Şimdi Ara

1500 tl ye ikinci el telefon onerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s7 edge baktim fakat tr disturbitor garantili olsun dedigimde 2k altina malesef bulamadim sizce 1500 tl ye alina bilecek en iyi ikinci l telefon nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benim tavsiyem 1500 tl gibi parayı tr gibi bi ülkede patlayacak balon olan 2. el telefona gömememeniz. mi note3 lenovo p2 gibi güzel telefonlar var o fiyat aralığında bir inceleyin derim. ha garanti olsun derseniz 2. el telefonun garantisi de çok ahım şahım değildir heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: lg02561

benim tavsiyem 1500 tl gibi parayı tr gibi bi ülkede patlayacak balon olan 2. el telefona gömememeniz. mi note3 lenovo p2 gibi güzel telefonlar var o fiyat aralığında bir inceleyin derim. ha garanti olsun derseniz 2. el telefonun garantisi de çok ahım şahım değildir heralde

s7 edge balon mu ? bilgim yok fakat ikinci eller bu kadar kötümü ? benim düşüncem faturası ve kutusu olacak çizik olmayacak (26 aydır kullandığım telefonumda çizik yok sadece kenardaki krom kaplamalarda eskime var azda olsa) rom atılmamış olacak nox değerine bakacağım birde servis dışında tamir görüp görmediğine bakacağım birde disturbütor garantili almak istiyorum(en az 3 ayı kalmış.) aldıktan sonra bi garantiye gönderip sorunu varsa çözdürcem. birde imeisini üzerime yaptırıp satış sözleşmesi yapayım diyorum alırsamda tanıdık bir kaç telefoncuya söyledim fakat sahibinden e ve letgo ya bakıyorum. Benim düşüncem faturasız ve kutusuz olanların çalıntı olduğu onlara zaten mesaj dahi atmıyorum 1800 tl civarına var tr garantili cihazlar fakat işte kararsız kaldım mi note 3 e karar vermiştim fakat 1500 tl ye ikinci el çok daha iyi telefon alabilirim belki diye düşündüm ondan ikinci el e yöneldim. :(

• Hocam 2. el telefon alacaksan ortalama 1 yıl garantisi olan bir telefon almakta fayda var buna dikkat etmelisin öncelikle. Eğer illaki ikinci el istiyorsan ve 1500 lira vereceksen fiyat konusunda uygun olduğu için ithal garantili ve pasaport kayıtlı telefon almamalısın.

1500 liraya 2. el alınabilecek en mantıklı cihazlar; S7(S7 Edge bulmanız biraz zor 1800 civarına çıkmalısınız), Note 5 o fiyat bandında temiz garantisi devam eden bulma ihtimaliniz var bulursanız kaçırmayın. Sony vb. diğer markaların amiral gemisi modelleri hariç diğer modelleri bana şahsen güven vermiyor o yüzden bence 2. elde Note 5 veya S7 bulamazsanız kesinlikle başka modellere bakmanızı önermem. Gidin sıfır bir cihaz alın J7 Pro, Lenovo P2, Huawei P10 Lite.

Eğer ithalat garantili telefonlara karşı ön yargınız yoksa xaomi markasının fiyat/performans açısından çok iddalı modelleri var onlara da bakabilirsiniz ben şahsen önermem. Garanti bence en önemli mevzu. Hatta bu konuda şuan yaşamış olduğum bir olayı örnek verebilirim.

18 ay garantili İphone 6s cihazımı, garanti durumları aynı olan Sony XZ Premium cihaz ile takasladım, kısa süre sonra farkettim ki telefonun arka kapağında aralık var ve kamerasının camı toz dolmuş. İphone dan çok sıkıldığım için geri vermedim adama telefonunu ve servise göndermeyi seçtim. Arka kapağındaki açıklığın nasıl oluştuğunu bilmediğim cihazı SONY serviste onarıp gönderdi. Servisten ilk geldiğinde kameradaki tozları silmediklerini sadece arka kapaktaki aralığı kapattıklarını farkettim. Yeniden servise gönderdim durumu belirterek. Onlarda kıyak olarak bu sefer direk arka kapağı değiştirmişler. Hem eski çizikli kapaktan kurtulmuş oldum hemde sıkıntısız şekilde işimi çözmüş oldum. Bu yüzden garanti konusu çok önemli. :)

Ek olarak o fiyata iphone kullanmak isterseniz ancak iphone 6 veya SE modellerini bulabilirsiniz ama bu saatten sonra onlara para vermek akıl işi değil zaten.

Bilginiz vardır belkide ancak ben yinede hatırlatmak amaçlı şunları da söylemek istiyorum. Telefonculardan sakın telefon almayın pişman olursunuz. İkinci el alacaksan cihazı aldığın kişi ile cihazın faturasındaki isim aynı olsun. Sonradan sıkıntı çıkmasın. Telefonu eline aldıktan sonra ilk önce e-devlet üzerinden imei sorgulaması yap mutlaka. Ardından alacağın telefon android ise *#*#7378423#*#* numarayı arama yapar gibi tuşlayarak service tests menüsüne ulaşabilirsin buradan cihazın ekran,hoparlör,dokunmatik,sensör, bağlantı vb. tüm özelliklerini test edebilirsin. Tüm testleri yapmanı öneririm.

Biraz uzun oldu ama belki bilmeyen arkadaşlar varsa işlerine yarayacaktır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D7B950238 -- 25 Mart 2018; 23:38:36 >

• 1500 liraya ikinci el android telefon alınmaz eğer yakın bi arkadaşınızdan falan almayacaksanız , iphone 6s plus falan olabilir apple olarak bulabilrseniz .. Bunların dışında o paraya çok iyi telefonlar var , mi note 3 , mate 10 lite yada j7 pro hepsi güzel telefonlar ... Elalemin eskisi ile uğraşmanın bi anlamı yok yani..
  • s7 edge için değil hocam genel olarak 2. el piyasası için diyorum. tanıdıktan falan almayacaksanız millet birbirini düdüklemenin peşinde ki o para gayet yeterli bi para sıfır telefon almak için. arkadaşın da dediği gibi milletin eskisiyle uğraşılmaz. 2 el sonuçta adamın ne yaptığını bilemessin telefonla icabında tuvalete falan giriliyor :). ha ben sadece android değil gidip iphone 6 falan da alınmaz diye düşünüyorum. teknolojide ne kadar yeni o kadar iyi. yine de seçim sizin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayberkatakan95

Hocam 2. el telefon alacaksan ortalama 1 yıl garantisi olan bir telefon almakta fayda var buna dikkat etmelisin öncelikle. Eğer illaki ikinci el istiyorsan ve 1500 lira vereceksen fiyat konusunda uygun olduğu için ithal garantili ve pasaport kayıtlı telefon almamalısın.

1500 liraya 2. el alınabilecek en mantıklı cihazlar; S7(S7 Edge bulmanız biraz zor 1800 civarına çıkmalısınız), Note 5 o fiyat bandında temiz garantisi devam eden bulma ihtimaliniz var bulursanız kaçırmayın. Sony vb. diğer markaların amiral gemisi modelleri hariç diğer modelleri bana şahsen güven vermiyor o yüzden bence 2. elde Note 5 veya S7 bulamazsanız kesinlikle başka modellere bakmanızı önermem. Gidin sıfır bir cihaz alın J7 Pro, Lenovo P2, Huawei P10 Lite.

Eğer ithalat garantili telefonlara karşı ön yargınız yoksa xaomi markasının fiyat/performans açısından çok iddalı modelleri var onlara da bakabilirsiniz ben şahsen önermem. Garanti bence en önemli mevzu. Hatta bu konuda şuan yaşamış olduğum bir olayı örnek verebilirim.

18 ay garantili İphone 6s cihazımı, garanti durumları aynı olan Sony XZ Premium cihaz ile takasladım, kısa süre sonra farkettim ki telefonun arka kapağında aralık var ve kamerasının camı toz dolmuş. İphone dan çok sıkıldığım için geri vermedim adama telefonunu ve servise göndermeyi seçtim. Arka kapağındaki açıklığın nasıl oluştuğunu bilmediğim cihazı SONY serviste onarıp gönderdi. Servisten ilk geldiğinde kameradaki tozları silmediklerini sadece arka kapaktaki aralığı kapattıklarını farkettim. Yeniden servise gönderdim durumu belirterek. Onlarda kıyak olarak bu sefer direk arka kapağı değiştirmişler. Hem eski çizikli kapaktan kurtulmuş oldum hemde sıkıntısız şekilde işimi çözmüş oldum. Bu yüzden garanti konusu çok önemli. :)

Ek olarak o fiyata iphone kullanmak isterseniz ancak iphone 6 veya SE modellerini bulabilirsiniz ama bu saatten sonra onlara para vermek akıl işi değil zaten.

Bilginiz vardır belkide ancak ben yinede hatırlatmak amaçlı şunları da söylemek istiyorum. Telefonculardan sakın telefon almayın pişman olursunuz. İkinci el alacaksan cihazı aldığın kişi ile cihazın faturasındaki isim aynı olsun. Sonradan sıkıntı çıkmasın. Telefonu eline aldıktan sonra ilk önce e-devlet üzerinden imei sorgulaması yap mutlaka. Ardından alacağın telefon android ise *#*#7378423#*#* numarayı arama yapar gibi tuşlayarak service tests menüsüne ulaşabilirsin buradan cihazın ekran,hoparlör,dokunmatik,sensör, bağlantı vb. tüm özelliklerini test edebilirsin. Tüm testleri yapmanı öneririm.

Biraz uzun oldu ama belki bilmeyen arkadaşlar varsa işlerine yarayacaktır :)

cok iyi yazmissiniz s7 edge 1800 tl ye satanlar belki 1600 e filan duser diye dusunmustum. :( o zaman mi note 3 almak en mantiklisi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: lg02561

s7 edge için değil hocam genel olarak 2. el piyasası için diyorum. tanıdıktan falan almayacaksanız millet birbirini düdüklemenin peşinde ki o para gayet yeterli bi para sıfır telefon almak için. arkadaşın da dediği gibi milletin eskisiyle uğraşılmaz. 2 el sonuçta adamın ne yaptığını bilemessin telefonla icabında tuvalete falan giriliyor :). ha ben sadece android değil gidip iphone 6 falan da alınmaz diye düşünüyorum. teknolojide ne kadar yeni o kadar iyi. yine de seçim sizin tabi.

haklisiniz kaplik takipta kullanan var diye dusundumde en iyisi sifir almak o zaman :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.