Şimdi Ara

✎ 150-300 TL Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
484
Cevap
8
Favori
40.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shelby Cobra

Selam arkadaşlar, kulaklıklar hakkındaki konuları inceledim. Fakat diğerleri gibi direk "bası iyi olsun tiz önemli değil" ya da tam tersi şekilde bir görüş belirtemiyorum ben. Hareketli olan çoğu müziği dinlerim. (Bazen jazz ve blues tarzı da dinlerim) Kulaklığı %90-95 oranda android telefonda "poweramp" programı ile kullanacağım. (Kullananlar bilir, çok iyi bir programdır.) Benim için önemli olan şarkıdaki enstrümanları hissedebilmem ve temiz bir ses kalitesi. Bas-tiz konusunda da tek söyleyebilceğim bas'ı "biraz iyi olabilir". Fiyat olarak da konu başlığında yazan aralık uygun.

Herkes v55'i övmüş ama bu fiyatlara daha iyisi varsa onları da tavsiye edin lütfen.

Son olarak fikir verebilmesi açısından sevdiğim birkaç şarkının linki:

http://www.youtube.com/watch?v=ohSNeQ70VsY

http://www.youtube.com/watch?v=F0odBpvBAYM

http://www.youtube.com/watch?v=1bVYgYW6410

(Çok bilinen şarkılar değil, o yüzden isimlerini yazmak yerine link verdim)

Teşekkürler.

jazz ve blues için v55 alırsan kulaklarını mundar edersin enstrümanların genel karakteri mid sesler üzerine kuruludur yani v55 in en zayıf olduğu nokta. kulaklığı denemiş birisi olarak sadece elektronik müzik için uygun olduğunu söyleyebilirim onun harici için kesinlikle uygun değil!

• quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

jazz ve blues için v55 alırsan kulaklarını mundar edersin enstrümanların genel karakteri mid sesler üzerine kuruludur yani v55 in en zayıf olduğu nokta. kulaklığı denemiş birisi olarak sadece elektronik müzik için uygun olduğunu söyleyebilirim onun harici için kesinlikle uygun değil!

Cevap için sağol. Son araştırmalarımdan sonra da v55'ten biraz soğudum. Zaten kendim bir elektronik mağazasına gidip deneyeceğim inşallah. Gitmeden önce kafamda en azından 1-2 model olsun istedim.

quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Kimse burada memur değil, o yüzden de kural kaide zorunluluk yok takdir edersiniz ki

Her cihaz hakkında iyi olan ve olmayan yorumların bulunduğu bu alemde iki şeye bakmak lazım.
    a. Yorum yapanın kim olduğu, bu işteki geçmişi.
    b. Cihazı bilfiil deneme şansı.

O videoları açma şansım olmadı ama diyebilirim ki genel dinleyici için v55 gayet yeterli bir kulaklık. Ama tecrübeme bakarsam, v55 dubstep'te keyifli. Müzik sizi sarıyor ve efektler seçilebiliyor detayı sayesinde.

Cevap için teşekkürler. Dediğim gibi her türden müzik dinlediğim için ona uygun bir kulaklık arıyorum. İnşallah kendim de deneyeceğim.

Dediğiniz gibi herhangi bir zorunluluk da yok ama bu fiyat aralığı için tek konu açmışsanız, ayriyeten açılan konuları kilitliyorsanız, bölüm yetkilisi de sizseniz ve konudaki sorulara genel olarak sizin cevap verdiğiniz gözleniyorsa insan beklenti içerisine girebiliyor, ki bence haklı bir beklentidir bu.

Sizleri tutucam belki biraz ama kafamdaki şu birkaç modelle ilgili soru işaretlerimi netleştirirseniz sevinirim.

Urbanears Plattan Control Talk Denim

Noontec Zoro

AKG K-518LE

Marley Positive Vibration Sun

Bunların öne çıktığı müzik türleri nelerdir ya da öne çıktığı bir tür var mıdır, malzeme ve ses kaliteleri iyi midir?

Bir de direk sony center'a gidip oradan deneyerek sony marka bir kulaklık almayı düşünüyorum, doğru olur mu bu sizce?

Edit: Bir sorum daha olacak Forumdan bir arkadaş akg k450 satıyor 200'e. 1 hafta kullandığını söylüyor. Uygun mu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby Cobra -- 14 Mart 2013; 20:17:32 >

• quote:

Orjinalinden alıntı: Shelby Cobra

Dostum bende rock agırlıklı dinliyorum ayni bütçede kulaklık arıyorum. V55 istedim de enstrumanlar birbirine karışıyor mu? Deneme fırsatı bulamadım maalesef
    Gittiğim sony centerda denemeye izin vermediler kulaklıkları. Nerde deneyebilirim yardımcı olabilirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EyesOnYou-TR -- 14 Mart 2013; 18:26:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyesOnYou-TR

quote:

Orjinalinden alıntı: Shelby Cobra

Dostum bende rock agırlıklı dinliyorum ayni bütçede kulaklık arıyorum. V55 istedim de enstrumanlar birbirine karışıyor mu? Deneme fırsatı bulamadım maalesef
    Gittiğim sony centerda denemeye izin vermediler kulaklıkları. Nerde deneyebilirim yardımcı olabilirsen sevinirim

Dostum benim de daha deneme fırsatım olmadı. Yalnız media markt gibi elektronik mağazalarında deneme imkanı olması lazım. Oralarda teşhir ürünleri her zaman koyarlar. Bir de ben ürünü 10-12 gün sonra alıcam inş. Elektronik mağazaları, doğubank, sony center falan gezmeyi düşünüyorum. Rock müziği ben de severim, yani rock müzikte iyi ses vermesi iyi olur benim için. Aldıktan sonra kulaklıkla ilgili izlenimleri de buraya yazarım.

• quote:

teşekkürler. v55 mi alıcaksınız acaba?
  • quote:

quote:

teşekkürler. v55 mi alıcaksınız acaba?

Rica ederim, ona tam karar veremedim, herkesin müzik zevki farklı olduğu için birinin dağlara çıkardığını diğeri yerlere seriyor. En iyisi kendin gidip karar vermek. Ben de armin van buuren'den atlantic jazz band'e kadar birçok farklı şarkıcının şarkılarını dinliyorum ama alacağım kulaklığın rock müzikte iyi ses vermesi önemli yoksa %90 almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby Cobra -- 14 Mart 2013; 20:06:10 >
  • quote:

Rica ederim, ona tam karar veremedim, herkesin müzik zevki farklı olduğu için birinin dağlara çıkardığını diğeri yerlere seriyor. En iyisi kendin gidip karar vermek. Ben de armin van buuren'den atlantic jazz band'e kadar birçok farklı şarkıcının şarkılarını dinliyorum ama alacağım kulaklığın rock müzikte iyi ses vermesi önemli yoksa %90 almam.

peki hocam takip ediyorum konuyu. aldığınızda görüşlerinizi beklerim
  • quote:

quote:

peki hocam takip ediyorum konuyu. aldığınızda görüşlerinizi beklerim

Tamam, alınca izlenimleri yazarım inşallah. Belki konusunu da açarım.
  • Beyler ikinize de PM attım, bir bakınız ;)
  •  [sizer]✎ 150-300 TL Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu
    bu mp3 ve fazla kaliteli olmayan samsun s5620 cep telefonum var bunlarla müzik dinlicem. v55 alırsam sesinden yararlanamamak gibi bir durum olur mu?
  • quote:

[sizer]✎ 150-300 TL Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu
    bu mp3 ve fazla kaliteli olmayan samsun s5620 cep telefonum var bunlarla müzik dinlicem. v55 alırsam sesinden yararlanamamak gibi bir durum olur mu?

Söz veremem ama bu cihaz v55'i tam olarak beslemeyebilir. Telefon da keza, kalitesiz bir sese yol açabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mair

quote:

Tekrar merhabalar,
    Konudaki yorumlar sayesinde v55 almaya karar verdim bugun sony centerda sordum eski onlar kalmadi dedi. Alternatif neler var dedim zx600 leri gosterdi. Fiyati 120tl dedi. Butcem 250 tl. Agirlikli rock dinlerim dengeli olmasi daha iyi olur. Telefondan yada muzik calardan muzik dinlicem, kapali tip olmali. Tavsiyeleriniz neler?

Hangi Sony Center ise halt etmiş. Sizi fazla bilgili görmeyip elinde kalanı ittirmeye çalışmışlar.

v55'te netlik ve bas ikisi bir arada. Dengeli de sayılır.

ses rengi algısı kişiden kişiye değişir ancak netlik dediğiniz noktada 250tl ye v55 ten açık ara önde kulaklıklar satın almak mümkün!buna göre bir alternatif göstermeniz çok daha doğru olur.misal audio technica ath-m30, sennheiser 212pro, px200II gibi birçok alternatif bulmak mümkün v55 belirtilen bütçe için en son alınacak kulaklıktır.

• arkadaşlar ath s7 ile mdr v55'i karşılaştırırsak ses olarak kayda değer bir fark var mı?
  • Merhabalar bende Sony mv55 düşünüyorum taksitle alıcam genelde rap dubstep tarzı müzikler dinliyorum basslar felan tatmin etsin 200 TL bütçem var
    ayrıca bu kulaklığı telefonlarda kullanabiliyormuyuz. ?
  • mdr v55 aldım bu arada rock, elektronik müzik için tavsiye ederim. rap için bişey diyemicem denemedim
  • Selam arkadaşlar,

Sipariş verdiğim sony v55 sonunda elime ulaştı. Hemen telefonumda test ettim. Oldukça iyi bir kulaklık. Enstrümanları hissedebiliyorsunuz. Bass-tiz ayarı iyi. Farklı şarkı türlerinde yaptığım denemelerde de gayet iyi sonuçlar verdi. Rock, blues, jazz, rap vs. gayet iyi. Ancak ben kulaklığı android telefonda poweramp programında aşağıdaki ekolayzır ayarlarında kullanıyorum.

Bir süre bu programla müzik dinledikten sonra youtube'u açtım. Ordan test etmek istedim. Aklıma labrinth'in earthquake şarkısı geldi. Youtube'dan açtım. Müziğin ortalarına doğru ritmin hızlandığı bass'ın arttığı saniyelerden itibaren (düşük ses seviyesinde olmasına rağmen) hafif cızırtılar geliyordu kulaklıktan. Sonra şarkıyı telefona yükledim ve poweramp'den açtım öyle denedim ve tam anlamıyla mest oldum. Bass, tiz ses vs.'nin iyice arttığı zamanlarda bile en ufak bir rahatsız edici ses duymadım aksine enstrümanları kolaylıkla hissettim. Program mı çok iyi acaba diye bir de Tel'in kendi müzik çalarından denedim. Orda da çok iyi sonuç verdi ama poweramp programındaki ekolayzır büyük fark yaratıyor. Bir süre müzik dinledikten sonra aynı şarkıyı tekrar youtube'dan açtım ve bu sefer cızırtı veya başka bir ses yoktu. Sanırım burn-in işlemi yapmak gerekiyor olabilir. Ya da burn-in olmadan siz 1-2 saat mzüik dinledikten sonra kulaklık kendine geliyor zaten. İlk başta endişelendim, cızırtıdan dolayı ama mesele çözüldü.

Sonuç olarak yeterli bir müzik çalarınız varsa güzel, ancak kulaklığın asıl zevki ekolayzır'ı kendinize göre ayarladıktan sonra çıkıyor.
    Fırsat buldukça izlenimlerimi yazarım

Edit: Mikrofonu yok kulaklığın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby Cobra -- 28 Mart 2013; 22:41:28 >

• youtubedan dinlenen şarkılarda official yüklemelerde bile ses kalitesi düşüyor. Onu referans almamak lazım bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jedi Mind Tricks

youtubedan dinlenen şarkılarda official yüklemelerde bile ses kalitesi düşüyor. Onu referans almamak lazım bence.

Doğru, bunu unutmuştum. Bir de youtube videolarında görüntü kalitesini belirten (en azından bir süredir benim öyle zannetiğim) 360p 480p seçenekleri ses kalitesini de iyileştiriyor veya kötüleştiriyor. Bazı şarkılarda 360 yerine 480'i seçtiğinizde bile büyük fark oluşuyor enstrümanları hissetmek açısından.
  • İyi aksamlar benim bütçem 0-300 arası daha çok house,elektronik müzik,pop ağırlıklı müzik dinliyorum biraz araştırma yaptım sennheiser hd 419,sony mdr-zx600,koss portapro arasında tılıp kaldım işin içinden çıkamadım sizce bunlardan birinimi almalıyım yorumlarınıza çok ihtiyacım var ayrıca benim için önemli olan son seste bozulmaması ve iyi kaliteli bir bass vermesi alacığım ürünü daha çok laptop da kullanacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzt -- 31 Mart 2013; 2:45:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzt

İyi aksamlar benim bütçem 0-300 arası daha çok house,elektronik müzik,pop ağırlıklı müzik dinliyorum biraz araştırma yaptım sennheiser hd 419,sony mdr-zx600,koss portapro arasında tılıp kaldım işin içinden çıkamadım sizce bunlardan birinimi almalıyım yorumlarınıza çok ihtiyacım var ayrıca benim için önemli olan son seste bozulmaması ve iyi kaliteli bir bass vermesi alacığım ürünü daha çok laptop da kullanacağım

Elektronik diyorsunuz. O halde Koss'u seçiyorsunuz. Ve son seste dinlemiyorsunuz. Hiçbir kulaklık son seste dinlenmez.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.