Şimdi Ara

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10# (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
103
Favori
83.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gereksiz sistemler. Kurmayın arkadaşlar.

• yenersonmez kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.

• NTLite isimli programla kendi iso dosyanızı oluşturabilirsiniz, bir süre ben de konudaki isoları kullandım ama neyi kaldırıp neyi kaldırmadığını tam kestiremiyorsunuz, içine bir yerlere spyware yerleştirip yerleştirmediğinden emin de olamıyorsunuz. Bu konuyla ilgili bir içerik oluşturacağım yakında

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

İlk sayfadaki revios'un 1709 sürümünü kurabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Bu sistemi kurdum ancak, driver güncellemeye izin vermiyor. Ses kartı çalışmıyor. Driver güncellemesini nasıl yapacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkbilir

Bu sistemi kurdum ancak, driver güncellemeye izin vermiyor. Ses kartı çalışmıyor. Driver güncellemesini nasıl yapacağız?

Alıntıları Göster

Driver booster programını kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Driver booster programını kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Onunla yaptım zaten. Driverlar yüklendi diyor ama sonuç yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkbilir

Onunla yaptım zaten. Driverlar yüklendi diyor ama sonuç yok.

Alıntıları Göster

• @cohannan hocam annemin mutfakta tv niyetine kullandığı eski 2core 2gb bir laptop var win7 ile aldığım bluetooth kulaklık uyuşmadı ben de win10 lite a geçtim. ancak evde 75 mbit internet laptopda 5.0 ghz wifi olmasına rağmen ancak 5-6 mbit hız alabiliyorum driverları da tamam ancak sebebi nedir bulamadım ? ayrıca sık sık 2.4ghz veya 5.0ghz de kopmalar yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BST_06 -- 8 Kasım 2020; 1:21:25 >
  • BST_06 kullanıcısına yanıt

20-30 liralık harici usb wifi tak derim.

hem otomatik görür hem süper çeker.

sonuçta yeni teknoloji.

• quote:

Orijinalden alıntı: BST_06

@cohannan hocam annemin mutfakta tv niyetine kullandığı eski 2core 2gb bir laptop var win7 ile aldığım bluetooth kulaklık uyuşmadı ben de win10 lite a geçtim. ancak evde 75 mbit internet laptopda 5.0 ghz wifi olmasına rağmen ancak 5-6 mbit hız alabiliyorum driverları da tamam ancak sebebi nedir bulamadım ? ayrıca sık sık 2.4ghz veya 5.0ghz de kopmalar yaşıyorum.

Sadece Windows 10 lite ile mi oluyor? Windows 7'de sorunsuz 75MBps'yi alabiliyor muydunuz? Driver booster ile sürücü güncellemeyi denediniz mi?

• Win7 ile çok fazla test yapmamıştım ama 25-30 mbit arası alabiliyordu. Herhangi bir takılma yaşanmıyordu ancak şimdi çok sık kopmalar yaşanıyor wifiden atıyor bağlanırken bu ağa bağlanılamıyor diye hatalar alıyorum. Driver booster denemedim driverlar tam göründüğü için onu deneyeyim. Lite yerine başka bir sürüm önerir misiniz olmazsa onu da deneyeyim ?

@yenersonmez hocam içinde 5.0ghz sağlam varken 20 30 liraya en fazla 2.4 dandik usb wifiler var. Sanki laptop interneti alamıyor tıkanıyor gibi anlamadım bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BST_06 -- 8 Kasım 2020; 14:3:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BST_06 kullanıcısına yanıt

ben windows 10 ltsc'ye karar kıldım.

2gb ram'le rahat çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

Bu kadar kasmayın bence.

• arkadaşlar merhaba,

elimde seneler öncesnin hp thin 5470 modeli var.cihazda 2gb ram intel atom n280 ve 2gb hafızası var.sata girişi var fakat bir kablo yardımıyla takılabiliyor.

cihazda hdmi cıkısı yok dp ve vga cıkısları var burdaki sorum hdmi-dp kablosundan hem ses hem görüntü alabilir miyim?

birde 2gb dan az yer kaplayan bir windows sürümü var mı ? bulamaz isem 50tl civarında bir kablo almam gerekecek hdd baglayabilmek için...

• quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

2019 LTSC değil de 2016 LTSB sürümü daha kararlı olduğundan bahsediyorlar yabancı forumlarda. Eğer güncel windows sürümü gerektiren bir program kullanmıyorsanız onu tavsiye ederim.

• Mr. Decent kullanıcısına yanıt

sorun yaşamadım, ltsc ile devam edeceğim.

teşekkürler.

• biz niye kasalım, pc'ler kasıyor ;)

• ReviOS 20H2 sürümüne güncellenmiş

• Sizin bu boş yorumunuzu okuyunca, Spectre SL kurdum high end sisteme. Keşke bu saçma yorumunuzu daha önce görüp kursaymışım. Yaşadığım tüm sorunların orj win nedeniyle gerçekleşmiş olduğunu da anlamış oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde n270 işlemcili bir minibook mevcut. 2gb ram var içerisinde. Yapacağım 2 şey var bu pc ile knight online denen bir oyun var orada oyunu açıp pazar alanına kadar yürütüp pazar kurup bırakacağım(fps alması şart degil) bir de günde belki 15-20 dakika youtubedan bir şey bakacağım. Tek görevi bu olacak. w10 denemiştim ilk zamanlar oyunu açmamıştı bile. w7 denedim bunda da oyuna sokabiliyorum fakat karakteri yürütürken inanılmaz takılmalar oluyor(Bu arada kurdugum sistemler direk normal orjinal halleri). Bana dedigim gibi sadece bu 2 olayı halledebilecegim bir sistem gerekli. Xp kurmaya çalıştım fakat usbden bir türlü beceremedim. Her seferinde kur dosyalarını kopyaladıktan sonra kendini resetlediginde yine kurulum için bir tuşa basın diyor. Basmassam orada takılı kalıyor. Basarsam yine windows için yer seçtirip biçimlendirme yerine dönüyor ve yine kur dosyalarını kopyalıyor kısır donguye giriyor kısaca. Bana önerebileceginiz bir sistem veya şu xpyi kurma konusunda bir yardımcı olursanız inanılmaz makbule geçer . Not: Bilgisayarım 32 bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert341903 -- 1 Aralık 2020; 16:54:1 >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.