Şimdi Ara

15-85 mi 24-105 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
4.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önemli olan içine sineni almak, zaten hobi olarak yapıyoruz bu işi insanın kullandığı ekipmanından keyif alması da önemli bence. Geniş açının çok eksikliğini duyarsan yanına bir tane de EF 17-40 f 4 L alırsın ileride ff gövdeye geçersen setinde bozulmamış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

Önemli olan içine sineni almak, zaten hobi olarak yapıyoruz bu işi insanın kullandığı ekipmanından keyif alması da önemli bence. Geniş açının çok eksikliğini duyarsan yanına bir tane de EF 17-40 f 4 L alırsın ileride ff gövdeye geçersen setinde bozulmamış olur.

Bu hafta içi almayı planlıyorum. Artık kimse kafamı karıştıramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loading

quote:

Önemli olan içine sineni almak, zaten hobi olarak yapıyoruz bu işi insanın kullandığı ekipmanından keyif alması da önemli bence. Geniş açının çok eksikliğini duyarsan yanına bir tane de EF 17-40 f 4 L alırsın ileride ff gövdeye geçersen setinde bozulmamış olur.

Şimdiden hayırlı olsun. 24-105 güzel lens, kefilim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spex

quote:

quote:

Şimdiden hayırlı olsun. 24-105 güzel lens, kefilim :)

Daha almadım

Geliyor inşallah yakında

• ben 15-85 aldim 7D me. cok memnun kaldim ama araligi bazi zamanlarda yetersiz kaldi. genis acidan feragat edeyim dedim 24-105 ile takas yaptim farkini vererek, bu sefer genis aciyi ozledim. sonrada veridigim paraya yandim lensi satip tamy 17-50 aldim. iyikide almisim diyorum. araliktan degil belki ama 2.8 bana ilac gibi geldi. piksel pikselde dalmiyorum fotograflara o yuzden tatmin ediyor.
    15-85 genis aci seviyorsaniz alin yoksa kanimca degmez.
  • Loading 60d için 15-85 öneririm bende.. Yeni bir lens.. IS sistemi 24-105 daha iyi bildiğim kadarıyla. Aralık olarak bence daha kullanışlı. 15mm ile 24mm arasında ciddi fark olur.. 15-85 efs oldugu için L damgasını alamamış bir lens ,yoksa en açık diyaframda bile gerçekten kaliteli gibi bütün testlerde.. 24-105 ff sensoru doldurabilmek için büyük yapılmış ,crop body için bence boşuna ağır ve büyük bir lens taşımış olacaksın. 85 ile 105in farkı 15 ile 24ün farkına göre hissedilmeyecek derecededir bence..

Ama ille 24-105 alıcam dersen bence ikinci el al. Zaten 5d m2nin kit lensi olduğu için bol miktarda ikinci eli olan ,ikinci el piyasası olan bir lens. Baktın sarmadı satarsın aldın fiyata..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem84

ben 15-85 aldim 7D me. cok memnun kaldim ama araligi bazi zamanlarda yetersiz kaldi. genis acidan feragat edeyim dedim 24-105 ile takas yaptim farkini vererek, bu sefer genis aciyi ozledim. sonrada veridigim paraya yandim lensi satip tamy 17-50 aldim. iyikide almisim diyorum. araliktan degil belki ama 2.8 bana ilac gibi geldi. piksel pikselde dalmiyorum fotograflara o yuzden tatmin ediyor.

24-105 ten sonra 17-50 de imaj kalitesi olarak farklılık hissetmediniz mi? (Renkler ve keskinlik olarak karşılaştırsanız)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Üstad senin makine DX ve Canon yani 1.6 crop factor -u göz ardı etmemek gerekir. 24-105 baya dar kaçabilir senin makine de ancak müthiş bir lens gerçekten. FX -e geçerim diyorsan 24-105-den pişman olan kimseyi duymadım şimdiye kadar. Eğer biraz daha düşük ışıkta çalışırım diyorsan eğer 24-70 L lensini de düşünebilirsin. Ancak ben olsam 24-105-i alırdım

Dusuk ışıkta 24-105'teki İS genelde daha cok avantaj saglar
  • 24-105 f4 diyaframlı , 24-70 f 2.8 diyaframlı. 70mm -de IS ne kadar işine yarar ki yada gerek var mı diyelim ? 105 mm -de tamam işine yarar ancak 70mm -de gerekli olduğunu düşünmüyorum tabi elden ele fark var ama bence bir sıkıntı yaratmaz. Ancak bende 24-105 mm alması taraftarıyım zira flaş kullanacağım diyor ve pek de gece fotoğraf çekmeyecek gibi görünüyor.
  • Selam,

Bir de bu sitede karşılaştır derim;

The Digital Picture
  • quote:

24-105 f4 diyaframlı , 24-70 f 2.8 diyaframlı. 70mm -de IS ne kadar işine yarar ki yada gerek var mı diyelim ? 105 mm -de tamam işine yarar ancak 70mm -de gerekli olduğunu düşünmüyorum tabi elden ele fark var ama bence bir sıkıntı yaratmaz. Ancak bende 24-105 mm alması taraftarıyım zira flaş kullanacağım diyor ve pek de gece fotoğraf çekmeyecek gibi görünüyor.

70mmde IS kesinlikle işey yarar bence.. f1.4 falan olsa belki ama f2.8de IS'siz 70mmde croplu makinada yüksek ISOlara çıkmadan gece temiz fotoğraf çekmek bence biraz zor.. IS candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

quote:

ben 15-85 aldim 7D me. cok memnun kaldim ama araligi bazi zamanlarda yetersiz kaldi. genis acidan feragat edeyim dedim 24-105 ile takas yaptim farkini vererek, bu sefer genis aciyi ozledim. sonrada veridigim paraya yandim lensi satip tamy 17-50 aldim. iyikide almisim diyorum. araliktan degil belki ama 2.8 bana ilac gibi geldi. piksel pikselde dalmiyorum fotograflara o yuzden tatmin ediyor.

24-105 ten sonra 17-50 de imaj kalitesi olarak farklılık hissetmediniz mi? (Renkler ve keskinlik olarak karşılaştırsanız)

Aynen bende merak ettim 3 adet önemli lens görmüşsünüz, Tamron ucuz olmasına rağmen aratmadı diğerlerini diyebilirmisiniz, sadece renk keskinlik olarak...Ayrıca geniş açıda 15mm 17mm farkı belli ediyor mu?
    Son olarak 50mm lensi olan tamron 17 50 yerine 15 85 alsa daha mantıklı olabilirmi acaba?

• 24mm ile 17mm cok farketmez demeyin. Ben tamron 17-50 den gectim 24-70'e , panaromalara doyamiyorum artik.
  • quote:

24-105 f4 diyaframlı , 24-70 f 2.8 diyaframlı. 70mm -de IS ne kadar işine yarar ki yada gerek var mı diyelim ? 105 mm -de tamam işine yarar ancak 70mm -de gerekli olduğunu düşünmüyorum tabi elden ele fark var ama bence bir sıkıntı yaratmaz. Ancak bende 24-105 mm alması taraftarıyım zira flaş kullanacağım diyor ve pek de gece fotoğraf çekmeyecek gibi görünüyor.

Düşük ışıktan bahsetmiştin önceki mesajında, o yüzden öyle yazdım. Yeri geliyor IS 24mm'de bile işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

quote:

quote:

Aynen bende merak ettim 3 adet önemli lens görmüşsünüz, Tamron ucuz olmasına rağmen aratmadı diğerlerini diyebilirmisiniz, sadece renk keskinlik olarak...Ayrıca geniş açıda 15mm 17mm farkı belli ediyor mu?
    Son olarak 50mm lensi olan tamron 17 50 yerine 15 85 alsa daha mantıklı olabilirmi acaba?

ilk basta ben secim kriterimi odak araligina gore yaptim fakat sonra daha acik diyafram ihtiyaci hissettim kullandıkca. o yuzden f2.8 bir objektife geçtim.
    goruntu kalitesi olarak ise, dedigim gibi piksel piksel dalmiyorum fotograflara bana her uc lensde gayet keskin geldi. Fakat 15-85 iclerinde en hizli odaklama yapan ve netsiz fotografimin cikmadigi tek lensdi.
    dedigim gibi piksel piksel fotograflari incelemem, zaten lens testlerinde de yapilan extreme laboratuvar deneyleride bana yabancıdır. ben kendimi fotografin koselerindeki %100 buyutme sonrasi olusan CA distorsyon vignetting gibi negatif etkileri cektigim fotograflarda gormuyorum bile. cunku hususi oturup aramıyorum ve fotograflarinda bunlardan dolayi berbat oldugunu dusunmuyorum.
    body severek alinmali lens ise ihtiyaci karsilamali, bence siz ilk once odak aralignizi belirleyin sonrada acik diyafram isteyip istemediginizi...
    3 yıldır dslr kullanıyorum ve fotograflara labrotvar derecesinde bir gozlem yapmadigim icin her uc lensde bana gayet keskin gelmiştir

genis aci ise 15-85
    hizli ise 17-50
    ilerde FF yatirimi var ise 24-105

ucude beni tatmin etti ve beni tatmin etmedi diyen kisi fotograf cekmekten cok donanıma kafayı takmistir, piksel manyagidir haa kotu biseymidir? Asla, bunlarin her biri birer ürün ve bizde bize sunulan bu ürünleri kullanan tüketicileriz. Kimisi donanımdan zevk alır kimisi testlerden kimisi elde durusundan kimisi gorunusunden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oem84 -- 6 Aralık 2011; 8:54:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

quote:

quote:

ilk basta ben secim kriterimi odak araligina gore yaptim fakat sonra daha acik diyafram ihtiyaci hissettim kullandıkca. o yuzden f2.8 bir objektife geçtim.
    goruntu kalitesi olarak ise, dedigim gibi piksel piksel dalmiyorum fotograflara bana her uc lensde gayet keskin geldi. Fakat 15-85 iclerinde en hizli odaklama yapan ve netsiz fotografimin cikmadigi tek lensdi.
    dedigim gibi piksel piksel fotograflari incelemem, zaten lens testlerinde de yapilan extreme laboratuvar deneyleride bana yabancıdır. ben kendimi fotografin koselerindeki %100 buyutme sonrasi olusan CA distorsyon vignetting gibi negatif etkileri cektigim fotograflarda gormuyorum bile. cunku hususi oturup aramıyorum ve fotograflarinda bunlardan dolayi berbat oldugunu dusunmuyorum.
    body severek alinmali lens ise ihtiyaci karsilamali, bence siz ilk once odak aralignizi belirleyin sonrada acik diyafram isteyip istemediginizi...
    3 yıldır dslr kullanıyorum ve fotograflara labrotvar derecesinde bir gozlem yapmadigim icin her uc lensde bana gayet keskin gelmiştir

genis aci ise 15-85
    hizli ise 17-50
    ilerde FF yatirimi var ise 24-105

ucude beni tatmin etti ve beni tatmin etmedi diyen kisi fotograf cekmekten cok donanıma kafayı takmistir, piksel manyagidir haa kotu biseymidir? Asla, bunlarin her biri birer ürün ve bizde bize sunulan bu ürünleri kullanan tüketicileriz. Kimisi donanımdan zevk alır kimisi testlerden kimisi elde durusundan kimisi gorunusunden...

Hocam detaylı bilgi için çok teşekür ederim, yok gösterici oldu...

• Ani bir kararla 15-85 almış bulunmaktayım. Hayırlı olsun
  • hayırlı olsun hocam. ne kadara aldınız, nerden aldınız, ilk izleniminiz nasıl ve bir kaçtane fotoğraf koyabilir misiniz 15 ve 85mm farkı için?
  • quote:

Ani bir kararla 15-85 almış bulunmaktayım. Hayırlı olsun

Dogru yol :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz~

hayırlı olsun hocam. ne kadara aldınız, nerden aldınız, ilk izleniminiz nasıl ve bir kaçtane fotoğraf koyabilir misiniz 15 ve 85mm farkı için?

Hayyam Odak foto Mustafa abiden aldım. 1350 TL. İkinci el ama tek bir toz, çizik yok üstünde. Şu an müsait değilim. Ama 15mm'yi sevdim baya ilk fotolara göre. 18mm ye göre bira daha iyi bir açısı var

Yarın dış çekim yapabilirsem eklerim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.