Şimdi Ara

1300 tl ye bu sistem olurmu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
1.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu yüzden şaka gibi olduğunu çıkardım. OC yapmadan tamamen çöp olan bir işlemciyle arkadaşımızın asus h81 anakartla nasıl OC yapmasını bekleyebiliriz. Altına Z97 anakartla revize etmen lazım deseydin bende g3258 derdim. Ama bu anakartla OC filen yapamaz.
  • Arkadaşlar soğutmanıza anakartınıza PSU' nuza güvenmiyorsanız veya bunu nasıl yapamayacğınızı bilmiyorsanız OC işine girmeyin. OC yi kolaylaştıran programlar olsa bile, ısıları çok yakından takip etmeniz lazımş. Ya da bir uzmanına sorun o şekilde yapın. Hele 5-10 FPS' nin delisi değilseniz, daha dengeli ve çarpan kilitsiz 4x işlemcilerle çok kararlı oyun deneyimleri yaşarsınız.
  • Ayrıca GPU seçimi geçrçekten yanlış, arkadaşın önerdiği r9 270 daha iyi bir seçim olacaktır. bütçene biraz daha ekle.
  • grekko23 kullanıcısına yanıt
    Pentium g3258 ve fiyatı 180 tl civarı olan h81m-c anakart ile oc yapılabilir.Ama hala yorumlarımda i3 ün g3258 ile performansını kıyaslamadım bütçesine uygun işlemci ve ekran kartı önerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhndmr44 kullanıcısına yanıt
    ben h81le oc yapamayacağı kanaatindeyim. Veya yapsa bile orta vadede karta zarar gelecektir.
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    :) Herkes birbirinden güzel sistem söylüyor ama amd sevmiyorum açıkcası çok ısınıyor hardisk tede zaten 50 gb dolduramadım suana kadar
  • Beyler düşündüm taşındım oyun için teog sınavını yakmıyacam zaten abim iyi bir lise tutturursam bana en az 2gb 256 g bit bir ekran kartı alıcak yani bütçem gine 1300 tl olcak intel hd ekran kartı olan bir işlemciyle idare edicem uzun lafın kısası ekran kartı istemiyorum :(

Bu arada OC yapmak ne demektir ?
  • Sen bilirsin ben karışmam da amd ısınıyor iftirası tamamen yalan onu söyleyeyim. Fx 6100 kullanıyorum üstelik anakartım beta bios ile destekliyor fx 6100'ü (asus m4a89gtd pro /usb3). Boşta sıcaklık böyle:
     1300 tl ye bu sistem olurmu ?
    İlerde işlemciyi yükseltmek istiyorsan intel düşünebilirsin.
    Haklısın bencede zaten bir oyun acsam en fazla 40 50 dereceye çıkar ayrıca teog bitince bu kartı alcam
    http://www.sinerji.gen.tr/asus-vga-r9270x-dc2t-4-gb-256bit-gddr5-16x-pmu54452
  • TEOG bitince dediğin sanırım seneye nisan ayında bitiyor. O zamana kadar 270x kalmaz ki Daha yeni bir ekran kartı alırsın. Onu da o zaman düşünürsün boşver sınavına odaklan. Benden sana abi tavsiyesi şimdi sistem bile toplama. Seneye yeni işlemciler yeni teknolojiler de çıkar. Hem sınavın bitmiş olur yazın kafan rahat toplarsın.
    1000 liraya kadar ekran kartı alabilirim abi dediğin gibi sınava odaklancam yarından çalışmaya başlıyacam pc de ödevler için alıcam 15 günlük tatil için intel hd ekran kartı olan bir pc toplamaya çalışıyorum şuasn ekran kartsız
  • O ekran kartını alma sapphire r9 390 nitro 8gb modelini al alabiliyorsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atilla_EA -- 2 Temmuz 2015; 0:33:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atilla_EA kullanıcısına yanıt
    Abi bütçemi fazlasıyla aşıyor o Ayrıca güç kaynağı filanda ona yetermi bilmiyorum
  • emiroz231 E kullanıcısına yanıt
    Ozaman r9 380 4gb modelini alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atilla_EA -- 2 Temmuz 2015; 0:56:44 >
    Bak o olur işte ama güzelmi bu ekran kartı
  • Güzel bende r7 370 modelini alicam malum bütçe sıkıntılı

Dolar arttıkça dahada pahalanıcak :(
  • emiroz231 E kullanıcısına yanıt
    Onun için yarın gidip alicam

• Dostum selam sana tavsiyem kafan ağrımaması için biraz daha çıtayı yükselt derim sürekli pc topluyabilen kişi değilsen bikere olsun tam olsun diyorsan 300-400 tl daha çık derim. Seçtiğin Harddisk wd nin purple güvenlik kamerası için genelde seçilir ve okuma yazma oranı wd blue göre %25 düşüktür yanlış bir seçim olmuş ekran kartını da biraz zorlayım r7 265x alırsan güzel bir sistem oturtmuş olursun şimdiden hayırlı olsun. Sadece güç kaynağı koymuşsun onun yerine ben xigmatek 500w kasa koydum soğutma sistemi sağlam olan fp ürünü bir kasa

Fiyat : 1670 tl dir

1300 tl ye bu sistem olurmu ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.