Şimdi Ara

1400-1800 Arası Oyun Laptopu Tavsiye (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
1.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pcdepo'da 1.755 geliyor havale ile o yüzden koydum incelemeniz için Vatandan almam freedos alcam büyük ihtimal gerçi bimeksten vermişiniz ilanları pcdepodan bakayım hemen kaç para
  • Exa ile pcdepoda bulamadım samsungları ancak özellikleri iyimiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxbgrxxx

Exa ile pcdepoda bulamadım samsungları ancak özellikleri iyimiş

http://www.bimeks.com.tr/urun/125479/samsung-ativ-book-np-550p5c-s05tr-w8-.aspx#specs

Bunun Hddsi masaüstü bilgisayarlarda kullanılan 7200 rpmlik hdd lerden. Ben bu lenovoyu almasaydım bu samsungtan alacaktım. Ah işte kader :) Ekran kartıda GT650M 128 bitlik bir kart. Şuanda piyasada bulunan 740M' lerden çok daha iyi. 750M' ler ile kapışır.

• Exa ya da pcdeposu ve benzeri firmalarda freedoslu 1.850-1.900 civarı olursa anca alabilirim. Bu fiyat bana bayaa bir uzak :) Teşekkürler yardımlarınız için bu gecelik bu kadar araştırma yeter şu ps3 ve ipod touch 4 satayım aile ilede görüşüp bütçeyi artırmaya bakarız ancak laptop fiyatları baya uçmuş geçen seneye göre :(

1.410 TL'ye sony aldık geçen yaz i5 8ram 1 yada 2 ekran kartı 750hdd ve metal kasa ekran çözünürlüğü ve ses kalitesi gayet iyidi. Tam markasını bilmiyorum ama tatminkar performansı vardı ondan iyi bir laptop arıyorum.

Oyy oyy oyy ben iyi laptop sanıyodum meğersemhttp://www.amazon.co.uk/Sony-E14135CX-i5-3230M-2-6GHz-Backlit/dp/B00AW4O0NC buymuş laptop o zaman bu lenovo uçak gibi gelir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuğraE -- 5 Temmuz 2014; 23:43:00 >

• quote:

Exa ya da pcdeposu ve benzeri firmalarda freedoslu 1.850-1.900 civarı olursa anca alabilirim. Bu fiyat bana bayaa bir uzak :) Teşekkürler yardımlarınız için bu gecelik bu kadar araştırma yeter şu ps3 ve ipod touch 4 satayım aile ilede görüşüp bütçeyi artırmaya bakarız ancak laptop fiyatları baya uçmuş geçen seneye göre :(

1.410 TL'ye sony aldık geçen yaz i5 8ram 1 yada 2 ekran kartı 750hdd ve metal kasa ekran çözünürlüğü ve ses kalitesi gayet iyidi. Tam markasını bilmiyorum ama tatminkar performansı vardı ondan iyi bir laptop arıyorum.

Dolar kuru çok arttı özellikle gezi olaylarından sonra. Buna bağlı olarakta fiyatlar yükseldi.
  • i5-3230
    6GB ram
    750 hdd
    15.5 win8 birim fiyatı 1.199 kdv dahil 1.414 almışız

Ben baya yanlış hatırlıyormuşum ancak laptop metal kasaydı ve gerçekten görüntü ses kalitesi harikaydı lenovo baya iyi gelir bana o zaman çünkü bu pc bir çok oyunu kasmadan fulle yakın ayarlarda oynuyordu :) Fazla abartmaya gerek yok o zaman bütçeyi z510 biçilmiş kaftan bana
  • Kardeş 1800 liraya 2 sene kalmayacak oyunları full e yakın ayarda açacak laptop yok 1800 TL ye alsan en iyi dell7537 var ekran kartı gt750m fiyatına göre en iyi ama bu laptop bile 1366x768 de med ayarlarsa açıyor iyi oyunları gelelim görüntü kalitesine 1800 TL ye genel olarak 1366x768 laptoplar bulunuyor ve ses kaliteleri de iyi olmuyor normal bir kullanımda yeteceği kadar oluyor ama senin dediğin cidden yok belki bi 2800 civarına olabilir bu civardaki laptoplar 2 sene full de açar 1920x1080 dir sesi bi tık daha kalitelidir kasmaz 2 TB a kadar genişletilme imkanı sunarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elkarun E kullanıcısına yanıt
    Görüntü kalitesini biliyorum inceledim ancak bu fiyata en iyi alınabilcek laptopu araştırıyorum. Dediğim gibi 2 senedir takip etmiyorum donanımları laptopta çok iyi oyun oynanmayacağınıda biliyorum ancak 1800e kadar en iyi laptop tavsiyelerinizi bekliyorum. Şuanda lenovo z510 var kafamda. Geçen yaz aldığımız sony bile gayet güzel kalitede oyunlar çalıştırıyordu ki z510 ona 10 çekermiş bunu anladım şuanda o yüzden daha fazla detaya inmeden 1800e kadar laptop tavsiyelerine ihtiyacım var. Detay derken F/P ürünü en iyi olanı yazcaklardır forumdaşlar :)

• Bu laptoplar arasında birini alacaksan alma bence ben dell7537 öneririm GT 740 ile 750 arasındaki fark 10 değil 5-6 oyun oynatabilen güçlü ekran kartlarıdır . ses için kulaklık veya ekler daha iyi . dell 2 sene belki götürebilir neden belki diyorum çünkü ac3 den ac4 e geçerken atlama yaşandı sistem bir anda arttı gene böyle olursa unity de sıkıntı olabilir ama sanmam 2-3 sene aynı ayarda gider AC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elkarun -- 6 Temmuz 2014; 1:29:38 >
    Sadece ekran kartı için işlemciden vazgeçmem ayrıca yeri geldiğinde cd kullanılıyor hala ne kadar saçma birşey yapmış Dell anlamadım. Dell benim için son tercih lenovo falan neyse ön yargımı yenmek için akıl çeliyor ancak dell almam.
  • Lenovo' nun z500 serisinin i7 li olan modellerinde klavye aydınlatmasıda var ekstra olarak. Z510' larda böyle bir özellik yok.

http://www.sadecenotebook.com/lenovo-z500-59-379846-notebook-pmu305236

Z510 içinde verdiğin şu linkteki uygundur fiyat olarak :http://www.sadecenotebook.com/lenovo-z510-59-413191-notebook-pmu338617

Valla seçim senin. İkiside işini görür. Z500 klavye ve işlemci bakımından daha çok öne çıkıyor.

• Asus K551LB-XX212D NotebookCore i5-4200U 1.60 Ghz 6 GB 750 GB + 24 GB SSD 2 GB VGA 15.6 FreeDos 1.612
    Logitech Z120 1+1 USB Speaker 37,03
    Asus Terra Slim Carry 16 Notebook Çanta Lacivert 41,50
    Logitech M185 Kablosuz Mouse Mavi 25,82

Açıkçası 15 dakika öncesi böyle bir liste yapmıştım ancak z510 hem daha ucuz hemde 4200m 8gb 1tb+8gb hdd sunuyor. Lenovoyu araştırıyorum şuan herkes memnum genelde ama marka takıntım var galiba Asus sanki daha geçerli gibi geliyor. Gönül kaliteli asus diyor kafam lenovoda al sorunlarını halletmişler hem daha performanslı hem daha ucuz diyor
  • quote:

Asus K551LB-XX212D NotebookCore i5-4200U 1.60 Ghz 6 GB 750 GB + 24 GB SSD 2 GB VGA 15.6 FreeDos 1.612
    Logitech Z120 1+1 USB Speaker 37,03
    Asus Terra Slim Carry 16 Notebook Çanta Lacivert 41,50
    Logitech M185 Kablosuz Mouse Mavi 25,82

Açıkçası 15 dakika öncesi böyle bir liste yapmıştım ancak z510 hem daha ucuz hemde 4200m 8gb 1tb+8gb hdd sunuyor. Lenovoyu araştırıyorum şuan herkes memnum genelde ama marka takıntım var galiba Asus sanki daha geçerli gibi geliyor. Gönül kaliteli asus diyor kafam lenovoda al sorunlarını halletmişler hem daha performanslı hem daha ucuz diyor

U serisi işlemci var asus olsa ne olur. Asus kalite olarak tabiki lenovodan daha üst segmentte ancak model ve donanım olarak lenovo daha önde. Lenovo daha çok f/p ürünü. Asus biraz daha şıklık, şekil şukul peşinde koşanlara hitap ediyor.

• U ile M arasında çok fark yok diyorlar. Ayrıca lenovo forumunda okuduğum kadarıyla ''Mavi tonlarda sorun var deniyor , beyaz renkler buz maviye kayıyor'' Ayrıca hoparlör cızırtısı ve şarj sorunuda okudum. Bide bu laptopu internetteki ilanlarda bakarken 2gb paylaşımsız diye gördüm hep forumda 2gb paylaşımlı yazıyor ?
  • quote:

U ile M arasında çok fark yok diyorlar. Ayrıca lenovo forumunda okuduğum kadarıyla ''Mavi tonlarda sorun var deniyor , beyaz renkler buz maviye kayıyor'' Ayrıca hoparlör cızırtısı ve şarj sorunuda okudum. Bide bu laptopu internetteki ilanlarda bakarken 2gb paylaşımsız diye gördüm hep forumda 2gb paylaşımlı yazıyor ?

2 gb paylaşımsız. Paylaşımlı ekran kartı tümleşiklerde kullanılan tabirdir. Harici ekran kartlarında ekran kartının kendi belleği yazar. U ile M arasında fark yok diyen kimse bu işten zerre anlamıyordur. Yaptığı tek şey notebookcheckten sıralamalara bakıp konuşan sıradan forum insanıdır. U ile M işlemcilerin kullanım/üretim amaçları farklı bir kere.

Yinede malum sitede ki sıralamayı vereyim sana merak ediyorsan. Kafanda ki soru işaretlerini gidermiş olursun böylece.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

• Macbooklarsa SLİ kartlı laptoplarda da yok DVD sürücü keşke benim aldığımdada olmasa bir de dışardan kablo ile eklenip çıkarılabiliyor DVD + bence en önemli ekran kartıdır sence işlemcidir bu değişir ama i7 li mac oyun açmazken i3 ve iyi bir ekran kartı bunu çok rahat başarıyor ( dell 7537 kullanıcılar kulübünde okuduğuma göre işlemciden yana bi sıkıntınız olmasın gayet yeterli diyorlardı )(740m öyle bir kart ki piyasaki 2400 altı laptoların %60-70 inde bu kart var ama güç olarak kaçına iyi diyebilirsin ?) benim arkadaştan 420m var watcdogs u oynayabiliyor ama notebookcheck gibi sitelerden bakınca ondan çok daha iyi kartlar8 oyunu kaldırm8yor nedeniyle FPS testini eklemiyorlar

• Kafam çok karıştı ya lenovo ile ilgili çok şikayet var ekran kaliteside kötüymüş... Asus aynı özellikte olsaydı keşke
  • quote:

Kafam çok karıştı ya lenovo ile ilgili çok şikayet var ekran kaliteside kötüymüş... Asus aynı özellikte olsaydı keşke

Ekran kalitesi kötü evet ama bu fiyat aralığında ki bütün cihazların panel kalitesi aynı. Dolayısıyla hepsinde kötü. Eğer iyi ekran arıyorsan 2500+ bütçe lazım.
    Dell'de wifi problemi var deniliyor kronik mi yoksa hatalı üründen mi kaynaklı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.