Şimdi Ara

130 HP 300 NM mi? 180 HP 250 Nm mi? Güzel video.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://www.youtube.com/watch?v=08DTS9sAl8U&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu kanal çok saçma kıyaslamaları öyle bir yediriyor ki, çıldırmamak mümkün değil. 130 beygir nere 180 beygir nere? Benzin-dizel kıyası yapmak istiyorlarsa ikisi de 130 beygir olan araçları denemeleri lazım, bu kadar basit.
    Geyik testleri de saçmalıktan ibaret. KM77'nin yaptığı ile alakası yok, duba aralıkları tamamen farklı. Eğer karşılaştırmaya değecek bir içerik üretmek istiyorlarsa dubaları km77'nin yaptığı gibi dizerler ama demek ki amaç farklı, ya da hakikaten işi bilmiyorlar.
    Güzel bir test olmuş ama 50 beygirlik güç farkı 50 nM tork ile aynı değil.130 hp nerde 180 hp nerde.

Tork ne demek, gücün ne kadar yere aktarilabildigi demek.

Ee 130 hp yi 300 nM çok rahat yere aktarırken görüyoruz ki, 180 hp için de 250 nM fazlasıyla yeterli oluyor.

Tork yakın beygirlerde öne geçirir.Yani yüzde gibi düşünün birisi 180 beygirin %25'ini yola aktarıyor; diğeri 130 hpnin %30'unu yola aktarıyor.

Bu iki araçtan ben yine dizeli alirdim tabi.Tamam, guzel basinca benzinli cok daha iyi gidiyor da o hızlarda dizel max 6-7 litre yakacakken benzinli 10 litreden aşağı inmeyecek.Zaten ben benzinli aracı olup da şöyle doyasıya basan,yol yapan kimseyi gormedim şimdiye kadar Anca testlerde görüyoruz böyle
    Dikkat edin kilometresi fazla olan araçlar dizel araçlar hep.
    Motor1 gerçekten çok değerli iş yapıyor. Standart incelemelerin yanında geyik testi ve kıyaslama testleri çok başarılı. Özellikle dizel otomatikleri toplamak bile başarı. Avrupada üst seviye iş yapan bir iki kanalda bulabilirsin ancak bunları. Başarılarının devamını diliyorum.

Bu videoya gelince, her ne kadar bluehdi fanı olsam da benzinlilerin dizele karşı üstünlüğü artmaya devam ediyor. Dizelin yakıt tasarrufu harici bir artısı kalmadı. Ama yakıt fiyatları bu ülkede çok önemli olduğu için dizel ölmeyecektir
  • 50 beygir fark varken de böyle bi test yapılmaz bence ya

Beygir farkı çok olmayacak ki bi espirisi olsun testin. Mesela astra 150 hp 1.4 turbo ile 136 hp 1.6 cdti motorlar için yapılabilirdi. Tabi yine benzin alır götürürdü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor1 gerçekten çok değerli iş yapıyor. Standart incelemelerin yanında geyik testi ve kıyaslama testleri çok başarılı. Özellikle dizel otomatikleri toplamak bile başarı. Avrupada üst seviye iş yapan bir iki kanalda bulabilirsin ancak bunları. Başarılarının devamını diliyorum.

Bu videoya gelince, her ne kadar bluehdi fanı olsam da benzinlilerin dizele karşı üstünlüğü artmaya devam ediyor. Dizelin yakıt tasarrufu harici bir artısı kalmadı. Ama yakıt fiyatları bu ülkede çok önemli olduğu için dizel ölmeyecektir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel bir test olmuş ama 50 beygirlik güç farkı 50 nM tork ile aynı değil.130 hp nerde 180 hp nerde.

Tork ne demek, gücün ne kadar yere aktarilabildigi demek.

Ee 130 hp yi 300 nM çok rahat yere aktarırken görüyoruz ki, 180 hp için de 250 nM fazlasıyla yeterli oluyor.

Tork yakın beygirlerde öne geçirir.Yani yüzde gibi düşünün birisi 180 beygirin %25'ini yola aktarıyor; diğeri 130 hpnin %30'unu yola aktarıyor.

Bu iki araçtan ben yine dizeli alirdim tabi.Tamam, guzel basinca benzinli cok daha iyi gidiyor da o hızlarda dizel max 6-7 litre yakacakken benzinli 10 litreden aşağı inmeyecek.Zaten ben benzinli aracı olup da şöyle doyasıya basan,yol yapan kimseyi gormedim şimdiye kadar Anca testlerde görüyoruz böyle
    Dikkat edin kilometresi fazla olan araçlar dizel araçlar hep.

• 50 beygir fark ne demek tahmin eden varmı acaba. 50 beygir ile küçük bir aracı rahat yürütürsün saçma sapan bir karşılaştırma.
  • Şu kanal çok saçma kıyaslamaları öyle bir yediriyor ki, çıldırmamak mümkün değil. 130 beygir nere 180 beygir nere? Benzin-dizel kıyası yapmak istiyorlarsa ikisi de 130 beygir olan araçları denemeleri lazım, bu kadar basit.
    Geyik testleri de saçmalıktan ibaret. KM77'nin yaptığı ile alakası yok, duba aralıkları tamamen farklı. Eğer karşılaştırmaya değecek bir içerik üretmek istiyorlarsa dubaları km77'nin yaptığı gibi dizerler ama demek ki amaç farklı, ya da hakikaten işi bilmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 16 Şubat 2020; 12:57:45 >
  • Bence güzel bir video olmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Şu kanal çok saçma kıyaslamaları öyle bir yediriyor ki, çıldırmamak mümkün değil. 130 beygir nere 180 beygir nere? Benzin-dizel kıyası yapmak istiyorlarsa ikisi de 130 beygir olan araçları denemeleri lazım, bu kadar basit.
    Normalde Motor1 kanalının videolarını izlemem. Özellikle yaptıkları geyik testlerindeki pist km77 kanalına göre daha geniş ve uzun.

Ama bu karşlıştırma çok dengeli olmuş. Farklı araçlar arasında ağırlık, lastik, jant aktarma, organları, vites, eskime payı vs. vs. uzar gider

Bu iki aynı aracı karşılaştırmış. Lastik ebatları aynı jant aynı vites aynı. Hatta dizel ve benzinli araçların AĞIRLIĞI bile aynı.

Güzel bir karşılaştırma olmuş. Fren testi yerine yokuşta deneselermiş keşke iki aracıda.

• PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel aracın tork avantajıyla benzinli aracı kıyaslamak istiyorlarsa bunları benzer güçlerde yapmaları gerekir. 130 beygir 200 tork benzin ile 130 beygir 300 tork dizeli kıyaslasınlar mesela seve seve izlerim. Ama 130 vs 180'de kimin kazanacağı bariz ortada, arada %40 güç farkı var. Bunu göstermek için özel bir video çekmeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 16 Şubat 2020; 13:23:19 >
  • Cok basarili bi test.

Motor1turkiye benim rocco aracimlada bu ay sonu yada mart ortasi test yapacaktir. Dun gerekli gorusmeler yapildi.

Geyik testi fren testi slalom testi 0 100 testi vs gibi testler yapacaklar aracimi seve seve kendilerine test ettirecegim :)

Cekilin yoldan geliyor batman 😎

130 HP 300 NM mi? 180 HP 250 Nm mi? Güzel video.

• Test güzel olmuş bunu merak eden çok insan vardı, özellikle YouTube a yazan. Sonuç baştan belli olsa da test edilmesi açıklayıcı olmuş.

• 1.6 Astra turbo 180 HP mi
    1.6 Multijet egea mi 130 hp

• Bu yine güçlü aracı almış. Gıcık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 16 Şubat 2020; 23:26:57 >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konu sizin için gayet basit ve gereksiz olabilir, ama piyasada tork beygir farkını bilmeyen, düşük beygir yüksek tork araçlara öyle tapanlar var ki...
    Bu tarz videolar bu konu hakkında geniş teknik bilgisi olmayanlar için çok faydalı. Gönül ister ki dizel-benzinli-elektrikli 2008 testi de olsun ama elektrikli gelmeyecek malesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • araçlarda 4-5 kişi varken veya hafif yokuşta yaparak testi çeşitlendirseler daha anlamlı olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

Motor1 gerçekten çok değerli iş yapıyor. Standart incelemelerin yanında geyik testi ve kıyaslama testleri çok başarılı. Özellikle dizel otomatikleri toplamak bile başarı. Avrupada üst seviye iş yapan bir iki kanalda bulabilirsin ancak bunları. Başarılarının devamını diliyorum.

Objektif Geyik testinde yerlerde sürünen arabalara geçer not veriyor evet güzel iş yapıyolar

• Vw 1.4 170 lik golfu yeni çikardiğinda auto bild 2.0 dizel 170 lik golf ile kapistirmisti ve galip gelen 1.4 benzinli olmustu. C5 ler qyni gucte bile olsa benzinli buyuk bir ihtimal ile onde bitirirdi.

• Torkun güç olmadığını öğrenmiş olur bazıları.
  • Kabul edelim Turkiye sartlarinda zor bir is arac temin etmek yada istediginiz araclari teste cekebilmek , o yuzden bence iyi kotu bu ise baslamalari olumlu , zamanla isi oturtup daha iyi icerik sunabileceklerdir..

Katilmadigim nokta ise sonucunu oradaki dubanin bile kestirebilecegi absurt bir drag yapmalari , iyi tamam elinizde arac yok fakat varyasyonlari degistirin mesala kuvvetli olan arac 1 saniye sonra draga kalksin ve sonuca bakalim yakalayabilecekmi ilerde vs..Ya da kuvvetli olan araca 5 kisi binin comforta alip oyle deneyin
  • İyi de bu araçların vites oranları aynı mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.