Şimdi Ara

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10# (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
103
Favori
83.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hatırlamıyorum desem. Uzak kaldım biraz.
  • Çorbada tuzumuz olsun, Ghost Spectre isimli kanaldan gereksiz özellikler çıkarılmış versiyonu çok az yer tutuyor.

Gamepass ile forza horizon 4'ü bitirdim mağazayı ve windows uygulamalarını isteğe göre kendiniz indirebilirsiniz.

• sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Antivirus vesaire programlari var ... Ellerin armut toplamiyordur herhalde ...

Icinde aktivasyon uygulamasi filan varsa yuksek ihtimalle zararli bir uygulama script vs olabilir.

Indirilen dosyalari ayrica virus taramasindan gecilmeli ve sanal pc lere izole ortamlarda kurularak ayrica baska seyler icin de testleri calisiyormu diye yapilmalidir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Antivirus vesaire programlari var ... Ellerin armut toplamiyordur herhalde ...

Icinde aktivasyon uygulamasi filan varsa yuksek ihtimalle zararli bir uygulama script vs olabilir.

Indirilen dosyalari ayrica virus taramasindan gecilmeli ve sanal pc lere izole ortamlarda kurularak ayrica baska seyler icin de testleri calisiyormu diye yapilmalidir .
    Yok ben almayayım ondan. Antivirüs de almayayım. Debian ve freeBSD'ye devam
  • sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Herkesin tercihi kendine ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72F89107A

Çorbada tuzumuz olsun, Ghost Spectre isimli kanaldan gereksiz özellikler çıkarılmış versiyonu çok az yer tutuyor.

Gamepass ile forza horizon 4'ü bitirdim mağazayı ve windows uygulamalarını isteğe göre kendiniz indirebilirsiniz.

ben versiyon 4 olanını indirdim ama kurulum bitince ghost toolbox masaüstünde görünmüyor. ayrıca opera sürekli çöküyor. tekrar temiz bi kurulum yapacağım ama aynısı olacak gibi.

• aqhuan kullanıcısına yanıt
    Sorunsuz şekilde 2 bilgisayarda kullanıyorum. Muhtemelen temiz kurulum yapmadığınızdan sıkıntı yaşadınız. 4 olan sürüm 1909 değil yalnız.
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    tamamen temiz diski biçimlendirip yeniden ayırdım bu sefer versiyon 2 yükledim ama fiks 1.7 gb ram ile başlıyor. 4 versiyonuna nazaran 2 versiyonunda şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım göze çarpan. fakat şuan 2.4 ram kullanıyor opera açık şekilde. tanıtımdaki gibi 0.7gb ram falan biraz hayal gibi sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sahip olduğunuz ram ile orantılı olarak kullanılan ram miktarı yükseliyor. Yani 4GB ram varken 700mb kullanırken, 16GB ram olduğunda 1.5GB kullanıyor.
    garibime giden de oydu hocam 4 ram var ve 3.5 kullanılabilir bende.

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aqhuan -- 26 Kasım 2019; 15:37:59 >
    hocam sistem update alıyor mu
  • Windows 10 Pro 1909.449 Lite kurdum driver vs kurduktan sonra durum böyle

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10#
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    O sistemi çok beğeniyorum. Şu an 1.1GB 1909 sürüm aşağıdaki oprekin'in sistemini deniyorum bu da oldukça akıcı Türkçe dil kurulamıyor, windows update kapalı.
    https://drive.google.com/uc?id=13-8yw5VhhUEJHINrAR43o2d_lGO3ek0z&export=download
    Hocam şaka gibi bi sorun var laptopta,windowsu 10 u yeniden kurdum,tüm driverler yüklendi ancak internete bağlanırken bir sayfa normal açıyor başka da hiçbir sayfayı açmıyor,bağlantı problemi diyor..
    İpconfigten bakıyorum herşey normal,pingler de sorunsuz..nedir derdi anlamadım bir türlü..

Tavsiye ve konu için tesekkur ederim.

Sayenizde, bugun game editionu sorunsuz kurdum.

Oyun oynamiyorum. Bu yüzden
    Xbox u , PowerShell den komutla kaldirdim.

Dil paketleri çalışıyor.

Office 2019
    Autocad
    Flight simulatorX
    Adobe reader pro
    Google Earth pro

Gibi uygulamalar da sorunsuz ve daha hızlı calisti diyebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    bende de ayni durum var hocam. Sistemi temiz bir sekilde kurdum 8GB ram var cihazimda. sistem acildigi andan itibaren 1.8 gb alan dolu oluyor (sadece driverler kurulu bu arada)
  • Chill Out kullanıcısına yanıt
    sizde 8 var diye 2 kullanıyor dense bile bende 4 varken 2 kullanması normal değil hocam. videoyu izliyorsun 700mb oo süper diyorsun kurunca bi hayal kırıklığı oluyor . normal sürüm de 2.7gb ram kullanıyordu tarayıcı açıkken, şuan bu da 2,7 gb kullanıyor. pek bi farkı yok görsel hariç.

aynen oyle, durum boyle olunca da insan bir dusunuyor. Neden orijinal MSDN varken cakma bir sistem kullaniyorum ki falan gibisinden. Sonucta orijinal Microsoft degitimi ve icinde neler oldugunu biliyorsunuz

bu arada baska denediginiz sistemler var ise onerilere acigim.
    Cihaz Ozelliklerim:
    Intel Pentium 4415U 2.30GHz
    8GB DDR4 2666Mhz Ram
    HP EX900 NVMe M.2 250GB
    Dokunmatik Panel

Normal Windows 10 da guzel calisiyor ama tarayicilarda youtube den yada film sitelerinden video izlerken videonun baslayip sesin 3-5 saniye sonra calmaya baslamasi beni sinirlendiriyor.
    Ubuntu da bu sorun ile karsilasmiyorum ama onda da Dokunmatik ekran klavyesi hic kullanisli degil ne yazik ki.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.