullanılmak üzere illa 27 inch 2k monitör mü kullanmam gerekiyor 24 inch 1080p 144hz 1ms alsam yine de yüksek performans alamaz mıyım?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.