Şimdi Ara

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
467
Cevap
15
Favori
89.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2-Motoru kaç.
    3-Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-Performansından memnunmusunuz?
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    6-Konfor olarak nasıl?
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    8-Ses yatılımı nasıl?
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    Ve Tavsiye edermisiniz?

1. Alfa Romeo Spider TSpark
    2. 2.0
    3. bayaga iyi yakıyor 95 oktan kursunsuz benzın kullanıyorum
    4. cok ama cok memnunum
    5. kalitesi super hele yasına gore oldukca dayanıklı. tabı ıster ıstemez tavan bırlesım noktası ve tente ıskeletı bayaga aşındı artık değişim istiyor.
    6. rahat deri spor koltuk. yanımda oturupta annem harıc sıkayet eden olmadı yazın koltuk bıraz terletıyor ama
    7. frenleri iyi sayılır. düz vites. sorunsuz şanzıman.
    8. ses yalıtımı cabrio oldugu ıcın konusmuyorum
    9. servisi iyi aracın turkıyeye geldıgınden berı gıttıgı tek bı servıs var oraya goturuyorum. 5-6 bin masraf yapmısımdır ama tente falan degisti.
    11. 145 bin kmde. Karteri deldim ve tentesini değiştirdim cok yıpranıyor ac kapa :S
    12. tavsiye etmem cunku baskalarında benım aracım olsun ıstemedığım ıcın

1. Audi A3
    2-1.6
    3-Ş.i Felaket yakıyor. 2.0 alfa romeom kadar neredeyse. ş.d daha test edemedim. Benzinli tabiki
    4-Memnunum ama benzini içiyor eger atraksiyona girerseniz ve vitesi D den cıkartırsanız :D
    5-Mükemmel.
    6-Çok rahat. hele alfa romeomdan sonra:D
    7-Frenleri çok iyi. Otm vites
    8-Ses yatılımı başarılı
    9-yetkili servisleri çok pahalı. dogus oto
    10-Henuz yok cok sukur
    11-68.000
    Ve Tavsiye edermisiniz? kesinlikle ancak alacak kısının benzıne ayıracak butcesı benım kadar degılse cok can yakacaktır

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    * Fiat Bravo 2000 model

2-Motoru kaç.
    * 1.6 SX

* LPG ile Şİ 20-21 kuruş ŞD 18 kuruş

* Çok fazlasını istemediğimden dolayı gayet memnunum

* Detaylar şu sıralar ucuza üretilen sıfır araçlardan kat kat daha iyi

6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs.
    * Konfor bakımından iyi diyolar ama benim helezonlarım kesik bütün çukurları gayet net hissedebiliyorum..

* Vites manuel frenlerde ABS yok. Ayrıca performans lastiklerden dolayı özellikle yağışlı havalarda frenler beni bir hayli korkutuyor

8-Ses yatılımı nasıl?
    * İşte bundan çok memnunum

9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    * Alalı daha 1 ay olmadı bile. servislerle tanışmak henüz nasip olmadı

10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    * Allaha şükür henüz sorun yok :)

* 146.000 En ciddi problemim sağ camın anahtarının bozulması oldu :)

12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    * 12.000'e aldım 1 ay olmadı :)

13-Hiç yolda bıraktımı
    * Aman allah göstermesin

14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    * Bir daha alırsam aynısını almam çünkü model yükseltmek isterim. Ayrıca yeni bravolarda hiç mi hiç hoşuma gitmiyor...

Opel Astra 1.3 Cdti 2006 model
    2-Motoru kaç.
    1.3 Litre 90hp
    Istanbul içi 5.5-6lt, şehir dışı 4.5-5 litre, Dci motorlar beraber en az yakani, Mtv'yi de degerlendirirsek ekonomide 1 numara
    Kesinlikle memnun degilim, araba kendini tasiyabiliyor, basinca da kendine gore tabiki gidiyor ama trafikte bir cok arac daha suratli oldugu icin pratikte bir faydasi olmuyor, virajli yollarda is degisir... Yol tutusunu dengeleyecek kadar performans verebilse keyifli olur, kendini yoldan cikaracak kadar guc uretemiyor
    Mevcut radyo/cd Corsa-Combo'da da kullanilan bir unite oldugu icin tuslari falan saglam olsa da kalite hissi vermiyor, orta havalandirma izgaralari en ufak bir darbede kirilabilir, bunlarin disinda iscilik ve kullanilan malzeme kalitesi C sinifi standartlarini yakaliyor.
    Konfor beklememek lazim, yol sesi alir, motor sesi alir, suspansiyonlar serttir... Yol tutus ise sinifindaki bir cok araca gore rayda gidiyormus hissi verir, dogru apex kullanimi ve direksiyon kabiliyetiyle 0-80km/s arasindaki hizlarda izinden cikarmak gercekten zor. Yuksek suratte de yeteri kadar guven veriyor.
    Fren pedali kolay dozlaniyor diyemem ama gerektiginde isini yeteri kadar iyi yapiyor. 6 ileri manuel, vites yollari kisa, kemikli ve sportif, vites degistirmek keyif veriyor.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı kotu, ama aracin orasindan burasindan tikirtilar gelmemesi teselli oluyor.
    9-Yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Yetkili servise hic gitmedim, gitmem de... Kendi ustama giderim muhabbet ede ede ne gerekiyorsa degistiririz, parca maliyeti haricinde gonlumden ne koparsa veririm.
    Arabayi alirken dikkatsizligim sonucu turbo hortumu yirtik almisim... Turbo hortumu degistirdim 60 TL gibi bir fiyati vardi, araba yatmis oldugu icin EGR valfini temizlettim, para vermedim. Baska da bir sorunu olmadi.
    39.000 km. Yukaridakiler haricinde herhangi bir problemi olmadi..
    5 aydir bende.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayir
    14-Bir daha aynisini veya bir ust modelini tercih eder misiniz?
    Bu motorla tercih etmem. C segmentinde maksimum ekonomi ve ozellikle surucusune sportif tatlar veren bir arac ariyorsaniz, ic mekanin kismen bogucu ve sIkIcI olmasi da onem arz etmiyorsa fazla dusunmenize gerek yok, senelerce saglam kalarak beklentilerinizi karsilayabilir.

-----

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    Peugeot 308 1.6 Vti Comfort 2008 model.
    2-Motoru kaç.
    1.6 litre 120hp
    Istanbul içi 8.5-9.5lt, şehir dışı 5.5-6 litre, benzinli atmosferik bir araca gore yakittan korkmaya hic gerek yok, hele ki performansina gore yakiti Tsi'lardan sonra iyi bir noktada diye dusunuyorum.
    Yeteri kadar yuruyor ve segmentinde de atmosferikler icerisinde iddiali bir konumda.
    Radyo/cd'nin eski bir unite gibi durmasi ve tuslarin sert olmasi haricinde malzeme kalitesi de iscilik de gayet iyi. (Astra'dan eksigi yok fazlasi var diyebilirim.)
    Konfor Fransiz araclarina yakisir sekilde, sessiz sakin; yumusak pedalli, yumusak direksiyonlu, uzun yolda keyif veriyor. Genis cam yuzeyler, hissiz direksiyon, surus pozisyonu itibariyle yol tutmayacak gibi hissettirse de Astra'yla dondugum her viraji ozellikle deniyorum daha gec kaymaya basliyor... Yalniz yuksek suratte yan ruzgarlardan ciddi anlamda etkileniyor ve direksiyonun hissiz&yumusak olusu dezavantaja donusmeye basliyor, belki deneyince iyi tutunacak ama deneyemedim, pek guven verdigini soyleyemem. Agresif agirlik transferlerinde de Astra'ya kiyasla oldukca kotu, arkasi cabuk kopuyor ve direksiyon net olmadigi icin izine dondurmek cok da kolay degil.
    Fren pedalinin dozlanmasi cok iyi ama yuksek hizlarda ani frende gezinmeye basliyor. 5 ileri manuel, vites araliklari uzun ve yollari belirgin degil.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Ses yalıtımı binmeden inanilmayacak sekilde iyi.
    9-Yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    Servise veya bakima girmedim.
    Cok yipratmaya calismama ragmen henuz aglamaya baslamadi, hic bir sorun yasamadim henuz.
    15.000 km.
    1 aydir bende.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayir
    14-Bir daha aynisini veya bir ust modelini tercih eder misiniz?
    Eger gazlamayacaksam, sessiz sakin, konforlu bir otomobil ariyorsam, ic hacminin de C segmentine gore ferah ve hissedilir derecede buyuk olmasi onemliyse gozum kapali alirim, 1.6 THP Premiumlarda gozum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 26 Aralık 2009; 18:55:53 >

SEAT ALTEA 2010 MODEL
    2-Motoru kaç.
    1.4 TSI 125 HP
    102 BENZINLIYE GÖRE COK DAHA AZ. 95 OKTAN
    ÇOK MEMNUNUM.E TURBOSUDA VAR TADINDAN YENMEZ
    ŞU AN BİR PROBLEM YOK AMA SERT PLASTİK KULLANILMIŞ COGU YERINDE
    SUSPANSIYONLAR GAYET İYİ YOL TUTUSA LAF YOK ESP VAR ZATEN . KONFORDA GAYET RAHAT.
    FRENLERİN MASALLAHI VAR ÇOK BEGENDİM 1.5 TON DEMIYOR YAPISTIRIYOR YERE. 6 VİTES MANUEL
    8-Ses yatılımı nasıl?
    BRİDGESTONE LASTİKLER SESİ BİRAZ İÇERİ ALIYOR ANCAK LASTİK HARICINDA YALITIMI İYİ
    EN SON 3 BİN BAKIMA GİTTİM GAYET İLGİLİLER. ( AVEK )
    HİÇ BİR SIKINTI YOK
    6,000 KM DE HALİYLE PROBLEMSİZ
    40.000 TL. YENİ OLDU ALALI 3AY KADAR
    13-Hiç yolda bıraktımı
    HAYIR
    BAŞKA MODELDEN VW GRUBUNUN ARAÇLARINA GEÇTİM ÇOK MEMNUNUM .ALMAN KALİTESİ AĞIRLIGI VAR
    BUNDAN SONRAKİ TERCIHIM VW GROUP ARACI OLACAKTIR.

BMW 850I (1991)
    2-Motoru kaç.
    5000cc
    ORTALAMA 20Lt / 95 OKTAN
    300PS :) GERISI YALAN :)
    YASINA RAGMEN SUPER, BIR IKI GICIRTI VAR ONLARI DA HALLEDECEM
    YOL TUTUS ZATEN ASIKAR, ASIRI KONFOR YOK AMA 200 ILE GIDERKEN 80-90 HISSI VERIYOR
    OTOMATIK VITES VE FRENLER GAYET IYI. ZATEN SU ANDAKI ARACLARDA BILE OLMAYAN BILGISAYAR DONANIMLARI VAR
    8-Ses yatılımı nasıl?
    BRİDGESTONE IYI DEGIL ARTI COUPE VE PILLARLESS O YUZDEN SUPER SESSIZLIK BEKLEMEK SACMA.
    YETKILI SERVIS MI? BORUSAN 1' E ALDIGINI 28' E SATTIKCA DAHA COK BEKLERLER. ZATEN BORUSANA GITTIM ABI BU NE DEDI SERVISTEKILER BASINA TOPLANDILAR :)
    CAM OTOMATIGI VE BIRKAC UFAK SORUNU VAR AMA HALLEDECEM ZAMANLA
    159000
    2 AY OLDU FIYAT COK DEGISKEN, ZIRA PIYASADA CESET DOLU AMA IYI DURUMDA OLANLAR VAR ICINDE.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    HAYIR
    :)

BIR ONCEKI ARACIM ALFA 159 IDI. 2008 MODEL:

ALFA ROMEO 159 (2008)
    2-Motoru kaç.
    2000cc
    TAM HATIRLAYAMIYORUM AMA 90-100TL ILE ADANA ANKARA YAPMISTIM. ( TOPLAM 470 KM VE ORTALAMA 200KM HIZLA) HIC UNUTMAM OTOBANDA AKSAM ALACAKARANLIGINDA 200 ILE GIDERKEN ARKADAN BIR 7.45LI SELLEKTOR YAPMISTI OHA DEMISTIM O ZAMANDAN BERI 7 SERISINE BIR HAYRANLIGIM VAR.
    150PS ICIN FENA DEGIL
    MALZEME KALITESI VE ISCILIK TABII KI ALFA ROMEO. YANI BERBAT! ARABA 40000 KM DE BILE SAGINDAN SOLUNDAN TIKIRTI EKSIK OLMUYORDU. ZATEN ALFALARIN ORTAK SIKINTISI. ASLA AMA ASLA ITALYAN ALMAM FERRARI VS OLMADIKCA.
    ARACIN TEK IYI YONU YOL TUTUSU ZATEN BASKA BI B.. YOK. SUSPANSIYONLAR SPOR OLDUGU ICIN DOGAL OLARAK SERT.
    OTOMATIK VITES VE FRENLER BASARILI IDI.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    160 DAN SONRA YOL VE RUZGAR SESI.
    ADANADA OLMAMA RAGMEN ALFA ROMEO SERVISI YOK, FIAT/ALFA/LANCIA ORTAK. FIAT SERVISINDEKI USTALAR ALFA DAN ANLAMADIGI ICIN BERBAT. ZATEN ANLASA DA BERBAT. BI DAHA ASLA FIAT / ALFA GIBI ARABALARA YAKLASMAM. SORUN DIAGNOZU VE COZUM OLAYINI BECEREMIYOLAR. SAATLERCE BEKLEME ODASINDA BEKLETIP SONRA DA YARIN GELIN DIYORLAR.
    MUHTELIF TRIM SESLERI COK SINIR BOZUYOR. BU KADAR PARA VERILEN BIR ARACIN SAGINDAN SOLUNDAN CAZIRTI GELINCE GUVEN MUVEN KALMIYOR.
    36000 DE ALDIM 40000 DE SATTIM. ARABA SUREKLI OLARAK DURDUK YERE STOP EDIYOR DIREKSIYON FALAN KILITLENIYORDU, HATTA 1-2 KERE OTOBANDA 160KM DE OLDU. SERVISE 3-4 KEZ GOTURMEME RAGMEN ANLAMADI COZEMEDI. ABI PISLIK KACMISTIR FALAN GIBI DANGALAKLIKLAR YAPTILAR.HAYATINIZI ASLA ITALYAN TEKNOLOJISINE TESLIM ETMEYIN. ISCILIK VE IS CIDDIYETLERI AYNI BIZIM MILLETE BENZIYOR. (TICARETLE UGRASTIGIMIZ ICIN BILIYORUM)
    5-6 AY KULLANDIM VE KURTULDUM. 57000 E ALMISTIM 53000'E ZORLA SATTIM.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    8-10 KERE
    ALFA MI? ASLA! BEDAVA VERSELER HERALDE BINMEM.

SU ANDA BMW YE BINIYORUM VE ASLA AMA ASLA ALMAN'DAN VAZGECMEM. AYRICA AILECEK ARABALARA MERAKLIYIZ. ABIMDE DE CADILLAC ESCALADE 2008 MODEL VARDI. SIZE SADECE SUNU SOYLIYIM VE AMERIKANIN EN UST DUZEY (HATTA BASKANLARININ BINDIGI) ARABASININ KALITESINI SIZ ANLAYIN.
    KAPI KOLU ELINDE KALDI :) SONRA SATTI VE Q7 ALDI. TABII KI ALMAN ISCILIGI VE SAGLAMLIGI HEMEN HISSEDILIYOR.
    ALMANDAN SASMICAN ARKADAS.

• 1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz. MİTSUBİSHI CARISMA 2001 1.6 COMFORT
    2-Motoru kaç. 1600
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz. TAM ÖLÇEMEDİM AMA 72 TL TÜPLE 380KM GİTTİM FAZALA GİBİ GELDİ BANA
    4-performansından memnunmusunuz? MEMNUNA YAKIN
    5-Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl? [simage]MALZEME KALİTESİ İYİ ,İŞÇİLİK İYİ[/simage]
    6-Konfor olarak nasıl?Süspansiyonlar,yol tutuşu vs. KONFORLU YOLTUTŞU İYİYE YAKIN KÖTÜ DEĞİL GÜVENLİ , AMORTİSÖRLER ÇOK İYİ
    7-Frenleri nasıl?Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz? İYİ -DÜZ
    8-Ses yatılımı nasıl? İYİ SESSİZ
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz? YETKİLİ SERVİSE GİTMEDİM MASRAFLARI NORMAL
    10-En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız? BİR SIKINTISINI GÖRMEDİM BELKİ YAKIT ONADA TAM EMİN DEĞİLİM
    11-Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?146000 PROBLEM YOK
    12-Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu? 13500-1YIL
    13-Hiç yolda bıraktımı HAYIR
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz. EVET

Tavsiye edermisiniz? KESİNLİKLE ALIP HEMEN SATMAYACAKSANIZ KESİNLİKLE JAPON TAVSİYE EDERİM ADAMLARIN MANTIĞI SORUNSUZ GÜVENLİ ARAC YAPMAK

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

1-Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model?
    Hacı Murat 1982 model
    2-Motoru kaç.
    1300 cc
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    Ş.içi gaza fazla basarsam 150 ykr/km. köy yolunda 125ykr/km
    fullforce gazlı..
    4-performansından memnunmusunuz?
    evelallah memnunum. bu arabayla 1970 lerde sosyete uludağa çıkıyordu. bağaja yükleyin peyniri tulumu, kurbanlık koyunu, sizi dağ bayır demeden götürür.
    malzeme kalitesi fena sayılmaz. plastik kalitesi eh işte. işçilik baya eskidiğinden bilemiyecem.
    6-Konfor olarak nasıl?
    yanından ağır vasıta geçerken direksiyon sağa çekiyor. amortisör varmı altta bakmadım. bağajda tüp arasıra gıcırdıyor. kapılar tam kapanmıyor. camlar otomatik değil. klima yerine araçta vantilatör var. içinde paynır teyip de var. kolonlar falan.
    fren olarak abi arabanın lastik tekeri var, demir diskli. abs,asr yok yerine AMD var. vites kemikli biraz, 4 ileri bi de geri. geri vitese takarken korna sesi otomatik çalıyor.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    içerdeki sesi komple dışarı alıyor.
    9-yetkili servislerinden memnunmusunuz?
    servislerinin hepsi yetksiz. sanayi de sigortasız çalışan çıraklara yaptırıyoz.
    benzin istasyonlarında bile tamir edebiliyorlar , oyüzden çok memnunum.
    en çok problemi yol tutuşu. araç yolu değil sizi tutuyor resmen. kilometre göstergesi de kafasına göre takılıyor.
    benden önceki sahipleri km ile oynadıklarından, gerçek km sini bilmiyorum. karşılaştığım en ciddi problemler hatunlar pas vermiyor.
    12-fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    valla kurbanlık inekten ucuz. 5 yıldır biniyom.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    abi nerde isterseniz bırakır, çok centilmen bir araç.
    bir üst modelini değilde cemyılmaz abimizin Gitt modelini bulursanız kaçırmayın derim. herkese tavsiye ederim.

uzun zamandır böyle gülmemiştim. gözümden yaş geldi. allah razı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreee85 -- 29 Ocak 2010; 17:49:24 >

• BİR ARACI EN İYİ TEST EDECEK KİŞİ BENCE O ARACI YILLARCA KULLANAN KİŞİLER OLACAKTIR

2-Motoru kaç.
    3-Ş.i yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    4-performansından memnunmusunuz?
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1.Passat TDİ 2002 Comfortline

2. 1.9 TDİ

3.Dizel kullanıyoruz yakıt değerlerinden memnunuz

4.Memnunuz

5.Malzeme kalitesi tatminkar ama kapı kolları vites ve direksiyonda ciddi derecede aşınmalar ve soyulmalar mevcut

6.Konfor bizce gayet iyi yol tutuş ve süspansiyonları bizim için yeterli

7.Fren performansı çok iyi memnunuz vites olarak 6 ileri manuel kullanıyoruz

8.Ses yalıtımı bence iyi camlar kapalıyken bir sorun yok ama camlar açıkken traktör gibi çalışıyor

9.Yetkili servislerindende özel servislerindende hiç memnun değiliz aracın rutin bakımlarına ne kadar verdiğimizi hatırlamıyorum çok zaman geçti ve genelde birader ilgileniyor ama çok yüksek meblağlar olduğunu biliyorum

10.Biz aracı aldıktan sonra 40.000 km civarlarında triger koparttı garantiden değiştirmemek ve masrafı bize yıkmak için çok uğraştılar davalık olunca garantiden yapıldı 6.500 tl istemişlerdi o zaman ayrıca garantiden 2 kez turbosu değişti 1 kez direksiyon kutusu değişti kornası değişti elektronik sorunları vardı ABS ve ESP kendi kendine devreden çıkıyordu onu yaptırana kadar servisle akraba olduk bu yazdığım sorunların hepsi ilk 100.000km dolmadan oldu ve hepsi garantiden yapıldı
    Ama garanti bittikten sonra elektronik arızalar tekrar etmeye başladı direksiyon kutusu yine dağıldı turbo 1 kez daha değişti ve turbo nun arızaları tekrar etti araç hareket halindeyken devreden çıkması gibi ayrıca birkezde sol ön lastiği kaldırıma yavaş çarpma sonucunda 4 airbag patladı garanti bittikten sonra bu arızaları özel servislerde kendi imkanlarımızla yaptırdık çok iyi meblağlar ödedik

11.Şuan 260.000 km deyiz problemleri 10. maddede yazdım

12.Biz aracı 2002 yılında 44.000 tl ye almıştık 8 yıl oldu 0 km den beri bizde

13.Evet bıraktı elektronik arıza , triger kopması ve kirli yakıttan dolayı yolda kalmışlığımız mevcut

14.Bidaha VW düşünmüyoruz

Tavsiye edermisiniz: Soranlara aracın konforunun yakıtının çok iyi olduğunu söylüyoruz ama yaşadığımız sorunlarıda aktarıyoruz bizim şanssızlığımızdan dolayı böyle sorunlarla karşıkarşıya kaldık biz şahsen birdaha aynı markanın araçlarını kullanacağımızı sanmıyorum araç hala bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

1- Volkswagen Passat Sportline Sedan, 2007 Model 3C Kasasi
    2- 2.0 TDI 103kW (140HP)
    3- Sehir ici : 6.4 litre , Sehir disi: 5,9litre
    4- Saat´te 225km/h ve ötesi hiza ulasiyor, itis gücü muhtesem
    5- Iscilik iyi ama malesef benimkinde 2005-2007 Modellerdeki olan tikirti takirti sesleri var malesef, biraz sinir bozucu ama ne yapacan
    6- Konfor VW Sporsüspansiyon 15mm alcaltilmis kasa sayesinde biraz sert, ama otoyolda virajlarda cok güzel hareket ediyor araba
    7- ABS, ESP vs... hersey var, 6 Vites Manuell
    8- 225km/h da arac Rüzgar ile bogusuyor, Rüzgar sesinden haric yalitim süper bazen Motorun calistigini bile anlamiyorum
    9- Yetkili Servisimden hemde coook memnunum, ilk 30.000 bakimi yaklasik 300 €uro tuttu
    10- Aracim her ayda 1 tamire gidiyor, 4x defa tikirti sesleri icin, 4x defa Airbag hatasi, 3x Korna bozuldu, Parksensörler degisti, Gösterge Paneli degisti, Dizel Partikulasyon Filtresi deyisti (2000 €uro !!!), Parkfren Dügmesi deyisti, Motor a yazilim yüklendi vs.... (toplam 24 defa Tamirhaneye girdim). Ilk sorun 3.500km´de Parksensörleri ve tikirti sesleri ile basladi.
    11- 33.000km deyim ve 10. sikta yazdigim hatalar oldu ve cok sükür hic yolda birakmadi
    12- 36.000 €uro´ya sifir aldim ve 1 sene 8 ay oldu alali
    13- 2.700km yol yaptim (Almanya -Türkiye) ve cok sükür masallahi var hic yolda birakmadi
    14- 19.05.2009 tarihinde yeni Passat Variant Highline 2.0 TDI 140HP 6 Vites DSG Tiptronik sanziman ve bürsürü donanimi ile siparis ettim ve allahin iziniyle 14.09.2009 tarihinde aracimi Volkswagen Wolfsburg Autostadt´tan (Arabasehiri) törenli bir sekilde teslim alacagim

Saygilar Yasin

Eski araci 07.09.2009 Tarihinde geriye verdim simdi yeni 08.09.2009 Tarihinde Teslim aldigim arac ile izlenimler.....

1.Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    - Volkswagen Passat Variant Highline, 2010 Model 3C Kasasi

2.Motoru kaç, Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    - 2.0 TDI 103kW (140HP) CommonRail Motor, 6- Vites DSG Sanziman

3.Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    - Sehir ici 6,5 Litre ve Sehir disi 5,9 Litre, 1 depo (70 Litre) ile Günlük kullanimimda (%90 Sehir ici ve %10 Sehir disi) 1.000 Kilometre gidiyorum..

4.Performansından memnunmusunuz?
    - VMAX denemedim Motor yeni oldugu icin ama deiger türlü Süper

5. Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    - Malzeme´ler tamamiyle degismis 2007 Model aracima göre, Tikirti ve Takirti sesleri yok artik

- Eski aracimdaki gibi bu aractada VW Sporsüspansiyon ve 2007 Model göre Suspansiyonlar cok Yumusak, aracin Konforu dahada iyi olmus !!!

7. Frenleri nasıl?
    - ABS, ESP vs... hersey var

8. Ses yatılımı nasıl?
    - eski aracimda Motor sesini az biliyordum ama yenisinde Motor´dan 2.200 Devir´e kadar hic bir ses duymak mümkün degil, Otobanda Rüzgar sesi azalmis. Sanirim Ses Yalitimi VW 2010 Model´lerde düzeltmis.

9. yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    - Hayir hic bir VW Servisinden Memnun degilim, Garantisi var diye idare ediyorum artik. Daha dogru dürüst Far ayarini yapamiyorlar (VW Cennetinde yasadigima utanc duyuyorum yavas yavas )

10. En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    - Ilk Kilometre´de Farlar ile Problemim var ve 10.000 Kilometre oldu halen devam ediyor. Üstelik Avukatlik oldum birde

11. Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    - 10.500 Kilometre ve su ana kadar hic bir sikinti ile karsilasmadim, Ön Bi-Xenon farlar haric

12. Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    - 42.000 €uro olan Liste Fiyatindan 5.000 €uro indirim aldim yani toplam Faizleri ile birlikte 37.000 €uro´ya geldi arac, arac 4 Aylik Bebek daha

13. Hiç yolda bıraktımı
    - Cok sükür hayir. Araci Wolfsburg Autostadt´tan teslim aldim eve gelene kadar 450km oldu ve 2 Gün sonra Izine Türkiye´ye dogru yola ciktik gidis 2.700 dönüs 2.700 km ve hic ama hic bir sorum yapmadi, eski aracim gibi !!!

14. Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    - Araci yeni aldim, düsünmem lazim ....

• ben de yazayım bari,

1996 model Volvo 850 kullanıyorum,

2000cc 5 silindir LPT turbo 190hp

şehiriçi 8-10 litre şehirdışı 5,5-7 litre

performans çok iyi.. 1800 dd itibaren 280nm tork veriyor ve 1800 ile 5500 devir arası bu tork sürekli veriliyor.aracın emme manifoldunda variable intake system adı verilen bir mekanizma var.bu mekanizmayı biraz modifiye ettim.bu sayede bu değerleri yakaladım

işçilik konusunda 10 numara diyebilirim

konfor konusunda da bence rakipsiz bir araç

abs,4 havayatığı ,asr elektrikli hafızalı ve ısıtmalı koltuklar,elektrikli ve ısıtmalı aynalar,elektrikli camlar,cruise control,yol bilgisayarı,deri koltuklar,çift bölgeli tam otomatik klima,cd,kaset ve radyolu ses sistemi orjinal,orjinal amfi 4x100w ve bagajda mp3lü cd değiştirici.

vites 4 ileri otomatik.3 farklı sürüş modu var.

aracın bakım ve onarımlarını kendim yapıyorum.tamamen orjinal malzeme kullanarak yapıyorum.ama işçilik ödemediğim için ortalama 200 tl her 15,000 de bir

araç benden önceki sahibi tarafından hor kullanılmış olduğu için tarafımca bir sürü işlem gördü.bunların arasında atmosferik motorun turbo olanı ile değişmesi,vites kutusunun değişmesi ve volvonun en zayıf olduğu konu olan ön göğüsün değişmesi de vardı.

aracı eski mercedes aracım w123 ile takas usülü ile aldım. motor şu anda 8600 kmde

bu aracı tavsiye etmem zira bu araçlar eğer baştan iyi durumda olarak alınmaz ve bakımlarına itina edilmez ise sizi annenizden doğduğunuza pişman edebilir.ayrıca bu aracı alacak olan kişi ki eğer varsa meraklısı araba mekaniğinden anlamalıdır.triger kayışı değiştirmeyi, motor sökmeyi şanzıman sökmeyi bilmelidir.yoksa işiniz çok zor. ben bu aracı kendimde öyle herkesde olan bir araç olmasın farklı olsun diye seçtim.ama artık verdiğim uğraşlar sonucu en az allah kaza bela vermez ve de yaşarsam 20 yıl daha yürüyecek hale geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteg -- 31 Ocak 2010; 17:52:48 >

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı

Tavsiye edermisiniz?

1-Chevrolet Lacetti sedan sx
    2-1600cc 109hp
    3-benzin kullanıyorum şehir içi 10-11 lt civarı
    4-performanstan gerçekten memnunum 160-170 lere kadar güzel ivmeleniyor düz yolda 190-200 görebiliyorsunuz
    5-malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyemem ama en azından tıkırtı vs yok
    6-iç mekan konforlu diyebilirim ama süspansiyonları sert daha çok spor sürüşe odaklı diyebilirim
    7-frenleri hiç denemedim yani 100-0 ı kaç metre diye falan o yüzden bişey diyemicem testlere bakınız
    8-3000 devirden itibaren içeriye motor sesi almaya başlıyor
    9-yetkili servise 1 kere karter muhafazası taktırmak için ve ilk servisini yaptırmak için gittim baya ilgililerdi ama servis ücreti o zaman pahalı gelmişti birdahada gitmedim
    10-şuana kadar 1 kere sorun yaşadım o da debryaj bilyesinde ufak bir arıza varmış ustam yeni parçayı maliyetiyle 200tl ye taktı bu sorun 60000km de başıma geldi
    11-80000 kmdeyim tek problemim 10. maddedeki
    12-2004 haziran çıkışlı arabamı 2. el olarak 2005 1 ocakta 21500TL ye almıştım o zaman aynı aracın sıfırını 25000 e veriyorlardı
    13-şu ana kadar 1 kere bile teklemedi
    14-evet zaten bu aralar chevrolet cruze la ilgileniyorum

almak isteyenlere tavsiye edebilirim ama yakıt önemliyse LPG taktırmaları şart onun dışında fiyatına göre gerçekten güzel bir araç

2-Motoru kaç.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    13-Hiç yolda bıraktımı
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz

1-Dacıa Logan 1,4mpı 2005model
    2-1400cc
    3-şehir içi 10lt şeihir dışı 7-7,5lt
    4-Performansı benim için yeterli
    5-Malzeme kalıtesi fiyatından belli olacağı gibi iyi değil sonuçta ucuz araba
    6-Konfor yeterli seviyede
    7-Frenleri güzel düz vites
    8-Ses yalıtımı 120-130 hızdan sonra iyi değil
    9-Yetkili servisinden içeri adım dahi atmadım bilmiyorum
    10-Hiçbir km sinde sorun çıkmadı 72 000 km de
    11-72 000 km deyim 41 000 de ikinci el olarak almıştım
    12-Bende 2 yıldır bu araba var 12500 liraya almıştım gene aynı fiyatlarda dolaşıyo piyasası
    13-Hiç yolda bırakmadı çok şükür
    14-Dacıa bir daha tekrar araç alırsam tercih ediceğim marka olur Fiyat/Performans gayet iyi bu araçlarda

SONUÇ:

ARACIMDAN SON DERECE MEMNUNUM

• 1.renault master 2009 model
    2.2500cc dci
    3.yakıtı normalde düşük ama arabayı şöröfümüz kullandığından biraz fazla çok gaza yükleniyor çok basıyor o yüzden yakıt tüketimi 14lt/100km karışık uzun yolda 8lt/100km ye kadar düşüyor tabi 90km/h yi geçmez isen
    4.performansından son derece memnunum 120hp fazlasıyla yetiyor düz yolda yeni kasa transit i geçemedim ama yokuşta transit tozumu yuttu
    5.işcilik ticari araca göre çok çok yeterli
    6.konfor olarak yüklü iken çok güzel yol tutuşu mükemmel denilebilir
    7.firenleri yeterli fakat yüklü iken biraz daha yavaş kullanılabilir 4 tekerde disk diskleri küçük ama yetiyor bu araca
    8.ses yalıtımı araç boşken berbat ama yüklü iken güzel ( panelvan için)
    9.yetkili servisimden gayet memnunum güler yüzlüler (sinop kaptanoğlu) bakım aralığı 15.000km de bir en son 30.000 bakımına girdim 350 tl civarındaydı
    10.çok şükür sık değil hiç karşılaştığımız bir sorun yok sadece ilk aldığımızda balatalardan ses geliyordu onu da zamanla kesti
    11.39.500 km de hiç sorun yaratmadı daha öncede 2006 model master vardı onun 2 yıl sonra sorunları başladı ama o da araçtan değil kesinlikle bizden kaynaklanıyordu o zamanlar aracın 5 tane şöförü vardı hepside aracı hor kullanıyordu ve bakımlarını yetkili servislerde değil dışarıda yaptırıyorduk
    12.36.250tl ye aldım 2008 ağustos ta yaklaşık 1,5 yıl oldu arabayı alalı
    13.hiç yolda bırakmadı
    14.kesinlikle tercih ederim herkesede tavsiye ederim gidipte transit arabasına boşa para dökmesinler transit boş iken olduğu yerde lastikleri dönüyor ne kadar hafif bir kasası var ise ama transitinde 2. eli kuvvetli

kesinlikle tavsiye ederim

Peugeot 307 1.6 XS 5 Kapı, 2002
    2-Motoru kaç.
    1600 cc
    Benzin adamı batırır. Sanırım kış ayı için ş.içi 0,40 kuruş yakar. Ş.dışı 0,30 kuruş olur. Ben LPG'li kullanıyorum. Ş.içi 0,18 ş.dışı 0,15 falan yakıyor. Kibar kullanımda.
    Evet
    Fena sayılmaz.
    Süspansüyonlar sert ve sesli. Yol tutuşu iyi.
    Frenler güzel. Düz vites
    8-Ses yatılımı nasıl?
    İdare eder.
    Walla yedek parça çok pahalı. Serviste dolaylı olarak phalı. En son airbag beynine 800 Tl para istediler.
    Kronik hastalığı sinyal kolu, airbag hataları, korna takılması. Bu malzemelerin fiyatları çok uçuk. Kmye bağlı değil 10.000de de arıza verebilir 100 bindede.
    104 bin. En büyük arıza airbag beyninin yanmasıydı.
    16.500 civarı. 1,5 yıldır.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır.
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz
    Hayır. Peugeot'dan uzak duracağım.

Opel Corsa D,2010 model.
    2-Motoru kaç.
    1.4
    Benzin kullanıyorum.Kuruş hesabından birşey anlamıyorum ancak depom 130-140 tl civarında doluyor depodaki boşluğa göre.Menzil 390 ve 530 km arasında değişiyor (Agresif ve sakin kullanıma bağlı olarak),(Menzil değerleri,ışık yandığındaki değerlerdir).
    Pek değilim.
    Malzeme kalitesi sınıfına göre iyi ancak bazı işçilik kusurları mevcut.
    Konfor otoban şartlarında iyi ancak bozuk yollarda süspansiyon sertliği kendini hissettiriyor fakat sessiz çalışıyor.Süspansiyon sertliği yol tutuş olarak geri dönmüş
    Frenlerinden memnunum.Otomatik vites (Tork konvertörlü).
    8-Ses yatılımı nasıl?
    İyi denilebilir fakat 110-120 km/h den sonra rüzgar sesi çok net hissediliyor.
    Şimdiye kadar bir tek 5000km ilk bakıma gittim,ancak gittiğim Opel Ataköy servisin olumsuz izlenimleri oldu.Bakımlar 15000 km de bir oluyor,henüz masrafını bilmiyorum.
    Bir sorunla karşılaşmadım.
    7003 km
    33140 TL,64 gündür sahibiyim.
    13-Hiç yolda bıraktı mı?
    Hayır.
    14-Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih eder misiniz?
    Araçtan memnun sayılırım fakat tercih edeceğimi sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 4 Şubat 2010; 4:39:10 >

• 1.Hangi marka araç kullanıyorsunuz.Kaç model
    - Volkswagen Passat Comfortline 2008 Model

2.Motoru kaç, Vites olarak ne tür kullanıyorsunuz?
    - 2.0 TDI 103kW (140HP) CommonRail Motor, 6- Vites DSG Sanziman

3.Ş.i Yakıt- ş.d yakıt nasıldır.Ne tür yakıt kullanıyorsunuz.
    - Sehir ici 6,5 Litre ve Sehir disi 4.8-5.3L, 1 depo (70 Litre) ile Şehir içi 850 km , uzun yolda 1.200 km de ışık yanıyor

4.Performansından memnunmusunuz?
    -Mükemmel bir performanası var hızlanması harika, son hızı 225 km arabada 4 yetişkin full bagaj ile,

5. Malzeme kalitesi olarak memnunmusunuz İşçilik Nasıl?
    - Malzemelerden sonuna kadar memnunum 2007 modelde olan tıkırtı sesleri 2008 modelde giderilmiş 16 ay süreç içinde tıkırtı sesi yok

- Konforu çok güzel , süspansiyonlar sert ancak yol tutuşu harika

7. Frenleri nasıl?
    - Frenler mükemmel

8. Ses yatılımı nasıl?
    - Motor sesi içeri az geliyor , düz asfaltta da lastik sesi duyulmuyor ancak bozuk yolda içeri fazlaca ses geliyor (bozuk yoldan kastım uzun yolculuklarda ziftin üzerine mıcır atılan yollar)

9. yetkili servislerinden memnunmusunuz?bakım masraflarınızı kısa olarak onbin,20bin vb ne kadar ödediniz?
    - Memnunum , 10.000km de bir bakıma gidiyoruz ve yaklaşık olarak 300-350 TL arası veriyoruz

10. En önemlisi Sık karşılaştığınız sorunlar nelerdir?Kaçıncı km bu sıkıntılarla karşılaştınız?
    - Sorun yok

11. Kaç kmdesiniz?Suana kadar karşılaştığınız ciddi probleriniz nelerdir?
    - 30.500 km ve allaha şükür hiç bir sorun yok

12. Fiyat ve kac yıldır aracın sızde oldugu?
    - 72.000 TL içinde Boya koruma, Döşeme koruma, ve bir hediye ile aldık , Şu anda fiyatı 85.000TL

13. Hiç yolda bıraktımı
    - Cok sükür hayir.

14. Bir daha aynısını veya bir üst modelini tercih edermisiniz.
    - Bir imkanım daha olsa 2010 model Passat almak isterdim

04 audi a6 2.7bit quattro
    2-Motoru kaç.
    2700cc v6 250hp
    şehir içi 16-20 litre arası. Şehirdışı 9 ile 11. 140km ile otobanda giderken 11 litre yakıyor.
    memnunum
    Kalite ve işçilik sınıfının ayarında.
    Süspansiyonlar fazla yumuşak. Virajlarda oldukça yatma eğilim gösteriyor ama quattro sayesinde izinden kopmuyor kolay kolay
    Frenleri oldukça iyi. Otomatik vites.
    8-Ses yatılımı nasıl?
    Mükemmel.
    90bin bakımı 1800tl
    Her km çok yakması sıkıntısındayım
    90bin. Ciddi birşey açmadı
    50binlerde imiş.
    13-Hiç yolda bıraktımı
    Hayır
    Hayır

Fiat Palio GO 2005 model

2-Motoru kaç.
    1,2 80 bg

95 benzin. şehir dışı fiks 6 litre. Şehir içi 8.5 civarı

1.2 motor için gayet canlı bir motora sahip.

Go serisinin malzeme kalitesi biraz daha iyi. Torpidonun ışığı, güneşliğin aynası var mesela.

Konfor vs orta şekerli. Yol tutuş 185-65-14 lastiklerden sonra epey düzeldi.

Manuel vites. Grande punto kullanmıştım kıyaslayınca frenler pek iyi değil.

8-Ses yatılımı nasıl?
    sınıfına göre orta.

Sanayide yaptırıyorum. 10 binlik bakımına işçilik dahil 100 lira gitmişti. Yağ, buji, filtreler, polen filtresi vs

Kayda değer bir sıkıntısı yok.

44 bin. ciddi bir problemle karşılamadım.

10 aydır bende. 13 bine almıştım.

13-Hiç yolda bıraktımı
    Geçen sabah aküsü bittiğinden çalışmadı.

Bu fiyat aralığında araç ararsam tercih ederim. Ama nşa da punto evo, i20 gibi araçları tercih ederim.

• Benim modifiyeli alize rüzgarım da bu
    Bütün alize rüzgarı (PASSAT) kullanıcıllarına selamlar
    bütün soruların cevabı:
    10 numara

daha iyisi çıkıncaya kadar bununla idare edeceğim :D

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi

14 soruda kendi arabanızın kısa incelemesi.(OBJEKTİF)217 araç incelendi

• 1-1975 Ford Granada
    2-2000 V6
    3-Ş.içi 100 km 35-40 Ş.dışı 40 lira LPG
    4-Eh işte fena değil.
    5-Zamanına göre çok güzel bir işçilik kalitesi var.
    6-Konfor olarak rahat sayılır (klima ve hidrolik direksiyon olsa baya rahat diyebilirim.)Süspansiyonlar yumuşak.Adeta yola yapışıyor.
    7-Frenleri cüssesine yetecek kuvette.Manuel vites.
    8-Ses yalıtımımı ? O da nedir
    9-Alındığından beri 15.000 çok rahat gitmiştir.Tamircilere.
    10-Maşşallah hiç sorun yok.600.000-700.000 km si vardır. saat gibi Maşallah.Arada hararet sorunu oluyor idi aşırı sıcak havalarda onuda çözdük.
    11-Ben babamdan aracı 650.000'de felan almışımdır.Fazla emeğim yok daha üstünde.
    12-Fiyatını hatırlamıyorum.1976'dan beri araç bizde.
    13-35 senede hiç bırakmadı maşşallah.Bazılarınız inanmayabilir ama titizlik ile baktığımızdan mekanik aksamlarına özellikle karşılığını aldık.
    14-Bir üst modeli.Sierria üretimden kalktı.Sierria nın 1 üst modeli Mondeo.Şahsen 2010 Mondeo alabilecek durumum yok.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.