Şimdi Ara

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10# (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
103
Favori
83.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amd Athlon x4 640 3.40 ghz işlemci
    Nvidia 9800 gt ekran kartı
    4x2 : 6 GB RAM
    Samsung SSD

Bu sisteme Windows 8.1 mi Windows 10 mu kurulur?

Windows 10 ise ghost spectre mi revios mu hangisini ve hangi sürümünü önerirsiniz sistemim için. 1709 1909 2004 2009 ?

Tamamiyle online oyun üzerine bir sistem olmasını istiyorum. Başka bir kullanım amacı yoktur.

İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlıkta yazan 3.5 gb yer kaplayan windowsu göremedim konunun içinde.

• 1 GB ram e sahip netbook için ne kuracağız. Tavsiyesi olan en fazla 500 MB ram kullanması lazım sistemin . Bir tane win10 yükledim 900 MB Rami tek başına kullanıyor. Haliyle buna program yükleyip kullanamazsin win7 veya 8 de olur

• Ya beyler revios 1709 u3.5 indirme linki yok yardım edermisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: istceko

1 GB ram e sahip netbook için ne kuracağız. Tavsiyesi olan en fazla 500 MB ram kullanması lazım sistemin . Bir tane win10 yükledim 900 MB Rami tek başına kullanıyor. Haliyle buna program yükleyip kullanamazsin win7 veya 8 de olur

32 bit Windows 8.1 home, bir de arkaplan servislerine ayar çekerseniz 350 MB civari tam kullanımını görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 14 Aralık 2020; 7:33:54 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Resmi sürümünu mu indirelim. Arka planda nasıl ayar çekiliyor:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • istceko İ kullanıcısına yanıt

Herhangi bir sürümü olabilir.

"Windows 8.1 arkaplan hizmetleri kapatma" diye araştırırsanız.

Müsait olursam bendeki reg dosyalarını ve bazı küçük programları yüklerim buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 14 Aralık 2020; 18:34:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_ruhx

Merhaba arkadaşlar,

Amd Athlon x4 640 3.40 ghz işlemci
    Nvidia 9800 gt ekran kartı
    4x2 : 6 GB RAM
    Samsung SSD

Bu sisteme Windows 8.1 mi Windows 10 mu kurulur?

Windows 10 ise ghost spectre mi revios mu hangisini ve hangi sürümünü önerirsiniz sistemim için. 1709 1909 2004 2009 ?

Tamamiyle online oyun üzerine bir sistem olmasını istiyorum. Başka bir kullanım amacı yoktur.

İyi forumlar.

8.1 SL kur bak keyfine. Windows 10'un çilesi çekilmez derdi bitmiyor beta işletim sistemi.

• Yani doğruda. Win 7 home premum kursam RAM 300 400 MB harcıyor.

8.1 yerine 10 kurayım diyorum modifiyeli 700 MB felan harcıyor. 7 çok eski 8.1 ile 10 modifiyeli arasında RAM harcama farkı yok.

tek soru reviOS mu ghost mu :) kararsızım.

ayrıca dediğim gibi sistemime göre son sürüm olan 2009 mu yoksa eski sürümlerden mi. Kimse de yazmıyor gerçi ama bekleyelim bakalım. Bugün yarın birini yükleyeceğim.

• quote:

Yani doğruda. Win 7 home premum kursam RAM 300 400 MB harcıyor.

8.1 yerine 10 kurayım diyorum modifiyeli 700 MB felan harcıyor. 7 çok eski 8.1 ile 10 modifiyeli arasında RAM harcama farkı yok.

tek soru reviOS mu ghost mu :) kararsızım.

ayrıca dediğim gibi sistemime göre son sürüm olan 2009 mu yoksa eski sürümlerden mi. Kimse de yazmıyor gerçi ama bekleyelim bakalım. Bugün yarın birini yükleyeceğim.

300-400MB bir şey değil ki zaten 100MB mı harcasın istiyorsunuz? Ghost ile revios kullandım ikisi de çöp gerek yok kurmana. Bende 8GB ram var Windows 10'un eski sürümleri güzel çalışıyor. Yeni sürümlerin de hem çok ram kullanıyor hem de çok hantal çalışıyor makina. Kuracaksan sürümü düşük Windows 10 kur o zaman. 1607, 1703 vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

300-400MB bir şey değil ki zaten 100MB mı harcasın istiyorsunuz? Ghost ile revios kullandım ikisi de çöp gerek yok kurmana. Bende 8GB ram var Windows 10'un eski sürümleri güzel çalışıyor. Yeni sürümlerin de hem çok ram kullanıyor hem de çok hantal çalışıyor makina. Kuracaksan sürümü düşük Windows 10 kur o zaman. 1607, 1703 vs.

Alıntıları Göster

Hocam iyice araştırdım. Sistemim genel olarak çok eski olduğu için ve driverler uyumsuz olduğu için 10 gereksiz, kurmayacağım.

Şuan 7 ve 8.1 arasında kararsızım usb yükleyip format atacağım son kararı verip.

sistemi üstte yazmıştım çok eski bileşenler. Sizin son kararınız nedir 7 - 8.1 SL ?

Ve el değmemiş oynanmamış kuracağım.

Windows 7 home premium 64 bit Türkce indirdim

Windows 8.1 SL iniyor şuan.

Kendim ince ayarlarını yapacağım. Şuan kararsızım hangisi diye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_ruhx -- 19 Aralık 2020; 15:19:47 >

• quote:

Hocam iyice araştırdım. Sistemim genel olarak çok eski olduğu için ve driverler uyumsuz olduğu için 10 gereksiz, kurmayacağım.

Şuan 7 ve 8.1 arasında kararsızım usb yükleyip format atacağım son kararı verip.

sistemi üstte yazmıştım çok eski bileşenler. Sizin son kararınız nedir 7 - 8.1 SL ?

Ve el değmemiş oynanmamış kuracağım.

Windows 7 home premium 64 bit Türkce indirdim

Windows 8.1 SL iniyor şuan.

Kendim ince ayarlarını yapacağım. Şuan kararsızım hangisi diye :)

Alıntıları Göster

Bende de gtx 275 ekran kartı fx 8300 işlemci 2x4 8gb ram var benimde pek yeni değil sistemim ama o kadar da eskiye inip Windows 7 kurmana gerek yok Windows 8.1 SL indir kur. SSD var mı sistem de bu arada? SSD yoksa Windows 8.1 kurma disk sorunu yaratıyor.

• asi_ruhx kullanıcısına yanıt

W10 üzerinde Organ sökme işini bayağı zorlaştırdı Microsoft, gayet kolay sökülüyor ama ceremesini çektiriyor, kesinlikle fazla uzun sürmüyor sistem patlıyor, her birini yeterince kullandım ve hataları ile boğuştum, kesinlikle Windows 8.1 en rahatı. baş ağrası çekmeniz için yeterince sebeb var Windows 10 tarafında.

Windows 8.1 industry pro lisansı edinebilirseniz mağaza ve diğer Microsoft uygulamalarının olmadığı hafif bir sürüm kullanırsınız. w10 asla iflah olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

W10 üzerinde Organ sökme işini bayağı zorlaştırdı Microsoft, gayet kolay sökülüyor ama ceremesini çektiriyor, kesinlikle fazla uzun sürmüyor sistem patlıyor, her birini yeterince kullandım ve hataları ile boğuştum, kesinlikle Windows 8.1 en rahatı. baş ağrası çekmeniz için yeterince sebeb var Windows 10 tarafında.

Windows 8.1 industry pro lisansı edinebilirseniz mağaza ve diğer Microsoft uygulamalarının olmadığı hafif bir sürüm kullanırsınız. w10 asla iflah olmaz

Windows 10 benim gözümde senelerce beta olarak devam eden bir işletim sistemi. Her yeni sürümde daha da kötü yapıyorlar. Bana göre en güzel düşük sürüm Windows 10 kurup Update vs yapmadan uzun süre kullanmak. Yeni sürümlerinde resmen rami içiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

Windows 10 benim gözümde senelerce beta olarak devam eden bir işletim sistemi. Her yeni sürümde daha da kötü yapıyorlar. Bana göre en güzel düşük sürüm Windows 10 kurup Update vs yapmadan uzun süre kullanmak. Yeni sürümlerinde resmen rami içiyor.

Alıntıları Göster

Katılıyorum, ne kadar eski sürüm o kadar fazla performans ve stabilite demek.

• cohannan reis ultrabook a lite windows kuracağım ama konu uzamış, ve destek kesilmiş gibi. Ne kullanıyorsun güncel tavsiyen varmı? Hafif sistem türkçe olacak internet ofis ve video kullanılacak sadece.

• ggOS adında yeni bir costum iso dosyası çıkıyor büyük ihtimal ( 20H2 versiyon ) özellikle discord odasındaki geri dönüşler gerçekten olumlu yönde

Geri dönüşlere baktığım zaman bi tane türk arkadaş beta sürümünü indirip paylaşmış onun resmini alıntılıyorum. Çıktığı zaman bu konu üzerinden bilgilendirme yapıcam.

Takip etmek isteyen olursa diye discord linki bırakıyorum. ( https://discord.io/ggos )

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 22 Ocak 2021; 10:22:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

cohannan reis ultrabook a lite windows kuracağım ama konu uzamış, ve destek kesilmiş gibi. Ne kullanıyorsun güncel tavsiyen varmı? Hafif sistem türkçe olacak internet ofis ve video kullanılacak sadece.

Ltsc Windows 10 tavsiye ederim.

• Arkadaşlar Migrosoft Store' si açık olan düşük sistemler için Lite Windows tavsiyeniz nedir ? Yada kapalı Store açan uygulama yada bir yöntem varmıdır ?

• onlarca lite sürümü kullandım, windows 8.1 açık ara hepsini yakıp yutuyor bu nasıl bir hız allahım yarabbim ben böyle bir şey görmedim. 5 senelik hdd ve q6600 -6gb ram sistemimde inanılmaz bir hız farkı yaratıyor 1.2 gb windows 8.1 sürümü. Tek ama tek sıkıntısı yahu neden sistemi baştan sonra ikonlarını değiştirdiniz normal windows ikonları yok hiç alışamadım.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.