Şimdi Ara

1440p 144 sabit fps almak için sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Msi gtx 1080 ti gaming x
    Intel i5 8600K
    Msi z370 gaming plus
    16 gb 3200hz bellek
    1 tb hdd 250 gb ssd
    Cooler master vanguard 750w 80+ gold
    Corsair h110i sıvı soğutucu
    Mastercase 5 pro

Bu sistemle 1440p de 144 fps sabit kalabilir miyim? Uyumsuz herhangi bi parça var mı sistemde veya sizin tavsiye edebileceğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka356 -- 2 Şubat 2018; 7:47:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çoğu oyunu +150 FPS oynarsın lakin optimizasyon özürlü oyunlarda sürekli +144 kalamazsın. Kaldı ki 8700K bile o tarz oyunlarda ister istemez FPS kaybına uğruyor.

Öte yandan sistem güzel, şimdiden hayırlı olsun. Sadece imkanın varsa anakartı Asus tercih et, güç beslemeleri MSI'dan daha iyidir.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Msi anakartlarıyla ekran kartları birbirleriyle daha uyumlu çalışıyormuş diye duydum. Ne düşünüyorsun bunun hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: anka356

Msi anakartlarıyla ekran kartları birbirleriyle daha uyumlu çalışıyormuş diye duydum. Ne düşünüyorsun bunun hakkında

Tamamen satış "kandırması". Öyle bir şey yok.
  • Anakart için bütçen ne kadar? Güzel bir şey önerilsin.
  • 700-750 arası

• Gaming plusla arasındaki fark çift m2 girişine sahip olması mı acaba?

• anka356 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle prime'ı tercih edin o fiyata çıkabiliyorsanız. Her açıdan daha iyi bir anakart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 2 Şubat 2018; 19:27:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu kadar para verdikten sonra sistemi emanet edeceğim güç kaynağını evga, seasonic, fsp, corsair, silverstone gibi markalardan seçerdim. Cm de öyle kötü marka değil ama psu işinde bunlar kadar iyi değil. Yine de size kalmış tabi. Bir de işlemciyi yüksek tutabildiğim kadar tutardım. Sabit 144 fps başka türlü olmaz çünkü.
  • anka356 kullanıcısına yanıt
    Şurada detayları var: http://www.overclock.net/forum/6-intel-motherboards/1638955-z370-z390-vrm-discussion-thread.html

Örnek: Asus Z370 Prime-A'nın faz sayısı 4x2. Msi Z370 Gaming Plus ise 4 faz.

Aynı sitede şu da var: http://www.overclock.net/photopost/data/1673343/d/df/df50d7d4_z370lineup-WIP.png

• Corsair rmx 750 daha mı olur sence?

• Sabit 144 fps olmaz. Onun için 1080p 144 hz monitör ve olabilecek en hizli bellekler lazim. Öyle bile overclockun dibine de vursaniz islemci yetisemeyecektir bazi oyunlarda.

• İ5 8600k ile gtx 1080 ti uyumu youtubedeki testlerde gayet iyidi aslında. Sıvı soğutucuyla 5ghz de çalıştırmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: anka356

İ5 8600k ile gtx 1080 ti uyumu youtubedeki testlerde gayet iyidi aslında. Sıvı soğutucuyla 5ghz de çalıştırmayı düşünüyorum

Uyum değil olay, siz sabit 144fps demişsiniz. Bunu almanız imkansız ama minimum 100 filan diyelim. Ağır senaryolarda 8600k yetersiz kalır bu dediğiniz için ve evet rmx750 daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 3 Şubat 2018; 2:15:0 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.