Şimdi Ara

1300 lira maksimum 1500 liralık oyun bilgisayarı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    970A-UD3 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
    190 TL

AMD
    FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
    297 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    139 TL

COOLER MASTER
    RC-K380 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    223 TL

SEAGATE
    3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk
    122 TL

SAPPHIRE
    HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
    533 TL

Toplam : 1504 TL.

Bu fiyata en iyi F/P budur diyorum aksini iddia eden kanıtlasın.

Buyrun ben sürekli araştırıyorum benim önerilerimi rahatlıkla dinleyebilirsin ben önerdiğim her parçayı mutlaka araştırmışımdır
    veya kullanmışımdır uyumu stabilitesi vs.. bu sistem her türlü işini görür.Günümüz oyunları en yüksek ayarda donmadan oynarsın masaüstü işlemlerinide donmadan yaparsın.
    Her açıdan seni mutlu edecek bir sistemdir. Bir sorun oldumu çekinmeden sorabilirsin istediğinede sordurabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 17 Mart 2013; 2:38:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Orijinalden alıntı: jorge

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PowerColor'un o modeli 7850 ile 7870 arası bir üründür.. Yani model ismi 7850, ancak yükseltilmiş işlemci ve bellek hızlarıyla 7870 performansı veren bir karttır.. Ben olsam benim önerdiğim kartı tercih ederdim.. Yine de sen bilirsin..

hiç anlamam ki donanımdan. araştırma ve tavsiye üstüne alacağım
    anlamayınca da hangisi daha iyi daha performanslıdır bilemiyorum

Araştırmana gerek yok, bana güvenebilirsin.. Sağlam adamımdır.. Donanımdan da oldukça iyi anlarım.. Kimseye kendime almayacağım bir ürünü afedersin kakalamam.. Bundan ne çıkarım ya da karım olacak ki.. Neyse.. Ben MSI al pişman olmazsın, hatta kalitesine kefilim diyorum.. PowerColor için aynı şeyi söyleyemem..

güvenmeme değil olay sadece hangisi daha iyidir bilemediğim için tereddüt ediyorum

güvenmeyecek olsam konu açmazdım

O zaman bu sefer direk cevap yazayım sana.. Ekran kartı alacaksan ilk tercihlerin her zaman ASUS, Sapphire, MSI olmalıdır.. Bunlardan sonra bütçe çok düşükse PowerColor, Zotac, XFX, vs. tercih edilmelidir..

aklımda zati hep asus vardır hem anakart hem de ekran kartı olarak..

tavsiyelerini dikkate alacağım sağol.

peki parçaları tek bi yere bağlı kalarak almak mı mantıklı yoksa uygun bulduğum yerlerden tektek almak mı?

Bu duruma göre değişir.. Açıklayayım; Tek bir yerden alırsan genellikle indirim olur, parçalar hakkında bilgi verirler, ilgilenirler, montajı da aldığın yer ücretsiz yapar büyük ihtimalle.. Farklı yerlerden aldığında aynı parçalar arasında büyük fiyat farkı olabilir, çok araştırman lazım.. ayrıca her parçasını farklı yerlerden toplarsan o sistemin montajını kendin yapmak veya bir bilgisayarcıya yaptırmak zorundasın.. bu da ekstra masraf anlamına geliyor.. bir de servis olayı var tabi.. bozulan parçalar için hep farklı yerlere gitmen gerekecektir.. Tek yerden aldığında bu konuda daha kolay ve çabuk çözüme ulaşırsın..

doğru diyorsun ondan sonra uğraş dur :)

yukarıdaki arkadaş tavsiyede bulunmuş..

herkesin ortak tavsiyesi ilk mesajda da belirttiğim gibi 6300 ve gskill ram

diğer parçaları öne çıkaran ne özellkleri var

• quote:

quote:

quote:

PowerColor'un o modeli 7850 ile 7870 arası bir üründür.. Yani model ismi 7850, ancak yükseltilmiş işlemci ve bellek hızlarıyla 7870 performansı veren bir karttır.. Ben olsam benim önerdiğim kartı tercih ederdim.. Yine de sen bilirsin..

hiç anlamam ki donanımdan. araştırma ve tavsiye üstüne alacağım
    anlamayınca da hangisi daha iyi daha performanslıdır bilemiyorum

Araştırmana gerek yok, bana güvenebilirsin.. Sağlam adamımdır.. Donanımdan da oldukça iyi anlarım.. Kimseye kendime almayacağım bir ürünü afedersin kakalamam.. Bundan ne çıkarım ya da karım olacak ki.. Neyse.. Ben MSI al pişman olmazsın, hatta kalitesine kefilim diyorum.. PowerColor için aynı şeyi söyleyemem..

msı iyi firmadırda servisi

• aman msı bulaşma hiç ..........
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetronom

aman msı bulaşma hiç ..........

sizce nasıl bi sistem toplamalıyım? tavsiyeniz va rmı
  • quote:

quote:

amd tabanlı sistem toplamanın intel'e göre ekonomik olarak avantajlı olduğu aşikar. arkadaşlar sana ortanın üstü derecede f/p sistem tavsiyesi yapmışlar bunlara bakarak bütçene en uygun geleni alıp.pc toplamak kalıyor.ayrıca tv bağlantı yapıp performans alman çok zor.çünki monitörlerin tepkme süreleri çok kısadır ama tv bu daha uzun olduğu için sıkıntı yaşarsın ama sen yinede bir dene içinde şüphe kalmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 17 Mart 2013; 3:18:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

GIGABYTE
    970A-UD3 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
    190 TL

AMD
    FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
    297 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    139 TL

COOLER MASTER
    RC-K380 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    223 TL

SEAGATE
    3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk
    122 TL

SAPPHIRE
    HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
    533 TL

Toplam : 1504 TL.

Bu fiyata en iyi F/P budur diyorum aksini iddia eden kanıtlasın.

Buyrun ben sürekli araştırıyorum benim önerilerimi rahatlıkla dinleyebilirsin ben önerdiğim her parçayı mutlaka araştırmışımdır
    veya kullanmışımdır uyumu stabilitesi vs.. bu sistem her türlü işini görür.Günümüz oyunları en yüksek ayarda donmadan oynarsın masaüstü işlemlerinide donmadan yaparsın.
    Her açıdan seni mutlu edecek bir sistemdir. Bir sorun oldumu çekinmeden sorabilirsin istediğinede sordurabilirsin.

F/P Canavarı Yerinizde olsam kaçırmam

• quote:

quote:

quote:

amd tabanlı sistem toplamanın intel'e göre ekonomik olarak avantajlı olduğu aşikar. arkadaşlar sana ortanın üstü derecede f/p sistem tavsiyesi yapmışlar bunlara bakarak bütçene en uygun geleni alıp.pc toplamak kalıyor.ayrıca tv bağlantı yapıp performans alman çok zor.çünki monitörlerin tepkme süreleri çok kısadır ama tv bu daha uzun olduğu için sıkıntı yaşarsın ama sen yinede bir dene içinde şüphe kalmasın

MSI bulaşma hiç dediniz ?

sizce hangi marka iyidir

yada neden msi kötü

• anakart tercihin gigabyte-asus olsun bunları araştır
  • Vatan bilgisayardan internetten aldigimizda montaj islemini kime yaptiriyoruz? Gelen kargoyu alip vatan bilg. Magazasina gotursek toplarlar mi yoksa basimizin caresine bakiyor muyuz.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Selamlar herkese,

oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat tam olarak bilgi sahibi değilim. Foruma danışarak almak istiyorum.
    forumda yaptığım araştırmada aşağıdaki donanımlar sıklıkla tavsiye ediliyor

işlemci : AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

ram : GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

bunlar kesin olarak tavsiye ediliyor.. bunların yanına (bunlar şart değil tabi en çok bu 2 ürün tavsiye edildiği için baz aldım )hangilerini alırsam en iyi f/p ı yakalayabilirim.?

monitör almayı düşünmüyorum evdeki 42" lcd tvye bağlayıp kullanmayı düşünüyorum hergangi bir sorun oluşturur mu?

son olarak forumda okuduğum konulara istinaden hiç bir konuda işletim sistemi tavsiye edilmiyor. bunun nedeni nedir?

aslında forumdaki konulardan tavsiyeleri buraya kopyalamaktı niyetim fakat kafa karışıklığı olacağı için vazgeçtim..

yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkür ederim..

FPS falan oynuyorsan tepki süresi geç olduğu için LCD sorun çıkarabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heja-Maica

quote:

Selamlar herkese,

oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat tam olarak bilgi sahibi değilim. Foruma danışarak almak istiyorum.
    forumda yaptığım araştırmada aşağıdaki donanımlar sıklıkla tavsiye ediliyor

işlemci : AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

ram : GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

bunlar kesin olarak tavsiye ediliyor.. bunların yanına (bunlar şart değil tabi en çok bu 2 ürün tavsiye edildiği için baz aldım )hangilerini alırsam en iyi f/p ı yakalayabilirim.?

monitör almayı düşünmüyorum evdeki 42" lcd tvye bağlayıp kullanmayı düşünüyorum hergangi bir sorun oluşturur mu?

son olarak forumda okuduğum konulara istinaden hiç bir konuda işletim sistemi tavsiye edilmiyor. bunun nedeni nedir?

aslında forumdaki konulardan tavsiyeleri buraya kopyalamaktı niyetim fakat kafa karışıklığı olacağı için vazgeçtim..

yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkür ederim..

FPS falan oynuyorsan tepki süresi geç olduğu için LCD sorun çıkarabilir.

Evet oyleymis bir sure bu sekilde idare etmeye calisacagim artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.