Şimdi Ara

✎ 150-300 TL Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
484
Cevap
8
Favori
40.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mair

Sony mdr v55 veya akg k518.

V55'i Philips shp2500 ile karşılaştırırsanız kulağı sarma ve rahat ettirme olayı nasıl sonyde biraz naylonumsu bir yapısı var kulak pedinin. Shp2500 de pamuk var ve 4-5 saat kulakta kalabiliyor sorunsuz. Sony mdr v55 in Bass seviyesi ve derinliği nasıl shp2500 e göre. cevaplarsanız sevinirim.
  • v55 bas ve netlik kulvarında shpleri bariz döver. Denedim, bilirim. V55 kulağı olduğu gibi içine alabiliyor ayrıca. Durduğu yerde duruyor.
  • Bass sevenlere ve MDR-V55 almak üzere olanlara küçük bir uyarım var.

MDR-V55'in konusunda da yazdım buraya da yazayım dedim.

Yüksek seste bass ağırlıklı müzik dinlemeyi tercih eden biriyim. Fakat bu kulaklık beklentilerimi hiç karşılamadı. Bilgisayardan, mp3 playerımdan ve telefonumdan test ettim. Bilgisayarda ses seviyesi %50'yi aşmaya başlayınca kulaklıktan burgh burgh ses gelmeye başlıyor. Sanarsınız ki kulaklık kusuyor. Bu durum acayip sinirimi bozdu. Aynı zamanda mp3 playerımda CKS90 kullanıyordum. Onda böyle bir sorun bile yoktu. Son sese hiçbir zaman gelemedim ama -5'e gelince bile bozulma olmuyordu. (En yüksek seviye +6'dır.) Bu olay MDR-V55'te -20'de başlıyor. İnternette okuduğum yorumlara göre sansa clip+ rahatlıkla besleyebiliyor bu kulaklığı. Bu durumda sorun kulaklıktan kaynaklanıyor. Yüksek seste adam akıllı ses alamadıktan sonra ne anlamı kaldı bu kadar para vermenin?

Size önerim; aleti denemeden sakın almayın. Ben denemeden aldım, pişmanım şuan. Mümkün oldukça fazla kaynakla test edin. Üründen elbet memnun olan vardır ama ben dahil pars27 nickli arkadaşta aynı durumdan müzdarip. Aldığım siteden mail bekliyorum iade etmek için. Bu kulaklık bu kadar parayı hiç haketmiyor.

Bu arada "Kulaklık yenidir, burn-in olsun o zaman gör sen!" diyenler olabilir. Bu bozukluğun burn-in ile giderilebileceğini hiç ama hiç sanmıyorum.

İyi Günler...
  • Bendekinde olmuyor da sizdekinde oluyorsa evet sizin aldığınızda sorun vardır. Ancak bu tip sıkıntılar Sony gibi markalar düşünüldüğünde minimaldir ama sıfır değildir.

not: bilgisayar deyip geçilmesin. Laptop mu pc mi? Ondaki kaynak ne? Onlar önemli. Ayrıca v55'in impedansı haliyle (hem bu sonylerin genel çizgisi hem de kafaüstü olması) yüksek. Bu da demektir ki cks90'ı 100 güçle süren kaynak onu ancak 70 ile sürer ;) Ve bu yüzden de cihazın sesi sonuna kadar açıldığında da kulaklıktan gelen ses düzeyi farkeder. Cks'de 100 gelirken işte bizim Sony'de 70 olur misal.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Bendekinde olmuyor da sizdekinde oluyorsa evet sizin aldığınızda sorun vardır. Ancak bu tip sıkıntılar Sony gibi markalar düşünüldüğünde minimaldir ama sıfır değildir.

not: bilgisayar deyip geçilmesin. Laptop mu pc mi? Ondaki kaynak ne? Onlar önemli. Ayrıca v55'in impedansı haliyle (hem bu sonylerin genel çizgisi hem de kafaüstü olması) yüksek. Bu da demektir ki cks90'ı 100 güçle süren kaynak onu ancak 70 ile sürer ;) Ve bu yüzden de cihazın sesi sonuna kadar açıldığında da kulaklıktan gelen ses düzeyi farkeder. Cks'de 100 gelirken işte bizim Sony'de 70 olur misal.

Sadece bende degil, pars27 nickli arkadasta ayni sorunu yasiyor. Notebook kullaniyorum. Ses kartim evde oldugu icin normal cikistan dinledim. Evet bilgisayarin adam akilli ses cikisi olmayabilir ama mp3 playerda neden boyle birsey yasayayim? Ayni sorun telefonda da var.

Sizin kullandiginiz kaynagi bilmiyorum ama burada ben dahil 2 kisi ayni sorunu yasiyor.

Peki o burgh burgh gibi seslerin gelmesindeki neden ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sesler basın boğulması anlamına gelir. Cihaz yeterinde besleyemezse görülebilir. Unutmayın ki mp3 player var mp3 player var. Atıyorum philips go bilmemne de player, 600küsür avro fiyatıyla colorfly C4 de. Yanısıra notebooklar, hele yeni olmayanlar, kötü ses sistemleriyle ünlüdür. Ayrıca telefonlarda da benzer durum var. Saf, geliştirme olmadan sesiyle en güçlü cihazlar(yani kulaklığa verdiği voltaj en yüksek olanlar) iphone 4/4s ve Sony Xperia'nın adını unuttuğum bir modelidir. Örnek olarak evdeki Samsung C3530'a Sennheiser IE8 berbat bir sonuç vermişti. Ama iphone 4'te parlamıştı resmen..

Bu yüzden tüm şıkları eleyene kadar kulaklığa laf etmek hatalı olur kanısındayım.
  • Sony Xperia u telefon kullanıyorum sony mdr v55 denmi akg k518 den mi daha verim alırım 200 lira bütçem var
  • k518 i galaxy s3 ümde denemiştim en son ses te bile çok az ses geliyordu beslemesi zor bir kulaklık yani.mdr-v55 ise beslemesi daha kolay k518 e göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCe

Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere kulaklık bölümümüzün yeniden yapılandırılması kapsamında bazı revizyonlar yapıyoruz. Bu revizyonların bir parçası olarak -bölüm düzenini sağlamak amacı ile- bütçeye göre tavsiye başlıklarını sizlerin kullanımına sunacağız. Bundan sonra bütçenize göre isteyeceğiniz tavsiyeler için bu başlıkları kullanmanızı rica ediyoruz.

Bu başlıklar haricinde açılacak olan tavsiye istek konuları kilitlenebilir / silinebilir, bilginize.

Tavsiye isterken;

-Bütçenizi,
    -Ağırlıklı olarak ne tür müzikler (rock, pop vs.) tercih ettiğinizi,
    -Hangi karakterde (bass, dengeli vs.) ses tercih ettiğinizi,
    -Hangi kaynak (müzik çalar, telefon vs.) ile kullanacağınızı,
    -Varsa diğer farklı tercihlerinizi, belirtirseniz daha hızlı ve doğru şekilde yardım alabilirsiniz.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

250 tl ye kadar limitim var ağırlıklı olarak pop ve yabancı rap rihanna akon flo rida chris brown felan dinliyorum ses tercihim yüksek bass tizler çokta önemli değil yani 250 tlye ikisininde iyi olduğu bir kulaklık olmaz zaten bassların güçlü ve net olmasını istiyorum one x im var beats amfili malum beatsler çok pahalı bende bir philips veya sony alayım dedim ama markaya açığım sadece kalitesiz görünümlü kulaklıklardan hoşlanmıyorum sennheiserde vardı o tarz modeller ama tek dediğim basslar yüksek olsun ve ses boğuk olmasın bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: inciwetrust35

k518 i galaxy s3 ümde denemiştim en son ses te bile çok az ses geliyordu beslemesi zor bir kulaklık yani.mdr-v55 ise beslemesi daha kolay k518 e göre

s3 ün anfisinden de kaynaklanıyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooperTime -- 8 Mart 2013; 17:45:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooperTime

quote:

k518 i galaxy s3 ümde denemiştim en son ses te bile çok az ses geliyordu beslemesi zor bir kulaklık yani.mdr-v55 ise beslemesi daha kolay k518 e göre

tabiki amfi den kaynaklanıyor onu belirttim orda zaten.ama o amfi bile v55 i sürebiliyordu kolayca belirtmek istediğim oydu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CooperTime

quote:

tabiki amfi den kaynaklanıyor onu belirttim orda zaten.ama o amfi bile v55 i sürebiliyordu kolayca belirtmek istediğim oydu

yok hani bi one x daha iyi performans verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroPark

Sony Xperia u telefon kullanıyorum sony mdr v55 denmi akg k518 den mi daha verim alırım 200 lira bütçem var

Bu kıyasta v55 ;)
  • Tekrar merhabalar,
    Konudaki yorumlar sayesinde v55 almaya karar verdim bugun sony centerda sordum eski onlar kalmadi dedi. Alternatif neler var dedim zx600 leri gosterdi. Fiyati 120tl dedi. Butcem 250 tl. Agirlikli rock dinlerim dengeli olmasi daha iyi olur. Telefondan yada muzik calardan muzik dinlicem, kapali tip olmali. Tavsiyeleriniz neler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyesOnYou-TR

Tekrar merhabalar,
    Konudaki yorumlar sayesinde v55 almaya karar verdim bugun sony centerda sordum eski onlar kalmadi dedi. Alternatif neler var dedim zx600 leri gosterdi. Fiyati 120tl dedi. Butcem 250 tl. Agirlikli rock dinlerim dengeli olmasi daha iyi olur. Telefondan yada muzik calardan muzik dinlicem, kapali tip olmali. Tavsiyeleriniz neler?

Hangi Sony Center ise halt etmiş. Sizi fazla bilgili görmeyip elinde kalanı ittirmeye çalışmışlar.

v55'te netlik ve bas ikisi bir arada. Dengeli de sayılır.
  • quote:

Hangi Sony Center ise halt etmiş. Sizi fazla bilgili görmeyip elinde kalanı ittirmeye çalışmışlar.

Teşekkür ederim

Öğrendiğim kadarıyla v55 in kutu içeriği çok zayıf. Çantaya attığımda kırılmasını önlemek için bir de kulaklık kutusu lazım. Bunu nerden elde edebiliriz? Bütçeyi ne kadar daha zorlasam benzer karaktere sahip fakat kutulu bi ürün bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyesOnYou-TR

quote:

Teşekkür ederim

Öğrendiğim kadarıyla v55 in kutu içeriği çok zayıf. Çantaya attığımda kırılmasını önlemek için bir de kulaklık kutusu lazım. Bunu nerden elde edebiliriz? Bütçeyi ne kadar daha zorlasam benzer karaktere sahip fakat kutulu bi ürün bulabilirim?

Ebayde bunlar için kutular var. O diğer isteğiniz de Vmoda m80-m100'e çıkar. Veya Bower & Wilkins p3. Kutu sahibi olmaları nedeniyle bu isimleri verdim. Normalde poşet olur, kutu pek sık değildir.
  • Selam arkadaşlar, kulaklıklar hakkındaki konuları inceledim. Fakat diğerleri gibi direk "bası iyi olsun tiz önemli değil" ya da tam tersi şekilde bir görüş belirtemiyorum ben. Hareketli olan çoğu müziği dinlerim. (Bazen jazz ve blues tarzı da dinlerim) Kulaklığı %90-95 oranda android telefonda "poweramp" programı ile kullanacağım. (Kullananlar bilir, çok iyi bir programdır.) Benim için önemli olan şarkıdaki enstrümanları hissedebilmem ve temiz bir ses kalitesi. Bas-tiz konusunda da tek söyleyebilceğim bas'ı "biraz iyi olabilir". Fiyat olarak da konu başlığında yazan aralık uygun.

Herkes v55'i övmüş ama bu fiyatlara daha iyisi varsa onları da tavsiye edin lütfen.

Son olarak fikir verebilmesi açısından sevdiğim birkaç şarkının linki:

http://www.youtube.com/watch?v=ohSNeQ70VsY

http://www.youtube.com/watch?v=F0odBpvBAYM

http://www.youtube.com/watch?v=1bVYgYW6410

(Çok bilinen şarkılar değil, o yüzden isimlerini yazmak yerine link verdim)

Teşekkürler.
  • 24 saat geçti cevap yok?!

Bu arada biraz daha baktım da sony v55 hakkında hiç de iyi olmayan yorumlar var.

Mair nerdesin mair :)
  • Kimse burada memur değil, o yüzden de kural kaide zorunluluk yok takdir edersiniz ki

Her cihaz hakkında iyi olan ve olmayan yorumların bulunduğu bu alemde iki şeye bakmak lazım.
    a. Yorum yapanın kim olduğu, bu işteki geçmişi.
    b. Cihazı bilfiil deneme şansı.

O videoları açma şansım olmadı ama diyebilirim ki genel dinleyici için v55 gayet yeterli bir kulaklık. Ama tecrübeme bakarsam, v55 dubstep'te keyifli. Müzik sizi sarıyor ve efektler seçilebiliyor detayı sayesinde.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.