Şimdi Ara

15 yaşındaki birine tavsiyeler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Aras.

quote:

Orijinalden alıntı: KaptanCe

quote:

Balık tut.
    Paran varsa RC araç al.
    Yaz yaklaşmışken, turistik bir yere gideceksen turistlerle konuşmaya tanışmaya çalış.
    Abilerden uzak dur.
    İçmekten korkma, ortam uygunsa 1-2 biranın zararı dokunmaz

Resmen kötüye alıştırmaya çalışıyorsun. Ortam uygunsa falan 1-2 biranın zararı dokunmaz diye... Bence bu mantık çok saçma

Ortamda herkes bira içiyor ve bu arkadaş hiç içmediği için ve çok zararlı olduğunu düşünerek içmeyebilir.
    Fakat öyle bir ortamda arkadaşın da içmesi hem sohbet için hem diğerleri için hem de arkadaşlıkları için daha iyi olur. Dan diye iç demiyorum, ortam uygunsa diyorum yanlış anladın sanırım

Biraz fazla tepki vermiş olabilirim. Ama ne biliyim kötü şeye yönlendirmek olarak algıladım. Pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keptın61 -- 29 Mayıs 2012; 19:50:00 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Balık tut.
    Paran varsa RC araç al.
    Yaz yaklaşmışken, turistik bir yere gideceksen turistlerle konuşmaya tanışmaya çalış.
    Abilerden uzak dur.

Resmen kötüye alıştırmaya çalışıyorsun. Ortam uygunsa falan 1-2 biranın zararı dokunmaz diye... Bence bu mantık çok saçma

Ortamda herkes bira içiyor ve bu arkadaş hiç içmediği için ve çok zararlı olduğunu düşünerek içmeyebilir.
    Fakat öyle bir ortamda arkadaşın da içmesi hem sohbet için hem diğerleri için hem de arkadaşlıkları için daha iyi olur. Dan diye iç demiyorum, ortam uygunsa diyorum yanlış anladın sanırım

Biraz fazla tepki vermiş olabilirim. Ama ne biliyim kötü şeye yönlendirmek olarak algıladım. Pardon

Sıkıntı yok, kafama göre yazmıyorum zaten. YAzdıklarımın hepsini denediğim veya gözlemlediğim için yazdım. Yoksa Body'e yazıl vs. bilmediğim ypamadığım şeyleri de eklerdim. Dışlanmamak için zararlı da olsa içmeli, ama dan diye eline biraları alıp sahilde tek başına otur demedim. Tabi ilk mesajım öyle bir anlam da verebilir. Şimdi daha ayrıntılı olmuştur umarım :)
  • Piyano mu?
    Dostum harika! Kesinlikle ilerlet, sakın ola bırakma derim. Ek olarak çok oku, romandan ziyade kendini geliştirebileceğin kitaplar oku derim. Şahsen ben de hep roman okurdum, sonradan baktımki artık hayata vs. atılacağız bu romanlar bir işe yaramayacak diyerek kendimi geliştirecek kitaplar okumaya başladım ve eğer gerçekten okumak istediğim roman olursada filmi varsa artık filmini izliyorum onu okumak yerine dediğim gibi kendimi geliştirebileceğim kitaplar okumayı tercih ediyorum. Mesela ben psikoloji bölümündeyim ve psikoloji ile ilgili kitaplar okuyorum suç psikolojisidir bedendilidir vs. sen de böyle yapabilirsin. Bunun dışında diksiyon kursuna gidebilirsin. Daha başka hobiler edinebilirsin, mesela paten kaymaya başlayabilirsin, bazı topluluklara girersin, forumları facebokları falan var rahat bulurusn, arada buluşma yapıyolar istanbulun belli bir yerini turluyorlar patenle acemi günleri yapıyorlar vs. bu tarz bir şey yapabilirsin. Son olarak ehliyeti alacağın zaman aynı zamanda yanında da motor ehliyeti almayı unutma ileride pişman olabilirsin, hem vakitten hem paradan kazanç yaparsın

Daha sonra başka aklıma bir şeyler gelirse yazarım
  • Kesinlikle kendini geliştir, yabancı dil öğren en basitinden. Temelin olsun.
  • Ders çalış , matematik uzmanlık alanın olsun
  • Motor sürmeyi öğren

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sigara içen arkadaşlarına özenip sigara içme
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeCCilo

15 yaşındakileri tespit etmek için yapılmış bir tuzak.

http://inciswf.com/1298717011.swf
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyBlaster

quote:

Bende keman çalmak istiyorum. Burada bi tane kemancı ablamız vardı beyler onun videosunu koyarmısınız ?

İstanbuldaysan gel 50 TL aylık kurs

Gel mübarek pilavlı var.
  • Beyler abiler ne alaka ya ? Eğer çok zeki değilsen okumakla bir halt olmaz.
  • Hiç bir kıza güvenme !
  • quote:

Balık tut.
    Paran varsa RC araç al.
    Abilerden uzak dur.
    İçki içme,her kötülüğün babasıdır hiçbirşey kazandırmaz sana.
  • Konuyu hortlatcam ama....PİLAVLILARA GİT

15 yaşındaki birine tavsiyeler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Balık tut.
    Paran varsa RC araç al.
    Abilerden uzak dur.

Sıkıntı yok, kafama göre yazmıyorum zaten. YAzdıklarımın hepsini denediğim veya gözlemlediğim için yazdım. Yoksa Body'e yazıl vs. bilmediğim ypamadığım şeyleri de eklerdim. Dışlanmamak için zararlı da olsa içmeli, ama dan diye eline biraları alıp sahilde tek başına otur demedim. Tabi ilk mesajım öyle bir anlam da verebilir. Şimdi daha ayrıntılı olmuştur umarım :)

şu anda öyle bişey yazmışsın ki içki içmeyen kişi arkadaşları tarafından dışlanırmış sohbet ortamı olmazmış
    16 yaşındayım çevremdeki çoğu arkadaşım içki içiyor banada çok ısrar ettiler ama daha ağzıma bile sürmedim.Ayrıca ben olmadan da yapamazlar arkadaşlarım nerde bi etkinlik,bişey vs olsa hep çağrılırım..demekki içmeden de gayet güzel olabiliyomuş...
  • Foruma birkaç günde bir gir. Çok oku, çok çalış (ders+piyano) ve arkadaşlarınla lisede çok gez.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.