Şimdi Ara

15 yaşında basketbola ciddi biçimde başlanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 yaşıma girmeye 1 ay kaldı ve hiç bir klube , okul takımına katılmadım.Tam olarak başlanır mı değil aslında. Yaklaşık 1.5 yıldır basketbol oynuyorum. boy = 1.77, Kilo = 61
    bundan 1 yıl once ,1.5 yıl vücut geliştirmeyle ugraşdım. Ellerim ve ayaklarım yaşıtlarıma göre çok büyük ayak numaram 45
    Basketbol bilgisi olarak;
    - 2. elimi(sol el)kulanabiliyorum (sağ el kadar olmasada sağ elin %70 i kadar)
    - şutum var (arkadaşlarla maç yağtıgımızda genelde 1 yada 2 numara oynuyorum )(boş şut için,orta mesafeler % 65 ,3lük %45 falan)
    - özellikle top hakimiyetime ve crossover larıma güveniyorum
    - defansımda iyidir benden 1 yaş büyükleri savunabiliyorum ve zaten klube gitmiş arkadaşlarım ban savunmamın iyi oldugunu söylerler
    - kulaç uzunlugum = 1.81
    - turnikelerim iyi değil sol el turnke atabiliyorum fakat savunma önümdeyken genelde kaçıyo
    - post oyunlarında kötüyüm ama benle post oynıyanları savunabiliyorum (en azından yaşıtlarım için)
    - zıplamamda iyi 2.90, 2.85 m potaya deyebiliyorum ama tutunamıyorum.
    - paslarımda iyi genelde isabetli olduğunda asist olur fakat şahsen yavaş pas attığımı düşünüyorm
    __VE AŞIRI DİSİPLİNLİYİM BU KONUDA 2 AYDIR HAFTADA 6 GÜN 3,4 SAAT BASKETBOL ANTREMANI ONUN YANINDA 1,2 SAAT VUCUT ANTREMANI YAPIYORUM
    --SİZCE BASKETBOLA CİDDİ OLARAK BAŞLASAM İYİ YERLERE GELEBİLİRMİYİM? CEVAPLAR İÇİN TEŞŞEKÜRLER
    --VE BAŞLA DERSENİZ SİCE ALTYAPI SEÇMELERİNE FALANMI KATILIYM YOKSA OKUL TAKIMINA YOKSA HER İKİSİ DE OLURMU ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeBron230Curry -- 15 Haziran 2018; 9:8:49 >

• Prof olma yani bu işten para kazanma hedefiyle başlanmaz ama "ben sporu seviyorum yapmak istiyorum olamasam da nasılsa bir iş yapar ekmeğimi kazanırım" niyetiyle başlanır.

%95 prof olamazsın oyundan aldığın keyifle kalırsın.

Ayrıca dediğin antreman sürelerinde doğru antreman yapıyor olsan , top sürmen,turniken üst düzeye gelmesi lazım.Bizim zamanında yaptığımız gibi sahada geçirdiğin süreyi antreman yapıyor olarak sayıyor olmayasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaypcnet -- 15 Haziran 2018; 11:48:3 >
  • --Sadece son 2 aydir antreman yapiyordum ondan önce benle birlikte kluplerdeki 4 - 5 arkadaşla oynuyorduk.----Basketbol oynamaktan buyuk keyif aldigim icin bir gelecek hayalim var zaten.olmasaydi bu kadar hırslı olmazdim------ antreman konusu ise bizim okul takımindaki büyükler ,sitedeki klupte oynayan arkadaslarim ve ya interneteki videolardan falan onlardan gordugum tenikle antreman yapiyorum.

Ornek olarak pazartesi antremanim bu:

(Shot Training)<br>

<br>

1-) 3x2 Üçlük<br>

2-) 5x3 Short range<br>

3-) 5x3 Mid range<br>

4-) 5 Ücluk<br>

5-) 5x2 Mid range stepback<br>

6-) 3 Üçlük stepback<br>

7-) 5x2 Crossover + Şut Mid range<br>

8-) 5x2 Crossover +Stepback Mid range <br>

9-) 5x2 crossover +Şut üçlük<br>

10-)5×2 crossover + step back Üçlük<br>

<br>

(Layup Training)<br>

<br>

1-) sağ elle düz turnike 10x1<br>

2-) sol elle düz turnike 10x1<br>

3-) sağ elle ters turnike 10x1<br>

4-) sol elle ters turnike 10x1<br>

5-) sag elle panyasız turnike 10x1<br>

6-) sol elle panyasız turnike 10x1<br>

7-) sağ elle drive 10x1 panyasız<br>

8-) sol elle drive 10x1&nbsp; panyasız<br>

9-)sağ elle eurostep 10x1<br>

10-) sol elle euro step 10x1<br>

<br>

(Ball Handle Training)<br>

<br>

1-) Finger taps<br>

2-) topu bel , kafa , bacak etrafında döndür<br>

3-) High pounds 20x2<br>

4-) Low pounds 20x2<br>

5-) High Back &amp; Forth 20 x2<br>

6-) Low Back &amp; Forth 20 x2<br>

7-) High Crossover 40x1<br>

8-) Low crossover 40x1<br>

9-) High Behind the back 20x1<br>

10-) Low Behind the back 20x1<br>

11-) High betwen the legs 20x2<br>

12-) Low betwen the legs 20x2 f<br>

13-) Figure 8 5x2<br>

14-) Hight figure 8 5x2<br>

15-) Low figure 8 5x2<br>

16-) Betwen the legs combo 5x2<br>

17-) behind the back combo 5x2<br>

18-) Hand on graund crossover 10x1<br>

**Turnikemi nasil geliştircemi bilmiyorum sence 1 klube katilmalimiyim yoksa kendimmi çalışmaliyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İmkanın varsa; liglerde oynayan, haftada 2,3 antreman yapan bir takıma mutlaka girmeye çalış , takımla yapmadığın günlerde kendin antreman yaparsın
  • Yugoslav göçmeni koçu olan bir kulüp bul, kulüp ile antrenman yap.
    %45 ile 3'lük boş atış için düşük. Bol bol savunmalı çalış.
    Turnike önemli, boy kısa olduğu için yeteneklerine göre PG veya SG oynayacaksın.
    Pas önemli pas tekniği çalış.

Ben takımda oynamaya 10 yaşımda U14'te başlamıştım.
    15 yaş baya geç geldi,.
  • Neden yugoslav göçmeni?

Bide 10 yasinda u14 nasil oluyoki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeBron230Curry -- 18 Haziran 2018; 12:58:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basketbol okullarına başvuru yaparsan illaki katılabilirsin ki 1997 - 2006 doğumluları banvit başvuru formunu doldurduğun sürece alım yapıyorsa illa ki şimdiden başvurarak bulunduğun yerde veyahut başka bir okulda basketbola adım atabilirsin şansını denemeni tercih ederim iyice araştırıp başvuru yaparsan illa ki bir takıma girersin benim arkadaşım fabrika basketbol takımından fabrikalar turnuvalarına giriyordu şuan büyükşehir belediye takımında oynuyor.
  • 15 yaş malesef geçtir.

• UP!!!

• Basketbola 9 yaşında başladım. Lise bitene kadar oynadım. Sakatlanmasaydım profesyonel olmuştum.

15 yaş biraz değil baya geç. Profesyonel olanlar 18, 19 yaşında başlıyor çünkü kulüplerde oynamaya.

Benim oyun stilim Jason Williams'a benzetilirdi. Yeteneğimle oynardım, atletizmimi geç keşfettim bu yüzden ben de gelişimimi tam gerçekleştiremedim, sakatlık da gelince daha da oynayamadım.
  • kardeşim basketbolda kariyer yapmak o kadar olsa herkes nba de olurdu. bizler senini hayal edemeyeceğin kadar çalışıyoruz. bir anda olmaz. küçük yaştan itibaren başlaman gerekirdi. açık konuşayım bu saatten sonra pek bişey olmaz
  • Kardeş 15 yaş geçmi konusu açacağına git 2. Lig maçlarını izle geçmi degilmi anlarsın.

• Canım kardeşim burda yazılan hiç bir şeye aldırma 15 yaşında neye başlarsan başla gerekli azim ve isteğe sahip isen başarabilirsin, burda ki insanların boş laflarına göre karamsarlığa girme. 15 yaşında başlıcam dediğin bu yaşına kadar eline top almamış değilsin. Spor yapmamışta değilsin. Kendi yazdığın spor rutiniyle, devamlılığınıda sahlayabilirsen şansın her zaman var, kendine iyi bak 15 yaşında başaramayacağın hiç bir şey yok.

• Neden buradan millete sorduğunu anlayabilmiş değilim. Bir insan birşeyi gerçekten istiyorsa onun peşinden koşar ve bir seviyede ona ulaşır. Belki bu saatten sonra milli oyuncu olmazsın ama 2.ligde bile olsa basketbolun içinde olmaktan keyif alcaksan neden olmasın?
  • Mehmet Okur 14 yaşında başlamış.
  • Biraz geç kalmışın

Yaş 30. Ben ilkokul ikinci sınıf bittikten sonra hemen başlamıştım. Okul zamanı haftada 6 gün yazın ise günde çift antrenman yapardık. Boy uzamasına etki ediyor diye çok ağırlık calismazdik. Genelde ip atlardik.

Şu an belki daha da erken baslatiyorlardir. O zaman doğru düzgün kapalı spor salonu da yoktu. İmkanlar biraz daha kisitliydi.

Yani akrankarin bu işe yıllardır ciddi zaman ayırmış şu an. Profosyonel değil hobi olarak yapacağım dersen tamam ama bu işi ciddi yapacağım diyorsan cok çalışman iyi konsantre olman lazım.

• Kesinlkle başla bende 12 de başlamıştım hayatımda çok artısı oldu diyebilirim basketbolun.Gerek Takım duygusu gerek dayanışma gerek fiziksel aktivite boy uzaması ÖZGÜVEN.Bunlar önemli katkilariydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.