Şimdi Ara

13 Reasons Why (2017) | Netflix (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
15
Favori
21.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp falan değil. Diziyi izleyin sonra spoilera bakın.

İlk önce şunu söylemek istiyorum Hannah ilk kendi aranmış. Doğru düzgün insanlarla birlikte olsaydı belki bunlar başına gelmezdi.

Yine ayrıntıya girmeden önce şunu da söylemek istiyorum bunlar ne biçim insan? İnsan bile denilmez bunlara.

Hem Hannah suçlu hemde diğerleri. Belki Zack'e bir şans verseydi veya Clay pes etmeyip Hannah'yı sevdiğini söyleyip peşini bırakmasaydı hala hayatta olurdu. 7. bölüm sonunda, sonunda benimde demek istediklerimi söyledi Clay. Bazen sıkıcı ilerledi dizi çünkü karakter bir yere odaklanıyor 10 saniye öyle geçiyor. Bu da insanı sıkıyor biraz. Hele Bryce. Sana ne kadar sövsem ne kadar beddua okusam az. Yukarıda yazdığım gibi bunlara insan bile denilmez. Jessica'ya başta acımıyordum çünkü o da Alex'le Hannah'yı yüz üstü bıraktı ama onunda yaşadıkları çok kötü. Ona da sonunda itiraf ettiler, kendisi yavaş yavaş hatırlamaya başlasa bile. Birde şu Bryce'ı korumaya çalışıyorlar ya daha da sinir oluyorum. Alex hepsi masada otururken en iyisini dedi. Ben Clay'in psikopata bağlayacağını düşünüyordum ama fotoğrafçı Tyler oldu. Muhtemelen Alex'i vuran da o. Ayrıca diğerlerini de vuracak büyük ihtimalle. Çok ayrıntılı yazmayacağım az önce bitirdim diziyi. 13. bölümde Hannah'ın intiharı ve ailesinin onu öyle bulması. Ne desem bilemiyorum. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Umarım 2. sezonu alırlar da şunları hapishaneye atarlar. Hepsinin sürünmesini görmek istiyorum.

Kitabını okumadım ama onu da alıp okuyacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

çöp

neye göre kime göre çöp 2 günde tüm bölümleri bitirdim 10 bölüm birden izledim 1 günde çöp olan tek şey senin yorumun. Dramı ağır bir dizi izleyenler için herkesin kaldıracağını sanmıyorum şu arkadaş gibi süper kahraman dizisi izlermiş gibi izliyorsanız çöp gelebilir tabi.Milletin yorumlarına bakmadım şu klişeymiş bu klişeymiş yapımcı selana gomezmiş onada bakmadım belki de zevksizim bilmiyorum şahsen ben aşırı keyif aldım izlerken keyif aldımdan kastım o duyguyu hissettim sürükleyiciydi.Final yapmış reyting için çekilen prison break yerine bu dizi gündemde olmalıydı.Aman ya dediğim gibi ben keyif aldım çokta umrumda değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Çöp falan değil. Diziyi izleyin sonra spoilera bakın.

İlk önce şunu söylemek istiyorum Hannah ilk kendi aranmış. Doğru düzgün insanlarla birlikte olsaydı belki bunlar başına gelmezdi.

Yine ayrıntıya girmeden önce şunu da söylemek istiyorum bunlar ne biçim insan? İnsan bile denilmez bunlara.

Hem Hannah suçlu hemde diğerleri. Belki Zack'e bir şans verseydi veya Clay pes etmeyip Hannah'yı sevdiğini söyleyip peşini bırakmasaydı hala hayatta olurdu. 7. bölüm sonunda, sonunda benimde demek istediklerimi söyledi Clay. Bazen sıkıcı ilerledi dizi çünkü karakter bir yere odaklanıyor 10 saniye öyle geçiyor. Bu da insanı sıkıyor biraz. Hele Bryce. Sana ne kadar sövsem ne kadar beddua okusam az. Yukarıda yazdığım gibi bunlara insan bile denilmez. Jessica'ya başta acımıyordum çünkü o da Alex'le Hannah'yı yüz üstü bıraktı ama onunda yaşadıkları çok kötü. Ona da sonunda itiraf ettiler, kendisi yavaş yavaş hatırlamaya başlasa bile. Birde şu Bryce'ı korumaya çalışıyorlar ya daha da sinir oluyorum. Alex hepsi masada otururken en iyisini dedi. Ben Clay'in psikopata bağlayacağını düşünüyordum ama fotoğrafçı Tyler oldu. Muhtemelen Alex'i vuran da o. Ayrıca diğerlerini de vuracak büyük ihtimalle. Çok ayrıntılı yazmayacağım az önce bitirdim diziyi. 13. bölümde Hannah'ın intiharı ve ailesinin onu öyle bulması. Ne desem bilemiyorum. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Umarım 2. sezonu alırlar da şunları hapishaneye atarlar. Hepsinin sürünmesini görmek istiyorum.

Kitabını okumadım ama onu da alıp okuyacağım.

Bilmiyorum hannah yanlış insanlarla takılmış ama anlayamıyorsun ki bunu benimde başıma çok geldi iş işten geçtikten sonra anlıyorsun ne olduklarını tamam ders aldım diyorsun bu insanları tanıyorum sonra başkası karşına çıkıyor inan çok bu tür insanlardan. Senaryo hannahın tepkileri ailesinin tepkisi alexin o son konuşması yeri geldiğinde tony'nin çaresizliği olumlu düşündüğümden mi bilmiyorum hepsi benim için harikaydı ben daha iyisini yapamazdım. Belki arkadaş kazığı çok yediğim için kendimle bağdaştırdığımdan dolayı bu kadar beğendim aynı böyle çünkü olay bazı insanlar talihsizlikler yaşıyor hayatında tutunacak bir halat bulamıyor bazı insanlar hiç halata ihtiyaç duymuyor zach gibi.Ne zaman dizi ile ilgili eleştirilecek bir şey bulsam bana cevap verircesine devam etti bu çok iyiydi bence.Bir Lise klişesinden çok vurucu bir hikayeye dönmüş normalde nefret ederim böyle dizilerden klasik amerikan lisesi amigo kızı var itip kakılan bir tip var burdan bu kadar güzel hikaye çıkarmaları çok enteresan dizi sektörü inanılmaz işler yapıyor bana kalırsa.Hani diyorduk şu saçmalıkları seyretmeyin kitap okuyun kitaplarda karşımızda artık ciddi şekilde hissediliyor etkisi.Hiç düşünmemiştim o çocuğun silahlarını filan sen diyince mantıklı geldi 2. sezon için düşünce var ama karar verilmemiş.Kitapta yok böyle devamı galiba ama yani dellendim evde yemin ediyorum birinin saykoya bağlayıp seri katil olmasını acayip şekilde istedim.Şahsen ben olurdum en son da kendimi vururdum :D Tony'nin en son kaset koyayım mı kısmına çok güldüm.Kaset diyo hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremen Bv-244 -- 6 Nisan 2017; 9:32:32 >

• hocam ilk bölümü izledim sadece, konu olarak çok da ilgimi çekmedi , bir de o erkek ana karakteri görünce direk aklıma ergen tripler geldi , o yüzden de önyargılı yaklaşıp izlemiş olabilirim , 10bine yakın oy hala 9.1 puan , muhtemelen tekrar bakarım
  • quote:

hocam ilk bölümü izledim sadece, konu olarak çok da ilgimi çekmedi , bir de o erkek ana karakteri görünce direk aklıma ergen tripler geldi , o yüzden de önyargılı yaklaşıp izlemiş olabilirim , 10bine yakın oy hala 9.1 puan , muhtemelen tekrar bakarım

sert çıktığım için kusura bakma bir diziyi bitirince duygular yoğun oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

hocam ilk bölümü izledim sadece, konu olarak çok da ilgimi çekmedi , bir de o erkek ana karakteri görünce direk aklıma ergen tripler geldi , o yüzden de önyargılı yaklaşıp izlemiş olabilirim , 10bine yakın oy hala 9.1 puan , muhtemelen tekrar bakarım

yoo gayet normal , sen de oa dizisi için çöp deseydin , ben de aynı tepkiyi verirdim muhtemelen , o da dram ama herkes sevmiyor , kaza sonrası ölüp sonra tekrar dirilen insanların hayatlarını anlatıyor, çok etkilemişti beni

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

yoo gayet normal , sen de oa dizisi için çöp deseydin , ben de aynı tepkiyi verirdim muhtemelen , o da dram ama herkes sevmiyor , kaza sonrası ölüp sonra tekrar dirilen insanların hayatlarını anlatıyor, çok etkilemişti beni

İkisi aynı şey değil. Bu dizinin ilk bölümünü izleyince konusu çok klişe gelebilir ama sonraki bölümleri izleyince öyle olmadığını göreceksin.

• Diziyi komple bitirdim flashback ler ile dizi çok güzel olmuş.
  • selena gomez yapımcı
  • Sonunda bitti. Kesinlikle mükemmeldi. Hiç bir kusur göremedim. Devamı spoiler:

Hannah başına gelenleri ilk 8 kasette anlayamıyorsunuz. Sonradan her şey anlaşılıyor. İlk başlarda bunlar herkesin başına gelir diye düşündüm sonradan anladım olayları. Finaldeki Clay ve diğerlerinin arabada ki yolculuğu çok güzeldi. Clay demişken kasetlerde olmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü benim açımdan hiç bir suçu yok. Clay tamamen suçsuz. Bryce, rehber öğretmen, Justin ise tamamen suçlular. Diğerleri sadece zorbaydılar ama ilk sırada olaylara karıştıkları için Hannah ın intiharında rol oynadılar. Bence dizi bütünüyle mükemmmeldi. Daha iyisi olamazdı.

• 3 bölümünü izledim, seyirciyi çeken bir konusu var. Kesinlikle kasik ergen dizisi değil ama aldığı IMDb puanı kadar üst düzey bir yapım da değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok begendim gercekten, soundtrack harika.

The alarm- the stand parcasi ozellikle

Netflix i seviyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

selena gomez yapımcı

bence izle geyik kardeş
  • ilk izlerken turkiyedeki liselerle kiyaslama yaptim gittigim liseyi filan dusundum dizideki lise ile alakasi yok arkadasliklar ortam vs bana abarti geldi cok uc noktalar gibi fakat amerikada liseye giden biri icin oldukca etkileyici ve kendinden bir parca gormesine neden olabilir cunku dizideki elestiriler gercekten cok agir insanlara kendini sorgulatabilir bu yuzden de puaninin bu kadar yuksek oldugunu dusunuyorum ara ara sikilsamda bence guzel bir diziydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Rigsby

ilk izlerken turkiyedeki liselerle kiyaslama yaptim gittigim liseyi filan dusundum dizideki lise ile alakasi yok arkadasliklar ortam vs bana abarti geldi cok uc noktalar gibi fakat amerikada liseye giden biri icin oldukca etkileyici ve kendinden bir parca gormesine neden olabilir cunku dizideki elestiriler gercekten cok agir insanlara kendini sorgulatabilir bu yuzden de puaninin bu kadar yuksek oldugunu dusunuyorum ara ara sikilsamda bence guzel bir diziydi

Valla ben lisedeki insanların bana yaşattığı travmaları hatırladım birde erkeğim kadın olsam ne hallerdeydim kim bilir.Tabi bizde parti marti olmuyor öyle oluyorsa beni çağırmazlar zaten
  • söylicem söylicem söylemeyi unutuyorum bu dizinin giriş muziği life is strange'i anımsatıyor bana acayip şekilde İzleyenlere önerim ağır gelebilir bu dizi psikolojik olarak.

Şu repliği bırakayım da gideyim.Ağır spoiler

"Clay. Helmet. Your name does not belong on this list. But you need to be here if I'm going to tell my story. If I'm going to explain why I did what I did. Because you aren't every guy. You're different. You're good and kind and decent. And I didn't deserve to be with someone like you. I never would. I would have ruined you. It wasn't you. It was me and everything that has happened to me."

• 3. bölümü de bitirdim saat 6 olmasa bitirebilirdim bile kendini izlettiriyor kesinlikle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ancak psikolojik olarak zayıfsanız ağır gelebilecek bir dizi zaten son bölümlere kadar sadece bolca ergenlik var inanılmaz övgüler duydum 9.1 puanı gördüm acayip bir şey bekliyordum hayal kırıklıgı oldu izlemeyen bir şey kaybetmez 10/7 10/6

Edit:Birde üstüne ekşide Six Feet Undera benzeten olmus iyice yükseliyor insan beklentiyi düşük tutun boş zamanınızda coksa şans verilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DE04D47E5 -- 14 Nisan 2017; 11:34:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.