Şimdi Ara

15-19 bin TL öğrenci otomobili!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
4.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Fiesta'nın performansı tatmin etmiyorsa 1.4 V3 TDI de etmez.1.6 Fiesta bak madem.

stockta iki motorun alakaları bile yok.. ayrıca v3 değil; sıralı 3
    chipten sonra 1.6hdi-tdci geçer oldum,hertürlü
    yakıt seçmeyen,sesiyle dikkat çeken(ister pozitif,ister negatif olsun),torkta cömert,kolay kolay turbo-enjektör sorunu çıkarmayan bir motordur kendileri.. ayrıca bunun gibi aragaz yiyen binek dizel görmedim magiruslara taş çıkartıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Fiesta'nın performansı tatmin etmiyorsa 1.4 V3 TDI de etmez.1.6 Fiesta bak madem.

stockta iki motorun alakaları bile yok.. ayrıca v3 değil; sıralı 3
    chipten sonra 1.6hdi-tdci geçer oldum,hertürlü
    yakıt seçmeyen,sesiyle dikkat çeken(ister pozitif,ister negatif olsun),torkta cömert,kolay kolay turbo-enjektör sorunu çıkarmayan bir motordur kendileri.. ayrıca bunun gibi aragaz yiyen binek dizel görmedim magiruslara taş çıkartıyorum

Neden V3 yazdığımı bende anlamadım,V8'lerle kafayı bozunca böyle oluyormuş demekki.Vw'in dizel motorları diğerlerine nazaran hor kullanıma daha töleranslıdır eskiden beri.Chip'ten sonra dediğin kadar canlanıyorsa iyi,ne diyeyim...
  • valla,vergi+akaryakıt teröründen kurtulup, V8 amerikan otomatiklerle 1500devirde vites yükseltip akarcasına gitmek isteriz tabii;bilinç altımızın sesi

chipten sonra bu kadar torq beklemiyordum ama oldu bi kere chipten önce bile 6 kişiyle rampa yukarı sollamaya çıkıp,zor duruma düşmemiştim.. benimki orjinalde 80hplik versiyonlardan,75likler de iyi gider.. aktraksiyona gireceğim zaman shelle çekip GTLleniyorum,yakıt seçmiyor ama iyisine de "yok,ben almam" demiyor
  • @toşu hocam colt kullanan bi iri olarak alınmanızı istemem ama şahsen colt u hiç beğenmiyorum. Mitsubishi iyi bildiğim bir marka, kötü aracını görmedim desem yeridir. Ama baktığım zaman tip olarak; D segment bir aracın ortadan bölünmesiyle 2 adet colt elde etmişler gibi duruyor, lütfen alınmayın, tamamen zevk meselesi

Bugün galerileri gezerken 1.6 TDCI fiesta sport ve 1.6(hitler motorlu) 98' A3 deneme şansım oldu. Fiestanın motoru hoşuma gitti açıkçası, gayet torklu ve hızlanması zevkli sayılan bir araç. Fakat A3 (bir hayranı olarak) ciğerimi dağladı resmen. Evet motoru biraz verimsiz ama VW in yıllardır kullandığı, sağlam ve LPG uyumu üst düzeyde bir motor. 12 hp fazlası var. E bir de Audi adı geçince ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gitti. Ayrıca fiestanın içine bindiğimde kalitesiz plastikler direk gözüme battı. Audide böyle bir olay yok. Kokpit kesinlikle kalite, işçilik ve dizayn olarak fiestadan üstün duruyor. Audideki tek korkum modelinin eski olması.

Araç 4 5 sene benimle olacak. Dolayısıyla değer kaybı, çabuk satılması gibi etkenler önemli değil. Audi olursa en olmadı daha ucuz fiyatla galeriye satarız.

Bu şartlar altında düşününce;
    98 99 model bir Audi A3 1.6 benzinli alıp Prins ya da Teleflex gibi üst düzey bi LPG uygulaması yaptığımızda, yakıtından başka Fiestayı aratacak bir eksiği olur mu?

Fiestanın 15 17 kuruş gibi yaktığını biliyorum. Peki LPG li hitler motoru kaç kuruş yakar ??

Çabuk karar değiştirdiğimin farkındayım, ama aldıktan sonra en az 4 sene benimle olacağı için içime sinmesini istiyorum açıkçası. Hangi araç olursa olsun alınca boy boy fotosunu koyacağım. Objektif yorumlarımı da yapacağım. Bu da size ufak bir kıyağım olur

Şimdiden teşekkürler...
  • Dış görünüş sonuçta görecelidir.
    Sizin fikrinize saygı duyarım.
  • Bir güncelleyeyim dedim.
    99-02 A3 satış zorluğu dışında bir sorun çıkarır mı ?
  • A3'ün kaskosu fazla tutar,parçası pahalıdır.Motordan ziyade kaporta,tampon,far,stop vs.
  • cok kırtırık br markaolmadıgı sürece.. bu aralıkta model yılı en yukske olacak arac MUHTEMELEN en iyi arac olacaktır.
  • hocam madem gençsin sana apaçi işi bi şahin lazım.
    hem arkadan itiş olduğundan rahat rahat drift yaparsın.
    parça bakım fiyatları da ucuz.
    tüplü bi şahin al sonra bana çok dua edersin

örnek:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-51-0000-km-american-stayle-sahinci-genclik-full-time-piclig-42625571/detay
  • nissan almera tekna ve fiat stilo 3k
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-sahibinden-42457479/detay

Bu araca da bakabilrsin.

Sorunsuzdur. Yağını suyunu koy git.

Biraz para da cebine kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcode

hocam madem gençsin sana apaçi işi bi şahin lazım.
    hem arkadan itiş olduğundan rahat rahat drift yaparsın.
    parça bakım fiyatları da ucuz.
    tüplü bi şahin al sonra bana çok dua edersin

örnek:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-51-0000-km-american-stayle-sahinci-genclik-full-time-piclig-42625571/detay

hocam naptın drift falan Efendi gibi kullanmayı düşünüyorum ben. Apaçi ve akımından nefret diyorum

Ayrıca ben 99 modele şüpheyle yaklaşırken 80 küsür modelli mercedes tavsiye eden @senersongur hocam; size de ayrıca teşekkür ediyorum

Sanırım A3 ya da fiesta olacak. Hangi markada kafama yatan temiz bir araç bulursam o alınacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-sahibinden-42457479/detay

Bu araca da bakabilrsin.

iki gündür tavsiyelerine bakıyorumda sen arabadan anlıyorsun kardeş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eggys

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-sahibinden-42457479/detay

Bu araca da bakabilrsin.

iki gündür tavsiyelerine bakıyorumda sen arabadan anlıyorsun kardeş :)

• Post kasmak için böyle ucuz yorumlar hiç hoş karşılanan bir şey değil, haberin olsun
  • focus'un 1.6 darkline modeli var yukarda bir yerlerde bununla ilgili bir şeyler geçmiş.
    Focus Darkline 1.6 motorlu ve Tek kapıdır. Model olarakta 2003 üssüdür. 4 senede rahat rahat binebilirsin. Aklında bir yerlerde bulunsun.

http://www.sahibinden.com/search.php?a=10&&b[search]=ford&b[page]=1&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&c2=93802&c=93802&sKlasik=1&c=93802&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=desc&b[page]=1
  • Vay be

• quote:

Orijinalden alıntı: Informatiker

Vay be

konuyu hortlatmışssın.

bakıp bakıp üzülme bu günlerde geçecek,

daha kötü günler gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 18 Kasım 2020; 10:41:16 >
  • Informatiker kullanıcısına yanıt
    Adam 5 yaşında dizel fiesta veya corsa'yı öğrenci arabası diye alabiliyormuş. Vay be...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.