Şimdi Ara

1500TL full oyun (kasa)+BÜTÇE EK. alındı:2850TL/12 TAKSİT (kasa+lcd) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: LEON-X

Rica ederim hocam

2-3 sene rahat götürür seni bileşenler gayet güzel...

Anakarta dediğim gibi ikinci bir gtx260 fiyatlar düşünce alıp takabilirsin CrossFire yapabilirsin (kasa powerını değişmek gerekebilir), bir tane hatta 3 tane hdd alıp 2'li ya da 4'lü Raid yapabilirsin veri okuma yazma hızın artar süper olur, işlemciye o.c 'ta yapabilirsin stok fanla 3.2ghz'de rahat kullanırsın günlük.

İyi güzel yardım etmeye çalışıyorsun da 2 adet gtx260 ile o anakartta senin deyimine göre crossfire benim deyimime göre doğru telaffuz yani SLI yapılmayacağını bilmiyorsun.Bildiğin kısımlara yardım et te bilmediğin kısımları da yanıltmamak için bilenlere bırak..

Hadi diyelim ekran kartını 4870 aldı fiyatlar düştü 2.ciyi taktı CF yaptı DUR bakalım P45 anakartla 4870CF yapmak senin neyine?PCIe yolu yetmez tek karttan kötü sonuçlar alırsın.Her CF destekli anakartla CF yapılmaz.Adam gibi anakart chipset lazım.

Keşke herşey listelerden işlemci anakart bellek vs seçip düşünmeden sisteme takmak kadar kolay olsaydı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 26 Mart 2009; 14:01:57 >

• Terim hatası yapmış olabilir Nvidia için SLI evet

4830 c.f testlerine bakın 8x çalışan tabi ki x16 gibi performans vermez 500 liralık kart mı alıcaz yani...

4830x2 8x c.f bile iyi iş çıkarıyor

DS3R kötü performans veren bir kart değil üstelik.

Edit: Standart bir kullanıcının tek rail psu almasının hiç bir getirisi olmaz C.M 600w psu nerdne baksan rahat 500w civarı güç verecektir o.c'suz bir sistem için de yeterli olur bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 26 Mart 2009; 14:51:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

GTX260 Sonic duruken gidip AMP2 almak tek kelimeyle saçmalık.Artık nasıl bir reklam yaptılarsa 440 liralık karttan tek farkı bios olan kartı 530 liraya satabiliyorlar.Özel soğutması dahi yok.Yazık.

Onun dışında 2 adet 500 lük alıp raid 0 yapmak çok daha mantıklıydı.q9550 fiyatına alınabilir bir işlemci ama o kadar güce kim ihtiyaç duyacak merak konusu.Ona vereceğin parayla e8400 alıp XFX gtx285 alabilirdin 715 liraya.Diğer bir nokta 140 liraya PATRİOT VİPER ramler duruken Kingston alınması gerçekten çok komik kaçmş.600W power ise tek railden güç besleyemeyen kalitesi gerçekten çok tartışılır bir power.Bu zamanda tek rail besleyemeyen power'a para verilmez.

Sonuç olarak biraz aceleye gelmiş kabala toplanmış bir sistem.Keşke ek para falan bulmasaydın 1500 liralık sistem de her işini görürdü.

OLAN OLDU Bİ KERE NAPALIM herkes başka bir şey söylüyor daha fazlada karıştırmadım kafama göre topladım uzun sürede upgrade gerek olmaması için
    2 adet 500GB almak cok mu farkederdi acaba bide ben OC yapmayı bilmiyorum ondan işlemciyi ve ekran kartını yüksek tuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi war3z -- 26 Mart 2009; 14:28:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: war3z_12

quote:

Orjinalden alıntı: ecay

GTX260 Sonic duruken gidip AMP2 almak tek kelimeyle saçmalık.Artık nasıl bir reklam yaptılarsa 440 liralık karttan tek farkı bios olan kartı 530 liraya satabiliyorlar.Özel soğutması dahi yok.Yazık.

Onun dışında 2 adet 500 lük alıp raid 0 yapmak çok daha mantıklıydı.q9550 fiyatına alınabilir bir işlemci ama o kadar güce kim ihtiyaç duyacak merak konusu.Ona vereceğin parayla e8400 alıp XFX gtx285 alabilirdin 715 liraya.Diğer bir nokta 140 liraya PATRİOT VİPER ramler duruken Kingston alınması gerçekten çok komik kaçmş.600W power ise tek railden güç besleyemeyen kalitesi gerçekten çok tartışılır bir power.Bu zamanda tek rail besleyemeyen power'a para verilmez.

Sonuç olarak biraz aceleye gelmiş kabala toplanmış bir sistem.Keşke ek para falan bulmasaydın 1500 liralık sistem de her işini görürdü.

OLAN OLDU Bİ KERE NAPALIM herkes başka bir şey söylüyor daha fazlada karıştırmadım kafama göre topladım uzun sürede upgrade gerek olmaması için
    2 adet 500GB almak cok mu farkederdi acaba bide ben OC yapmayı bilmiyorum ondan işlemciyi ve ekran kartını yüksek tuttum

Haklısın.Vaktim olsa her konuya gireceğim ama sınavlar el vermiyor.Bilgisayarının hiçbir zaman kötü olduğunu söylemedim.Ama daha iyisi toplanabilirdi tabi.

• Hocam çok iyi sistem almışsın hayırlı olsun da biraz pahalı gibi geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertguz

Gigabyte EX58-UD3R CI7 DDR3 Ses FSB 6.4GT/s Soket 1366 Gigabyte Lan Pcpı.Exp-----456tl
    intel core i7 920 2,66ghz 8mb------600tl
    PALIT GTX260 SONIC(448Bit) 896MB DDR3 TV HDMI 16X------645 tl
    OCZ GOLD EDITION 1333MHz 3GB DDR3 (3x1GB)------241tl
    COOLER MASTER RC-690 ATX/Micro ATX; Güç kaynağı yok; Kutulu; Siyah------ 178tl
    SEAGATE 500 GB SATA NCQ 7200 32MB ------122 tl
    THERMALTAKE W0116R TOUGHPOWER 750W------295tl

toplam:2537 TL

arkadaşa katılıyorum naptın usta o fiyattan daha ucuza yeni platform kral bi sistem toplayabilirdin
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigitap

quote:

Orjinalden alıntı: mertguz

Gigabyte EX58-UD3R CI7 DDR3 Ses FSB 6.4GT/s Soket 1366 Gigabyte Lan Pcpı.Exp-----456tl
    intel core i7 920 2,66ghz 8mb------600tl
    PALIT GTX260 SONIC(448Bit) 896MB DDR3 TV HDMI 16X------645 tl
    OCZ GOLD EDITION 1333MHz 3GB DDR3 (3x1GB)------241tl
    COOLER MASTER RC-690 ATX/Micro ATX; Güç kaynağı yok; Kutulu; Siyah------ 178tl
    SEAGATE 500 GB SATA NCQ 7200 32MB ------122 tl
    THERMALTAKE W0116R TOUGHPOWER 750W------295tl

toplam:2537 TL

arkadaşa katılıyorum naptın usta o fiyattan daha ucuza yeni platform kral bi sistem toplayabilirdin

banada biraz tuzlu geldi ama bide KDV %8 olduya onada tam denk getirdik,yeni sistemin en alt işlemcisini alıyosun bide yeni platforma gecildiği (ramlar icinde DDR3 e) icin şuan fiyatı pahalı gibi benim sistem ise eski sistemin iyisi gibi
    ne bilim işte aldık Güle Güle Kullanalım

• Tabii aldıysan artık güle güle kullan yapacak bi şey yok
  • bide bu aldığım sisteme hangi işletim sistemini yüklesek daha iyi performans ve sorun yaşamayız teşekkür ederim
  • Vista Ultimate 64bit
  • hayırlı olsun süper sistem olmuş
  • quote:

bide bu aldığım sisteme hangi işletim sistemini yüklesek daha iyi performans ve sorun yaşamayız teşekkür ederim

64 bitlik işletim sistemi yüklemen gerek. Örneğin XP 32 bit yüklersen ramleri maksimum 3,25 gb olarak görür. Oyun oynayacaksan Vista pek iyi olmaz neden dersen legal olmayan oyunların bir çoğunda sorun çıkaracaktır. O yüzden oyun oynayacam diyorsanız 64 bit XP daha akıllıca olur. Vista o sistemle sorunsuz çalışır , gayette hızlı çalışır ama dediğim gibi oyunlarda maalesef sorun çıkarır. Bunun yanında Vista güvenlik deyip açmaya çalıştığınız her şeyi kafasına göre engelliyor.Bir süre sonra sinirini bozmaya başlıyor insanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

quote:

bide bu aldığım sisteme hangi işletim sistemini yüklesek daha iyi performans ve sorun yaşamayız teşekkür ederim

64 bitlik işletim sistemi yüklemen gerek. Örneğin XP 32 bit yüklersen ramleri maksimum 3,25 gb olarak görür. Oyun oynayacaksan Vista pek iyi olmaz neden dersen legal olmayan oyunların bir çoğunda sorun çıkaracaktır. O yüzden oyun oynayacam diyorsanız 64 bit XP daha akıllıca olur. Vista o sistemle sorunsuz çalışır , gayette hızlı çalışır ama dediğim gibi oyunlarda maalesef sorun çıkarır. Bunun yanında Vista güvenlik deyip açmaya çalıştığınız her şeyi kafasına göre engelliyor.Bir süre sonra sinirini bozmaya başlıyor insanın.

aslında öyleyse 64 bit XP yüklemek daha mantıklı oyunda oynıcam ama Vista Ultimate 64bit cok mu sorun cıkarır vista hic kullanmadım ondan onuda kullanmak istiyorum bu yeni sistemde ama yani dediğin gibi oynayacağım oyunların hepsi legal olacağı için bazılarınımı acmaz hepsinimi bunun bi çözümü yokmu

• quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

quote:

Hayır çıkarmaz şahsıma ait 2 pc var 2side taş gibi sorunsuz çalıstırıyor hatta netden oynuyorm bazı oyunları

• Yerinde olsam 250lik falan bi harddisk daha alır windowsu ona kurar diğer 1tb harddiskide arşiv için kullanırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Plan-M

Yerinde olsam 250lik falan bi harddisk daha alır windowsu ona kurar diğer 1tb harddiskide arşiv için kullanırdım.

bu bana cok büyük bi hızı kazandırırmı bide alırsam window'sun kurulu olduğu HD ön belleği 8MB
    1 TB olanın ise 32 MB bu bir sorun olurmu
  • 32 bit vista yüklesek ram 4GB görürmü?
  • 32bit görmez hocam 64bit kurman lazım.
  • windows xp pro. 32bit sp3 yükletin bendede 3.25 görüyor fakat dahada 3.25 gb ramin bir yararını görmedim
  • Hocam 3.25gb görüyor ama max 2.7gb kullanıyor, yabancı bir sitede incelemesini görmüştüm...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.