Şimdi Ara

1500 tl ye kadar monitör dahil oyun sistemi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba.Çoğunlukla lol oynayacağım onun dışında güncel oyunları da orta ayarda oynatabilecek bir sisteme ihtiyacım var.Lolü orta-yüksek ayarlarda 90-100 fps oynatması yeterli zaten 60 fps ye sabitleyip oynayacağım.Monitörü full hd düşünüyorum fakat performans düşüklüğü olacaksa hd olabilir.Aoc olursa f/p oranı daha iyi olur sanırım.Amd fx 6100 sistem düşünüyorum ama intel de olabilir.Parçaları büyük ihtimalle vatan bilgisayardan alacağım.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sistemi toplat
  • Cevabını için teşekkür ederim.

AOC 21.5" E2270Swn GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)
    WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    EVEREST 706B 350W MidT ATX SİYAH KASA
    XIGMATEK PRAETON LD963 775/1155/56/1366& FM1/FM2/AM2+/AM3/AM3+ İŞLEMCİ SOĞUTUCU
    AMD A8 7600 Soket FM2+ 3.8GHz 4MB Önbellek 65W 28nm İşlemci + R7 GPU
    ASUS A68HM-K AMD A68 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) DVI&VGA Anakart

Toplam 1600 tl ya da ss d yi çıkararak AMD A10 7850K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU alsam toplam 1640 tl hangi sistem genel performans ve oyun performansı açısından daha iyi olur?Sizin topladığınız sistemmi yoksa topladığım apu sistemlerden biri mi?4X2 GB ram almamın sebebi dual channel olarak kullanmak.Bi de anakart micro atx kasa atx anakart kasaya uyarmı acaba micro atx kasalar var mı varsa daha mı iyi olur?
    Resimleri yüklerken sorun çıktığı için parçaları yazmak zorunda kaldım.Kusura bakmayın.

• Bu fiyatlara genelde amd öneriliyor tabi ancak ben yine de intel taraftarıyım. Önerdiğim sistem verdiğin bütçenin üstünde ancak güncel oyunları da full hdde rahat oynayabilmek için bana göre ideal parçalar bunlar. Lolü 100fpsde oynamakta bir şey yok amdnin 300tl bile etmeyen apu sistemleriyle de lolde 100 fps alabiliyorsun. İşlemci olarak i3 seçtim ancak tabi sen düşürüp daha bütçene uygun bir şey seçebilirsin.

• Peki şu kasa konusu nasıl önerdiğiniz anakartlar micro atx ve sanırım bu yüzden ucuz.Çünkü vatandan bakmıştım atx anakartlar 200 tl nin üstünde başlıyor fiyatları.Micro atx anakart atx kasaya uyar mı yani vida delikleri falan?Bi de r7 250 ile r7 260x arasında çok fark var mı performans olarak?

• Ve sanırım bu fotoğraf çok erken bir tarihte çekilmiş parçaların fiyatlarına baktım harddisk 180 tl ekran kartı 420 tl işlemci 420 tl uzun uzun yazmadım isimlerini ama hepsi fotoğraftakiler.Yani sistem 1900 tl yi aşıyor sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.