Şimdi Ara

14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
4
Favori
19.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
249 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 21.240 TL almışım KYK'dan geri ödemesi şu anda 27.664 TL.

Her ay bana ödenen miktarda geri ödeme yapsam devlete, 4 yıl verdiği KYK için 5 yıl aralıksız ödeme yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

• J.MOURINHO kullanıcısına yanıt

Hocam şimdi baktım da o yıl 2 içinde enflasyon yansıtılmaz deniyor.

• devletimize bak okul okumak için kredi veriyor sonra fazlasıyla geri istiyor ki kyk ile yurt ve yol dışında hiçbir lüksün kalmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yanlışlık olmalı
    Aidatları da eklemelisiniz . Toplu ödemede o kadar fark etmez ama KYK çağrı merkezi ile görüşmenizi öneririm.
    Zamanı da dikkate aldığınızda bakış açısı olarak . 24 ay boyunca aldığınız tutar o zaman neler alabilirsiniz kaç asgari ücretti.
    2022 ye geldiğimizde ödeme tutarınız kaç asgari ücret ve neler alabiliyorsunuz :)
    Tutarı KYK çağrı merkezinden teyit edip sonucunu editlerseniz daha bilgilendirici olur anlatılmak isteninin dışında bir durum var yazdıklarınızda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yıl 2007 . üniversite 1. sınıftaydım. burs ve kredi için ortak başvuru yapılıyordu o zaman. şimdilerde işlemler nasıl yürüyor bilemiyorum. neyse burs çıkar mı diye başvuru yapmıştım, her genç gibi :) ancak kredi çıkmıştı, yine her genç gibi :D

o zaman bu kredinin geri nasıl ödeneceğini araştırmıştım ve her yıl tefe/tüfe oranında faiz işletileceğini ve faizli bir şekilde geri ödeneceğini öğrendim. dahası ne zaman ne şekilde ödeme yapılacak net belli değildi ya da ben net bir bilgiye erişememiştim.

korktum bu belirsizlik ve faiz durumundan.çünkü okul bitince hemen işe başlayacağım kesin değildi.askerlik durumları falan da vardı.zaman ne gösterir belli değildi.

sözün kısası o zaman bu krediyi kullanmamıştım. Allah'a şükür çok ihtiyacım da yoktu/olmadı. zar zor da olsa,az parayla da olsa,yarı aç yarı tok da olsa kredisiz,borçsuz üniversitemi bitirdim.tek borçlu olduğum sevgili ailem.

okulum bittikten sonra uzun sancılı zamanlar geçirdim.doğru düzgün iş bulamadım.iyiki kredi falan almamışım dedim kendi kendime.

bu satırları okuyan öğrenci kardeşim varsa mümkünse kredi falan almasın ve okulunu borçsuz bitirmeye uğraşssın.

kardeşim okurken bu krediden kullandı.şimdi okulu bitti ve işsiz geziyor. gss primi de borç yazılıyor yaşı ileri olduğu için. nasıl ödeyecek ne yapacak hiç belli değil.

konu yazarına ve kyk borcu olanlara ödeme kolaylığı diliyorum.

• WmGMD W kullanıcısına yanıt

İýi bari , teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya alıp gezerken çatır çatır yiyip içerken iyi faiz maiz düşünme sonra ama ama ama. Basta bilmiyomuydun bilyodun. Benim zamanımda da beyaz eşyaya endeksliydi.

Para kolay kazanılmıyor ama siz beleşi hiç edin sonra silinsin af gelsin. Sen o gezecegin zamanları unl bitince nasıl is buluruma gerekiyosa kpss masraflarına harcayıp bi isin ucundan tutaydun o da sorun olmıycaktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birisi bu Müslüman hökümete faizin haram ve en büyük günahlardan olduğunu söylesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozbayrak

Askere git bizim gibi

İnanılmaz zekice bir cevap. Şöyle diyeyim 6 ay askere gidersem girecekler:

-6 ay boş eve kira

-kullanılmayan eve yakıt parası

-aidat

ha 6 ay maaşta alamayacağım. Şimdi matematik bilimine dayanarak soruyorum. Sıfır gelirle bunları nasıl ödeyebilirim? Hadi ödedim diyelim, e bunlar bedelliyle aynı miktarda giriyor? O zaman niye bedelliye gitmeyeyim? Evet inanılmaz bir cevap. Bu fikri neden düşünemedim ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 29 Temmuz 2020; 23:47:26 >
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Tamam oranların makul olmadığına hepimiz katılıyoruz ama bu yalandır. Aynı yıl ben de borçlandım ve böyle bir para yok karşımda. Ana para 12k; geri ödeme 17k

• 16 bin küsüre imza atmıştım. Toplamda 18 540 TL aldım, geri ödemem 26 342 TL 14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY! 

• Bi arkadaşımdan biliyorum yıllar oldu kyl borcunu ödeme di maaşı var banka da parası falanda var hiç bir haciz vs uygulanmıyor,bilgilendiriyim dedim.

• sünnetçi34 kullanıcısına yanıt
    9 bini hemen alıp altına nasıl gömdün az salla

• radko kullanıcısına yanıt

ben ilk 2 ayı ödemedim hemen istemezler ya diyerek ziraattan ödemem gereken taksiti,sonra vergi dairesine yönlendirildi borç ve 1 hafta geçmeden direk haciz koyuldu hesaplarıma.. hesaplarda tabiki para yoktu,1 hafta sonra filan aradım vergi dairemi,yapılandırıp taksitlendirdiler 500 500 ödüyorum 7inci taksiti oldu 15 aya böldürmüştüm 14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 30 Temmuz 2020; 2:35:40 >
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt

oha bune..

• aldığım para 7560 TL 21ayda almışım bu parayı, 01/2020de 500TL ödeme ile başladım çünkü hesaplarıma haciz koydular paramda yoktu neyse, 15 aya böldürdüm 9004TL ödeyeceğim geriye faiziyle beraber.

14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY!
  • Korona yüzünden ertelemeleri gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 9 Ağustos 2020; 16:17:32 >
  • 2004 yılında 90 tl ile başladım kyk kredisine 2008 yılında 180tl ile bitidim üniversiteyi.

bu zaman aralığında bu para hep kiraya gitti, yani karı kızla yiyip içip gezmedik zaten bu parayla hiçbir karı kız yanınıza gelmezdi.

devlet yandaşların vergi borcunu siliyor, surilere karşılıksız kendi öğrencisinden 4 kat fazla burs veriyor, pandemi döneminde diğer devletler vatandaşını maddi olarak koruyup kollarken bizimkiler iban veriyor.

lütfen "ben ödedim herkes ödemeli" gibi bencil bir mantık ile düşünmeyin herkesin maddi durumu elvermiyor ödemeye. Emin olun genel bir af çıksa ben ödeyen kişilerin bile parasının geri iade edilmesi fikrini desteklerim yani "ben yandım onlar da yansın" düşüncesi yanlış

kaldı ki çoğu kişi e-haciz ile karşı karşıya. haciz olayı yaşamayan biri durumun ne kadar vahim olduğunu anlayamaz

• radko kullanıcısına yanıt

Ablama belirtilen süreden 3 ay sonra haciz geldi.Gitti yapılandırdı. Öyle gelmiyor felan yok yani. Gözden kaçmıştır belki de :D

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.