Şimdi Ara

13 Reasons Why (2017) | Netflix (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
15
Favori
21.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aklımdakileri yazıya dökmüşssün.Bu kadar berbat bir sezon finali ve sezon olamaz.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bence izleme.13 saat vakit kaybından başka bir şey değil.Diziyi bitirince sinir krizi geçireceksin.
  • 6. bölümde bende tak etti artık. Sezona giriş kötüydü, sonra yükselir gibi oldu 6da bana göre çakıldı.

6 ve 7. bölümler hakkında

yabancı bir forumda gördüğüm de, zach ile olan ilişkisi 1. sezon ile çok ilişiksiz demişlerdi. Kesinlikle öyle. Resmen münasip bi yerlerinden nasıl Hannah’ı kaşar yapabiliriz senaryosu yazmaya çalışmışlar. Kızı ilk sezon clay’e aşık göster, sonra clay şehir dışına çıkınca hemen zach ile yakınlaş, aylarca pompik pompik sonra yaz dönüşü clay ile öpüşürken ay aklıma jess geldi bilmem ne... Yani şimdi bu tutarlı mı? Sonra da justin vay efendim kız iki sevişmiş clay büyütmemeliymiş. Ulan mesaj bu muydu burda sonracığıma bu sevişme anılarının kasetlerde hiç olmaması da anlamsız. Yani zach ile bu denli bir ilişkin vardı (sadece cinsel anlamda değil) e neden sadece ay iltifatımı çaldı diye kasete koyuyorsun ki. Artık öleceksin, clay’in duymasından mı utanıyorsun da “ulan sen benle koca yazı geçirdin sonra benden utandığın için beni bıraktın” diyemedin zach e kasetinde.

İzlememiş olmama rağmen 7. bölüm spoilerını da okumuştum. Bahsedilen uyuşturucu bayağı extacy imiş. Ve en çok hannah ile clay in son sahnelerde konuşmasında intiharın ardındaki mesajın aynı sorunların tekrar yaşanmaması adına için başkalarına anlatma mesajını, intiharı kutsallaştırabileceğinden ötürü çok tehlikeli bir söylem olduğunu yazmışlardı. Bölümü izleyince kesinlikle bu görüşe katılıyorum

6. bölümden sonra 7’yi de zoraki izledim desem yeridir. Bırakıp bırakmama arasındayım. Sezon sonu spoilerlarını bile umursamadan okudum burda. Keşke bu sezon olmasaymış. 2. sezonun hata olacağını tahmin etmiştim

İlk sezonki anlatılan hannah ile mahkemede anlatılan hannah tamamen farklı karakterler. Tamam belki o hannah ın görüşünden ötürü öyleydi, ilk sezon zaten paso her denilene inanma diyodu herkes diyeceksiniz ama bilemiyorum altan. Bu senaryoyu kabullenemiyorum ben açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 21 Mayıs 2018; 6:37:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sezon berbat olmus yorumlardan gordugumm kadariyla ama izleyecegiz mecbur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jersey Devil -- 21 Mayıs 2018; 9:36:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karar verdim izlemiyorum arkadaşlar 1.sezon çok güzeldi öyle güzel bir anı olarak kalsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Karar verdim izlemiyorum arkadaşlar 1.sezon çok güzeldi öyle güzel bir anı olarak kalsın.
    Ben de ne zaman izlesem diye düşünüyordum ki yorumlardan sonra vazgeçtim. Tadında kalsın
  • İnsanların ilk sezon gibi bir şey beklemeleri çok mantıkısız. Hikaye ilerliyor ve işlenebilecek konuların da beklentileri farklı. Bence 1. Sezon ardından 2. Sezon olayların sonrası ve kişiler üzerinde detaylı etkilerini görmemiz adına çok güzel olmuş. Her bölüm iyiydi. 3. Sezon çıkmaz diye düşünüyorum. Çünkü konuyu güzel finalize ettiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İzlemesi güzel bir sezondu fakat ilk sezon ile akalası yok. Resmen ilk sezondaki hikayeye gereksiz, mantıksız detaylar ekleyip ..iç etmişler diziyi.
  • Yapımcılar açıklamıştı zaten ikinci sezon çok farklı olacak diye ama
    hannahı kaşar göstermeleri saçma olmuş. öyle bir anlatmışlar ki hannah bildiğin okulun motoru olmuş
    3. sezon gelecek belli ucu çok açık kaldı
  • Zaten normalde tek sezonluk dizi olarak geldi diye biliyorum. Tutunca da ikincisini yaptılar. İki bölüm izledim, ağır ağır ilerlese de izlettiriyor.
  • Clay gizli gay değilse bende bir şey bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. sezon oldukça heyecanlı şekilde ilerliyor. İlk bölümden itibaren akıcı bir şekilde kendisine bağladı. Özellikle ilk sezondaki olayların bir mahkeme süreciyle bağlantılı olarak karakterler üzerindeki yansımalarını görüyoruz. Kimi suçluluk ve pişmanlık duygusu yaşarken, kimisi pişkinliğe devam etmekte
    Marcus gibi, Courtney bile mahkemede doğruları söylemişken üstelik...

8. bölümdeyim.

Şimdi bazı soru işaretleri var...

Birisi Clay'e fotoğraf bırakıyor. Kasetlerden de haberi var. Öte yandan Hannah'ın 2 paketten birini postaneye bıraktığını diğerini Tony'e verdiğini Clay'in ağzından öğrenmiştik. Hala postanın kime gittiği meçhul. Acaba fotoğrafları bırakan bu meçhul kişi olabilir mi?

diğer yandan eğer bu sezonda olmadıysa gelecek sezon Tyler üzerine odaklanabilir.
    Neticede silahlanması ile birlikte ruhsal durumu da değişmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 22 Mayıs 2018; 13:41:57 >

• 3. Sezon %90 Tyler ile geçecek . ( abd de sürekli psikopat öğrencilerin okulu taraması gibi ) Tyler da silahları işe okulu tarayacak .

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

6. bölümde bende tak etti artık. Sezona giriş kötüydü, sonra yükselir gibi oldu 6da bana göre çakıldı.

6 ve 7. bölümler hakkında

yabancı bir forumda gördüğüm de, zach ile olan ilişkisi 1. sezon ile çok ilişiksiz demişlerdi. Kesinlikle öyle. Resmen münasip bi yerlerinden nasıl Hannah’ı kaşar yapabiliriz senaryosu yazmaya çalışmışlar. Kızı ilk sezon clay’e aşık göster, sonra clay şehir dışına çıkınca hemen zach ile yakınlaş, aylarca pompik pompik sonra yaz dönüşü clay ile öpüşürken ay aklıma jess geldi bilmem ne... Yani şimdi bu tutarlı mı? Sonra da justin vay efendim kız iki sevişmiş clay büyütmemeliymiş. Ulan mesaj bu muydu burda sonracığıma bu sevişme anılarının kasetlerde hiç olmaması da anlamsız. Yani zach ile bu denli bir ilişkin vardı (sadece cinsel anlamda değil) e neden sadece ay iltifatımı çaldı diye kasete koyuyorsun ki. Artık öleceksin, clay’in duymasından mı utanıyorsun da “ulan sen benle koca yazı geçirdin sonra benden utandığın için beni bıraktın” diyemedin zach e kasetinde.

İzlememiş olmama rağmen 7. bölüm spoilerını da okumuştum. Bahsedilen uyuşturucu bayağı extacy imiş. Ve en çok hannah ile clay in son sahnelerde konuşmasında intiharın ardındaki mesajın aynı sorunların tekrar yaşanmaması adına için başkalarına anlatma mesajını, intiharı kutsallaştırabileceğinden ötürü çok tehlikeli bir söylem olduğunu yazmışlardı. Bölümü izleyince kesinlikle bu görüşe katılıyorum

6. bölümden sonra 7’yi de zoraki izledim desem yeridir. Bırakıp bırakmama arasındayım. Sezon sonu spoilerlarını bile umursamadan okudum burda. Keşke bu sezon olmasaymış. 2. sezonun hata olacağını tahmin etmiştim

İlk sezonki anlatılan hannah ile mahkemede anlatılan hannah tamamen farklı karakterler. Tamam belki o hannah ın görüşünden ötürü öyleydi, ilk sezon zaten paso her denilene inanma diyodu herkes diyeceksiniz ama bilemiyorum altan. Bu senaryoyu kabullenemiyorum ben açıkçası
    2x6 ve 7 yi izleyip böyle bir şey yazmaya gelmiştim ama benden önce davranmışsınız. Tam olarak aklımdakiler bu.

Tek sezonla bitip efsane diziler arasına girebilecekken 2. sezon ile diziden soğuttular. Uğraşsam bu kadar kötü sezon anca aklıma gelirdi. Zorlama olduğu o kadar belli ki. İşin kötüsü karakterlerin sizin için birinci sezonda temsil ettiği her şeyde yerle bir olunca ilk sezonunda keyfini kaçırdılar.

Keşke geçmişe dönüp 2. sezon yokmuş ve tek sezonla bitmiş gibi yapsaydım bu diziye.

Şimdi tuttu diye birde 3. sezon çıkarmaya çalışıp iyice mahvederler. Umarım yeni sezon onayı almaz.

• 2. Sezon yorumum;

Evet, tüm sezon boyunca her hikayenin aslında 2 taraftan da dinlenilmesi gerektiğini gösterdiler.
    Evet, tüm sezon boyunca bir mahkeme yaşandı, özellikle son bölümde her oyuncu kendi yaşadıkları tacizleri anlattılar bir kısımda, sessiz kalma mesajı verildi, hikayeni duyur mesajı verildi, senin gibi yüzlercesi binlercesi var denildi, mahkemeyi kazanmak için bir kıza göz yaşları içinde ifade verdirttiler ve SONUÇ: 3 ay içerde, dönem sonuna kadar okulda kalması uygun görüldü. Suçlu yine yarattığı etki kadar ceza almadı. Hiçbir şey yapmamış olan Justin, tüm olayı yapan adamdan 2 kat daha fazla içerde kaldı.

O kadar internet sayfası açıldı, hikayeni kimseyle paylaşamıyorsan bizimle paylaş dendi. Yakınınızın konuşmaya ihtiyacı varsa siz bize yazın dendi.

Hepsi dikkat çekme çabasına döndü, boşa gitti.

Olay sonuç örgüsü öyle bir hazırlanmış ki, bir erkek olarak ben depresyona girdim. Tacize tecavüze uğramış bir kız çocuğu olsaydım dizinin sonunda "Amerika'da bile(!)" suçlu gereken cezayı almıyor, itiraf eden kız çocuğu İTİRAF ETTİĞİ İÇİN omuzlarındaki yükler düştü, yapan kişi cezalandırıldı diye değil, diye düşünür içime kapanırdım.

Dizi tamamen hukuk sistemini eleştiriyor ancak diziyi izleyen milyonlarca çocuk varken, erkeklerin kafasında "Yapsam 3 ay yatar çıkarım" kızların kafasında "Başıma gelse(veya gelmişse) söylesem ne fark ediyor, baksana!" mesajı kalmasındansa, "Dizi" olduğundan dolayı en azından, bryce suçlu bulunabilirdi.

• Çok güzel bir noktaya değinilen diziyi çöp etmişler.Başka da bir şey demiyorum, evlerinize ateşler salınır inş.

• tuvalette tylera yaptiklari sahnede icim gitti anasini satayim. uzun suredir boyle sok olmamistim. tyler okulu tarasin da rahatlayayim dedim geri zekali clay yine yirtik dondan cikar gibi olaya yetisti. acayip uyuz oluyorum bu claye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Clay'de tam gavat çıktı Arkadaş hannah herkese vermiş (çapkınmış diyelim) ama ilişkilerinin adını koyamamış sadece. Tecavüz sahnesinde de o sapık herifle havuza girip dürt beni der gibi bakıyor ilkten sonrasında ay yapma diyor fakat karaktersiz herif zaten sapık olduğundan durmuyor tabi. Vermediği tek adam olan clay ise bunun davasını çözmeye çalışıyor. Ekleme: Gel gör ki hakim s...... g. davası olmaz deyip 3 ay ceza veriyor tecavüzcüye dizi ağır dramdan komediye evrilir o noktadan sonra. Kızlar piçlerle takılıp onlarla yatıp kalkıyor ,onlar yüzünden başlarına binbir bela geliyor. clay gibi temiz aile çocuğuda olayı çözmeye çalışıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanat Günesi -- 28 Mayıs 2018; 17:20:11 >

• 2. Sezonu bitirdim bugün. İkinci sezon ilk onaylandığı zaman demiştim konu bitti uzatıp batıracaklar muhtemelen diye ve tahmin ettiğim gibi çıktı.

Bryce’ın ve okulun hiç ceza almaması komedi. Jessica sayesinde 3 ay gözetim verdiler o kadar. Belki hukuk sisteminin kötülüğüyle ilgili mesaj vermek istediler ama bunu yapacak dizi var yapılmayacak dizi var. Sen insanlara tecavüze sessiz kalma anlat diyorsun sonra kimse ceza almıyor e o zaman diyecekler anlatsam da bir şey olmayacak zaten diye ne anlamı kaldı.
    Hannah’ı iyice kötü göstermişler bu sezon utanmasalar hepsinin suçu hannah çıkaracaklardı.
    Son bölüm tyler olayı da malesef diziyi dahada uzatmak için konmuş. Muhtemelen 3. Sezon gelecektir.

3. Sezon gelirse bile izlemeyi düşünmüyorum.
    Hannah olayı da bitti zaten artık onu da görmeyiz daha muhtemelen. Tyler’a odaklanırlar tahminimce.
    Netflix’in para hırsına kurban oldu dizi biraz. Aynısı La casa de papel 3. sezonda da olacak bana göre. Bişey bittiyse bitti daha niye uzatıyorsunuz ki.
    Yani tamamen kötü bir sezondu demiyorum ama keşke çekmeselermiş bu sezonu. İlk sezon gerçekten çok iyiydi aklımızda öyle kalsaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci sezonun ilk bölümünü izlerim sarmassa bırakırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.