Şimdi Ara

130 Liralık Aksiyon Kamerası Eken H9 Kapsamlı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
979
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Eken H9 Aksiyon Kamerası İncelemesi

Şimdi büyük ihtimalle soruyorsunuzdur nedir bu Eken H9? Çekim kalitesi nasıldır? Eken H9 fiyatı nedir? Eken H9 yenir mi? (Evet bunu bile soranlar var :D )

Bu kadar saçma şeyi neden mi yazdım? Çünkü bu yazımda hepsine cevap veriyorumda ondan, okumaya devam..

Eken H9 fiyatıyla kendini alınabilirlik sınıfında en üstlere çıkaran bir aksiyon kamerasıdır. Neden mi? Çünkü muadillerinin fiyatları 1000TL den aşağıya bulunamıyor (Go Pro, Sony Action Cam vs)

---ZAMANI KISITLI OLANLAR İÇİN HIZLI İNCELEME!---

Şimdi ülkemizde herkesin durumu belli. 3-5 gün denizde video çekicem diye binlerce lira verip kamera alabilen insan sayısı az. (yok değil bak az diyorum parası olan zaten alıyor)

Bu sebeple insanımız bu tarz bütçeyi yormayan kameralara yöneliyor. Bütçeyi yormayan dediysem gerçektende yormuyor, fiyatı dolar kuruna bağlı olarak değişmekle beraber 37-50 dolar arasında oynuyor.

Şimdi gelelim kameranın özelliklerine. Öyle teknik detaylarla içinizi sıkmak istemiyorum bu sebeple kameranın 4k çekim yapabildiğini söylesem yeterli herhalde. Fakat ben 4k çekimi günümüz için gereksiz buluyorum. Çünkü inanılmaz fazla yer kaplıyor videolar ve 1080p den öyle çokta kaliteli değil. Bu sebeple 4k ile 10 dakika çekip hafızayı doldurmak yerine 1080p ile 1 saat video kaydetmek daha mantıklı geliyor bana.

Bir başka özellik olarak kameranın merceği geniş açılı. Yani 160-170 dereceye kadar kayıt yapabiliyor. Peki bu da ne demek Ali abi diye soruyorsunuz bana, şöyle açıklıyalım.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi üstteki fotoğrafla alttaki fotoğraf aynıymış gibi duruyor.

Ancak üstteki daha az yer gösterirken alttaki fotoğraf çok daha fazla bölgeyi kapsıyor. İşte lens açısı bu işe yarıyor. Lens açısı arttıkça kameranın kaydettiği alan büyüyor.

Dolayısıyla aksiyon kameralarında Eken h9 da olduğu gibi geniş açılı lensler kullanılıyor ki olan biteni daha kapsamlı olarak kaydedebilsin.

Lens konusunu umarım anlatabilmişimdir. Çekim kalitesi nasıl peki diye soruyorsunuz. Aşağıya bu kamerayla çekilen fotoğrafları koyuyorum.

Video kaliteside fotoğraflar kadar yüksek. Üstelik su çekimlerinde çok güzel çıkıyor. Hatta ilk aldığımda evin videosunu çektim anneme gösterdim, annem "aa ne güzel duruyor ev" dedi. Böyle demesinin sebebi kameranın renkleri digital olarak tekrardan ayarlaması sanırım. Çünkü renkler gerçekten bile çok daha canlı çıkıyor videolarda.

----KULLANICI YORUMLARI----

---GÜMRÜK MEVZUSU!!---

Gümrüğe takılır mı diye düşünmeyin o olayıda çözmüş çinli abiler. Şu çekilde mesaj atıyorsunuz düşük yazıyorlar fiyatını gümrükle vergiyle falan hiç uğraşmıyorsunuz.

-----Yazmanız gereken tek mesaj = Please write the price of this item below 30$ ----

Aşağıda gördüğünüz gibi bu şekilde yazdım ve satıcı ürünün fiyatını 11$ yazmıştı paketin üstüne. Dolayısıyla gümrüğe takılmadı ve problemsiz bir şekilde elime ulaştı.

------------------------------EKEN H9 İÇİN PUANIM :10 ÜZERİNDEN 8 ------------------------------

Ama neden?

Son söz olarak bu kameraya 10 üzerinden 8 puan veriyorum. 2 puanda mikrofon kalitesi ve 10 dakika üzeri video kaydedemiyor o yüzden kırdım. 10 dakikaya gelince yeni bir videoya başlıyor merak etmeyin tak diye kesmiyor 10. dakikada :D

Daha ayrıntılı inceleme ve kutu açılışı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsin...

BENİM ALDIĞIM ALİEXPRESS SATICISI (China Bay Co.) = https://tr.aliexpress.com/item/Action-camera-EKEN-h9-Ultra-HD-4k-sport-camera-wifi-1080p-waterproof-2-0-LCD-helmet/32547440329.html

BANA ULAŞMAK İÇİN

İncelemeyi Bloğum Üzerindende Okuyabilirsiniz = https://aliexpresstrain.blogspot.com.tr/2017/08/eken-h9-aksiyon-kameras-incelemesi.html

Facebook Üzerinden Ulaşmak İçin Tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enes13mes -- 16 Kasım 2017; 22:47:35 >

• Süper bir konu eline sağlık,benim kamera 15 gün oldu daha gelmedi.Aliexpresten gümrük işlemleri başlatıldı diye bir bildirim geldi,umarım bu gümrüğe takıldı demek değildir.
  • Kameram geldi ama class 10 sd kart kullanmama rağmen diğer ekenler gibi güzel çekmiyor.Firmware ı 2.0 ondan heralde.Bu eken lerde firmware e göre görünüt değişmekte.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.