Şimdi Ara

14 Temmuz 2011. 13 şehit, 7 yaralı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
0
Favori
5.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Kardeşlerimize kıyanların Allah belasını versin.
    Şehit kanı üzerinden siyasi fırsatçılık yapanlara akıl ve vicdan diliyorum.
  • BAYRAK ŞEREFTİR, ŞEREFSİZ NE BİLSİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frostbite

Osmanli doneminde Kurtlerin durumu ile birinci dunya savasi sonrasinda olusan durumu anlamak gerekir, cekilen sinirlarla uce ayrilmislar ve hem iran hem irakta buyuk baski ve soykirimlar olmustur. Kimse kimseyi basucuna koyalim one cikaralim demiyor zaten. Medyanin ve eskimis fasist edebiyatin soylemlerin doldurusuna geliyorsunuz, azicik dusunun bize anlatilanlardaki yanlislari.

Teror, teror ile silinmez.

bu kadar herşeyden anlıyorsun da kürtlerin hala feodal bir geri kafalı hayatı yaşadığını neden kabullenmiyorsun.türkiye kapitalist ekonomide yol alırken kürtler hala dağ etrafında demokrasiyi silah zoruyla elde etmeye çalışıyorlar.bence türkler ile kürtler arasında hiç bağdaşmayacak yönetim sistemleri var birisi sol sentezli feodal yapıda dağda ve geir kalmış empatiden yoksun sadece topraksal özerkliğe ve kanlı bağımsızlığa odaklanmış diğer yanda sistemleri az çok oturmuş bir türkiye var.bu iki kardeş veya aynı toprakları paylaşan toplum böyle ayrı kafalara sahip iken nasıl anlaşacak.türkiye bunun hesabını kanla ödemek zorunda mı?eğer bizler faşist bir millet olsaydık gerçekten bu bölgede ne ermeninin ne kürdün ne arabın esamesi okunurdu.ama faşist değiliz aksine faşist damgası yemiş bir milletiz.ermeni soykırımını kabul et yoksa faşistsin kürtlere hak ver sonra faşistsin yapmazsan.peki bu adamların dağlarda yaptıkları demokratiklik mi?gündem sakinken 13 askeri vurmak neyin nesidir.bir de vurduktan sonra avrupa mahkemelerine ve amerikaya gidip şikayet eden bunlar.

türkiye sizin gibi bir uru sırtında taşımak zorunda mı?elbet de haksızlıklar olmuştur ve de olacaktır.kürdüne de türküne de olur.bunları demokratiklikle aşarsın aşamadın o zaman senin deyiminle teröre terörle karşılık veririz.kaldı ki bizim ki terörizm değil misak ı milli sınırlarını korumaktır.ister kürt ister hollandalı olsun.amerika fransa filan olsa şimdiliğe harcamıştı bunları hem de masaya bile oturmadan.zaten etnik temizlik yaptıktan sonra fransa filan kılıfını uydurur.aslında öyle yapacaksın ama halden anlayan yok...

• Şuraya çıkıp ''kürtlerin ne sorunu var?''diyenlere;
    Tibet'deki uygurun,bulagaristandaki türkün,balkanlardaki türklerin,almanya türklerinin sorunu ne ise bizim sorunumuz odur.
    Sovyet dönemi türklere uygulananlar bugün türkiyenin doğsunda(doğu karadenizde dahil)uygulanmıyor mu?O zamanın teröristleri bugün ayakta alkışlanmıyor mu?Dünyada benzer durumları yaşıyorsunuz.Bügün kürtlere yapılacak soykırım layık görülüyorsa yukarıdaki coğrafyalarda da layık olacaktır.

Trt de kafkas islam ordusu adında belgeseller gösteriliyor.Bunlarda o coğrafyalarda terörist olarak görülüyor.Demekki terörizmde göreceli.Kimin işine nasıl geliyorsa o şekilde adlandırılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rimush

Şuraya çıkıp ''kürtlerin ne sorunu var?''diyenlere;
    Tibet'deki uygurun,bulagaristandaki türkün,balkanlardaki türklerin,almanya türklerinin sorunu ne ise bizim sorunumuz odur.
    Sovyet dönemi türklere uygulananlar bugün türkiyenin doğsunda(doğu karadenizde dahil)uygulanmıyor mu?O zamanın teröristleri bugün ayakta alkışlanmıyor mu?Dünyada benzer durumları yaşıyorsunuz.Bügün kürtlere yapılacak soykırım layık görülüyorsa yukarıdaki coğrafyalarda da layık olacaktır.

Trt de kafkas islam ordusu adında belgeseller gösteriliyor.Bunlarda o coğrafyalarda terörist olarak görülüyor.Demekki terörizmde göreceli.Kimin işine nasıl geliyorsa o şekilde adlandırılıyor.

Tesekkurler Rimush bey(yanlis varsayiyorsam affedin).

Etnik temizlik ve iskence cezasi onerenlerinize de biraz oz elestiri oneriyorum, modern sonrasi ileri kapitalizm yasam yapisal olarak karisiktir, hepsini anlamanin imkani olmayabilir ama yaptiginiz bayat toptan giydirmelerle ancak kafanizda cozulecektir, gunumuzde hayar boyle dogru mantikla islemez.

Feodal sol uyumuna gelince, ki bence sistem olarak bir sorunu yoktur, Turkiye gec kapitalizme tepeden inme ithal kapitalist yapi ile girmis ve bu nedenle yabanci sermayeye baglanmistir, 1920 sonrasinda bu degisimlerden kopuk birakilan gruplari seneler gectikten sonra sen bizimle ayni sistemde islemiyorsun deyip de yok sayamazsiniz. Daha once de dedigim gibi, sonuclar tartisilacaksa gecmis ve gunumuzdeki durum isiginda konusulmalidir. Buradaki bir cok kisinin de ortak oldugu nefret soylemleri ile hicbir yere varilmayacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frostbite -- 16 Temmuz 2011; 0:20:26 >

• Şehit vermeye hâlâ devam ediyoruz. 1 şehidimiz daha var.

Varılan nokta bu.
  • Pkk bize sevgi aşılıyor zaten. Türk askerininde canı sıkılmış hadi gidelim biraz sayımız azalsın, para harcıyalım, bi değişiklik olur bugün akşam yemeğini gabarda yiyelim diyip operasyona çıkıyor zaten...

Dağdaki teröristler etkisiz hale getirilmeden, nasıl durdurmayı düşünüyorsunuz bu işi merak ettim cidden? Çözüm önerisi diyordunuz buyrun sunun. Kimse dinlemese bile fikirlerimi söylerim diyordunuz. Merakla bekliyorum fikirlerinizi.

@Rimush
    Size göre PKK, bir terör örgütü değil o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa
    Ne zaman uzlaşma ortamı oluşsa böyle olaylar patlak veriyor hemen. Birileri başarılı hökümetin çabalarını boşa çıkarmaya çalışıyor.
    AB' ye bile rest çektiler.

Siz Türkiyede yaşadığınızdan emin misiniz.

Hangi uzlaşmadan bahsediyorsun birader?. Hükumetin ben yaptım oldu alışkanlığı nedeniyle içi dolmadan kadük çıkan açılımın sadece ilk haftasında uzlaşma denilen bir şeyden azda olsa bahsedilebilirdi ama dediğim gibi bu bir meclis projesi yerine iktidar projesi olunca gazı anca bir hafta yetti. Habur rezaletinden sonra bu uzlaşma bitti hükumet gerçek anlamda bir uzlaşma sağlanabileceği altın bir fırsatı dizginlenemez egosu nedeniyle bok etti. Şimdide kah yeniden başlayan saldırılar, kah özerlik açıklamaları, kah Diyarbakırda kendi meclislerini toplamaları ile terör yine tavan yaptı üstelik eskisinden daha azgın biçimde haliyle Hükumeti bu "güzel manzara" için kutlamak lazım.

Terör neden bu kadar azdı sorusu için Usta'nın aynaya bakması yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: |Uqur|

Pkk bize sevgi aşılıyor zaten. Türk askerininde canı sıkılmış hadi gidelim biraz sayımız azalsın, para harcıyalım, bi değişiklik olur bugün akşam yemeğini gabarda yiyelim diyip operasyona çıkıyor zaten...

Dağdaki teröristler etkisiz hale getirilmeden, nasıl durdurmayı düşünüyorsunuz bu işi merak ettim cidden? Çözüm önerisi diyordunuz buyrun sunun. Kimse dinlemese bile fikirlerimi söylerim diyordunuz. Merakla bekliyorum fikirlerinizi.

@Rimush

Dagdaki 'teroristleri' karsi teror ile bitiremezsiniz, dogru yanlisa gelmeme bile gerek yok, boyle bir yontem dunyanin hicbir yerinde ise yaramamistir. Cozum, esitlik ve azinlik haklarini saglayacak, yapici tartisma icin ortam yaratacak yeni anayasa ile baslayacaktir. Ego uzerinden kabadayi siyaseti yapan bu hukumet ile olacagini hic sanmiyorum, Ankara merkezli sansur, dar goruslu egitim programlari ve ahlak bekciligi ile bir yere varamayiz.

Iki kelimelik bir cozumu yok bunun,
    http://bianet.org/arsiv/ara?q=SE%C3%87%C4%B0M+B%C4%B0LD%C4%B0RGELER%C4%B0NDE+%22DEMOKRAT%C4%B0KLE%C5%9EME%22&locale=tr
    anayasa onerilerinin karsilastirmalarina bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frostbite -- 16 Temmuz 2011; 1:31:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Frostbite

quote:

Orijinalden alıntı: |Uqur|

Pkk bize sevgi aşılıyor zaten. Türk askerininde canı sıkılmış hadi gidelim biraz sayımız azalsın, para harcıyalım, bi değişiklik olur bugün akşam yemeğini gabarda yiyelim diyip operasyona çıkıyor zaten...

@Rimush

Dagdaki 'teroristleri' karsi teror ile bitiremezsiniz, dogru yanlisa gelmeme bile gerek yok, boyle bir yontem dunyanin hicbir yerinde ise yaramamistir. Cozum esitlik ve azinlik haklarini saglayacak, yapici tartisma icin ortam yaratacak yeni anayasa ile baslayacaktir, ego uzerinden kabadayi siyaseti yapan bu hukumet ile olacagini hic sanmiyorum. Ankara merkezli sansur, dar goruslu egitim programlari ve ahlak bekciligi ile bir yere varamayiz.

Iki kelimelik bir cozumu yok bunun,
    http://bianet.org/arsiv/ara?q=SE%C3%87%C4%B0M+B%C4%B0LD%C4%B0RGELER%C4%B0NDE+%22DEMOKRAT%C4%B0KLE%C5%9EME%22&locale=tr
    anayasa onerilerinin karsilastirmalarina bakabilirsiniz.

Karşı terör mü? Güldürmeyin beni. Nefsi müdafadan başka birşey yapmıyor yıllardır Türkiye. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyan her vatandaş eşit haklara sahiptir. Ne azınlığından, eşitliğinden bahsediyorsunuz siz ?
    Terör örgütüyle pazarlık mı yapılır ? Hükümetin uyguladığı(!) terör politikasını ben de desteklemiyorum. Siyasi konular hakkında konuşmak serbest olsa o konuda çok şey yazabilirim.
    Hükümete düşen o bölgedeki işsizlik, sağlık vb. sorunları gidermesidir ki pkklılar üç kuruşa insanımızı kandırıp dağa çıkarmasın. Tabi bunun için önce can güvenliğini sağlamak lazım. Devlet, okul, hastahane yapsa pkklılar gelip öğretmenlerimizi, doktorlarımızı şehit ediyor. Şehirde güvenliği Polis mensupları sağlarken bir yandanda gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki dağlarda terör avı başlatılarak koordineli bir şekilde polis, asker, hükümet işbirliğiyle bu iş çözülür ancak. Yoksa sizin dediğiniz bu ülkeyi bölünmeye götürür.

• Turkiye'de yasayan her vatandas'in esit haklara sahip oldugunu belirtirken de dalga geciyorsunuz herhalde, sizin de soylediginiz gibi devlete dusen refah seviyesini yukseltmek, ortak bir taban kurmaktir, ama daha buna gelmeden demokratik ortami baltalamak, hem de onemli bir donum noktasina gelinmisken milyonlarca kisinin temsil hakkini elinden alarak devlet guven saglayamaz, vahsetin devami da bundandir.

El-kaide'nin bu gunku guc kaybi Bush doneminin silahli saldirilarindan degil, refah seviyesi az da olsa artan ve Obama'nin reklam politikasiyla Amerika'ya karsi nefret soylemi dusen halktandir, sonucta baski olmayan, kisinin hayatindan tatmin oldugu yerde kimse cozum olarak karsisina alacak seytanlar secip vahsete basvurmaz.

Esit haklara gelince, dalga gectiginizi umuyorum:
    Tunceli'de oldugu gibi sehir icinde durup dururken ates atip olaya sebep olmak nefs-i mudafa degildir, Dersim'i hatirlatmama gerek yok herhalde.
    Dilimizdeki argolar bile azinliklari kucuk sayma uzerine kuruludur, 'kro' Kurtce erkek cocuk, delikanli anlamina gelir mesela.
    Kurtlerin buyuksehirlerde sinif gecerligi cok dusuktur, is bulmak zordur.
    Anadilde egitimi hatirlatmama bile gerek yok
    Okullarimizdan baslayarak gunluk dil ve tavir milliyetcilik uzerine kuruludur, bu cok agir pasif irkcilikdir, toplu psikolojik baski demektir.
    Bunlarin olusturdugu zeminde olusan silahli tepkiyi silahla, gucle bastirmak, surekli ates altinda buyuyen cocuklara da esit haklari var demeyeceksiniz saniyorum.
    ...

cozume bir ornek:
    http://www.tesev.org.tr/ud_objs/pdf/demp/dagdan%20inis-son%20hali-web.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frostbite -- 16 Temmuz 2011; 11:34:37 >

• Hayal dünyasında yaşamaya devam edin...

Hükümette açılım diyerek aslında bu ayrıcalıkları bölgeye verme niyetine girdi bir ara. Ama baktı ki çakma "kürt sorunu" hiçbirşey değil. Açılım denilen şeyi uygulamaya böyle bir hükümet bile korktu. Çünkü o durumda ortaya gerçek bir sorun çıkacaktı, hem de ortalığı birbirine katacak ülkeyi kasıp kavuracak devasa bir sorunu herkes gördü, o sorunun adı; TÜRK SORUNU idi.

Sen yıllarca Subaya, Astsubaya, gariban Mehmede kurşun sık öldür... bir de üstüne haklı çık, kendini haklı gör.

Hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

O durumda Türk halkının galeyanının ve büyük şehirlerin iç savaş alanına dönme durumunun ardından askeri müdaheleye kadar gider iş... Çok kötü şeyler olur. Nihayet hükümette bunu görüp o noktadan çark etti. Artık kapılar kapalıdır. 2002 yılının sıfır terör durumundan bu günlere getirilen hadisede bugünden sonra istesinler veya istemesinler, aynen 2002 öncesi önlemlerle terörün başı ezilme yoluna gidilecek ve de ezilecektir...

Aksi halde Türk sorunu çıkacağını herkes görmüştür. Bu öyle hükümetle partiyle oldu bittiyle olacak iş değil. Artık bizzat Türk milleti zorlamaktadır bu işi. Ve tabi ki de çözecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustf9 -- 16 Temmuz 2011; 12:52:48 >

• Halen nefret soylemi ve desteksiz cikismalarda bulunuyorsunuz. Bahsettiginiz dunyanin hic bir yerinde ise yaramamistir, bu ulkede de karmasaya devam yolu acacaktir. Size kalirsa iki taraftan da olenler katlanacak ve gectigimiz haftanin haberleri gunluk haberlere donecek, sehir ici karmasalar bas gosterecektir. Bu olumlerin bir sorumlusu varsa, sizi de kapsamis olan tekilci dusunce tarzidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rimush

Şuraya çıkıp ''kürtlerin ne sorunu var?''diyenlere;

Doğu karadeniz de ne uygulanıyormuş? Rizeliyim, gel de bana sor. Nifak tohumu atma ortaya. D. Karadenizde her evde türk bayrağı vardır. Kimse ben lazım diye ortalıkta dolaşmaz. Ben Türküm der.

Doğu karadenizle güney doğuyu bir sanma.

Kimsenin gücü yetmez karadenizi karıştırmaya, boşuna demiyoruz "pilan yapmayın pilan."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Réplika -- 16 Temmuz 2011; 13:18:12 >

• Nefret söylemi filan değil gerçeğin ta kendisi bu... Mevcut hükümet zaten bdp veya pkk nın istediklerini açılım adı altında yapma niyetindeydi. Ama ortaya çıkacak devasa Türk tepkisi onları bile titretti. Devam etmemelerinde sinyallerini aldıkları İnegöl ve Dörtyol daki olaylar birebir etkili oldu. Açılıma bizzat Türk milleti müdahele etti zaten...

Güneydoğu olayına bakarken yanlışı yine bu bölgede görmek yerindedir ve doğrudur. Eğer Güneydoğu halkı bu teröre destek vermeseydi bugün bu bölge Ege, Marmara, Karadeniz, İç Anadoludan asla farklı biryer olmazdı. Çok daha refah çok daha ileri ve canımız ciğerimiz kardeşimiz, bizden farklı asla görülmeyen bir bölge olurdu.

Ama kurşun sıkar benim askerimi öldürürsen iş karışır. Bedelleri olur bunun. Ben Bursada askere veya polise kurşun sıksam devlet beni de öldürür. Bu yol yol değildir ve dönülmeli dönülecek. Ne kadar çok diretilirse bedel o kadar ağır olur.

Bir halk teröre destekten vazgeçecek veya bunun bedelini 1000 yılda sürse ödeyecek.

Yoksa bu Türk devletini yolundan döndürmez. Hiçbir devlette teröre boyun eğmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustf9 -- 16 Temmuz 2011; 13:14:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Massaimassai

quote:

Orijinalden alıntı: tonimotto

Küresel yalamacıları halkların kardeşliğini dilinden düşürmeyenleri humanistleri polyanacıları burada göremedim ? Nereye gittiniz , kardeşlik masallarınızla acımıza ortak olun hatta hep beraber türküler söyleyelim ha dur!! aydınları unuttum sahi nerede o arkadaşlar onlarıda göremedim yine kardeşlik üzerine şiir yazıp türkümü besteliyorlar.

Burdayım ve yazıyorum. Neyi nasıl okuduğunuz belirsiz! Belki sizin gibiler için fanüs içinde tek tip yaşayabileceğiniz bir dünya yaratırız:)) Öyle ya ! nesli tükenenlerdensiniz:)
    Ek: Küresel yalamalıcalrı lafınızı size iade ediyorum:) Diğer yandan küresel yalamalacıları ve halkların kardeşiliği söylemi iki ayrı kutup. Siz nerdesiniz onu anlamadım:)
    Saygılarımla,

Vallahi dostum doğru söylüyorsun polyanacılar öyle bir yazıyorki neyi nasıl okuduğum belirsiz belli olmasıda imkansız bir ordasınız bir burda diyeceğim ama bizim yanımızda durduğunuz yok.Eğer gücün kudretin yetiyorsa canı gönülden isterim öyle bir dünya yaratmanı sadece benim gibi nesli tükenmiş pislik nalet olası milliyetçiler olsun.Seni tanımam etmem namın nedir sıfatın nedir bilmem baktım hemen atlamışsın mesaja hadi benim mesajlarım engin deniz atlasanda bişey olmaz , dikkat ette diğer sefere zıplarken zoonk diye karaya vurmayasın

• Haberlerde yer verilmeye başlandı,

Teröriste zaman kazandıran köylüler varmış. Bu köylüler askerimizin önüne çıkarak takibi bırakmaları için engellemelerde bulunmaya çalışmışlar. Bu da teröristlere zaman kazandırmış.

Şimdi ne yapmak gerekir, bu duruma ne denebilir bilemiyorum...
  • http://webtv.hurriyet.com.tr/2/19386/0/1/aydin-da-tehlikeli-tahrik.aspx
    Peki bu halay çeken doğulu işcilere ne demeli..Sonra neden ayrımcılık yapıyorlar derler..Böyle adamlara iş verenler asıl suçlulardır..Bu ırka ekmek falan vermiyeceksin..Çünkü bunlar seni her zaman arkandan vurur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Haberlerde yer verilmeye başlandı,

Teröriste zaman kazandıran köylüler varmış. Bu köylüler askerimizin önüne çıkarak takibi bırakmaları için engellemelerde bulunmaya çalışmışlar. Bu da teröristlere zaman kazandırmış.

Şimdi ne yapmak gerekir, bu duruma ne denebilir bilemiyorum...

Sabah selamlaştığınız bir kimse gece size sıkabilir veya ispiyoncudur. Ürkek ve g.tünden korkan adamın iyi hizaya getirme yolu sindirmek veya öldürmektir. Bunlar; TSK, fet-ullaqhçı bölücülerin çamurlarına maruz kalmadan önce alçak uçuşlarla bir nebze kontrol altında tutulabiliyorlardı. İşbirlikçiler herşeyi yoketti. Ekmek vermediği gibi herkesin ağzına etti ve yalan söyledi.

Ortada küllüm yalan bir akp ve bıraktığı enkaz var. Kimse bu acıları ve yığın pisliği kaldıramaz. Şeytan bunlara çömkürmeye başladı, yarın ipini çekebilir. Hilari Kılinton ne dedi?

• @uğur
    O satırlardan bunu mu anladın?
    Peki siz Doğu Türkistan Örgütünü terörist olarak tanımlıyor musunuz?

@replika
    Ekonomi politikaları,nüfüs artış politikaları,kültürel asimile vs. doğuda old. gibi d.karadenizde de uygulanmakta.Ama oralı olmanız sorunları göreceğiniz anlamına da gelmez.Hele beyaz karadenizlinin fakirin halini anlamasını hiç beklemiyorum.

Doğuda bizzat tarım ürünlerine kısıtlama getiriliyor.Kendi toprağını millet istediği gibi ekip biçemiyor.Adamlar ne isterse onu ekip biçmek zorundasın.
    Karadenizde fındığa kısıtlama getirilmedi mi?İzin veya onay almayanın fındık ekmesi yasaklanmadı mı?Aynı şekilde mısır.Sırf amerika istediği için gdo lu mısırlar gümrük vergisi olmaksızın bu ülkeye yedirilmedi mi?Yerli çiftçi perişan olmadı mı?Ekonmik değeri olan bütün tarım ürünlerine kısıtlamalar uygulandı.
    Doğuda bütün ülkenin tütün ihtiyacını karşılayacak tütün yetiştirilebileceği halde tekel fabrikaları kapatılması,birde üretiminin yasaklanması dediklerimi doğrulamakta.Peki bunlar neden yapılmakta?Bölgeden göçün hızlanmasını sağlamak için.

Nüfus artışları.Büyüklerimizin anlattığına göre her cuma namazlarında kürtaj olmanın günahlarından,ne kadar çocuk yapılırsa o kadar sevap kazanılacağı anlatılırken aile planlamasından hiç söz etmezlermiş.Bu devletin nüfus artış programında dini kulanmasının etkisini çocuk doğumlarından anlıyoruz.Eski topraklarda 4-5 altında kardeş yok.Hep 8-9 çocuk.Doğuda da karadenizde de böyle.
    Durum böyle olunca gariban insanlar çocuklarını okutamazken niteliksiz eleman ihtiyacı hep bu yörelerden karşılandı.
    Karadenizde türkçe konuşulma oranı daha fazla olduğundan hizmet sektörünün en altlarında karadenizliler,sanayi-fabrika sektöründe ise kürtlerden karşılamışlardır.

Son olarak karadenizde herkes türk değildir.Yazılarınıza göstereceğiniz özeni birazda toplum yapısını araştırmaya adasanız farkedersiniz.

@Kei$er$oZe
    Videoyu izlerseniz kimse halay çekenlerin ölen askerler için oynadığını söyleyemiyor.Herkes birbirine bakıp gözlerini kaçırıyorlar.
    Diğer saçmalık insan ölümünün sevinçle-halayla karşılanması.Hiçkimse bir insan öldüğü için halay çekmez.Yapmaz.Biraz mantıklı düşünün.Kendi yorumlarıyla hareket ediyorlar.Ölen askerleden sonra birçok talk show,komedi programları devam etti.Peki bunlarda mı askerlerin ölümüne kasıtlı olarak yapıyorlar?''Ama onlar kürt kökenli''hepsi pkk lı değil mi?
    İş vermeme olayı var zaten.Ama bunu ucuz iş güçüyle deliyorlar.Çünkü o kadar zenginler!

Ve şurda -ecek li -acak lı konuşanlar.Biriniz mecliste ne işi var bunların.Diğeriniz nasıl silah alıp devlete kurşun sıkar.Siz ne öneriyorsunuz.Nasıl çözülecek bu sorun?Silahla çözüleceğini zannedenler.Değil 1000 yıla,bir 30 yıla daha bu ülkenin tahammülü yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.