Şimdi Ara

1500-2000 civarı Şehir Bisikleti Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bisiklet piyasasından uzun zamandır uzaktayım. O yüzden sizden yardımcı olmanızı istiyorum.
    Bisiklet alma arifesindeyim. Bütçem 1500, maksimum 2000 TL.
    Kriterlerim ise bisikletin şehir ya da dağ bisikleti, hidrolik disk frenli, kilitlemeli maşasının olması.
    Başka hangi kriterlere bakmalıyım? Bu özellikleri taşıyan sağlam, olabildiğince hafif ve kaliteli hangi modelleri önerirsiniz?
    (Carraro, Kron, Salcano, Bianchi, Mosso gibi markalardan hangisini tavsiye ederseniz?)

• dostum merhaba,
    ben de bir iki gündür bisiklet bakıyorum şehir içi kullanabileceğim birkaç inceleme yapma fırsatım oldu ve fiyatlar senin meblanın da altında.
    öncelikle şehir bisikleti olacağı için disk fren v fren gibi çok fazla detaya girmediğimi belirtmek isterim.
    ikisi arasındaki farklar iş-ev arası gidip gelmek ve arada çarşıya pazara gitme amaçlı kullanılacağı için, oturuş pozisyonu rahat olsun, jant boyunu büyük olsun gibi temel kriterleri kullandım sadece.
    dolayısıyla Carraro Sportıve 223 ve Carraro Sportıve 224 arasında karar kıldım.
    benzer fiyatlara bianchi ve diğer markaların da benzer bisikletleri var kron xc 100 xt 150 vesaire. lakin bu bisikletler de çok fazla kullanılmakta ve çok görüntülerini tutmadım.
    bahsettiğim bisikletleri kullanmadım fakat dediğim gibi temel sebepler dolayısıyla; ulaşım - bu şehir bisikleti kullanacaksan teferruata çok girmemen temennimdir.
    iş detaylara indikçe eyleme geçme sürecin çok çok çok uzuyor.
    downhill veya hardtrail bir şey alsan detayı anlarım da şehir bisikleti bu. 28" lastik 21-24 vites max 1300 tl bütçe pek ala güzel bir seçim diye düşünüyorum.

bu iki bisikletten de sportive 223'ün artısı hidrolik frene sahip olması, sportive 224'ün ise gidonunun ayarlanabilir olması, (sportive 223'ün 21 diğerinin 24 vites olması benim için seçim kriteri oluşturmuyor). fakat pekala bu gidon kısmısını aliexpressten 5 dolara alacağın bir boğazla çok daha güzel hale getirebilirsin.

demem o ki; muhtemelen ben yarın 223'ün 51 kadro olanından sipariş vereceğim, markaya karşı kötü bir yaklaşıkmın yoksa sen de düşün derim.
    fiyat olarak ise
    Carraro Sportıve 223 1.340,00 TL
    Carraro Sportıve 224 1.352,00 TL

ikisi de birçok sitede var.
    bir diğer tavsiyem ise boyun ve bacak uzunluğuna göre sana uygun kadro bedenini bulup ona göre bir bisiklet alman.
    hatta mümkünse gidip deneyim karar vermen.

dağ bisikletine şehir içinde kullanım yapacaksan hiç girme derim çok yorucu.
    kilitlemeli maşayı da çok arzu edersen taktırabilirsin durduk yere 300 500 lira fazla vermeye bence gerek yok.
    hatta şu dolar artışı gözümü korkutuyor bu dediğim bisikleti bu postu attıktan sonra alacağım :))
    istersen biraz bekle elime geçince fotoğraf atayım.

• @angelizer dostum, Teşekkürler.
    Verdiğiniz bilgilerle çok yardımcı oldun.
    Dediğiniz gibi disk ya da hidrolik frenlerin şehir içi kullanımda gerekliliği yoktur ama insan yine de en sağlamını almak ister. O yüzden hidrolik freni düşündüm. Çok kuvvet harcamadan frenleme yaptığı için. Hatta bir videoda V-fren ile hidrolik fren durma mesafeleri karşılaştırılıyor, hidrolik frenin durma mesafesi 2-3 metre daha iyi idi.
    Benim de gönlümde Carraro modelleri var gibi. Bu konuda sizinle hemfikirim.
    Sizin postu okurken dolar yine yükselişte idi maalesef. O yüzden bir an önce alın bisikletinizi, hazır karar da vermişsiniz. İnternetten almayı düşünüyorsunuz sanırım. Şimdiden hayırlı olsun bisikletiniz.
    Ben birkaç gün daha bekleyeyim. İnşallah geç kalmam, motorsiklet fiyatına bisiklet almam :)
  • Boleros kullanıcısına yanıt
    aynen hocam.
    bisikleti aldım ben bu arada hburadadan :)
    extra %20 indirime de girmişken dayanamadım.
    hidrolik mi disk mi v fren mi mevzusu uzar gider.
    hepsinin kendine göre avantajları ve pahalı olduğu noktalar var. duruş mesafelerini de etkileyen birçok etmen var tabi.
    ama anladığım kadarıyla siz de teferruat kısmına girmişsiniz :)) geçmiş olsun gelsin detaylı excel tabloları.
  • Hayırlı olsun Carraro'nuz @angelizer . İyi günlerde ve iyi yollarda kullanmanız dileğiyle.
  • https://www.erdoganlarbisiklet.com/bisiklet/sehir-bisikletleri/specialized-2017-alibi-sport-bisiklet-siyah.html

1990 liraya bu bisikleti önerir misiniz?

Bisikleti oğluma alacağım. Üniversitede yurt-okul arası ve 30-40 km'lik turlarda kullanmak istiyor. Ya da bu işler için önereceğiniz başka bir bisiklet var mı?
  • Carraro 227 ye bakabilirsiniz.Pazarlık ile bütçenize denk gelir.
  • Bu tavsiye edilen Carraro Sportive modeli Bursa'da bisikletçilerde bulunmuyor, sadece nette var galiba. Netten bisiklet almak ne kadar güvenilir, kutuda gelen bisikletin kurulumunu hangi servis yapar?
    Carraro bulamadığımdan dolayı bisikletçi şehir bisikleti olarak Kron TX150, dağ bisikleti olarak da XC150 modelini tavsiye etti. Fiyat / performans ürünü dedi bunlar için. Bir de Corelli çok bulunuyordu bisikletçide. Corelli hakkındaki yorumlarınız nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.