Şimdi Ara

1380 TL vs 1500 TL Oyun Bilgisayarı 2017

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gece vakti işsizlik kaçamaklarını seviyorum, geçtim bilgisayarın başına gelişine dizdim. Fiyatlar konusunda iyi çalışılırsa ufak rakamlar daha düşebilir, sizin performansınıza kalmış bir durum. Ayrıca tek bir siteden gelişigüzel topladım, ayrı ayrı alınsa gene daha hesaplı gelecek. Eleştiride bulunabilirsiniz ancak yineliyorum pek uğraşmadım, aklıma ne gelirse ekledim. Hiç bilgisi olmayan birileri için en azından işe yarayacaktır, ben de bu sayede paranızın çöpe gitmemesine az da olsa mani olmuş olacağım.

İki kemik sistem var, biri Intel G4560'lı diğeri ise AMD Athlon X4 845'li; anakart, RAM ve işlemci değişikliği ile iki farklı sistem. Bu bütçelerde, marka prensibi geri planda olmalı, ben de farkındayım bunun ama vaziyet bu ne yapalım artık.

Intel G4560

Athlon X4 845

Bana kalırsa G4560'lı sistem daha genç ve yakışıklı duruyor, DDR4 platformuna şimdi geçer keyfime bakardım, FM2+ platformu Allah'a emanet zaten. Yalnız, şunu da unutmayalım; G4560'lı sistemle bu bütçeyle dengeli gitmek isteyen biri FM2+ platformuna kafa atar ama çok da ileriye gidemez, AMD çıkar Athlon 9xx serisi akıtır Athlon bilmem kaçıncı yılı şerefine, aman yerden toplarlar. Malum, Intel'de fiyatlar belli, i3'e kayarken kaydığınızı hissetmezsiniz bile. Neyse Allah'tan ikinci el var, ona da vergiyi dayayacaklar az kaldı, bir o kaldı ters gitmeyen.

• Athlonu sil bence hocam. Hiç kafaları zehirleme

Rx 460 yerine gtx 1050 alinmali. 500 tlnin altinda satılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Athlonu sil bence hocam. Hiç kafaları zehirleme

Rx 460 yerine gtx 1050 alinmali. 500 tlnin altinda satılıyor.

175 liralık bir işlemci için oldukça makul bence, oyun için gayet yeterli. En ucuz sistem olacağı için RX 460 koydum, arada 50-100 lira oynuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    Biri 175 diğeri 239 lira. Hiç gerek yok 60 lira için eski teknoloji yi almaya

• quote:

Biri 175 diğeri 239 lira. Hiç gerek yok 60 lira için eski teknoloji yi almaya

FM2+ platformunda sürpriz yapabilir diyorum, G4560'la kala kalırsın. Yukarıda seninle aynı fikirde olduğumu yazdım. Ama AMD'yi yoklayıp şansını denemek isteyen olur. Konu içindeki yazıyı bütünüyle okursan demek istediğimi anlarsın.

• fm+ soketin en iyi işlemcisi x4 880k bile g4560ı geçemiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=RTjNgNVfQWg

Bu da x4 860k testleri
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-j92ulh108

Bu arada sizin önerdiğiniz x4 845k bu iki işlemciden de düşük , ekran kartına da darboğaz yapacaktır. Siz de g4560 lı sistemin daha mantıklı olduğunu belirtmişsiniz zaten, bence de athlonu hiç karıştırmayın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

fm+ soketin en iyi işlemcisi x4 880k bile g4560ı geçemiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=RTjNgNVfQWg

Bu da x4 860k testleri
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-j92ulh108

Bu arada sizin önerdiğiniz x4 845k bu iki işlemciden de düşük , ekran kartına da darboğaz yapacaktır. Siz de g4560 lı sistemin daha mantıklı olduğunu belirtmişsiniz zaten, bence de athlonu hiç karıştırmayın :)

Buna kimsenin itirazı yoktur sanırım ancak son cümlelerimde G4560 sisteminin bütçe dengesi açısından sınırları pek aşamayacağından bahsettim. AMD gider FM2+'ya işlemci çıkarır, anakart üreticisi de BIOS update yaparsa Athlon ya da benzeri bir işlemciyle yeni nesil APU'lar bu bütçenin ipini kesmeyecektir. G4560 sisteminden i3'e geçsen ne olur geçmesen ne olur, i5 ve üzeri bütçesi olan G4560'a hiç bulaşmaz. Ha, mevcut randımanda G4560 konusunda herkes aynı fikirdedir, bayağı önde.

Tahminlerle insanlari yanlis yonlendirmeyin amdnin cikartacagindan nerden biliyorsunuz adam butce biriktirir i 5 e gecer fm2 de neye gececek biraz mantik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

Tahminlerle insanlari yanlis yonlendirmeyin amdnin cikartacagindan nerden biliyorsunuz adam butce biriktirir i 5 e gecer fm2 de neye gececek biraz mantik.

Yönlendirmek değil, kendi tahminim, kimseye "bunu yapmalısın" demedim. Keşke biraz okusak, aynı fikirde olduğumuzu ama bazı noktalarda kişisel öngörüde bulunduğumuzu görsek... Net cümleler de kullanmadım, yanlış mı anlaşılıyorum bilmiyorum. Burada hayal etmek yasak herhalde, oysa en büyük eksiğimiz bu.

G4560'lı sisteme bel bağlayan gidip de elindeki işlemcinin 4 katı fiyatına i5 alamaz, tut ki aldı, aynı nesilde ne kadar fark olacak bazı konularda? Ayrıca, ekran kartı, PSU ve anakart da değişmek zorunda kalacak, ee hani düşük bütçe? Hesaplı ve bütçeye uygun sistem nerede? Para biriktirirmiş, herkes parasında değil, performansına göre fiyat arayışında. Eğer böyle düşünürsen ne kadar anlamsız düşünceler içinde olduğunu anlarsın.

G4560la nereye kala kalıyor. Paran varsa at pentiumu tak i7 7700'ü.

Amd den pek umitlenmeyin. Yeni nesile deli gibi anakartlar çıkıyorken ayağına sikmaz adamlar.

• quote:

G4560la nereye kala kalıyor. Paran varsa at pentiumu tak i7 7700'ü.

Amd den pek umitlenmeyin. Yeni nesile deli gibi anakartlar çıkıyorken ayağına sikmaz adamlar.

Sen niye i3 6100 aldın, onu yaz istersen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 16 Mayıs 2017; 9:51:16 >
    Ben alirken 7. Nesil daha cikmamisti ve param buna yetiyordu.

• hangi siteden aldınız bu fiyatları? rx460'ı hiç bir yerde 400 liraya (kdv dahil) bulamadım
  • quote:

fm+ soketin en iyi işlemcisi x4 880k bile g4560ı geçemiyorhttps://www.youtube.com/watch?v=RTjNgNVfQWg

Bu da x4 860k testlerihttps://www.youtube.com/watch?v=Q-j92ulh108

adam ne güzel konu açmış tutmuş baltalamışsın her zaman ki gibi. ne tür psikolojik rahatsızlığın var bilemiyorum ama
    1.380 tl lik sistem öneriliyor sen tutup 1500 tl lik ekran kartlı video atıyorsun :S o işlemcileri alan zaten mantıklıysa hiçbir zaman tutupta gtx 1060 takmazlar =)
    kasanın hepsinden pahalı bir ekran kartı =)

senin buradaki görevin konu açan arkadaşları eleştirmek değil. onlara saygı duymak!
    neutumn kardeşim güzel öneride bulunmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer_harun -- 19 Mayıs 2017; 13:45:57 >

• neutumn kardeşim güzel öneride bulunmuşsun. şu doların en pahalı olduğu zamanda ülkede kriz varken bile 1.380 tl'ye oyunları medium highte oynatacak sistem tavsiyesi yapmışsın tebrik ederim =)

ayrıca bilen bilir, şu vazgeçilmeyen phenom2 x4 ler şuanda sahibinden de 1500-2000 tl lere satılıyor,,, amd athlon 2x4 845 işlemci phenom2 den daha iyidir. ve de daha az enerji tüketimine sahip.

ayrıca g4560 li sistemde iyi olmuş.
    bence bu konu başta kalmadı =)

iyi forumlar neutumn kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer_harun -- 19 Mayıs 2017; 13:48:56 >
  • https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-gaming-pc-canavar-650ti-439701143/detay
    adam 1500 tl'ye çöp satıyor kullanılmış...

ama burada neutumn hocanızın 1.380 tl lik sıfır sistemi duruyor kim almaz bunu ?
    serhdemir bence almaz =) yenilikçi ama =) burdada muhalif olmuş =) bir yandan rx580 lerin 3 fps'sini savunan serhdemir, muhalefet olsun diye 2. el garantisiz sistemi seçecektir =)
  • Harun kardeş , dinlenme zamanın geldi artık ;)
  • mert6385 kullanıcısına yanıt
    Reklam yapmış gibi görünmek istemediğim için özel mesaj ile cevaplayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer_harun

neutumn kardeşim güzel öneride bulunmuşsun. şu doların en pahalı olduğu zamanda ülkede kriz varken bile 1.380 tl'ye oyunları medium highte oynatacak sistem tavsiyesi yapmışsın tebrik ederim =)

ayrıca bilen bilir, şu vazgeçilmeyen phenom2 x4 ler şuanda sahibinden de 1500-2000 tl lere satılıyor,,, amd athlon 2x4 845 işlemci phenom2 den daha iyidir. ve de daha az enerji tüketimine sahip.

ayrıca g4560 li sistemde iyi olmuş.
    bence bu konu başta kalmadı =)

iyi forumlar neutumn kardeşim.

İyi dileklerin için teşekkür ederim, aslında iyi araştırılırsa ihtiyaca göre müthiş bir fiyat/performans sistemleri ortaya çıkıyor, bir nebze insanların paralarını çöpe atmasına mani olmuşsak ne mutlu bize.

Yeri gelmişken birkaç şey daha yazayım; sistemi geceleyin boş olduğumda öyle 5-10 dakikada topladım, üzerinde durduğum söylenemez, üstelik aynı siteden toplanmış bir sistem. Burada değindiğim mevzu, parçaların en ucuzunu araştırarak farklı sitelerden almanın fiyatı biraz daha düşereceğidir ama kemik miktar bu seyirlerde olacaktır. Anakartın fiyatı, topladığım sitede 170 lira civarlarında iken GG ve benzeri sitelerde 130-140 liralarda satılıyordu, diğer ürünler için de her ne kadar topladığım siteden genel anlamda çok ucuz olmasa da fırsatlarla daha uyguna yakalanabilir. Yani, 1380 lirayı geçmez ama onun daha altına da düşebilir.

Ekran kartı o gece 400 lira ike şu an 416 lira civarında, yer yer oynuyor, dikkatle takip edip işi bitirmek gerek.

• quote:

Harun kardeş , dinlenme zamanın geldi artık ;)

evladım burdada kardeş mardeş diyip maklubecilere dönmüşsün =)
    ammada alaca bulaca adamsın yahu :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.