Şimdi Ara

15 yaşındayım body 'e gitsem boyum kısa kalırmı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
14.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Body'de boyun uzamaması yer çekimiyle alakalı.. Ayakta halter kaldırırsın boyun uzamaz.. Yani halterin altına girme.. Yatarak kaldırabilirsin ama en azından 2 sene bekle erken daha..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHitchhiker

omur diskleri arasındaki fibröz yani lifli kıkırdağın ciddi bir baskıya maruz kalması sonucu büyüme bölgesi olan epifizi zarar görür bundan mütevellit kısalırsın bile
    o omur disklerinin baskıya uğraması çook büyük ağırlıkları kaldırdığında baskı sonucu olur ki body sporunu halter sporuyla karıştırıyo türk milleti. omurlara baskı yapan hareket sadece omuz hareketlerinin bazıların da olur o da olsun o kadardan hiç bi şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkuL.

quote:

Orijinalden alıntı: TheHitchhiker

omur diskleri arasındaki fibröz yani lifli kıkırdağın ciddi bir baskıya maruz kalması sonucu büyüme bölgesi olan epifizi zarar görür bundan mütevellit kısalırsın bile
    o omur disklerinin baskıya uğraması çook büyük ağırlıkları kaldırdığında baskı sonucu olur ki body sporunu halter sporuyla karıştırıyo türk milleti. omurlara baskı yapan hareket sadece omuz hareketlerinin bazıların da olur o da olsun o kadardan hiç bi şey olmaz.

Sanki adam 100 kilo omuz press yapacak da...

Aksine özellikle kanat hareketleri ve barfiks çeşitleri boyu uzatır. Bunun yanında yağsız bir vücutta sağlam kanatlar (üçgen dediğimiz kısım) vücudu boy olarak daha iyi gösterir

• quote:

Orijinalden alıntı: Epiphania

quote:

Orijinalden alıntı: serserie

ağırlık çalışırsan uzaması durur, boşuna hayal kurma etkilemez diye. Sen hiç 195lik halterci gördünmü ???

ya bilip bilmeden konuşmayan yanlış bilgi vermeyin lütfen.. yapcağı harekete göre değişir

biz hiç görmedik dimi body salonu falan. Saçma sapan konuşma ağırlığın altına girerse uzamaz boyu, yazdığımı okumayı beceremiyosun bide üstüne yorum yapıyosun.
  • quote:

quote:

quote:

ağırlık çalışırsan uzaması durur, boşuna hayal kurma etkilemez diye. Sen hiç 195lik halterci gördünmü ???

ya bilip bilmeden konuşmayan yanlış bilgi vermeyin lütfen.. yapcağı harekete göre değişir

biz hiç görmedik dimi body salonu falan. Saçma sapan konuşma ağırlığın altına girerse uzamaz boyu, yazdığımı okumayı beceremiyosun bide üstüne yorum yapıyosun.

görmedğin belli
    yazdığın şey bu..
    ağırlık çalışmak var çalışmak var yapcağı harekete göre değişir.
    hiçmi ağırlık çalışmıcak bu çocuk dumbell la falan bilemi.. sadece cardio mu yapıcakk
    bilmediğin çok belli.. elbette ağırlık çalışcak.. yapacağa harekete göre boy kısaltması durması fln değişir..
    lütfen bilip bilmeden konuşmayın yanlış bilgi vermeyin yada.. ağırlık çalışırsan uzaması durur diyorsun ozaman hareketin adını söyle boyun durmasına neden olan... NOKTA

• bende gitmeyi düsünüyorum yas aynı boy 1 cm kısa . gittiğim spor salonu(daha doğrusu gecen sene ağırlığa izin vermediler diye bu sene de gitmedim)
    ailece yazılmıstık açıkçası tek gitmeyen benim sebebi yukarda verdim. acaip uyuz olmustum. bu senede gidip bi daha denicem 'size ne kardesim etklerse etkilesin' dicem
  • pipin küçülür..
  • body'e gitmeye karar verdim sizin dediniz gibi ağırlığın altına girmicem boyum kısalmaz heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: felaj

body'e gitmeye karar verdim sizin dediniz gibi ağırlığın altına girmicem boyum kısalmaz heralde

ağırlığın altına girmek derken ? biraz açarmısın?
  • vücudunun tam şekil alacagı zamanlar.amorf yamuk yumuk bişi olmak istiyosan git.15 yaşında gencin ne işi var body salonunda?nankör bişi o halter.1 ay çalışma kadın memesi gibi olur göğsün.Aktif sporla geliştir kendini.Onlar daha kalıcı oolurlar.Mesela yüzerek kanatlarını kollarını basketlede bacak ve kollarını geliştirebilirsin.kas dediğin matah bişey değil.Söylenenlere görede kalp büyümesine yol açıyormuş..insanın içi bulanıyo dünyayı ben yarattım diye gezen arkadan cop sokmuşlar gibi yürüyen tipleri görünce
  • quote:

Orijinalden alıntı: OguzhaniuM

quote:

body'e gitmeye karar verdim sizin dediniz gibi ağırlığın altına girmicem boyum kısalmaz heralde

yani çok ağırlık çalışmıcam
  • quote:

quote:

quote:

ağırlık dısında nasıl yapabiliriz ki şınav vs. dısında
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ağırlık dısında nasıl yapabiliriz ki şınav vs. dısında

buluruz bi yolunu

• bodyforum

arkadaşlar buyrun bu işin uzmanları var forumda... burda aramızda maaleesef bazı cahil insanlar varr bilmeden atıp tutuyorlar.. sırf yorum yapmak için.. girin buraya uzmanlardan yardım alın.. forumlarda zaten çok geniş bilgi var..
    15 yaş için çalışma antrenman örneği vs..

edit: 13 yaş için varmış
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/13-ya-vg-tavsiyeleri-t15425.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epiphania -- 22 Mayıs 2010; 22:50:56 >

• zuhahahaha
  • quote:

bodyforum

arkadaşlar buyrun bu işin uzmanları var forumda... burda aramızda maaleesef bazı cahil insanlar varr bilmeden atıp tutuyorlar.. sırf yorum yapmak için.. girin buraya uzmanlardan yardım alın.. forumlarda zaten çok geniş bilgi var..

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Yordis

quote:

Orijinalden alıntı: dabbemre

quote:

Orijinalden alıntı: JusT1Turk

quote:

Akıl işi değil sakın gitme hem uzamazsın hemde yaş meselesi değil bu hiç bir zaman gitme bu sporu yapma.

Yapmasında ne gibi bir sakınca var?

Cinsel sorunlara neden olur.Kalpte sıkıntı olur aşırıya kaçıldığı zaman. Tansiyonu etkiler. Ve bu sporla uğraşanlar koşamaz. Ben bi örnek biliyorum adam yürürken bile nefes nefese kalıyodu.

şişmansın dimi.

bende şişmanım ama adamın yaptığı şey direk kendini avutma

• Çılgınsın meennn
  • quote:

bodyforum

yalnız bu işe yaramaz gibi geldi bana 13 yaşında 1.81 boy 86 kilo demiş ya fake yada çoçuk aşırı gelişmiş zaten herkez sen yapma bu sporu demiş orda.yani benim işime yaramaz ne yazıkki
    herhalde orda bir hoca vardır o bana yardımcı olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JusT1Turk

quote:

Akıl işi değil sakın gitme hem uzamazsın hemde yaş meselesi değil bu hiç bir zaman gitme bu sporu yapma.

Yapmasında ne gibi bir sakınca var?

Cinsel sorunlara neden olur.Kalpte sıkıntı olur aşırıya kaçıldığı zaman. Tansiyonu etkiler. Ve bu sporla uğraşanlar koşamaz. Ben bi örnek biliyorum adam yürürken bile nefes nefese kalıyodu.

söylediklerin dwight howard'a pek uymuyor
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.