Şimdi Ara

150 liraya kadar en iyi wifi sinyal güçlendici?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 2 katlı bir dairede yaşıyorum üst kat için sinyal güçlendirici ihtiyacım var. Üst kattın hemen her yerinde çekecek vede üst kattaki masaüstü bilgisayara pek hız kaybı yaşamadan sinyal verecek bir cihaza ihtiyacım var.

• Bütçeni birazcık aşıyor ama şu ürünü tavsiye ederim hocam.

https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr840n-300-mbps-kablosuz-4-portlu-menzil-genisletici-access-point-router-p-BD801464?magaza=Hepsiburada

Son 1 hafta içerisinde 3 farklı cihaz kullandım. Bunlar sırasıyla;

Tp-Link TL-WA801N
    TP-Link TL-WR841HP
    TP-Link TL-WR840N

Bunların içinde en iyisi linkini attığım üründü. Diğe ürünler fiyatlarının fazla olmasına ve kağıt üzerinde daha fazla özellik ve performans vaadetmesine rağmen bundan daha kötü performans verdi. Özellikle orda burda reklamlarında dağı taşı deler diye lanse ettikleri 841hp bile vasat. 840N yi al güle güle kullan hocam. Fiyatına göre performansı gayet iyi, pişman olmazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• codename_lord C kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar.

Aynı ürünün antensiz olanı var fakat ben kablolu olsun istemiyorum. https://www.hepsiburada.com/tenda-a15-ac750-dual-band-kablosuz-ag-genisletici-p-HBV00000BGRU9 şu ürünü almayı düşünüyorum, siz ne dersiniz?

• Valla hocam Tenda markasını bende hiç kullanmadım o yüzden malesef yorum yapamayacağım. Dediğim gibi son bir hafta içinde kullandığım ürünlerin hepside Tp Link in ürünleriydi. Tenda kullanan arkadaşlar varsa onlar yorum yaparsa bende merak ediyorum nasıldır iş görürmü...

• quote:

Orijinalden alıntı: berbatine

Hocam merhabalar.

Aynı ürünün antensiz olanı var fakat ben kablolu olsun istemiyorum. https://www.hepsiburada.com/tenda-a15-ac750-dual-band-kablosuz-ag-genisletici-p-HBV00000BGRU9 şu ürünü almayı düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Aslında kablolu olması senin için bir dezavantaj değil avantaj olur. Şu açıdan; prize bağımlı kalmazsın ve modemden alacağın wifi sinyalini en yüksek hangi konumdan alıyorsan cihazı oraya konumlandırırsın. Modemle aynı odada olacaksa cihaz çok bişey farketmez belki ama benim gibi karşı binadan alacaksan sinyali milimetrik ayarlamalar bile sinyal alışını çok etkileyecektir.

Doğrudur ama maalesef kablolu işime gelmiyor. Tenda aldım, umarım işimi görür.

• Anladım hocam, senin tercihin bişey diyemem. Hayırlı olsun güle güle kullan...

Çok teşekkür ediyorum hocam size de tüm yardımlarınız için.

• berbatine kullanıcısına yanıt

ürün geldikten sonra yorumlarını yazabilirmisin?

• hayatgezi kullanıcısına yanıt

Tabi ki hocam.

Hocam 35 mbps internet kullanıyorum. 5Ghz ile 25-32 arası aldım. Upload hızında herhangi bir değişiklik olmadı. 2.4Ghz ile 12 aldım.

• berbatine kullanıcısına yanıt

cihazı kullanmadan önce ne kadar alıyordunuz? ayrıca yorum yapacak olursanız bu cihazın faydası oldu mu, kurması telefon uygulaması kullanışlılık açısından pratik mi?

Aynı odanın sadece üst katında internet çekiyordu. Onda da 10-12 alıyordum. Şimdi 25-32 arası alıyorum. Diğer odalarda da dağıtıcıdan gelen sinyal ile, en ters odada 15 aldım. Mesafe çok yok ama kalın bir duvar var ve ters tarafta kalıyor.

Kurulum konusunda gelince; bir bilgim yok. Aldığım gibi yukarıya bıraktım kurulumunu abim yaptı, benim odam altta olduğu için pek kullanmadım açıkçası.

• ramazanyalcin kullanıcısına yanıt

Hocam ek anteni olmadığı için almadım tavsiye ettiğiniz modeli. Tenda A15 aldım. Şuan için bir sorun görünmüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.