Şimdi Ara

* Oyun Sistemi Oluştururken, Hızlı Alışveriş İpuçları (Satın Alma Rehberi). (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.265
Cevap
122
Favori
192.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • faydalı konu forum adına teşekkür ederim hocam emeğiniz için
  • PC özellikleri:
    ASUS M5A97
    RAM 8 GB Kingston HyperX Beast
    AMD FX 8320
    Samsung 840 EVO
    Xigmatek 600 Watt +80
    Buna güzel bir ekran kartı önerir misiniz? Bütçem, zorlarsam 1100 en fazla. Ekran kartını sırf %90 Counter strike 1.6, %10 ise Counter Strike:GO. Başka oynadığım oyun yok.

Diyeceksiniz bu oyun için fazla pahalı ekran kartı almaya gerek yok. Ama olsun, siz yine de güzel bir tane önerirseniz makbule geçer.
    (Not: DX11 veya DX12 benim için önemli değil. Bu oyundan başka oyun oynamam, ileriye dönük filan olması da önemli değil. Önemli olan Counter Strike'ta iyi performans vermesi.

Arkadaşlar sizden ricam sakın bu oyun için gereksiz filan demeyin. GT430 la bile , CS:GO oynuyorum. Profesyonel olarak oynadığımdan, istediğim performansı alamıyorum. Ciddi şekilde yorumlarınızı bekliyorum. Kalın esenle...

Bir de şu ekran kartını mı alayım ne dersiniz 900 TL

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-strix-r9380-dc2oc-2gd5-gaming-radeon-r9-380-2gb-gddr5-256-bit-ekran-karti--.aspx

Counter Strike 1.6 için alacam bu daha ucuz 630 TL bu ikisi arasında fark varmıdır

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-strix-r7370-dc2oc-2gd5-gaming-radeon-r7-370-2gb-gddr5-256-bit-ekran-karti.aspx

• ^
  • Selamlar ;

Şu aralar rahatlık battı pc mi upgrade etsem mi diye düşünüyorum ama yinede tavsiyeye ihtiyacım var gibi. Sistem şu şekilde işlemci : i5 2500k / E.Kartı Zotac GTX 570 / Ram Kingston HyperX 8x2 16 GB / Anakart hatırlamıyorum açıkçası. Diğer HDD SSD vs şeyleri değiştirmeyi düşünmüyorum. Bu arada PSU OCZ 1250 W ( Bunu değiştirmeyi düşünmüyorum. ) Yaptığım araştırmalarda sistemimin epey bir süre daha idare edebileceğini gösteriyor ama bilemedim işte başta da dediğim gibi rahatlık battı. Değiştirmeye karar verirsem zaten bu elimdeki ürünleride satmayı düşünüyorum en azından yeni alacağım sisteme kaynak olur. Evet sizce değiştirmelimiyim yoksa 2-3 sene daha idare edermi ? Maddi anlamda sıkıntım yok çok şükür. Bu arada işlemci, anakart , ram ve ekran kartı da tavsiye ederseniz memnun olurum
  • R9 285 unutulmuş sanki hocam
    www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-285-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coMMann -- 9 Ekim 2015; 11:33:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coMMann

R9 285 unutulmuş sanki hocam
    www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-285-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

yaklaşık fiyata daha performanslı 380 var

285 sadece vatanda ucuz gözüküyor
  • ^
  • Gtx 760 da performanslı ama directx 12 değil o kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ^
  • R7 370 fiyatına göre çok iyi tavsiye ederim. moba ve cod oyunlarını iyi oynatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacelife -- 28 Ekim 2015; 22:09:33 >
  • Ellerinize sağlık. Ara sıra gelip bakıyorum.

Benim görüşüm ve önerim;
    Eğer şuanki bütün oyunlar için bana yetsin ileride yetmediğinde yenisiyle değiştiririm diyorsanız ucuz bir sistem alın keyfinize bakın.

Yok ben ömürlük alacağım sonrasına yine bakarız diyorsanız bütçeyi hiç düşünmeyin. Alın güzel bir sistem. Hem daha akıcı oyunlar oynarsınız hemde bir kaç sene daha size yetecektir, ki benim de tavsiyem budur.

Aman dikkat edin hep ultra grafiklerde oynarsanız ileride orta yada düşük grafikteki oyunlardan sıkılmaya başlarsınız. Bu gidişle ya oyunlardan soğursunuz (büyük ihtimalle) yada ultra grafikteki oyunlara devam edersiniz. Zaten iyi bir sistemle bütün oyunları oynaya oynaya bir 5 sene içinde oyunlardan sıkılmaya başlarsınız. Yeni bir özellik gelmedikçe tabi ki...

Ben hep hayal etmişimdir. Oyundaki karakterimizin bize benzemesini. Yani şöyle. Oyunda fotoğrafını seçiyorsun ve seçtiğin karakterde senin yüzün gözüküyor. Böyle birşey hiç de zor değil. Sanırım Pes'te böyle bir özellik vardı... Düşünün Android'de YouCam Makeup programıyla kendinize makyaj süsü veriyorsunuz ve bu çok gerçekçi oluyor. Oyunlarda sadece hep daha iyi sistem, biraz daha iyi grafik...

• Laptop sahibiyim. işlemcim ,7 4710mq ve ekran kartım gtc 860m. Daha iyi bir ekran kartı almak istiyorum. anakartım da cpu z programında Monster abra a7 v1 olarak geçiyor. 8gb ddr 3 ram var. Ekran kartımı daha iyisi ile değiştirmek istesem bana ne önerebilirsiniz ? Ram olarak da ddr5e geçsem çok farkeder mi ?
  • ^
  • amd fx 9590 x8 işlemcisi ve r9 390 kombinasyonu iyi midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangax

amd fx 9590 x8 işlemcisi ve r9 390 kombinasyonu iyi midir?

core i5 + 390 kombinasyonu iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

quote:

teşekkürler... neden amd değil de i5?
    bi de skylake i5 6600k mi diyosun?
    ve i5 tavsiye etmenizin sebebi ne? i5 ile i7 arasında çok fark yok diye mi yoksa i7 ile i5 arasında para farkı çok diye mi?
  • quote:

quote:

quote:

ve i5 tavsiye etmenizin sebebi ne? i5 ile i7 arasında çok fark yok diye mi yoksa i7 ile i5 arasında para farkı çok diye mi?

core i5 gerçek 4 çekirdektir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

core i5 gerçek 4 çekirdektir

fx 9590 gerçek 8 çekirdek değil mi?
    i7 çok olmasa onu alıcam da, şimdiye kadar hep amd kullandım sıkıntı yaşamadım ve fx 9590 amd nin son kartı sanırım onun için onu alıyım diyodum. ama i5 ve fx 9590 arasında performans farkı çok varsa i5 tabi.
    bir de game-debate sitesinden tek tek fx 9590 ve i5 6600k için oyun istatistiklerine baktım, ikisi arasında hiç fark yok nerdeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangax -- 16 Aralık 2015; 10:34:22 >

• kangax kullanıcısına yanıt
    8 modül
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.