Şimdi Ara

1500 TL ye alınacak en iyi laptop

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
12.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Cebimde tam 1500 tl para var. Üniversite zamanı biriktirdiğim para. Okulu laptop olmadan geçirdim. Ve bu seneye laptopıma sahip olarak başlamak istiyorum. Kafamda bi çok soru var, ve bunlara uygun hangi pc yi alsam diye düşünüp duruyorum.

İlk olarak 1500 tl paramvar. Duruma bağlı olarak 100 lira filan da arttırabilirim.

ikincisi, mühendislik okuyorum ve kullandığımız programlar pc yi kasacak nitelikte. Yani şöyle söyliyim, son sürüm oyunları rahatlıkla kaldırabilecek bi pc olsun. En kötü, gta 4 ü kasmadan oynıyım,yeter o bana.

üçüncüsü, şarj. Şarjdan aslına bakarsanız öyle çok bi beklentim yok. 3-4 saat gitsin gitmesin fark etmez.

dördüncüsü, sorunsuzluk. inanın en az 2-3 sene bana sorun çıkartsın istemiyorum. çünkü başka pc alacak param yok.

beşincisi, ısınma problemi. Aslında çok da önemsemiyorum bu konuyu velhasıl, soğutucularla bi şekilde halledilir. Ama gidip de fırın gibi olacak pc olmasın.

Arkadaşlar istediklerim bunlar. İStanbuldayım şu sıralar. teknosa gold vb yerlerden rahatlıkla alabilirim.

Casper da aradığım niteliklerde pc çok var ama CAsper için millet kötü diyor. Kafamçok karışık. YARDIM LÜTFEN

• lenovo z580 alınabilirhttp://www.pcdepo.com/lenovo-z580-59332469-notebook-urun7944.html?ref=akakce&v=1.69.3 ümraniyede mağazası var diğer dediğim mağazalarda indirimsiz pahalı olur ya da dell alınabilirhttp://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520-s21f45-notebook-urun7973.html işlemcileri yeni sistem 3. nesil programlarında yeterli gelirler galiba autocad,3dmax gibi çizim programları kullanacaksınız ekran kartı olarak oyun konusunda yeterli gelirler bu fiyata en iyi ekran kartlarına sahipler dell'deki biraz daha iyidir kendine göre seçersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

lenovo z580 alınabilirhttp://www.pcdepo.com/lenovo-z580-59332469-notebook-urun7944.html?ref=akakce&v=1.69.3 ümraniyede mağazası var diğer dediğim mağazalarda indirimsiz pahalı olur ya da dell alınabilirhttp://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520-s21f45-notebook-urun7973.html işlemcileri yeni sistem 3. nesil programlarında yeterli gelirler galiba autocad,3dmax gibi çizim programları kullanacaksınız ekran kartı olarak oyun konusunda yeterli gelirler bu fiyata en iyi ekran kartlarına sahipler dell'deki biraz daha iyidir kendine göre seçersin.

Dostum tavsiyelerin için teşekkürler. Şu an kullandığım pc dell inspiron 1525. Ve illet ettim Dell den sırf bu pc yüzünden.Felaket ısınma problemi var. kasası çok fazla aşındı. Ekran sallanıyor elimde kalacak vallahi. Yukardaki Dell söylediğine göre iyi birşeye benziyor ancak Dell den çok korkuyorum.
  • bundan önceki dell 5110 serisinde de ısınma sorunlarıyla karşılaşanlar oldu bundaki kasa konfigürasyonu faklılaştırılmış önceki serilerde tasarım ve kasa kalites iyi olduğu söylenemezdi ısıma birazda bundan kaynaklı birde sendeki ısınma ne kadar zaman oldu alalı hiç bakım yaptınmı fnların durumu nasıl tozlanmıştır termal macun bitmiştir. bu kasasını biraz xps serisi tarzında yapmış,vermiş olduğum lenovoda iyi özelliklere sahip.
  • quote:

bundan önceki dell 5110 serisinde de ısınma sorunlarıyla karşılaşanlar oldu bundaki kasa konfigürasyonu faklılaştırılmış önceki serilerde tasarım ve kasa kalites iyi olduğu söylenemezdi ısıma birazda bundan kaynaklı birde sendeki ısınma ne kadar zaman oldu alalı hiç bakım yaptınmı fnların durumu nasıl tozlanmıştır termal macun bitmiştir. bu kasasını biraz xps serisi tarzında yapmış,vermiş olduğum lenovoda iyi özelliklere sahip.

Benim pc 4 senelik filan rahat var.Bakımlarını sık sık yapmadım.

Bi de o dell o sitede 1500 tl, gold da baktım, 1700 tl. O sitedeki spot filan mı acaba ? neden o kadar ucuz ?
  • gold-vatan-bimex-teknosa gibi yerlerde pahalıdırlar adamların yüzlerce mağazası,çalışanı,kirası v.s birsürü kalemi var fiyatlı olması normal indirim yaptıklarında normal olması gereken fiyata satıyorlar bindirimden indirim yapıyorlar.linteki benzeri mağazalar genelde net üzeri satış yaparlar ankara istanbul gibi yerlerde 1-2 mağazası bulunur ve bundan dolayı ucuz olurlar.garantili mallardır bazı sitelerde paralel ithalattır kendi garanti verir mesela istanbul bilişim ben garantisiz bilmediğim yerden link vermem.birde birşeye dikkatini çekeceğim fiyat konusunda işletim sistemi yüklü olup olmaması var mesela bu dell'de ücretsiz işletim sistemi linux kurulu bu fiyata etki eder lenovo'da home basic var bunların işletim sistemsiz (freedos)olanları var fiyatları düşük olur işletim sistemi en az 100 tl fark ediyor.
  • pcdeponun ucuz olduğunu iddia ederken taksitli fiyatlarını görmezden gelmemek lazım, 1500tl olan ürün taksitle alındığı zaman 1600-1700e gelebiliyor. bu fiyatlar peşin fiyatlar ondan ucuzlar
  • tabiki peşin fiyatı vade farkı karta göre değişiyor arkadaş biriktirmiş muhtemeln peşin alacak
  • EVet arkadaşlar peşin alacağım. Dell mantıklı gibi geldi.
  • http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8464

burdan bir bak dostum; DELL Inspiron 5520 S21F45

taksitli fiyatlar iyi gibi..
  • merhaba bende bu fiyat aralığında bir laptop almayı düşünüyorum ama epeyden beridir takip etmedim..

ben güvendiğim için HB ye bakıyorum..teknosa ve bimeks pahalı bence. Exper nasıl bir marka..bir laptop var özellikleride çok iyi geldi ama bir bakar mısınız..

intel core İ7 2330 m işlemci
    işlemci cache 6MB
    işlemci hızı 2.2 GHZ
    işletim sistemi Free Dos
    ekran 15.6 '' 1366x768WXGA
    ekran kartı Nvidia GT520M 1GB
    Ram 8GB 1333 Mhz DDR3
    Harddisk 750 GB 5400 rpm
    3 usb girişi..

bana özellikleri iyi gibi geldi..

1520 TL /12 taksit...
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

merhaba bende bu fiyat aralığında bir laptop almayı düşünüyorum ama epeyden beridir takip etmedim..

ben güvendiğim için HB ye bakıyorum..teknosa ve bimeks pahalı bence. Exper nasıl bir marka..bir laptop var özellikleride çok iyi geldi ama bir bakar mısınız..

işlemci cache 6MB
    işlemci hızı 2.2 GHZ
    işletim sistemi Free Dos
    Ram 8GB 1333 Mhz DDR3
    Harddisk 750 GB 5400 rpm
    3 usb girişi..

1520 TL /12 taksit...

kardeş ekran kartı pek iyi degil oyun oynamayı düşünüyorsan başka pclere bak derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhaba bende bu fiyat aralığında bir laptop almayı düşünüyorum ama epeyden beridir takip etmedim..

işlemci cache 6MB
    işlemci hızı 2.2 GHZ
    işletim sistemi Free Dos
    Ram 8GB 1333 Mhz DDR3
    Harddisk 750 GB 5400 rpm
    3 usb girişi..

1520 TL /12 taksit...

Islemci hizi i7ye gore dusuk bence o fiyata degmez diye dusunuyorum.

• yanlış yazılmış i3 2330m yazacaktı eğer i7 işlemci ise bu hıza sahip i7 2670qm var muhtemelen de budur.i7 işlemci hızları düşük gelebilir ama 4 gerçek 4 sanal çekirdekten oluşurlar turbo ile 3.0 ghz üzerine çıkarlar ivy bridge işlemcilerde böyle mesela i7 3610qm 2.3 ghz hızındadır ama turboyle 3.3 oluyor.i5 işlemciler hız olarak fazla görünürler mesela i5 3210qm 2.5ghz hızında tırboyla 3.1 olur ama çekirdek sayısı azdır 2 gerçek 2 sanal çekirdek,i7 çekirdek hızı az görünsede çekirdek sayısı i5'in 2 katıdır,haliyle ağır uygulamalarda i7 avantajlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Çılgın Doğuyor

quote:

işlemci cache 6MB
    işlemci hızı 2.2 GHZ
    işletim sistemi Free Dos
    Ram 8GB 1333 Mhz DDR3
    Harddisk 750 GB 5400 rpm
    3 usb girişi..

1520 TL /12 taksit...

kardeş ekran kartı pek iyi degil oyun oynamayı düşünüyorsan başka pclere bak derim.

ne tavsiye edersiniz..

ekran kartı 1GB max kapasite 1536 MB ve 128 bit..bence iyi ama..
  • Bende 1500 tl civarında bi laptop alacam ve şuan üzerinde karar kıldığım laptop bu:

DELL INSPIRON N5110 B67F45 i7-2670QM 8GB 500GB 15.6" VGA 1GB DOS Notebook
  • Peşin alıcaksanız pcdepo çok uygunaa geliyor
  • quote:

yanlış yazılmış i3 2330m yazacaktı eğer i7 işlemci ise bu hıza sahip i7 2670qm var muhtemelen de budur.i7 işlemci hızları düşük gelebilir ama 4 gerçek 4 sanal çekirdekten oluşurlar turbo ile 3.0 ghz üzerine çıkarlar ivy bridge işlemcilerde böyle mesela i7 3610qm 2.3 ghz hızındadır ama turboyle 3.3 oluyor.i5 işlemciler hız olarak fazla görünürler mesela i5 3210qm 2.5ghz hızında tırboyla 3.1 olur ama çekirdek sayısı azdır 2 gerçek 2 sanal çekirdek,i7 çekirdek hızı az görünsede çekirdek sayısı i5'in 2 katıdır,haliyle ağır uygulamalarda i7 avantajlıdır.

baka baka kafa karıştı..sen haklısın kardşm İ7 2670 QM 2.2 ghz, 8GB ram ve nvidia gt 520 M 128 bit ekran kartı...
  • Nvidia ekran kartı olsaymış iyi olurmuş

• Ben öyle pek fazla anlamam donanımlardan yalnız nvidia bana göre oyunlar için özellikle bir adım öndedir.

Gene de başka arkadaşlar yorumlarını esirgemesinler. Ben de 1 hafta sonra 1500 limitli alacağım. O zaman detaylı araştıracağım.

Şayet Sende bu markayı detaylı araştırdıysan alabilirsin tabi.

Ben şimdiden hayırlı olsun diyeyim sana :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.