Şimdi Ara

1500-3000 tl bütçe aralığı için fotoğraf makinesi önerisi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar konumuz youtube için fotoğraf makinesi alacağım ve bu konuya çok yabancıyım. Kanalımda bulunan videoları bu zamana kadar telefon ile çektim ancak artık kanal büyüdü ve benim kamera almam lazım. Hobi olarak ilgilendiğim için çok fazla para gömemem.
    Bütçem en çok 3000 tl
    4k çekim yapabilmeli ancak şart değil.
    wifi bağlantısı
    makro çekim
    Taşınması kolay olmalı
    en az 1 saat çekim yapabilmeli
    görüntülerde tozlanma istemiyorum. Özellikle gece evde ışık altında çekimlerde iyi iş çıkarmalı
    optik zoom olmalı çünkü tabiat ve vahşi yaşamla ilgili videolar da çekeceğim
    Demode olmamalı. Bazı yerlerde okudum bir süre sonra kayıdı kapatan makineler varmış. Özellikle sıcak ortamlarda sorun çıkarmamalı.
    Slow motion olursa tadından yenmez.
    Dediğim gibi çok yabancı olduğum bir konu. Saçma sapan şeyler yazmış olabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Lensi değişebilen bir fotoğraf makinesi alacaksanız bazı şartlarınız lense de bağlı oluyor. Onun dışında şu anki piyasada şartlarınızı sağlayacak makineler var ancak bu bütçeyle mucize olur.

İyi bir telefonunuz varsa (Yakın zamanın amiral gemileri gibi) iyi bir ışık ve mikrofon ile video konusunda sizi daha mutlu etme ihtimali bana daha gerçekçi geliyor.

Bu bütçe içerisinde işinizi en iyi görebilecek cihazlardan biri de rx100 m4 veya üzeri olabilir. Ses kaydı için harici bir cihaz kullanmanız gerekecek mikrofon kullanıyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

Lensi değişebilen bir fotoğraf makinesi alacaksanız bazı şartlarınız lense de bağlı oluyor. Onun dışında şu anki piyasada şartlarınızı sağlayacak makineler var ancak bu bütçeyle mucize olur.

İyi bir telefonunuz varsa (Yakın zamanın amiral gemileri gibi) iyi bir ışık ve mikrofon ile video konusunda sizi daha mutlu etme ihtimali bana daha gerçekçi geliyor.

Bu bütçe içerisinde işinizi en iyi görebilecek cihazlardan biri de rx100 m4 veya üzeri olabilir. Ses kaydı için harici bir cihaz kullanmanız gerekecek mikrofon kullanıyorsanız.
    Teşekkür ederim cevabınız için.
    Peki Olympus OM-D E-M10 MARK için ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

Teşekkür ederim cevabınız için.
    Peki Olympus OM-D E-M10 MARK için ne düşünüyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Mark 3 sanırım, uygun bir lensle sizi üzmeyebilir.

Kullanmadım ama kullananların sevdiği bir gövde
  • quote:

Mark 3 sanırım, uygun bir lensle sizi üzmeyebilir.

Kullanmadım ama kullananların sevdiği bir gövde

Alıntıları Göster
    Copy de çıkmamış. Evet mark III.
    sanırım dediniz ya :)) işte bende o zaman soru işareti oluyor. 3k+ üzeri bir parayı çöpe atmak istemem.
  • Bu konuda bahsi geçen gövdeleri iyi gövdeler hocam. Hepsi de piyasası olan cihazlar. Yeri geldiğinde satabilirsiniz de. Siz yine de örnekleri vs incelemeye gayret edin içinize sinsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • * 4k çekim yapabilen aynasız ya da DSLR makineler halı hazırda 3000 TL gibi bir fiyattan başlıyor.
    * Wifi bağlantısı hemen hemen çoğu makinede bu özellik oluyor
    * Makro çekim: değişebilen objektifli bir makine alacaksan zaten bu konu lens ile alakalı. Ayrı bir lens almalı ya da aparatla mevcut lensini kullanma imkanın var.
    * Taşınabilirlik konusu açıkçası tabiat ve vahşi yaşam için çok da dert olmamalı açıkçası. Hatta bu alandaki cihazlar genel itibariyle büyük de olurlar. Ancak yine de giriş veya orta seviye aynasız cihazlar işini görecektir.
    * 1 saat video çekme olayı sanırım bazı Fuji modellerinde süre sınırı var. Çok uzun uzadıya video çekmediğim için tam olarak emin değilim ama çoğu cihazda hafıza kartının izin verdiği dosya boyutu kadarıyla çekim yapabiliyor olman lazım. Sınır dolunca yeni dosyaya ya yazarak devam ediyor olabilir ya da kayıt durabilir pek bilmiyorum. Tabii bu konuda ek olarak pil durumu da göz önüne alınmalı.
    * Görüntülerdeki kumlanma olayını kimse istemez zaten ama hızlı bir lens ve iyi bir gövde olmadan yeterli ışık sağlanamadığı koşullarda karşılaşmak kesin.
    * Zoom objektif istiyorsan ayrıca bunun hızlı da bir lens olması gerekiyorsa bütçen açıkçası lensi almaya bile yetmeyecektir.

Neyse toparlayacak olursam o kadar çok özellik istiyorsun ki ve bunu çok kısıtlı bir bütçe ile gerçekleştirmek istiyorsun. Yani açıkçası aynasız ya da DSLR hangi cihazı alırsan al isteklerini karşılayacağını sanmıyorum. Bu durumda kompakt makinelere yönelebilirsin ama yine değişecek bir de olacağını sanmam. Açıkçası ben Olympus omd em 10 Mark II kullanıyorum ama video konusunda çok memnun değilim. Seni tatmin edebilir mi bilmiyorum ama Mark III'ten de çok bir fark bekleme bence. Zira tek farkı videonun 4k olacak olması. Açıkçası önceliklerini belirleyip ona göre lens almanda fayda var. Zira video çekimi epey masraflı bir iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: DirMert

* 4k çekim yapabilen aynasız ya da DSLR makineler halı hazırda 3000 TL gibi bir fiyattan başlıyor.
    * Wifi bağlantısı hemen hemen çoğu makinede bu özellik oluyor
    * Makro çekim: değişebilen objektifli bir makine alacaksan zaten bu konu lens ile alakalı. Ayrı bir lens almalı ya da aparatla mevcut lensini kullanma imkanın var.
    * Taşınabilirlik konusu açıkçası tabiat ve vahşi yaşam için çok da dert olmamalı açıkçası. Hatta bu alandaki cihazlar genel itibariyle büyük de olurlar. Ancak yine de giriş veya orta seviye aynasız cihazlar işini görecektir.
    * 1 saat video çekme olayı sanırım bazı Fuji modellerinde süre sınırı var. Çok uzun uzadıya video çekmediğim için tam olarak emin değilim ama çoğu cihazda hafıza kartının izin verdiği dosya boyutu kadarıyla çekim yapabiliyor olman lazım. Sınır dolunca yeni dosyaya ya yazarak devam ediyor olabilir ya da kayıt durabilir pek bilmiyorum. Tabii bu konuda ek olarak pil durumu da göz önüne alınmalı.
    * Görüntülerdeki kumlanma olayını kimse istemez zaten ama hızlı bir lens ve iyi bir gövde olmadan yeterli ışık sağlanamadığı koşullarda karşılaşmak kesin.
    * Zoom objektif istiyorsan ayrıca bunun hızlı da bir lens olması gerekiyorsa bütçen açıkçası lensi almaya bile yetmeyecektir.

Neyse toparlayacak olursam o kadar çok özellik istiyorsun ki ve bunu çok kısıtlı bir bütçe ile gerçekleştirmek istiyorsun. Yani açıkçası aynasız ya da DSLR hangi cihazı alırsan al isteklerini karşılayacağını sanmıyorum. Bu durumda kompakt makinelere yönelebilirsin ama yine değişecek bir de olacağını sanmam. Açıkçası ben Olympus omd em 10 Mark II kullanıyorum ama video konusunda çok memnun değilim. Seni tatmin edebilir mi bilmiyorum ama Mark III'ten de çok bir fark bekleme bence. Zira tek farkı videonun 4k olacak olması. Açıkçası önceliklerini belirleyip ona göre lens almanda fayda var. Zira video çekimi epey masraflı bir iş.
    teşekkür ederim mesajınız için.
    Ben madde madde yazdım tabii ancak biliyorum hepsine bu bütçe ile ulaşmak imkansız.
    Mark 3 olympus dan ben de vazgeçtim çünkü pixel olarak baya düşük. Fotoğrafçı bir arkadaşım 24mpx bir makine ile kıyaslama yapmak doğru olmaz dedi. Bu fotoğraf makinelerine aşırı yabancıyım ve ne alacağımı bilmiyorum :((
    dolar fırlamış hatta kafayı yemiş. 2 sene öncesinin 2000tl olan makinesi şimdi 4k... İçim gidiyor. Dolar normal seviye olsa 5k verip çok daha iyi bir makine alabilirdim ancak 3k verip başlangıç makine almak kanıma dokunuyor...
    bilmiyorum ne olacak. Bir model belirleyip indirim ya ad kampanya kovalamak lazım...
  • Açıkçası tamamen kullanım alanıyla ilgili. Atıyorum a7s alırsın 12 mp sensörü var ancak muhtemelen o fiyat bandında alabileceğin herhangi cihazdan daha iyi video sonuçları verir. O yüzden önceliklerini belirlemen lazım diyorum.

• Video için kullanacaksınız kesinlikle aynasız makine almalısınız. Ben olympus om-d e-m10 mark 3 kullanıyorum. Hep dslr kullanan biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle video da çağ atladım. 14-42 mm kit lensle birlikte video performansı çok iyi. Üstelik 5 eksenli görüntü sabitleme var. Elimle video çekiyorum sanki tripodla çekilmiş gibi. Çok başarılı. Yukarıda olympus u piksel den dolayı sattım diyenlere şaşırıyorum ben. Fotoğraf kalitesinin megapiksel dolayı sattım demişsiniz ama kit lens den fotoğraf olarak birşey beklemek hata. Prime bir lens alıp öyle deneyin farkı görün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxSpecter -- 11 Mayıs 2020; 22:57:13 >
  • Olympus OM-D E-M10 Mark III + 45 mm f1.8 video performansları. Bir izleyin derim. Gerçekten muazzam. Ki kit lens performansı da iyidir. Bence lense biraz bütçe ayırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Video için kullanacaksınız kesinlikle aynasız makine almalısınız. Ben olympus om-d e-m10 mark 3 kullanıyorum. Hep dslr kullanan biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle video da çağ atladım. 14-42 mm kit lensle birlikte video performansı çok iyi. Üstelik 5 eksenli görüntü sabitleme var. Elimle video çekiyorum sanki tripodla çekilmiş gibi. Çok başarılı. Yukarıda olympus u piksel den dolayı sattım diyenlere şaşırıyorum ben. Fotoğraf kalitesinin megapiksel dolayı sattım demişsiniz ama kit lens den fotoğraf olarak birşey beklemek hata. Prime bir lens alıp öyle deneyin farkı görün..
    makine efsane duruyor
  • quote:

Olympus OM-D E-M10 Mark III + 45 mm f1.8 video performansları. Bir izleyin derim. Gerçekten muazzam. Ki kit lens performansı da iyidir. Bence lense biraz bütçe ayırın.

Ben aslında mark III aime koymuş ve almaya karar vermiştim fakat fotoğraf işiyle uğraşan yani mesleği bu olan bir arkadaşım alma dedi. Pixel olarak düşük, sony al şeklinde tavsiyede bulundu. Pixelin her şey olmadığını biliyorum. Mesela şimdi yeni telefonlarda 48mpx resmen standart oldu ancak 19mpx olan bu makinelerin yanına yaklaşamaz. Fakat mesleği bu iş olan birisini dinlememekte hadsizlik olur diye düşündüm.
    Sizin bu videolar iyice kafamı karıştırdı şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

Ben aslında mark III aime koymuş ve almaya karar vermiştim fakat fotoğraf işiyle uğraşan yani mesleği bu olan bir arkadaşım alma dedi. Pixel olarak düşük, sony al şeklinde tavsiyede bulundu. Pixelin her şey olmadığını biliyorum. Mesela şimdi yeni telefonlarda 48mpx resmen standart oldu ancak 19mpx olan bu makinelerin yanına yaklaşamaz. Fakat mesleği bu iş olan birisini dinlememekte hadsizlik olur diye düşündüm.
    Sizin bu videolar iyice kafamı karıştırdı şimdi.

Alıntıları Göster
    Bende Sony ile arasında kaldım. Ama optik görüntü sabitlemesi 4k video çekimi için olympus aldım. 100 fotoğrafçıdan 99 u sony al der çünkü hem ikinci eli para eder hem de kullanıcı sayısı yüksektir. Yani biraz ezbere konuşmaktır. Sıfır alıp çok uzun süre kullanmak istiyorum derseniz kesinlikle olympus çünkü video performansı çok üst düzeyde

• quote:

Bende Sony ile arasında kaldım. Ama optik görüntü sabitlemesi 4k video çekimi için olympus aldım. 100 fotoğrafçıdan 99 u sony al der çünkü hem ikinci eli para eder hem de kullanıcı sayısı yüksektir. Yani biraz ezbere konuşmaktır. Sıfır alıp çok uzun süre kullanmak istiyorum derseniz kesinlikle olympus çünkü video performansı çok üst düzeyde

Alıntıları Göster
    üçüncü cümle ile son cümle bazı kişilerde yanlış anlaşılmalara yol açabilir :)
  • Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    en uygun fiyatlı 4k kamera olympus omd m10 mark 3. düzeltelim
  • quote:

üçüncü cümle ile son cümle bazı kişilerde yanlış anlaşılmalara yol açabilir :)

Alıntıları Göster
    Olympus'un Sony'den daha üstün olduğunu teknik kısımları karşılaştırarak bakabilirsiniz.
  • xxSpecter kullanıcısına yanıt
    Olympus goklu fotograf uretıcıler ıcınde ılk uç dedır.. Sony yokken Olympus vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayar28

Olympus goklu fotograf uretıcıler ıcınde ılk uç dedır.. Sony yokken Olympus vardı
    Sony Minolta'yı satın alarak girdi fotoğraf piyasasına

diğer yoruma da mft derim sadece
  • Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    Hangı yorum menfaat anlamadım..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.