Şimdi Ara

1300 tl'ye kadar telefon tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baktığım kadarıyla kabaca gm5 plus, vibe p1, honor 7, iphone 5s, mi4 lte, g3, g4 var. Detaylara bakacak olursak:

1-Gm5 plus: Antutu puanı: 45.000 Tr garantili, ısınma sorunundan şikayetler var. snapdragon 617, 3 gb ram, cat 7 modem, kamera kötü deniyor, 2 yıl güncelleme, şarj ortalama 1 gün. Fiyat 920 tl

2-Vibe p1: Antutu puanı 36315. Tr garantili, batarya 5000 mah. Snapdragon 615, 2 gb ram, kamera kötü, cat 4 modem, parmak izi okuyucu var. Fiyat 1100 tl

3-Honor 7: Antutu puanı 53.300. Tr garantili, batarya 1 günü zor çıkarıyor denmiş. Kirin 935 işlemci, 3 gb ram, kamerası iddialı ama 4k çekim yok, cat 6 modem. Gsmarena gpu'su çok zayıf demiş. Fiyat 1200 tl

4-İphone 5s: Antutu puanı 61412. Tr garantili, batarya yarım gün kullanan arkadaşlarda. Apple A7 işlemci (iphone 6 ile çok az fark var.) Parmak izi okuyucu, cat 3 modem wifi ac desteği yok. Ekran küçük ama akıcı. 16 gb sd kart desteği yok. Yılda 1 modelin güncellemesinin kesileceğini varsayarsak 2 yıl daha güncelleme alır. Fiyat 1299 tl

5-Lg g3: Antutu puanı 51205. İthalatçı garantili, batarya 3000 mah ama 2k ekran var. Snapdragon 801, 3 gb ram. İyi kamera performansı. cat 4 modem. Fiyat 1039 tl.

6-Lg g4: Antutu puanı 67096. İthalatçı garantili. Kronik sorunlardan bahsedilmiş ama çevremde karşılaşan olmadı şimdiye kadar. Snapdragon 808 3 gb ram akıcı arayüz. Kamera çok iyi, cat 6 modem batarya 1 günü zor çıkarır. Fiyat 1250 tl.

7-mi 4 lte: Antutu puanı 49565. İthalatçı garantili. Bir zamanlar efsane idi :) 3 gb ram'i 2'ye düşürmüşler cat 4 modem ekleyip lte olarak satılıyor. Fiyatı rakipsiz 768 tl. Snapdragon 801, 4k video çekimi, yazılım desteği artıları. 16 gb model ve sd kart desteği yok.

Tüm antutu'ların v6.1.4 olmasına özen gösterdim sadece 5s v6.1, vibe p1 6.0.1 yazıyordu. Oyun oynamam telefonda internette çok geziniyorum güncelleme desteği çok önemli değil hızlı ve akıcı olsun şarjı günü çıkarsın yeter. Bir de ses kalitesi çok önemli. 3 yıldır discovery kullanıyorum gidgat rom vs. performans bir şekilde hallediliyor da konuşurken duyamıyorum karşı tarafı. Hele kalabalıktaysam hoparlör açıp anca iletişim kurabiliyorum. Gm 5 plus düşünüyordum ama performansı nasıldır 617'nin bilmiyorum. Performansı, kamerası, malzeme kalitesi, konuşurken ses netliği 3 senelik mi4'ten, 5s'ten lg g3'ten zayıf olacaksa 2016 model sıfır telefon alıp 6 ay sonra çöp olmasından korkuyorum. Tavsiyeleriniz neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 17 Temmuz 2016; 15:28:55 >

• Kamerası kötü falan değil. Kamerası neye göre kime göre kötü? 1000 tl lik bir telefon için gayet güzel ön ve arka kamerası var. Honor 7 nin arka kamerasından 1 tık kötüdür oda 1 tık ön kamerası ise çok çok iyidir...
    BEnde iki tane gm5 var ikisindede ısınma yada şarj sorunu yok. Cok agır oyunları oynadıgınızda kamera cevresi hissedilir şekilde ıısnıyor. Temmuz güncellemesi ise ısı dah da aşalara cekildi şarj süresi ise uzatıldı.. Açıl söylemek egrekirse sürekli oyun oynayan adam bu telefona ısınıyor ve şarjı az gdiyor der normal, Oyun oynamıyorum demişssiniz sizin işinizi çok rahat görür. Diğer yandan ahize sesini kısıyorum son seste bile kullanamıyorum sesi gayet yüksek ve başarılı...

Discovery bende kullandım onu anneve verdim buna geçtim. bu telefona geçince discovery oyuncak gibi kalıyor. Eşşekten inip uçağa biniyorsunnuz resmen...

Diğer telefonlarla kıyaslayıp orası kötü burası böyle demeye gerek yok siz zaten özelliklerini kıyaslamıssınızdır. BEn kendi kullandıgım cihaz hakkında sorunuz olursa cevaplarım

• İphone 5s. İos bir başka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G4 en mantıklısı GM kullandım hiçbir şekilde malzeme kalitesi beni memnun etmedi.Fakir iphoneu görüntüsü var gm5 de.Paran iyisine yetmemiş de gm5 almışsın gibi.
  • Ben de gm5 ile lenovo vibe p1 arasında kaldım ..
  • g4 yada vibe p1 arasından biri seçilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Kamerası kötü falan değil. Kamerası neye göre kime göre kötü? 1000 tl lik bir telefon için gayet güzel ön ve arka kamerası var. Honor 7 nin arka kamerasından 1 tık kötüdür oda 1 tık ön kamerası ise çok çok iyidir...
    BEnde iki tane gm5 var ikisindede ısınma yada şarj sorunu yok. Cok agır oyunları oynadıgınızda kamera cevresi hissedilir şekilde ıısnıyor. Temmuz güncellemesi ise ısı dah da aşalara cekildi şarj süresi ise uzatıldı.. Açıl söylemek egrekirse sürekli oyun oynayan adam bu telefona ısınıyor ve şarjı az gdiyor der normal, Oyun oynamıyorum demişssiniz sizin işinizi çok rahat görür. Diğer yandan ahize sesini kısıyorum son seste bile kullanamıyorum sesi gayet yüksek ve başarılı...

Discovery bende kullandım onu anneve verdim buna geçtim. bu telefona geçince discovery oyuncak gibi kalıyor. Eşşekten inip uçağa biniyorsunnuz resmen...

Diğer telefonlarla kıyaslayıp orası kötü burası böyle demeye gerek yok siz zaten özelliklerini kıyaslamıssınızdır. BEn kendi kullandıgım cihaz hakkında sorunuz olursa cevaplarım

çok merak ediyorum , general mobile size reklam parası mı ödüyor? Dikkat ettim, her tavsiye konusunda kayıtsız şartsız gm 5 plus öneriyorsunuz, öve öve bitiremiyorsunuz. Kameraları gayet kötü yeni çıkan bir telefon için özellikle bu kadar övülecek ne var diye gidip bakıyım dedim. özellikle selfie kamerasına iki senelik iphone 6 ımdan çok daha kötü. Bence fanboyluğu biraz kenara bırakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

G4 en mantıklısı GM kullandım hiçbir şekilde malzeme kalitesi beni memnun etmedi.Fakir iphoneu görüntüsü var gm5 de.Paran iyisine yetmemiş de gm5 almışsın gibi.

katılıyorum bende gm5 plus güzel telefon kimse inkar edemez eksikleri olabilir ama çok kalitesiz duruyor. g4 tavsiyemdir benimde. yada xiaomi mi5 e de bakabilirsiniz.
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bu konusmanızı cahilliğiize veriyorum. Iphone 6 ile gm 5 i kıyaslıyacak seviyede bilgisisizsiniz belliki... suanda bile fiyat olarak GM5 in 2 katından fazla olan bircihazla bunu kıyaslamak nasıl bir cahilliğin örneğidir bilemiyorum...

KEndimkullanıyorumve bu fiyattaki telefonlar arasında Fiyat/ performans acısından önde gördüğüm için öneriyorum. işi kolayını bulmuşssunuz konu üzerinde yeterli seviyede bilginiz olmadıgı için işin kolayı karsıdakini yaftalayıp geçmek... KEşke gm bana para verse aksine ben 2binlira verip almışımtelefonu...

Siz telefonu kullanmdan ne oldugundan haberiniz bile olmadan kötülerken para lmış olmuyorsunuzda ben kullandıgım telefonu önerincemi para almış oluyorumcahillik dizboyu... hiçbir bilgi yok veri yok Iphone 6 ile kamerakıyaslayıp kamera kötü diyecahilce konsuyorsunuz...

Fiyat segmentindekameraları olducaiyidir özellikle önkamerası... Ama neden se bu Iphone kullanların alayı 1300 liralık telefon tavsiyesinde gelir cahil cahil konsur sonra ıphone 6 ile kıyas yapar. G4 diye önerdiğiniz teledonun forum konusuna girin bakın kullanıcıların nasıl sorunlar yaşadıgını görün sonra önerin...

KAlitesiz duruyormus ben gerçekten bu telefonu gördüğünüzden şüpheliyim Bundan sonradasizin gibi birine cevap verme gereği duymuyorm cevap verilecek seviydeşeyler yazmıyorsunuz çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Öncelikle bu konusmanızı cahilliğiize veriyorum. Iphone 6 ile gm 5 i kıyaslıyacak seviyede bilgisisizsiniz belliki... suanda bile fiyat olarak GM5 in 2 katından fazla olan bircihazla bunu kıyaslamak nasıl bir cahilliğin örneğidir bilemiyorum...

KEndimkullanıyorumve bu fiyattaki telefonlar arasında Fiyat/ performans acısından önde gördüğüm için öneriyorum. işi kolayını bulmuşssunuz konu üzerinde yeterli seviyede bilginiz olmadıgı için işin kolayı karsıdakini yaftalayıp geçmek... KEşke gm bana para verse aksine ben 2binlira verip almışımtelefonu...

Siz telefonu kullanmdan ne oldugundan haberiniz bile olmadan kötülerken para lmış olmuyorsunuzda ben kullandıgım telefonu önerincemi para almış oluyorumcahillik dizboyu... hiçbir bilgi yok veri yok Iphone 6 ile kamerakıyaslayıp kamera kötü diyecahilce konsuyorsunuz...

Fiyat segmentindekameraları olducaiyidir özellikle önkamerası... Ama neden se bu Iphone kullanların alayı 1300 liralık telefon tavsiyesinde gelir cahil cahil konsur sonra ıphone 6 ile kıyas yapar. G4 diye önerdiğiniz teledonun forum konusuna girin bakın kullanıcıların nasıl sorunlar yaşadıgını görün sonra önerin...

KAlitesiz duruyormus ben gerçekten bu telefonu gördüğünüzden şüpheliyim Bundan sonradasizin gibi birine cevap verme gereği duymuyorm cevap verilecek seviydeşeyler yazmıyorsunuz çünkü

bencede cevap vermeyin siz bana. profilinize giren biri son mesajlarınızdan fanboyluk yaptığınızı gayet net anlar. Benim mesajlarımı da okuyabilirsiniz. iphone 6 yı kimseye tavsiye etmiş miyim görürsünüz.

• 1500 tl de bütçem var benimde. bende benzer telefonlar düşünüyorum konuyu takibe aldım. söylediğiniz rakamdan fiyatı bir tık üstte kalan telefonlar ile ekstra bir tavsiyeniz olursa lütfen beni de haberdar edin
  • 5s al geç, birtane powerbqnk atarsın çantaya kullanmadığında şarj edersin olur biter

• G4. 3 yakınım kullanıyor. Çok çok çok memnunlar.
  • g4 alıp başına iş açma hocam. Servislik olma ihtimalin %90 olan bir telefon.
  • lg g3ü çıkar beencee hocam oradan 1300 veereebiliyorsan lg g4 daha iyi lg g3ten

NOT: Ben de kararsızım bu fiyat bandında ne alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastermind33

lg g3ü çıkar beencee hocam oradan 1300 veereebiliyorsan lg g4 daha iyi lg g3ten

g4 güzel telefonda sıkıntıları varmış diyor herkes çevremde kullananların hiçbirinde bi sıkıntı yaşanmamış ama kronik sorunları var anlaşılan bu kadar kişi şikayet ettiyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

quote:

g4 güzel telefonda sıkıntıları varmış diyor herkes çevremde kullananların hiçbirinde bi sıkıntı yaşanmamış ama kronik sorunları var anlaşılan bu kadar kişi şikayet ettiyse

hocam sorundur bu servise verirsin düzeltirler her telefonda olabilen şeyler araştırsan iphonelarda da benzer sorunlarla karşılan yüzlerce insan vardır. olay sen telefonu aldıktan sonra sorun çıksa bile hallederim servis ile diyebiliyor musun yerinde olsam ithalatçı garantili değil lg türkiye garantili alırım. böylece o korktuğun sorundan korkmana gerek kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: piri reis

quote:

quote:

hocam sorundur bu servise verirsin düzeltirler her telefonda olabilen şeyler araştırsan iphonelarda da benzer sorunlarla karşılan yüzlerce insan vardır. olay sen telefonu aldıktan sonra sorun çıksa bile hallederim servis ile diyebiliyor musun yerinde olsam ithalatçı garantili değil lg türkiye garantili alırım. böylece o korktuğun sorundan korkmana gerek kalmaz

Durum öyle değil işte bu telefon fabrika çıkışı 2 tane ciddi kronik problemle geliyor. Ve basit problemler değil bir tanesi telefonunuzun kapanıp bir daha açılmamasına neden oluyor bknz. bootloop. İphone'larda bu kadar yaygın ve ciddi kronik problem duymadım. Hem olsa bile götürüyorsun telefonu adamlar 5 dk sonra yenisini veriyorlar.

LG'de servisle halledemiyorsunuz öyle kolay kolay. Benim g4'üm TR garantili ve serviste. Tam 15 haziran'da servise verdim hala telefondan ses yok. Serviste pide kuyruğu gibi sıra var. Ne yedek parça var ne de yeni cihaz.
    Yasal süre çoktan doldu yasal haklarımı kullanacağım.

Bu yüzden insanlara g4 önermeyin lütfen. Abarttığımı düşünen g4 anakonuyu okusun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 18 Temmuz 2016; 21:55:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

quote:

quote:

quote:

Durum öyle değil işte bu telefon fabrika çıkışı 2 tane ciddi kronik problemle geliyor. Ve basit problemler değil bir tanesi telefonunuzun kapanıp bir daha açılmamasına neden oluyor bknz. bootloop. İphone'larda bu kadar yaygın ve ciddi kronik problem duymadım. Hem olsa bile götürüyorsun telefonu adamlar 5 dk sonra yenisini veriyorlar.

LG'de servisle halledemiyorsunuz öyle kolay kolay. Benim g4'üm TR garantili ve serviste. Tam 15 haziran'da servise verdim hala telefondan ses yok. Serviste pide kuyruğu gibi sıra var. Ne yedek parça var ne de yeni cihaz.

Bu yüzden insanlara g4 önermeyin lütfen. Abarttığımı düşünen g4 anakonuyu okusun...

ben bir öneride bulunmadım genel konuştum söylediğiniz şey samsungda da var lgde de diğer markalarda da evet iphone bunların çoğundan daha iyi ama bu söylediğiniz şirketin genel adı kadar bölgedeki çalışanlar ile de ilgili kız arkadaşım aynı htc telefonu bir kere istanbulda bir kere de izmirde servise verdi istanbulda kabir azabı çekerken izmirde 1 haftada sorunsuz geri aldı. bu telefon kesin böyledir şu telefon kutusundan bozuk çıkıyor demek yanlış örn:ben 3 senedir ip 4s kullanıyorum kronik sorunu orta tuşun bir süre sonra bozulması 3 kere servise her seferinde bozuldu tekrardan. bende telefon değiştirmeyi planlayan biriyim araştırıyorum bu yüzden bu kadar karamsar olmanın yanlış olduğunu düşünüyorum g4ü çıktığı gün alıp sorunsuz kullanan arkadaşım fazlası ile tavsiye etmekte bana cihazı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

quote:

quote:

quote:

ben bir öneride bulunmadım genel konuştum söylediğiniz şey samsungda da var lgde de diğer markalarda da evet iphone bunların çoğundan daha iyi ama bu söylediğiniz şirketin genel adı kadar bölgedeki çalışanlar ile de ilgili kız arkadaşım aynı htc telefonu bir kere istanbulda bir kere de izmirde servise verdi istanbulda kabir azabı çekerken izmirde 1 haftada sorunsuz geri aldı. bu telefon kesin böyledir şu telefon kutusundan bozuk çıkıyor demek yanlış örn:ben 3 senedir ip 4s kullanıyorum kronik sorunu orta tuşun bir süre sonra bozulması 3 kere servise her seferinde bozuldu tekrardan. bende telefon değiştirmeyi planlayan biriyim araştırıyorum bu yüzden bu kadar karamsar olmanın yanlış olduğunu düşünüyorum g4ü çıktığı gün alıp sorunsuz kullanan arkadaşım fazlası ile tavsiye etmekte bana cihazı

Bundan bir ay önce sorsaydınız ben de size tavsiye ederdim fiyatına göre performansı muazzam. Çünkü başıma bootloop problemi gelmemişti, çünkü bu kadar yaygın ve ciddi bir sorun olduğunu bilmiyordum. Bir gün telefonum kapandı ve ben de araştırmaya başladım. 1 aydır forumu okuyorum her gün insanlar telefonum bootloop oldu diyor, ekşi sözlük, şikayet var, yabancı kaynaklar vs. Herkesin telefonu dökülüyor. Resmi, paralel ithalat farketmez hızlı çözüm alan pek fazla yok. Lg nin umrunda değil müşteri memnuniyeti falan... Durumun farkında olan kullanıcılar benim telefonum ne zaman bozulacak acaba diyor...

Bu bootloop denilen sorunu araştırdığınız takdirde telefonu aldığınız zaman belli olmayan, üzerinden biraz zaman geçince ortaya çıkan bir problem. Kimi 6 ay kullanınca yaşıyor kimi de 10 ay. O yüzden bu telefonu alan insan büyük risk alıyor, lütfen uzak durun. Tekrar ediyorum abarttığımı düşünen yukarıda yazdığım kaynakları okusun...

Bonus olarak ikinci kronik problemi olan ghost screen meselesini de araştırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 18 Temmuz 2016; 22:40:29 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.