Şimdi Ara

15GB Ailece Kampanyası TURKTELEKOM (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
22
Favori
83.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün baktım, cari dönem faturam normal tarifenin 2 katına çıkmış. Müşteri hizmetlerini aradım konustum, benim hatta hem taahhüt hem indirim varmış, indirim bitince fiyat artmış olabilir dedi. Tamam dedim ama indirimsiz normal tarifeden yeni fazla ücret çıkmış dedim. Fatura kesilmeden donemici oldugundan bisey yapamayız dedi. Bu aşamada yapabilecegimiz birsey var mi, arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 6gb ailece taahhütü 1 sene ve şu an 5.fatura(ailece tarifesindeki diğer 3 üyenin 5 er tl katılımını 15 er tl yapmışlar) taahhüt bitmeden nasıl kafalarına göre faturayı şişiriyorlar.Diğer katılımcılar taahhüt dışı mi?Böyle saçma bir durum olabilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengbil_68183 C kullanıcısına yanıt

Sanırım herkes aynı durumda. Mahkeme yolu gözüktü...

• Bende de yeni fatura farkli gozukuyor. Taahhut vermenin esprisi ne bu durumda? Ugrasiriz gerekirse kendileri bilir.

• Taahhütü fiyat garantisi olarak değil de belli bir oranda indirim olarak kabul ediyor TT Mobil...Dolayısıyla sabit fiyat garantisi yok sadece belli bir oranda indirim var :(

Başka operatörlerde buna benzer tarife bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkmçvş -- 26 Mayıs 2022; 9:26:17 >
  • Şimdi bu pakete geçersek ailece ne ödüyoruz.

Ana hat sahibi aylık 129TL + 4.5 TL Telsiz ücreti?

Aileye eklenecek kişilerde ay başına 15TL + 4.5 TL Telsiz ücreti mi verecek?

-

Örnek olarak.

Ana hat sahibi ve 4 ayrı kişi toplam 212 TL ediyor öyle mi ???

-

Bunun yerine

Ana hat sahibine ve 4 ayrı kişiye bimcell dost küçük paketi alsak 34TL ye + 4.5 TL telsiz ücreti versek 192.5 TL ediyor.

Ne bileyim Aile paketi çok mantıklı gelmedi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 26 Mayıs 2022; 10:30:24 >
  • Çağrı merkezi ile görüştüm düzeltiyorum arkadaşlar....

Paylaşım ücretleri 5-10 tl yerine 15/20 tl olmuş farklı fatura tutarı bu değişim kaynaklı imiş.

• Cihan kullanıcısına yanıt

Hocam ana hat sahibi telsiz kullanım ücreti öder diğerleri sadece paylaşım ücreti 15/20TL öder.

• taahhütüm devam ediyor. geçen ay 124 lira olan faturam artış sonrası 163 gelecek gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulex -- 1 Haziran 2022; 13:39:44 >
  • bkmçvş B kullanıcısına yanıt

telsiz kullanım ücreti cihaz/kullanıcı başına ödeniyor, yani tek abonelik de olsa o pakette olan herkes için ayrı ayrı heap edilir ve alınır (tahsilat anlamında belki tek kişiye yansıtılır o ayrı ama toplam değişmez)

•  15GB Ailece Kampanyası TURKTELEKOM

fatura henüz kesilmedi fatura kesilince kaç gelecek bilmiyorum normalde 80 gelmesi gerekiyor

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    Sadece tarife sahibine çıkıyor telsiz ücreti.

• yibo90 kullanıcısına yanıt

ısrar etmek istemem ama mobil sisteme bağlanan herkesten telsiz ücreti alınır, tarife sahibine çıkıyorsa kaç kişi iseler x o kadar yansıtılıyordur. aksi halde şirketler için de ortak havuzlu 1000 GB 100bin dk gibi tek tarife sahipli hatlar tanımlanırdı ve yüzlerce kişi yerine bir kişi telsiz ücreti öderdi, adı üstünde telsiz ücreti telsiz (mobil telefon) cihazı olan ve sisteme bağlanabilen (SIM kartı olan) herkesten alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 2 Haziran 2022; 14:56:41 >
     15GB Ailece Kampanyası TURKTELEKOM

• yibo90 kullanıcısına yanıt

mobil operatörler kullanıcı/abone başına bu parayı ödemek durumunda, detaylarda tek telsiz vergisi gösterse de bunu devlete bu şekilde ödeyemez, yani bir şekilde fiyata bu vergiler dahildir sizin açınızdan değişen birşey olmaz, gösterim hatalı...

Benim dediğim tek yansıyor ama Türk Telekom paylaşım ücretini telsiz ücreti yerine alıp başka bir amaç güdüyor bilemem.

Haklı olabilirsiniz ama tek fatura geldiğinden ana hat sahibine geliyor gibi gözüküyor… aile üyelerimden paylaşım ücreti adı altında bir ücret alınıp fatura da öyle gözüküyor.
    Teknik detayları olabilir.
    24.05 itibarıyla tarife ücretlerine zam geldi, eski aboneler için ise taahhüt olsa bile paylaşım ücreti arttığından bir zam gelmiş oldu maalesef…
    Bnm gibi 3 TT mobil abonesi, 1 başka operatör varsa 35₺ zamlanmış oldu aylık ücretim…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • TT Taahüdüm bitmek üzere.Şu an vergiler dahil 35 liraya 750 dk 7 gb 100 sms kullanıyorum var mı güzel teklif alan bu ya da diğer oparatörlerde?

• Babam da bu tarifeyi kullanıyordu. Paylaşım ücreti 15 lira olmuş. Adam taahhüt verdiği halde fiyat artmış. Bu işin kenarından dönerek dolandırıcılıktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Ben arayıp sordum hocam;
    Tarife ücreti değil paylaşım ücreti güncelleme aldı dedi:)

5/10 lar 15/20 oldu yani…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.