Şimdi Ara

15 yaşındayım 1.60 boy

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 yaşındayım ve 1.59-1.60 boyum var. Ayakkabı tabanı yuksekliğini arttırdım. Yoğurt süt peynir tüketimini arttırdım günde 2 yumurta yiyiyorum. Zıplama yüzmeye başladım. Spor salonuna gidiyorum hafif agirliklarla çalışıyorum boy uzamasını engeller mi? Spor salonunda asılmayı da yapıyorum kaç dk yapıcam?
    Kalsiyum çinko ayrı ayrı hap almayi düşünüyorum etkisi olur mu? Boy için doktora gitmeli miyim?
    Annem 1.52-1.55 babam 1.68-1.70
    Boyum uzayabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanetr -- 8 Ağustos 2016; 0:20:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanetr

15 yaşındayım ve 1.59-1.60 boyum var. Yoğurt süt peynir tüketimini arttırdım günde 2 yumurta yiyiyorum. Zıplama yüzmeye başladım. Spor salonuna gidiyorum hafif agirliklarla çalışıyorum boy uzamasını engeller mi? Spor salonunda asılmayı da yapıyorum kaç dk yapıcam? Daha da nasıl esneyebilirim.
    Biyotin hapı kullanıyorum içinde kalsiyum ve çinko da var. O bitince kalsiyum çinko ayrı ayrı hap almayi düşünüyorum. Boy için doktora gitmeli miyim?
    Annem 1.52-1.55 babam 1.67-1.70.
    Boyum uzayabilir mi?

hocam genetik diye biliyorum bu boy işlerinin çoğunu babanızda annenizde kısa
  • Sakın ağırlık kaldırma kas yapmaya da çalışma. Doktora git iğne falan vardır boy uzatmak için değişik yöntemler var diye biliyorum. Bu arada boyun %90 dan daha fazla kısmı genetiktir yemekle yüzmekle basketle olmaz. Ama çok büyük konuşmayım olursa da çok az ihtimalle olursa en fazla 2cm. Doktor hormon tedavisi uygulayabilir Ama masraflı bir şey midir bilmiyorum.

• Noktalıvirğül kullanıcısına yanıt
    2 mi

• Erkek misin. Bence 160 yine iyisin ama 165 e kadar uzatılabilir gerisi hormon tedavisi

• Noktalıvirğül kullanıcısına yanıt
    Araştırdım internette engellemez diyorlar. Ama bazı spor hocaları engeller diyor

• Kas yapmak boy uzamasını engeller diye biliyorum

• Up

• 18 yaşına kadar uzarsın. Şu an basketbol oynamanı tavsiye ederim.
  • Noldu hocam yillar sonra boyunuz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.