Şimdi Ara

14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
4
Favori
19.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
249 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de 16 küsüre imza atmıştım geri ödemem 28 küsür olmuş umarım yedek ast subaylık çıkar vatani görevim, anca böyle ödeyebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gençler siz zamanında kullandınız. Ben de kullandım. Geriye de ödedim. TEFE-TÜFE ilk benim zamanımda olmuştu.

Ödeyin ki sizden sonra gelenlere kaynak olsun.

• astegon kullanıcısına yanıt

Tabii ki ben ödemem demedim zaten takıldığımız nokta aradaki fark. Sebeplerini de az çok biliyoruz bunu eleştiriyoruz. Zenginlerin vergisine kaynak bulunabiliyor onlara diyorlar mı verginizi ödeyin de devlete kaynak olsun?

• 5 bin tl almistim 12 bin felan olmuş hayirdir bu faiz neeee? Ya ekstra faizi siler yada ödemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizde biraz yanlışlık var gibi, 10.710 aldım, ödeyeceğim tutar aşağıda.

14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY!
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt

tamamda doları sen mi yükselttin kardeşim

• edmraver kullanıcısına yanıt

O hususta çok çok haklısın.

Onun çözümü şu anda çok zor. Siyasetin finansmanına bağlanıyor o iş maalesef.

• ergal81 E kullanıcısına yanıt

Keşke almayacak durumumuz olsaydı hocam mecbur aldık.

• 25 sene evvel mesut yılmaz hökümeti kyk geri ödemesini beyazımsı eşya fiyatlarına endekslemişti

üç aylık 150.000 lira aldığım kyk yı meezun olduktan 2 yıl sonra %150 faiziyle geri ödemiştim 14.130 TL aldığım KYK 23.075 olmuş OLEY! 

• Keşke.Herkes gibi 2 3k faiz öderim diye bekliyordum hatta işe başlarsam biriktiririm toplu öderim diyordum ama..

• 33400 diye imza attım 2017de :D mezun olunca bi 70bin bekliyorum.

• Dostlar ben 2013 yılında 15960 tlye imza attım. 2018 yılının yazındada kredim sonlandı ve benim şuan 27558 TL görünüyor. Acaba aldığım para her yıl belli miktarda artış gösterdiği için mi bu kadar miktar oldu yoksa?

• benimde 10 yada 11 bin küsür olarak imzaladığım kyk borcum 2 yıl işssizlik ertelemesiyle 27 bin tl oldu.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kyk-borclari-duzenlensin-onergesine-akp-ve-mhpden-ret-1742851

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Quid -- 28 Temmuz 2020; 15:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

21 bin tlye imza attim 2013 te, bu sene bitti 49 bin cikti.

Edit: yalan diyenler, ben de ayni yil aldim benim su kadar cikti vs diyenler olmus. Ayni yil baslasak bile herkesinki aldigi sureye gore degisiyor, 2013 te basvurdum, ingilizce hazirlik uzerine tip fakultesi okudum, yani 7 yil tabi ilk odeme ocakta, son odeme haziranda oldugu icin 6,5 yil almis oldum. Arkadaslarim da ayni rakama imza attilar onlara da 49 bin tl cikti. Odeme 2022 de basliyor 2029da bitiyor. 300 ila 550 tl arasi kredi aldim 7 yil boyunca. Odemeler de en dusugu 515 en yuksegi 770 tl.

Bankaya gittiginizde 24 ay vade ile 60 ay vadede ayni mi odeme cikiyor sanki. Fotografini bile koydum adam hala yalanci diyor. İftiraci atmak ne kolay olmus.

yalan söylüyorsun

• Okumayın beyler okuyunca da bir cacik olunmuyor.

• Uçuyoruz meaaaşallahhh

• 19 da benim var borç . İş olsa çalışsam da odesem. Ama yok işte. Haciz maciz takılacaz artık. Bir gün bizde haber oluruz. Hayır faizi olmasa gıkım çıkmaz aldım bu parayı ödeyeceğim illa ki. Arabası evi olana burs bize kredi ona da tamamım hadi yoktu akrabamız içeride, bunu normal görmüyorum ama bu işler böyle, okula f10 520i gelen çocuk biri kyk olmak üzere iki yerden burs alıyordu mesela . Ama şu faiz varya şu faiz, bir ülke düşünün öğrencilikten borç harç içine girmeye başlıyorsunuz. Ve hiç bir zaman çıkamıyorsunuz.

• 4410 TL almışım. Şu an geri ödeme 4620 TL gözüküyor.

Benim anlamadığim ödeme 07 2021 de başlıyor , gecikme yok bu 210 TL nerden geldi ? Nasıl öğrenebiliriz

• 21 bin çekmişim ben de 32bin tl geri ödemesi görünüyor. Bunlar normal şeyler arkadaşlar. İnsanlar namaz kılacak yer bulamıyor.. Sultanahmet yetse sıkıntı yok da yetmiyor işte Ayasofyayı falan açmamız lazım. Barolar birlik içinde şu an adamlara söz geçiremiyoruz, birlik oldular mı kendi istedikleri dışında bişey yaptıramıyoruz. Hepsini geçtim Netflix'te ****ler lezbiyenler boy ölçüşüyor, biz de mi öyle olalım? Mahalledeki Mahmut abiye Mahmut abla mı diyelim bundan sonra? kendinize gelin, öyle kyk borcu falan boş işlerle gündemi boşuna meşgul etmeyin. Konu kilit, üye ban

• quote:

Orijinalden alıntı: WSniper10

4410 TL almışım. Şu an geri ödeme 4620 TL gözüküyor.

Benim anlamadığim ödeme 07 2021 de başlıyor , gecikme yok bu 210 TL nerden geldi ? Nasıl öğrenebiliriz

gecikme ile alakası yok, üfe ye göre borcun artıyor...

yani okulu bitirince faiz binmiyor, faiz aldığından itibaren devreye giriyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.