Şimdi Ara

144hz monitör bilgilerde 60hz olarak gözüküyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 58 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • izengel (2 mesaj) sekofresh (2 mesaj) gokhanuldess (1 mesaj) Pablo Vader (1 mesaj) marcelor (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Dün aldığım 144hz 1ms 27" monitörü, HDMI ile bağlıyorum 120Hz'e ayarlamaya çalışırken karşıma sadece 30 ve 60hz seçenekleri çıktı. Monitör bilgilerinde de 60hz yazıyor, bu monitörün sıkıntısı mı yoksa ayarlardan hallolabilecek bir şey mi?

Not: Monitörü laptopa bağladım ve laptopta display port girişi olmadığı için HDMI ile bağlamak zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekofresh -- 14 Ocak 2021; 10:8:57 >

|
    |
  • HDMI kablosu yada PC'nin HDMI portu 1.3 ve üstünü desteklemeli, eğer bilgisayar çok eski bir model değilse muhtemelen HDMI kablonun bant genişliği yetmiyordur.

HDMI sürümleri ve taşıyabildiği bant genişliği ile maksimum çözünürlük destekleri aşağıdaki linkte mevcut :

https://www.pcmag.com/encyclopedia/term/hdmi-versions

• Bazi monitorler sadece display porttan 120hz veriyormus
  • Monitörün modeli nedir ?

Monitörün Sürücüsünü indirip kurdunuz mu ? kurmadıysanız kurabilirsiniz.

bağladığınız laptop desteklemiyor da olabilir!

• izengel kullanıcısına yanıt

Monitorün modeli fotoğrafta yazıyor Gamepower'ın monitörü. Gamepower'ın sitesine baktığımda monitör için bi driver göremedim. Laptop modeli Monster Abra A7 V7.2, destekleyip desteklemediğini nerden öğrenebilirim?

• sekofresh s kullanıcısına yanıt

Monster a mail atabilirsin hocam. Özelliklerini aradım net bilgi bulamadım ben de.

Bir sitede bu model laptopta Mini Displayport var diyor. 1050ti varmış sanırım ekran kartı olarak da.

Monster müşteri hizmetleri numarası falan varsa telefonla arayıp da bilgi alabilirsin belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-resmini atmış olduğun bölümde hemen altta hz değerini değiştirmek için bir buton var resmini koydum buraya onu 144 hz açıksa 144 hz seçip kaydet oda yok ise hangi ekran k

artını kullanıyorsan onun görüntü ayarları bölümünden yeni çözünürlük ve hz oluturmayı deneye bilirsin

2- hocam hdm kablondan kaynaklı olabilir 144 hz destekleyen bir kablo al sorunun düzelebilir

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.